Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatokat szeretnék kérni! Szoptatott nagyobb baba mellett mikor estél újra teherbe? fórum

Tapasztalatokat szeretnék kérni! Szoptatott nagyobb baba mellett mikor estél újra teherbe? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 4. 07:03

kb. 8 hónapos volt a középső, mikor terhes lettem a húgával, de a középső és legnagyobb között 2,5 telt el. egyébként miért akarsz máris terhes lenni? az egyik kicsi másik pici oltári szívás az első évben, csaxólok. a 2,5 év pont jó volt akkor is, most is, nulla segítséggel hétköznapokon

kati

2014. jan. 3. 22:32
Sógornőm gyermeke 5 hónapos körül volt, mikor szoptatás mellett teherbe esett a másodikkal. Nem tudom 100% biztosra, hogy volt-e mensese, de valószínüleg nem.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2014. jan. 3. 21:54
bocs...védekezés nélkül nem tudom mikor estem volna teherbe..
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2014. jan. 3. 21:53

Megtudhatom, miért ilyen sürgős a kistesó?

Egyébként nekem szoptatás alatt egyáltalán nem volt meg 8 hónapig, és nem is estem teherbe. Hogy később mikor estem volna védekezés után, azt nem tudom, mert utána már védekeztünk.

2014. jan. 3. 20:59
O kimaradt h a párom hormontartalmu gyogyszert szed, pajzsmirigy alulmüködés miatt
2014. jan. 3. 20:56

szia.

szoptatás és fogamzásgátlo mellett 13 honap után estem teherbe, menses nem volt, hétfön kellene szülnöm, de mivel nem volt havim, nem tudjuk pontosan a szülés idejé.

2014. jan. 3. 20:49
Ja, menszesz nem volt, tehát a szülés időpontját csak uh.segítsével próbálta a doki belőni
2014. jan. 3. 20:47
A kicsi csak szopott, és pont aznap volt 6 hónapos, mikor pozitív lett a teszt! -Hozzáteszem, alig néhányszor voltunk együtt a szülést követő 6 hét után-
4. ájrin (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2014. jan. 3. 20:44

Ha szoptatsz, akkor prolaktint termel a szervezeted és az gátolja a peteérést, ezért nincs menstruációd sem. Elég kicsi az esélyed a teherbe esésére így, de nem lehetetlen, sokan lettek így babásak, bár azok menstruáltak a szoptatás alatt is (azaz nagy eséllyel volt peteérésük is)

Lehet, hogy ha ritkább lesz a szoptatás, akkor beindul minden, de emiatt ne hagyd abba. :)

2014. jan. 3. 20:41
Ismerősömnek 2,4 éves volt a nagyobb, amikor a kicsi fogant.
2014. jan. 3. 20:39
Én nem, de a Pikali Gerda kb. ebben az időben. Egyik "Ridikül" c. műsorban mondta.
2014. jan. 3. 20:33
Kisfiam 9 hónapos,még elég sokat szopizik.A menzeszem még nem jött meg mióta szültem.Viszont már 6 hónapja próbálkozunk a kistesóval,de ezidáig sikertelenül.Akinek van ilyen tapasztalat akár saját magán,vagy ismer ilyet,írna róla nekem?Mennyi idő volt a nagy baba mikor megfogant a pici,úgy hogy közben szoptattad és nem jött meg a menzeszed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook