Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeopatiában jártasak, segítsetek! Mi a különbség a Cimicifuga ch 15 es ch 30 között? fórum

Homeopatiában jártasak, segítsetek! Mi a különbség a Cimicifuga ch 15 es ch 30 között? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 9. 14:55

A homeopátiás készítményeket nem lehet túladagolni, nincs mellékhatásuk sem. Ha valamelyikből mégis többet vesz be az ember, mentolos rágógumival, vagy egyszerű fogmosással közömbösítheti a szert.


A 15 CH értelemszerűen kisebb potencia, mint a 30 CH. Nem többet, hanem többször lehet bevenni (a 15CH-t), pl. napi 3X5 golyó, míg a nagyobb potenciából 2X5 golyó. Semmi rosszat nem tesz.

5. tigrincs2516 (válaszként erre: 4. - Nikimiki01)
2014. jan. 4. 19:05

Igen szerintem sem lehet túladagolni, én is kicsit nehezen igazodtam ki amikor olvasgattam ezekről a homeos cuccokról, mert mindenhol kicsit mást írnak...

Kitartás neked és vigyázz magatokra!

4. Nikimiki01 (válaszként erre: 3. - Tigrincs2516)
2014. jan. 4. 18:47
Köszi :) igen hetfon mindenkepp racsörgök, mert sehol nem talaltam egyértelmű valaszt, bar azert gondolom nagyon nagyot nem lehet ezekkel a cuccokkal artani, annyi fele adagolasi modszert olvasni, hogy ember legyen a talpan aki ertelmes ervek alapjan le tudja tenni a voksat valamelyik mellett... Nomeg lassan mar azt se bánnam ha a túladagolas miatt 1-2 héten belül babazhatnék :):)
3. tigrincs2516 (válaszként erre: 2. - Nikimiki01)
2014. jan. 4. 18:07

Szia!

Nem akarok butaságot mondani, de én úgy gondolom hogy a CH 15-ből kétszer annyit kell bevenni mint a CH 30-ból. Szerintem nem egyszerre, hanem mondjuk délelőtt - délutánra elosztva két alkalomra.

Ezt csak abból gondolom, hogy nekem azt mondta a doki egy másik homeopátiás szerrel kapcsolatban, hogy CH 30-ból napi 5 golyó, vagy ha csak CH 15 kapható akkor abból napi kétszer 5 golyó.

Azért szerintem a biztonság kedvéért nyugodtan csörögj rá telefonon a szülésznőre, az lenne a biztos amit ő mond!

Boldog babavárást és egészséget nektek! :)

2014. jan. 4. 12:21

Sziasztok,

Ha valaki jártas a kérdésben, homalyositsatok fel legyszi :)

Amit jelenleg szedek a 36. héttől:

Cimicifuga ch 30, napi 1x5golyó, minden masodik nap,

Caulophyllium ch 30 napi 1x5 golyo, szinten minden masodik nap. Szoval egyik nap ez, masik nap az, majd a hét hetedik napjan Arnica montana, 5golyo, szinten ch 30.

A Cimicifuga elfogyott, de a patikabol a ferjem csak ch 15öt tudott hozni.

A jkerdesem h mi a különbseg a higitasok kozott, es a ch15-öt maskepp kell e szedjm, mint a 30ast?

A szülesznő javasolta ezt az adagolast, de majd csak jov het vegen talalkozok vele, addig nem akarom zaklatni feleslegesen..


Köszi a segitseget :)

2014. jan. 4. 12:16
Homeopatiában jártasak, segítsetek! Mi a különbség a Cimicifuga ch 15 es ch 30 között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook