Krupp (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. ápr. 6. 18:10
Krupos rohama volt januárban azóta minden megfázáskor borzalmassan köhög, még mindig bevállik ez a párosítás!
114. Cippora (válaszként erre: 113. - Cippora)
2014. márc. 31. 08:58
Egyáltalán kruppra adtad neki?
113. Cippora (válaszként erre: 111. - Bbe8e56e9e)
2014. márc. 31. 08:58
Most utána néztem az erigonnak igaz szedtük mi már,de én azt hittem köptető,és nem:köhögéscsillapító,ahogyan a sinecod is.Viszont én úgy tudom,hogy a kruppot köptetni kell,és nem csillapítani.Akkor most hogy van ez?
112. bbe8e56e9e (válaszként erre: 106. - Fildus)
2014. márc. 16. 15:19
Sinecoddal együtt próbáltad?
2014. márc. 16. 15:19
MOST MÁR VISZONT TUTI AZ ERIGON A HÉTEN IS BEVÁLT!
2014. márc. 16. 15:18

Ez érdekes belgyógyász ajánlotta a kólát, hányingerre! Kortyonként egy deci szénsav nélkül!

Immunerősítésre mi IMMUNOTROFINÁT eszünk!

109. bowie
2014. febr. 25. 14:57
Na jó, ez kicsit pongyolán lett megfogalmazva, de a hatóanyaga benne van a kólában is.
108. bowie
2014. febr. 25. 14:54
Az erigonban az van, ami a kólában.:)
107. Cippora (válaszként erre: 106. - Fildus)
2014. febr. 25. 14:48
Nekünk jó volt,mert felszakította a cuccost,de a kórházban mindig acc-t kaptunk,az is szakítja,így maradunk az acc-nél.
106. fildus (válaszként erre: 105. - Cippora)
2014. febr. 25. 14:42
Én szedtem Erigon szirupot, nekem szart se ért....
105. Cippora (válaszként erre: 104. - Bbe8e56e9e)
2014. febr. 25. 14:35

Használtuk,de engem kicsit elbizonytalanít,hogy higított sósavat tartalmaz...


Amit én ajánlok az a broncho vaxom,most már elmondhatom teljes bizonyossággal,hogy hatásos.Ez immunerősítő,legyengített kórokozókat tartalmaz,orvos írja fel,kúraszerűen kell alkalmazni.Mióta elkezdtük azóta nem kerültünk kórházba,és beteg is csak egyszer volt az elmúlt három hónap alatt (előtte havonta kórházban voltunk szeptembertől,és 2-3-4 napokat járt csak közösségbe,többin beteg volt) Kifejezetten ajánlják gégegyulladásra is.

2014. febr. 25. 14:09
Nos lehet hogy megvan a tuti! Köhögésre! Sinecod csepp és Erigon szirup! Most ezt használtuk és nem volt éjszaka ugatás szépen végigaludta az éjszakákat! Köhögött, de nem úgy ahogy eddig nem ugatott hányásig! Így is elköhögött egy hétig de lehetett hallani hogy szakad felfele ! Javaslom próbáljátok ki! Nem Hiába még a mi anyukáink is ezt használták! ERIGON!
103. Cippora (válaszként erre: 101. - Bbe8e56e9e)
2014. febr. 9. 22:19

Pfú apám,azt hittem csak én imádkozom :( mi úgy tűnik megúsztuk,mert már többségében felszakad neki,nem vittem kórházba csak a házidokihoz.Ő azt mondta addig húzzuk ki otthon amíg lehet,mert ha beviszem a sürgősségire akkor bent tartanak akkor is ha nem igazán lenne indokolt.A biztonság kedvéért...nekem nem fulladt,nem vette nehezen a levegőt,csak ugatott,és ugatott.Mondjuk ez előttieknél is mikor kórházba mentünk...Csak a legelső alkalommal fulladt 1,5 évesen,nekem májusban lesz 3.


A berodual az megint olyan,hogy asztmára jó,meg a flixotide is.Én adtam neki napi 2-szer 1 puff flixotide-ot,hogy hátha,de nem láttam hatását,hiszen megint előjött a krupp...homeopátiát az enyém is kap most már,de szkeptikus vagyok,szerintem ide már kevés.A broncho vaxom por az ami talán ért eddig valamit,ez immunerősítő,legyengített kórokozókat tartalmaz kúraszerűen kell adni.E mellett végig járta a januárt,és 2 hónapig kibírta ugatás nélkül.Nagy szó ez minálunk :S

102. g1977g
2014. febr. 9. 21:31
Sziasztok! Az én fiam 9,5 éves, azt hittem már vége ennek a kruppos korszaknak, de nem! Ismét kórház lett a vége, viszont most először fordult elő, hogy nem fektették be, hanem du. hazaengedték mert szépen felszakadt a köhögése. Ami bevált: vöröshagymát felkockázni és éjjelre betenni a szobába. Én ha hallom hogy köhögni fog, (már elég rutinos vagyok, sokszor felismerem a hangjáról), akkor szoktam csinálni egy fél szatyornyi vágott hagymát és abból inhalál. Nem kellemes, de nagyon hatásos. Jó lehet még 1/2-1 ampulla calcimusc , és hatásos még a sima orrcsepp haszálata többször egy nap. Nálunk az ACC100 vált be. hirtelen ezek jutottak eszembe.
2014. febr. 9. 19:25

A végsőkig húzzuk mert nálunk kriminális a kórház! Legutóbb calici vírussal jöttünk haza!

Azt mondta egy nagyon bájos ügyeletes belgyógyász hogy lefekvés előtt adjak neki egyfél kúpot, ha elkezd éjjel ugatni még egy felet! Most volt egy hónapja egy kemény hetünk már a harmadik éjjel sírtam! Hidegpárásítunk , inhalálunk Salvus vízzelAmrobenével felváltva!S éjjelre Sinecod cseppet adok neki! Sertészsírral bekenem a melkasát és puha sállalbetekerem!Amíg lehet bukón hagyom az ablakot!

Aztán ha lefekszünk imátkozom! Komolyan! Én sem tudom hol a határ, de a kórháztól Isten mentsen meg!Lánykám három éves lesz tavaly januárban volt egy kruppos rohama akkor lelilult! Azonnal mentőt hívtam! Azóta nem volt panaszunk, na jó csunyán köhö ha megfázik! Most szintén januárban volt pár kemény napunk!

Legutóbb a pulmonológus BERODUAL N sprayt írt fel még a FLIXOTID mellé! Ezeke használjátok?

Valamint alkalmazom még ilyenkor a homeopátiát, de csak kiegészítő terápiaként!

100. Cippora
2014. febr. 4. 10:54

Sziasztok!

Nem tudom jár-e még erre valaki,de jól jönne egy kis segítség.Kislányom akárhányszor befulladt,mindig kórházban kötöttünk ki.Utolsó két alkalommal,viszont már semmit nem kapott bent,csak inhaláltunk.Most tegnap elkezdett ugatni,este ez fokozódott,kapott egy szteroidos kúpot.Ez eddig soha nem használt,most igen,jól telt az éjszaka,max 2-3-szor ugatta el magát.Nappalra vissza tért az ugató köhögés,doktor néninket hívtam,mondta,hogy 12 óra leteltével kapjon egy kúpot,meg majd éjjelre is mehet.Kapott is reggel,de még ugat,igaz kapott köptetőt,az is irritálhatja,lehet délután nem is adok már neki,mert szerintem most nem használ.Nem rohamszerűen,de "szépen" ugat,nem fullad.Én eddig minden alkalommal rögtön vittem kórházba,úgy veszem észre ha beviszem a sürgősségire,akkor már nem mernek hazaküldeni minket,inkább befektetnek,de most tanácstalan vagyok,mert így havonta ott lehetünk,és mint írtam bár ugat,de nem fullad,jó kedvű,játszik,eszik...ti mit tesztek ilyenkor? Hiszen annyi helyen olvasom,hallom,hogy otthon kezelik,és nem rohannak kórházba csak ha baj van,de kérdés: mi az a pont amikor menni kell??? Ha fullad,lilul??? És ha csak sokat ugat?

2014. jan. 9. 18:45
Az ambroxoé sziruptól az én lányom mg jobban köhög és ezfulladásig fokozódik! Nem is adom neki! Estére a Sinecod csepp vált be és az inhaláltoR Salvus vízzel!
98. materia (válaszként erre: 97. - Vbzs)
2014. jan. 7. 19:48
Az Ambroxol tökéletes, de előtte mindenképp egyeztess dokival, mutasd meg a gyereket, mert a vaktában adott köptető ronthat is az állapotán!
97. vbzs
2014. jan. 7. 19:37
Nálunk az első két nap nem olyan vészes, köhögünk de nem egyfolytában. A harmadik nap tájékán durvul be a helyzet utána ha szerencsénk van elkezd felszakadni a váladék és szépen javulunk. Az első percben megyünk az orvoshoz ( idősebb doktornénink van) semmi különöset nem szokott hallani, a harmadik-negyedik napon már húzni szokott, de hál istennek még soha nem volt tüdőgyulladásunk. A köptető szedése eddig szóba sem került. Melyik a legjobb, nem ismerem a repertoárt. Hátha igy elkerülnénk a rohamokat, de jó is lenne.
96. materia (válaszként erre: 94. - 91d4989ab9)
2014. jan. 7. 18:27

A gyermekgyógyászat nem a tippelgetésről szól... Elég szomorú, ha ennyire képtelen felmérni egy köhögést! :-(

Jól gondolod, a gyermeked nem kísérleti fehér egér, szerintem keress másik orvost!

95. 91d4989ab9 (válaszként erre: 92. - Vbzs)
2014. jan. 7. 17:49
ugyanez, vagy semmi baj, vagy pici torokfájás után hetekig ugatás ha bejön a hideg
94. 91d4989ab9 (válaszként erre: 91. - Materia)
2014. jan. 7. 17:47
orvos megmondta tippelgetés amit csinálnak, ír vmit, ha nem jó ír mást stb... ezerféle szer van, gondoltam nem kéne mindent végigkísérletezni:))))
93. materia (válaszként erre: 92. - Vbzs)
2014. jan. 7. 16:39

Váladék oldására köptetőket szoktunk javasolni, azonban fontos, hogy ezt akut roham esetén tilos adni, mert ront az állapoton, hiszen az egyébként is váladékkal teli hörgőcskéket még jobban elárasztja a trugyival! Éppen ezért orvosi vizsgálattal, hallgatózással kell megbizonyosodni arról, hogy a gyerek kaphat-e köptetőt.

Köhögéscsillapító adása nem szerencsés, mert a köhögés egy élettani folyamat, a légutak tisztítására találta ki a szervezet, ezt elnyomni vétek. Kivétel ez alól a nagyobb gyerekeknél az esti időszak, nekik már lehet adni, hogy nyugodtabban aludjanak. Viszont fontos ilyenkor is megítélni, hogy mi az alapbetegség és inkább azt kell megfelelően kezelni.

Hányásig fokozódó, erőlködő, fullasztó ingerköhögés oka lehet még egyébként melléküreg-gyulladás is, ezt sokszor antibiotikum nélkül nem lehet megúszni, a köptető pedig ilyenkor is segíthet. Egy jó gyermekorvos fizikális vizsgálattal is diagnosztizálhatja.

Tehát láthatod: általánosságban nehéz jó tanácsot adni, mert mindig az aktuális állapot szabja meg, mi segíthet a gyerkőcön! :-(

92. vbzs
2014. jan. 7. 09:37

Materia! Csak egy valamit nem értek, a kisfiam csak időszakosan köhög ősztől-tavaszig. kb 1-1,5 havonta van ugató befulladós köhögése a köztes időszakba teljesen jól van rengeteget mozog sokat van friss levegőn terhelés hatására ( futás, biciklizés) soha nem köhög. Az asztmás csoporttársunknak viszont állandó panaszai vannak.

Rectodelt kúpot mi is használtunk, de csak ideig óráig volt jó, akkor még nem használtunk ventolint csak flixotidet 3x1 de csak akkor amikor köhögött meg teofilines kúpot calciumot, cetirizin cseppet. Hiába kezdtem el adni a gyógyszereket már az első köhintésnél a vége mindig ugyanaz lett egy hétig tartó hányásig fokozódó ugató köhögés ami nehezen akar felszakadni.Tudnál tanácsot adni abban hogy milyen gyógyszert szedjünk ami hamar felszakítja a váladékot, mert ez az állapot senkinek sem jó.

A választ előre is köszönöm.

2014. jan. 6. 21:17

Vizsgálat nélkül milyen tanácsot vársz?

Vidd orvoshoz!

2014. jan. 6. 19:04
az egy hetes szinte hányásig tartó köhögésre mit lehet adni?
89. materia (válaszként erre: 88. - Vbzs)
2014. jan. 6. 15:59
Akkor legközelebb kérdezd meg tőle, hogy miért állította be asztma-gyógyszerre! :-)
88. vbzs
2014. jan. 5. 21:17
Materia! A fiam kruppos nem asztmás voltunk vele már kórházban is amikor két éves volt akkor került bölcsibe. Elötte sosem volt ilyen panasza. Viszont a csoporttársa asztmás teljesen mások a tünetei mint neki. A szakorvosi leletünkre sem asztma hanem laryngitis van feltüntetve mert pont úgy voltunk kontrollon, hogy nyakig benne voltunk az ugató köhögésbe. Direkte meg is kérdeztem a doktornötől hogy biztos nem asztmás e a nagyfiú egyértelmü nem volt a válasza.
87. fildus
2014. jan. 5. 16:35
Mi krupposként nem is kaptunk ventolint egyáltalán, csak a rectodelt kúpot, vagyis annak is csak az olcsóbb változatát, amit receptre adnak és pár száz forint.
86. materia (válaszként erre: 85. - Vbzs)
2014. jan. 5. 15:21

Szóval a te fiad nem kruppos, hanem alapvetően asztmás. Ettől persze időnként lehet kruppos rohama, sőt, gyakrabban, mint nemasztmás társainak, de a 2 betegség akkor is teljesen más.

Az ugatására adhatsz neki akár 100 puff Ventolint meg Flixotide-ot is, nem lesz jobb tőle...

Szerezz be inkább Rectodelt kúpot, azzal többre mész egy kruppos roham esetén, hidd el. :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook