Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Otthon jó meghalni fórum

Otthon jó meghalni (beszélgetős fórum)

1 2 3
72. syria
2014. jan. 10. 20:11

Meghalni sehol nem jó.

Az egyetlen, ami számít: a túlvilágra induló hogyan éli meg. De ez az, amit soha nem tudhatunk meg bizonyossággal...

71. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2014. jan. 10. 19:39
Nem morbid. Ez a természetes. És az is, hogy hiába tudjuk, mi várható, amikor bekövetkezik ledöbbenünk, és úgy érezzük; derült égből villámcsapás.
70. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - ***blueeyes***)
2014. jan. 10. 19:34
Hát ilyet még nem hallottam. De ahogy írod, elhiszem; nem volt félelmetes, és még valami felemelő is van ebben, de ezt csak utólag lehet érezni.
69. Mazsinka (válaszként erre: 67. - Ubi pretium)
2014. jan. 6. 23:13
Hisz már annyiszor próbáltad, igaz? :)
68. ***blueeyes*** (válaszként erre: 67. - Ubi pretium)
2014. jan. 6. 22:47
Ezt honnan tudhatnád?
2014. jan. 5. 20:05
BÁRHOL JÓ MEGHALNI!!!
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Dominós)
2014. jan. 5. 20:03
Ez egyértelmű.
2014. jan. 5. 19:55
Az érzelmi kötődés meghatározó lehet az elvesztés feldolgozásában.
64. marlenka70 (válaszként erre: 58. - Jstefan)
2014. jan. 5. 17:47
Amikor ez velem történt meg,hiába mondták el többször is,hogy gyógyíthatatlan beteg a párom az eszem nem akarata felfogni.Még az utolsó nap is hittem megfog gyógyulni,könyörögtem az orvosnak segítségért.Nagyon elfogult voltam, azt gondoltam ez velünk soha nem fog megtörténni,hisz annyi dolgunk volt még...
63. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Dominós)
2014. jan. 5. 15:56
Erre gondoltam.
2014. jan. 5. 15:56
Inkább a gyerek temesse a szülőt, mint a szülő a gyermekét.
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Jstefan)
2014. jan. 5. 15:38

Ugyan olyan:( A különbség annyi, hogy a betegnél tudjuk talán előre, de ez nem könnyíti meg.

A számomra egészségesnek vélt gyászban annyi szerepe van a kornak, hogy könnyebben elfogadom az idősebbek halálát, ha érkezési sorrendben történik....

Tudom, ez kicsit morbidnak tűnik.

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - Jstefan)
2014. jan. 5. 15:30
Nem tudom neked halt-e már meg valakid, de megsúgom Neked,ha egy szeretett családtag hal meg, éppen olyan fájdalmat, űrt hagy maga után, legyen az fiatal, vagy idős. Az érzelmi kötődés a lényeg nem a kor, és betegség nagysága.
59. ina87 (válaszként erre: 1. - Sercegnő)
2014. jan. 5. 14:30
Nyilván utolso kérés és ha teljesithető miért is ne föleg ha olyanrol van szó akit nagyon szerettek,átélni nemkönnyü se igy se ugy egy halál esett mindég megviselö!
2014. jan. 4. 22:24
Természetesen nagyon nagy a különbség ha egy öreg,vagy beteg közvetlen hozzátartozó hal meg, mert arra számítani lehet. Súlyosabb a hatás egy olyan halálesetnél amikor fiatalt ér egy végzetes tragédia amikor pár perccel korábban még életvidám volt.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - 23a8c7d393)
2014. jan. 4. 10:53
Igen, azoktól a cuccoktól meg kell válni, amelyeket nem tudjuk használni, de csak ezért, nem pedig azért, mert rossz érzés látni, viselni. A magány érzés az egy más kérdés, az nem a ruháktól van vagy attól, hogy otthon halt e meg vagy sem.
56. 23a8c7d393 (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 20:41

Ezzel így vagyok én is. Nincs bennem rossz érzés, amikor hazamegyek és felveszem anyukám papucsát, esetleg pulcsiját, ha fázom. De még a gyerekeimnek sem. A középső pl. a papánál nem hajlandó semmi másban aludni (hálóingként) mint a mama régi pólóiban. És mindig beosztják a gyerekek, hogy ki aludjon mama helyén.


Aminek viszont örülök, hogy apukám felvetette nem túl régen, hogy ki fogja válogatni anyukám ruháit és vagy elajándékozza őket, vagy elviszi a ruhagyűjtő konténerbe. És én ennek tényleg örülök. Úgy érzem ezzel kicsit továbblép, kicsit könnyíteni akar magán. És ebben segíteni fogom. Soha nem fogja elfeledni azt tudom, de neki a legnehezebb, otthon egyedül, hazamenni esténként az üres házba. Borzalmas lehet neki. Ezért örülök, hogy megpróbál továbblépni.

55. Mazsinka (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 20:22

Amikor meghalt a nagytatám, aznap este nem féltem először a sötétben, mert úgy éreztem, bárhová megyek is, ő mindig "ott van", és vigyáz rám.


Ő kórházban halt meg, elaludt. Nagyon szerettem őt. Utolsó találkozásunkkor úgy váltam el tőle, mintha csak tudtam volna...


Sajnos ilyen téren elég szentimentális vagyok, és egy szerettem elvesztése kapcsán nem az jut eszembe, hogy magamon könnyítsek azzal, hogy nem látom szenvedni a kórházban, vagy arra, hogy nekünk kell elrendezni a halál után, elkészíteni a temetésre, hanem arra, hogy a földi életében utoljára biztosítsam arról, hogy szeretem, és úgy menjen el, hogy ezt tudja.

54. sercegnő (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 20:05

örülök, hogy így érzed. ennek így kellene lennie.

remélem nálam is így lesz....

53. sercegnő (válaszként erre: 52. - 66429b468f)
2014. jan. 3. 20:04
sajnos ez van a kórházakban....:(
52. 66429b468f (válaszként erre: 50. - Sercegnő)
2014. jan. 3. 20:01
Ez már a haldoklás meghosszabbítása.
2014. jan. 3. 19:49

Hát nem tudom, de nekem egy kicsit sem rossz ott lenni, ahol meghaltak a szeretteim, egy kicsit sem rossz látnom, hordanom a ruháikat, illetve látnom a cuccaikat, benne aludni az ágyukban, sőt!

Ha felveszem a pulcsit, vagy csak egyszerűen a kezembe akad ami a nagymamámé volt, örül a lelkem, hogy megfoghatom, hogy felvehetem. Vagy a törölköző, amit tőle kaptam, akármilyen rongyos is már, nekem akkor is a kedvencem. Egy pillanatig sem zavart senkit, hogy abban a szobában, abban az ágyban kell aludni, amelyikben meghalt.

Az anyukám és apukám kórházban haltak meg, de nem azért, mert nem vittük volna őket haza, hanem azért, mert erre nem volt lehetőség. Az anyukám szívinfarktust kapott, mire a mentő beért vele a kórházba már nem élt, az apukám pedig agyvérzést, ő komában volt még 1 éjszakát, de reggelre meghalt.

Én nem tudom mit szeretnék. Engem nem "zavart" a nagymamám és apósom haldoklása, mármint zavart, de nem az, hogy a közelemben vannak, de nem biztos, hogy szeretném, hogy a fiamnak végig kelljen néznie az én haldoklásomat...

50. sercegnő (válaszként erre: 49. - ***blueeyes***)
2014. jan. 3. 19:46

az igaz, de sok embert gépeken tartanak, olyan erőtlenné válnak, h nem tudnak beszélni...


igen, jól kivan az találva.

49. ***blueeyes*** (válaszként erre: 45. - Sercegnő)
2014. jan. 3. 19:34

Ez elöfordulhat mindenkivel, attól hogy valakinek családja van, ugyan úgy összeeshet és meghalhat az utcán.Egy hirtelen halál mindíg más, mint egy hosszas betegség, ami halállal végzödik. Ott megvan a lehetöség a beteg kérését teljesíteni.

Aki pedig tök egyedül él, lehet, hogy még örül,is, ha kórházba kerül.Ott legalább vannak sorstársai... minden eset egész más, jól van az kitalálva, hogy nem tudjuk, mikor üt az utolsó óránk.

2014. jan. 3. 19:30

de mennyit kell szenvedni, ameddig odáig eljut az ember?


milyen egyszerű lenne, ha egyszercsak megállna a szív...

de néhány embernek nagyon hosszúra nyúllik.....

2014. jan. 3. 19:28
Jó.
46. 23a8c7d393 (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2014. jan. 3. 19:27

Én láttam már haldokló embert. Nyugodt volt az arca, vidám a szeme. Nem szenvedett, mosolyogni próbált a szeretteire. Ő a nagymamám volt.

Édesanyámat nem láttam meghalni, mivel éjszaka csendben elaludt. Apukám is csak azt vette észre, arra ébredt éjszaka, hogy anyukám keze az arcárahull. Szerintünk meg akarta még utoljára simogatni. Ezután már aludt (apukám szerint elájulhatott, mert nem reagált semmire) majd egy-két perc után megszűnt a légzése. Tudom, ez borzasztó pár perc lehetett édesapámnak, de azt is tudom, hogy az még rosszabb lett volna neki, ha nincs ott élete párja mellett, és azzal a tudattal kellene élnie, hogy a kórházi ágyban teljesen magában, szenvedve ment volna el anyukám.


Azt bevallom még nem kérdeztem tőle, hogy nehéz-e ott élnie. De úgy gondolom, ha nehéz is, nem azért, mert ott halt meg anyukám, hanem azért, mert abban a házban benne van maga anyukám. Mindenhol. Akárhova néz, ott van a keze nyoma. Szerencsére nagyon közel lakik hozzánk és próbáljuk enyhíteni a fájdalmát. Az unokái is sokat vannak nála, ott is alszanak.


Azt az egyet sajnálom, hogy én nem voltam vele az utolsó pillanatokban, de amikor este eljöttünk tőle annyira jól volt, evett is, mosolygott, beszélgettünk, nem gondolt senki ilyesmire.

45. sercegnő (válaszként erre: 44. - ***blueeyes***)
2014. jan. 3. 19:26
én, ha így folytatom, egyedül fogok meghalni, mert nincs gyerekem. szóval vagy összeesek majd valahol, vagy majd nem hívok mentőt, vagy kórházban halok meg.
2014. jan. 3. 19:14
Régen teljesen természetes volt, hogy otthon halt meg az ember, a szerettjei közelében, a megszokott környezetben.És nem volt a téma halál se tabu, mert hozzátartozott az élethez. A mai ember hajlamos eltolni magától még a gondolatát is, nem hogy a látványát. Szerintem ez abszurd. Egyszer mindenki eljut a halál küszöbére, és nem tudom, ki választaná magának szabadon a kórterm kietlenségét...
2014. jan. 3. 18:25

A haldoklónak meg kell járni az utat a végső útig.

Nem mindegy neki, hogy az, akit szeret, fogja - e a kezét, végigtörli - e gyöngyöző homlokát, enyhíti - e fizikai szenvedéseit.

Még akkor is tudatában van ennek, ha szavakkal kifejezni már nem tudja!

Persze, mindannyian mások vagyunk, van, aki nem igényli a szoros testi közelséget, de akkor is érzi, tudja, hogy az otthonában, a szerettei közelében lehet.

Kár nem megadni ezt a fajta végtisztességet is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook