Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség tapasztalatok fórum

Terhességi cukorbetegség tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2014. febr. 6. 17:38
Kedves Lányok! Időközben megérkezett a Legdrágább Kincsem! :) És egészséges :) Kicsit hasfájós szegénykém, esetleg erre való tippeket szívesen fogadok! Remélem mindenki jól van!
229. ZumbaHajni (válaszként erre: 227. - Minya)
2014. jan. 8. 22:50
Na ez már szuper, evés után kevesebb mint előtte volt :) Gratula :)
228. ZumbaHajni (válaszként erre: 226. - Minya)
2014. jan. 8. 22:49
De ilyen eredmények mellett, hogy lehet vizelet a cukrodban? Nekem nem volt sosem, pedig magassabbakat mértem.. nekem most magas lett, 7,9.. De ittam este egy forró fehér csokit, mert vége lett az angol tanfolyamnak amire jártam, és beültünk egy italra, plusz vacsi... megdobta..
227. Minya
2014. jan. 8. 19:50

nagyon büszke vagyok magamra vacsi előtt 4,8 utána 4,7


2 db virsli 1 szelet rozskenyér és savanyú káposzta

226. Minya
2014. jan. 8. 16:24

hát nekem a tegnap esti vacsi se lett jó előtte 6,5 utána 7,1 és csak másfél mini pizzát ettem :(


a tegnapi éhgyomri vérvétel eredménye nagyon jó lett 4,2 csak a vizeletben kimutatták a cukrot ez ami nem lett jó :(


a mai ebédem is csirkehúsleves 1 közepes főtt burgonya és párolt brokkoli sült hússal. ebéd előtt 5,2 utána 6,1 ez már egész jó :)

2014. jan. 8. 12:39
Tegnap esti vacsi utáni mérésem 5,7 :))
224. Minya (válaszként erre: 223. - ZumbaHajni)
2014. jan. 7. 19:54

annyira nem görcsölök rajta,igaz betartok mindent.

most fogom a héten a 29-et tölteni

223. ZumbaHajni (válaszként erre: 222. - Minya)
2014. jan. 7. 16:58
Ne csüggedj, nézd az én példám :)) Hány hetes is vagy? Bocsi, már biztos írtad az elején..
222. Minya (válaszként erre: 221. - ZumbaHajni)
2014. jan. 7. 16:56

én se értem mert eddig nekem minden mérés pár kivétellel tök jó volt hogy most mi okozza fogalmam sincs.

sokan mondják hogy sokat kell mozogni,nekem ez is megvolt mert ebéd után sétáltam a boltba meg + tettem egy háztömbnyi sétát és ennyire megugrott :(

221. ZumbaHajni (válaszként erre: 220. - Minya)
2014. jan. 7. 16:34
húslevest ettem, meg töltött káposztát, 1 szelet tk. kenyérrel... sok minden befolyásolja a cukrot.. az időjárás is meg minden.. húslevestől nem kellett volna így megugrania.. de már én sem próbálom kielemezni, hogy mi miért van.. mert én sem értem... pl, hogy 3 napja mi történt, hogy 7 főle egyszer se ment, sőőőt.. már 5ös értékeket mérek..
220. Minya (válaszként erre: 219. - ZumbaHajni)
2014. jan. 7. 16:27

hú de ügyes vagy?

mit ebédeltél?


nekem most sajnos nem lett jó se a reggeli utáni 7,5mondjuk nagyon éhes voltam mert ma éhgyomorra kellett menni laborba.az ebéd előtti 5,5 utáni 7,0

pedig csak húsleveset ettem :(

kíváncsi leszek a vacsira mert teljeskiörlésű lisztből készítek zöldséges mini pizzát.

2014. jan. 7. 15:04

Ebéd utánim is 5,2 :) Szinte már tól jó, nem? :))) Annnyira jóó, úgy örülök!


Egyébként én heti 3x tartottam a terhességem előtt zumba edzéseket 2 éven keresztül, aztán hirtelen semmi, mert nem javasolták.. és nem is mertem kockáztatni.. elejétől kezdve görcsöltem, volt hogy véreztem is..


Lehet ez is bezavart az anyagcserémbe...

218. Recs79 (válaszként erre: 213. - 96e4cb8ca7)
2014. jan. 7. 14:46
Ezt már én is hallottam, hogy nem mindenhol van ez a terheléses vizsgálat, de én úgy hallottam, hogy nem azért mert nem érdekli a dokikat, hogy van e ilyen veszély (érdekes is lenne), hanem mert egyéb vizsgálatból, a sima vérvételből lehet rá következtetni és akkor vizsgálódnak mélyebben!! Azért nem mindegy!!!
217. Recs79 (válaszként erre: 212. - 96e4cb8ca7)
2014. jan. 7. 14:43

Nem! legalábbis nekem nem volt automatikus! Annyi volt, hogy előbb kellett menni a terhelésre, nem a 26. hanem a 16. héten!


Mennyi lett a terhelésed?


Bátor vagy, hogy nem vetted szigorúan, szerencse, hogy a szervezeted jól tolerált és nem volt magas a cukrod bűnözéssel! Bár gondolom ha rosszat mértél volna akkor betűre betartod!

216. Petra025 (válaszként erre: 213. - 96e4cb8ca7)
2014. jan. 7. 13:49
Azért nem gondolom, hogy tenni kéne rá... Az akinek 9 vagy 10 fölé megy a cukra a terhelésen, annak bizony oda kell figyelni.. Nekem 9,8 volt, és tudod nem bántam meg egy percet sem... Gyakorlatilag úgy jöttem ki a kórházböl szülés után, hogy 1 kg plusz volt rajtam, ami víz volt, majd egy hét múlva az is lement..
215. Petra025 (válaszként erre: 213. - 96e4cb8ca7)
2014. jan. 7. 13:47
Most akkor nem értem, normál eredményed lett vagy nem a terheléssel? Mert ha 6 alatt volt a terheléssel az eredményed, akkor hogyan mondhatták volna, hogy cukros vagy?
214. Petra025 (válaszként erre: 209. - H.H.)
2014. jan. 7. 13:45
Én is szigorúan tartottam a diétát, és nem is volt gond. Nem kellett nálam sem inzulin, de az sajnos nem a diéta szigorúságán múlik, illetve attól hogy mennyire van betartva. Akinek a szervezete nem tudja kezelni, az a alegszigorúbb diéta mellett is inzulint kap... Sőt ugyanúgy diétázik mellette, ugyancsak szigorúan...
2014. jan. 7. 13:45
Ott rontottam el, hogy nem mozogtam a terheléses vizsgálat szüneteiben, pedig mondta a laboros, hogy lehet :-( Ha gyalogolok egy kicsit (egész terhességem alatt jól bírtam a mozgást) vígan a normális tartományban marad a cukrom. Egyébként pl ahonnan a férjem származik, magasról tesznek a cukorvizsgálatra (nincsenek vele egyedül), csak itt eröltetik.
2014. jan. 7. 13:35
Ha valaki az elsö babával "cukros" volt, a második tethességénél automatikusan annak számít majd és végig diétáznia kell? Sajnos rámfogták h diabéteszes vagyok mikor terhes voltam. Se a nyomorult terheléses vizsgálatuk elött se utána nem ment a cukrom 6.0 fölé pedig enyhén szólva nem tartottam magam a diétához. 3.54 kilóval és 54 centivel teljesen átlagos méretü babám lett :-)
211. H.H.
2014. jan. 7. 10:58

Nekem azt mondták, az nagyon fontos, hoyg mikor milyen felszívódású CH-t eszek. Reggelire jóformán csak lassút, tízóraira is lehetőség szerint lassútés utána lehet gyors is ebédre már, kb. fele-fela arányba.... ezen pl. tapasztalatból mondom nagyon sok múlik. Uzsira mehetett a gyors, meg vacsira is kb. fele-fele arányba.


A második baba nálunk is későn fordult be, de befordult.... nekem a leírtak miatt lett császár, amit nagyon sajnáltam mind a kettőnél, de az egészség az fontosabb úgy gondolom, minthogy erősködjek, hogy én természetesen úton szeretnék szülni.

210. ZumbaHajni (válaszként erre: 209. - H.H.)
2014. jan. 7. 10:32

Én is inkább úgy mérem már most kb másfél óránál.


Nekem is lehet császár lesz, mert faros a babóca, de még remélem befordul.


És a mai reggeli utánim már 5,4 lett.. Nagyon boldog vok, úgy látszik a pánikrohamom után helyreállt a rend, vagy én már nem tudom mire vélni.. :) Lehet most kezd javulni a dolog, ahogy említettétek..

209. H.H.
2014. jan. 7. 09:24

Sziasztok,


Én tavaly szültem a második babát. Az elősnél nem volt semmifajta gondom a cukorral a másodiknál lett. A két várandósság között IR-t állapítottak meg nálam amit kezeltek is, így én azzal a diabetológus doktornővel csináltam végig a várandóságot akihez jártam előtte. Illetve egyszer egy diatetikussal (hozzáteszem, saját tapasztalatból, nem mindegy kivel beszél az ember...) is beszéltem. Ő segített abban mit és hogyan ehetek (pl. tejet reggelire nem, mert az nagyon megemeli és hirtelen a vércukor szintet), és mikor (3 óránként enni, .....lassú és gyors felszívódású szénhidrátokat mikor és milyen arányba....). 150 gr CH voltam végig, és nekem minden étkezés előtt illetve utána 1,5 órával kellett mérni a cukromat. A diabetológus doktornő azt mondta, hogy a 1,5 órás cukor az irányadó. Nekem nem kellett így inzulin, a diétával teljesen jól végigcsináltam a terheséget, sohasem volt kiugró magas értékem, de én rettentően szigorúan betartottam, ahogy már előttem is írták. Hozzáteszem én hetente jártam kontrollra a doktornőhöz és minden mérést fel kellett jegyezzek..... A kislányom egészségesen született. A terhességi diabétesz miatta túlhordás nem jöhetett szóba (vagy csak saját felelősségre) és mivel nekem az első baba császáros lett, ezért a megindítás sem jöhetett szóba, hanem sajnos így programozott császár lett.... én szerettem volna megpróbálnia második babát is természetes úton.... de az a lényeg, hogy egészségesek legyenek.

208. ZumbaHajni (válaszként erre: 207. - Minya)
2014. jan. 6. 22:06

Nekem ma 2 mérésem van csak, mert nem volt ki bökjön.. egy reggeli meg egy mostani, vacsi utáni


6,3 lett most, a reggelit meg írtam korábban, az is vhogy így volt :))

207. Minya (válaszként erre: 206. - ZumbaHajni)
2014. jan. 6. 21:03

éhgyomri:5,4 1,5óra múlva 5,6

ebéd kimaradt mert elmentünk ebédelni és elfelejtettem vinni magammal :(

a vacsora előtt:4,7 1,5 óra múlva 6,6 pedig 2 tojásból készítettem omlettet csak tettem rá sajtot.úgy látszik nekem csak simán jó az omlett


és neked milyen lett a mai nap?

206. ZumbaHajni (válaszként erre: 205. - Minya)
2014. jan. 6. 20:59
Mai eredményeid milyenek lettek?
205. Minya (válaszként erre: 204. - ZumbaHajni)
2014. jan. 6. 16:18

örülök neki hogy sikerült az orvossal beszélned és megnyugtatott.


nekem holnap kell menni laborba de csak általános vérvétel lesz,utána majd 9-én kell jelentkeznem a dokinál.kíváncsi leszek mit fog mondani a mért eredményekre.

2014. jan. 6. 15:45
Kitartó leszek :) Köszönöm a támogatást! :)
203. Recs79 (válaszként erre: 202. - ZumbaHajni)
2014. jan. 6. 14:04

Szuper!!! Akkor itt már nem lesz semmi probléma!!

Kitartás erre a pár hétre!!

A szülés utánra meg vitessél be a férjeddel valami jó kis bűnös kajcsit! :)

2014. jan. 6. 11:33

Megjöttem... és azt hiszem teljesen megnyugodtam.. nem stresszelem agyon magam ezek után.. :) Persze ugyanígy fogok étkezni és mindent betartok. A dokim azt mondta, hogy éhgyomri 4-6 között legyen, és evés után elmehet 8ig, annál ne legyen több.. szóval akkor az eddigi eredményeim se voltak rosszak.. persze nem célom a 8, nagyon jó lenne ilyen szinten tartani mint ahogy most van :)))

Ja, és ő azt mondta 2 órával evés után mérjem.. mai reggeli utánim is 6,2 lett..másfél órával evés után.. ma viszont több nem tudok mérni.. :( Nekem nincs belövőm, hanem tűvel bökünk, és senki nincs itthon hogy megbökjön, és én képtelen vok magamat.. most is a kórházban nézettem meg.. de ugyanúgy eszem mint tegnap, nem lesz gond.. tegnapról maradt még ebéd.. :)) Annyira jó, hogy "lekerült" a teher.. :))

201. Recs79 (válaszként erre: 200. - ZumbaHajni)
2014. jan. 6. 10:12

Szuper vagy!! Remek vacsi és nagyon laktató is!! :)


Írd meg mit mond a doki!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook