Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csökken a vágy szülés után? fórum

Miért csökken a vágy szülés után? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 22. 10:20

és ezért lépnek félre a ffiak....!!!!!!!!!!!!!

mert utána a nő nem kívánja a szexet..pedig létszükséglet...

2009. júl. 4. 16:05
Azért ne felejtsük el hogy mennyire megváltozik terhesség alatt a nö méhe nemi szerve stb... és a szülés alatt is mit él át egy nö,nem mindenki lesz a régi és ez nem azon mulik hogy már nem szereti a párját,nálunk sem olyan már a sex mint rég,régen orákat csináltuk naponta,szülés ota joval kevesebb ,mondjuk a minöséggel nincs baj csak a mennyiséggel.
2009. júl. 4. 15:57
Mind a 3 anyatejes baba. Első 2,5 évig, második 1,5 évig ( ő még akarta volna, de jött a 3.), a pici meg szophat amíg csak jólesik neki. Nálunk nem a szoptatáson múlik, szerencsére.
2009. júl. 4. 15:55

Véleményem szerint a lelkiek sokban közrejátszanak. Nem mindegy, hogy első babát tartjuk-e a kezünkben, vagy már a többediket.

Az elsőnél ott van a túlzott aggodalom, általában az anyák ilyenkor csak a picire tudnak figyelni. Sőt még haragot is érezhetnek a párjuk iránt, hogy miért nem megértőbb. Aztán ott a kimerültség, a sok rokon, a rengeteg elvárás. Nem utolsó sorban a depresszió.

Ha már nem csak egy baba van, hanem több is, akkor bizony jobban kifáradunk, esetleg dolgozunk is mellette, örülünk ha ágybakerülünk.

3 gyermekem van. A legkisebb 3 hónapos. Nekem ezek közül csak a lelkiek tudják meggátolni az együttlétet. Ha köztünk nincs rendben valami, akkor még az ölelését sem viselem el. Ha minden rendben, a 3 gyerek mellett sem okoz gondot megoldani, a kielégítő együttlétet. És bizony mindig a nők azok, akiknek ezt úgy kell csinálni, hogy mindenkire jusson idő, és még este fittek is legyünk...:)

2009. júl. 4. 15:46
A tejelválasztásért felelős prolaktin hormontól.A megemlkedett prolaktinszint,libidócsökkenést eredményez.A baba elválasztása után,minden visszaáll a normálisra.
2009. júl. 4. 15:41
Én a második szülésem óta nem vagyok önmagam.Nincs vágy,nincs izgalom,szinte semmit sem érzek szex közben,pedig a férjem igazán mindent megtesz,de teljesen hatástalan.Lesz még valaha is jó?
20. klenca
2009. ápr. 12. 11:51

Hormonok miatt.


Félelem a fájdalomtól a hüvelyben. (Nem alaptalan.)

2008. júl. 28. 19:44

Elolvasva a lentieket mindenkinél máshogy megy...

nálam pl az a helyzet,hogy fáradt vagyok estére,nem tudok felszabadulni,szóval ritkultak a dolgok.

2008. júl. 8. 21:57

Sziasztok!Nekem nem csökkent és megmondom az igazat sosem értettem, hogy ha egy nő és egy férfi annyira szeretik egymást, hogy gyermekük legyen mikor világra jön szemük fénye miért nem szexelnek?

Szerintem a depresszió az oka.

Vagy az, hogy kihűlt a szerelem.

Vagy, szülés alatt rájön a nő, hogy a pasija, párja nem ért ennyi fájdalmat.

Én majdnem meghaltam szülés alatt,ugyhogy magamba fordulhattam volna és nyalogathattam volna a sebeimet, de én rettenetesen vágytam a páromra és a szerelmére.

Ugyhogy aki nem vágyakozik az szerintem nem szeret már olyan hévvel.

2008. júl. 8. 21:44
Az én fiam most fél éves. A párom kiment külföldre melózni 3 hónapra. De mielőtt kiment nekem is nagyon nehezemre esett a szex. Viszont ezalatt a 3 hónap alatt amíg kint volt eléggé kiéheztem és most amikor hazajött nagyon jól esett a szex. Viszont ha itthon marad, nem tudom akkor is így let volna-e!?
2008. júl. 8. 21:09

Nekem 8hónapos a fiam,már 1hónapja nem szoptatok(babuci döntött így),már a gát sem fáj annyira,mégsem mondhatom,hogy minden a régi...valahogy nem a régi.Se idő,se kedv.De fáradtság az igen.

Napközben még van némi "életkedv",de akkor a baba is ébren van.Estére - mikor a baba alszik - mindketten összerogyunk a fáradtságtól.Talán idővel...

Szóval szerintem a szoptatásnak nem sok köze van hozzá.

2008. júl. 8. 20:11

Most hét éves a legkisebb fiúnk. Először Én sem kivántam, az igaz nem is voltam jó, de mihelyt erőre kaptam, a napnak bármelyik szakában tudtam volna szerelmeskedni:) Valami megváltozott bennem:)

Húsz éves házasság után teljesen felpörgettem a sexuális életünket:) Ez ma is tart, az emberem örömére és nem utólsó sorban az Én örömömre:)))

14. DODICA
2007. jan. 5. 17:10

Az utóbbiban is van valami.:( Ha rondának látjuk magunkat, bizony nem megy annyira... :(

Viszont szülés után teljesen természetes, hogy csökken. Nem a szoptatás a legfőbb oka, hanem egyéb hormontermelődések. Az anyai szervezet így is védekezik egy újabb terhesség ellen, hiszen most a kicsit kell ellátnia, ami nem kis gond, elég nagy kimerüléssel jár. Ezek összességében eredményezik, hogy amíg be nem rendeződik az élet az új jövevénnyel (bizony, hónapokig is eltarthat!), s amíg fel nem töltődik újra az anyuka, addig jóval kevésbé van hozzá kedve.

2007. jan. 4. 18:32
Nem tudom konkrétan miért, de az biztos, hogy csökken, sőt úgy érzem távol áll tőlem az egész dolog, pedig már 3 hónapos a baba. Ráadásul már szinte nincs is tejem, tehát nem az okozza. Tudom hogy hülyén hangzik, de egyszerűen képtelen vagyok rá.Lehet azért mert ronda kövérnek látom magam (és nem csak beképzelem sajnos).
2006. okt. 10. 12:14

Én nagyon remélem, hogy nem fog csökkenni.

Szerintem azon is múlik, hogy a papák mennyire segítenek otthon, mert azon is múlik a dolog. Bár én igazán a reggeli "lepedő-torna" híve voltam mindig is. :)

2006. szept. 22. 19:16
Sok múlik azon is, hogy hányadik szülés után érzi úgy az ember, hogy csökkent a vágya:-))))
2006. szept. 21. 23:43

A prolactin hormon miatt csökken, ez ugyanis fokozza illetve fenntartja a tejtermelést, de magas szintje miatt a többi hormon szintjét lenyomja.

Nőknél a nemi vágy leginkább a testosteron hormon mennyiségétől függ.

2006. aug. 8. 10:59
Általában csökken egy ideig, valami hormon miatt. Az anya szervezete így védekezik, közben regenerálódik, s a figyelme a magatehetetlen baba felé irányul elsősorban. Aztán szépen minden visszaáll az eredeti felállásba...:)
2006. aug. 7. 16:12
Erdekes, szules utan, jobban megy a szex.
2006. júl. 27. 11:48

Ennek elég sok oka van. Először is a gátvarrás miatt már nem olyan a szex, másrészt ott a baba, aki lefoglalja az egész napodat és fáradt vagy estére.

De ne aggódj. Rövid időn belül minden a régi lesz!

2006. júl. 25. 22:08
mert mashol jarnak a gondolatai
2006. júl. 22. 12:40

Csökken????Hát én nem ezt tapasztaltam.

Inkább még jobban vágytam rá,mint elötte.

2006. jún. 23. 09:36

Csökken?

Majd visszajön, csak szülés után a kismamának a nyakába zuhan minden.

Van egy mondás, ... kezd el táncolni, a zene majd jön magától :)

2006. jún. 22. 23:16
Mert az embernek nincs ideje rá? :)))
2006. jún. 22. 22:42

Félelem a fájdalomtól :

kezdetben gyakran ég még a gátvarrat. Egyidejűleg erősebben kiszáradhat a hüvely a hormonváltozások és az ösztrogénhiány következtében.


Újabb terhességtől való félelem :

kilenc vagy több, védekezés nélkül eltelt hónap után a legtöbb nő még nem igazán tudja, hogyan szeretne védekezni a jövőben.


Gyermekágyi folyás :

miközben a méh fokozatosan régi nagyságára húzódik össze, először pirosas, majd színtelen folyás tapasztalható, melyet sok nő kellemetlennek és visszataszítónak érez.


Érzékeny mellek:

amikor beindul a tejelválasztás, a mellek átmenetileg olyan érzékennyé válnak, hogy minden érintés fájdalmas. Ezenkívül röviddel szoptatás előtt vagy szexuális izgalom hatására tej csepeg a mellekből. Alig akad olyan nő, aki ezt lazán elfogadná.

2006. jún. 22. 22:41
Miért csökken a vágy szülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook