Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
531. Norics (válaszként erre: 530. - Jedi85)
2018. jún. 1. 18:02

Az orvosokkal szerencsére nincs problémám! Az idegsebészhez már csak évente járok kontrollra(+mri). Az endokrinológushoz havonta megyek (Sandostatin injekció(vissza kaptam 😊), vérvétel).

A nőgyógyásznál idén voltam a műtét óta először. Voltak nőgyógyászati problémáim is a műtét előtt,de a doki nem nagyon foglalkozott vele. Már a terhesség alatt nagyon csúnya lett a bőröm (pattanások jöttek ki rajtam, az arcomon, hátamon... nagyon sok). Mikor meglett a kislányom írt fel fogamzásgátlót, ami mellett tudtam szoptatni is. Kb 8hónapos volt a kicsi, akkor kaptam új gyógyszert. Kezdett változni a menstruációm, egyre kevesebb lett, nem fájt a hasam. Egyszer csak kimaradt, egyből mentünk a dokihoz, mert megijedtünk (lelkileg kicsit oda voltam). Megvizsgált, közölte, hogy nem vagyok terhes és felírt egy másik gyógyszert. Vérvétel szóba sem jött, mondta, hogy nem tudja, hogy miért múlt el a menstruációm, de az új gyógyszer visszahozza... Ezzel el volt intézve (hozzá teszem, hogy magán úton persze 😅)

Engem a szemész küldött CT-re. De nem az az orvos, akihez előtte jártam úgyszint magán úton, hanem éppen akihez a leghamarabb időpontot kaptam. Szerencsémre, mert ha ez akkor nem derül ki, mára már lehet vak lennék. 3cm-es volt a daganatom, az idegsebészem ki is akadt, amikor meglátta... Idézem "A k**va életbe, csoda, hogy még látsz"

Jelen állás szerint is 0.8*0.7cm-es...😅

530. Jedi85 (válaszként erre: 522. - Norics)
2018. máj. 31. 10:29

Szia!

Talán annyi a hasonlóság van a helyzetünkbe, hogy Nekem is prolaktin és növekedési hormontartalmú volt az adenomám!(az utóbbi csak a szövettanból derült ki) Szerencsére nekem nem volt semmi a műtét után.(de a műtét után 5 hónappal mutatott vmit az mr ami majd jövőre derül ki hogy van vagy nincs, de jól vagyok és ez a lényeg)jelenleg csak 1 szem bromot szedek.és hála mestruációm is volt/van. Nekem minthárom orvos (sebész, nőgyógyász, endos) azt mondja ha akarok még egy gyereket akkor most kell próbálkozni....

Sokszor én is temettem magam, de utána olvastam sokat és főleg itt a fórumon olvasottak erősítettek meg abban hogy ezzel igen is lehet együtt élni és nem kell olyan borúsan látni a világot.

De ha tüneteink vannak és az orvosunk nem veszi komolyan akkor keresni kell másikat.

Kitartást kívánok Neked és remélem még összejön Neked egy babó :)

529. Norics (válaszként erre: 528. - Barbika2222)
2018. máj. 29. 11:28
prof. Barzó Pál (Szeged)
528. barbika2222 (válaszként erre: 527. - Norics)
2018. máj. 28. 21:19
Azt megkérdezhetem, hogy ki műtött téged? :)
527. Norics (válaszként erre: 524. - Barbika2222)
2018. máj. 28. 21:12

Szia! Az ilyen jellegű műtéteknél elő szokott fordulni, mert az orrból baktériumok kerülhetnek az agyba. A műtét előtt fájt egy picit a torkom, folyt az orrom (előtte 2nappal már nem volt semmi bajom).

De persze nem is tudtuk, hogy ez előfordulhat. Én személy szerint nem is nagyon olvastam utána ennek az egész betegségnek, csak a tüneteket néztem meg és azt, hogy jó indulatú. Mást nagyon nem mertem, nagyon kétségbe voltam esve. Naponta 50szer eltettem magam, mostanra már tudom, hogy még így is, hogy sok problémám adódott, szerencsés vagyok... nagyon jó orvosaim vannak és ezzel együtt lehet élni. 😊

526. d064f70f25 (válaszként erre: 521. - Intraselláris AdeNóra)
2018. máj. 25. 08:27

Szia! Engem is érdekelne a műtét előtti részletes körülményed. A adenoma mérete, laborjaid eredménye, a tüneteid, stb. Előre is köszönöm szépen!


Mindenkinek jobbulást, gyógyulást, kitartást kívánok!

525. frontin (válaszként erre: 521. - Intraselláris AdeNóra)
2018. máj. 24. 17:31
Szia!Engem is érdekelne minden,úgy a műtét előtti időszakról,mint magàról a műtétről.
524. barbika2222 (válaszként erre: 522. - Norics)
2018. máj. 23. 00:24

Szia!

Sajnálattal olvasom a történetedet.. :( Azt lehet tudni mitől alakult ki az agyhártyagyulladás??

2018. máj. 23. 00:23

Szia!

Engem érdekelne, nekem makroadenomam van, jelenleg gyógyszerrel kezelnek de erősen gondolkozom a műtéten..

522. Norics
2018. máj. 21. 13:52

Sziasztok! 2016 nyarán volt egy hipofízis adenoma (prolaktint és növekedési hormont termelt) műtétem. Rá pár napra agyhártyagyulladást kaptam. A műtét után spiral draint tettek be. Amit sajnos a zavart viselkedésem alatt a katéterrel és az infulzióval együtt kitéptem magamból. 2 hétig voltam kórházban. A műtétet követő kb 2-3 hónap mai napig homályos.

Az agyhártyagyulladás következményeképp, sajnos hormonokat kell szednem.

(Gyógyszereim: 75mg Letrox, 10mg Cortef, 1db Triaklim, 1puff Minirin, havi 1 Sandostatin lar 20mg (január óta "szüneteltetjük")

2016 novemberében megérkezett a Sandostatin lar injekcióra az engedélyem. Ennek köszönhetően a továbbra is fennálló fejfájásom egyik napról a másikra megszűnt.

Idén januárban bevettek egy új gyógyszerkezelésbe. Az injeciómat addig elvették.

A gyógyszer szedésével szinte egyszerre visszatért a mindennapos elviselhetetlen fejfájásom is.

Menstruációm nincs, csak amit a Triaklim előidéz. Szerettem volna még egy gyermeket(van egy 4 éves kislányom),de sajnos úgy tűnik, hogy nem lesz rá lehetőség...

Érdekel, hogy van-e valaki kb ilyen helyzetben, amiben Én...

2018. máj. 20. 09:11

Sziasztok.

2 hete volt egy hipofízis adenoma műtétem, micro- és macroadenoma határán állt a prolaktint túltermelő daganat.

Ha bárkit érdekel bármilyen információ, nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat.

Amennyiben van rá igény, leírom az egész eseménysort a műtét előtti időszaktól, a műtét utáni tapasztalatokig, mert a műtét előtt én is szívesen olvastam volna részletes véleményeket, tapasztalatokat, mert nagyon féltem és nem tudtam mi vár a kórházban és a műtét után pontosan.

520. Jedi85
2018. máj. 5. 22:36

Sziasztok.

Voltam a héten vissza Czirják tanárúrhoz.nem jött vissza az adenomám 😊 valószìnű a helyét látják vagy esetleg egy kicsi folyadékkal teli ciszta de ezek csak feltételezések, de a lényeg h nem az adenoma.és jól vagyok.így a gyógyszert is lecsömkentették 4-ről 2 szemre.legközelebb jövő tavasszal kell mr-re menni 😊 és reméljük h már nem lesz ott semmi.

Mielöbbi gyógyulást mindenkinek és kitartást.

519. Hugi4
2018. ápr. 30. 23:29

Sziasztok.

2 hete volt a műtét.

Napról napra jobban érzem magam.

Voltak nehéz napok,de semmi esetre sem mondhatom, hogy elviselhetetlen lett volna.

Igazán profi csapat kezei közé kerültem.

Örökre hálás leszek az Amerikai úton lévő Idegsebészet dolgozóinak.

Kezdve prof.DR.Czirják Sándor tanár úrtól a nővérekig és mindenkinek aki egy kicsit is érintett volt.

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

518. Hugi4 (válaszként erre: 510. - Frontin)
2018. ápr. 30. 23:22

Szia.

Hol műtenek?

517. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 514. - E18f2d4ad1)
2018. ápr. 26. 22:58
Na, kértem időpontot Sella MRI-re, listára tudtak csak venni, azt mondták: 6-8 hónap. Szeretlek magyar egészségügy! Ó, je!
2018. ápr. 25. 10:05

Sziasztok! Az és kisfiamnál csökkentették már kétszer a bromocriptint, mert nagyon lehúzta érték alá a prolaktin szintjét. A feje most is nagyon sokat fáj, szinte mindennapos. Remélem a napi fél szem gyógyszertől jobban fogja érezni magát. Írtam a múltkor Czirják professzornak, azt írta a nyári ismétlő MRI után jelentkezzünk ambulanciáján. Itt nem nagyon haladunk...aggódom miatta.


Mindenkinek jó egészséget, gyors gyógyulást, jobbulást és örömteli babázást kívánok!

515. Jedi85
2018. ápr. 24. 10:50

Sziasztok!

Itt vagyok én is újra!

Szeptemberben műtöttek, de sajnos februárban volt egy kontroll mr és újra adenomát mutatott közel 1cm.

Azóta újra szedem nagy dózisban a bromot...jövőhéten megyek vissza Czirják doktor Úrhoz.Reménykedem hogy egyszer vége lesz.. De túl sok tünetem nincs és a gyógyszer óta most jók voltak a hormonjaim.Igyekszem pozitív lenni.

514. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 513. - Keszazsu)
2018. ápr. 23. 17:58

Kicsifiam szombaton volt 100 napos. És igen, egyelőre nagyon okos kis cukorborsó. :)


Kaptam beutalót endokrinológustól Sella MRI-re, hogy megnézzék, a terhesség hatására mit változott az adenoma. Nincs kedvem időpontot kérni. Utálom a kontrasztanyag miatt.

Olyan jól vagyok! Ha spontán babám lett volna és nem 7. lombik ezer kivizsgálással, akkor nem is tudnék az adenomáról és vígan élnék tovább.

Addig, amíg nem érzem, hogy romlik az állapotom, nem fogok újra gyógyszert szedni.

513. Keszazsu (válaszként erre: 504. - E18f2d4ad1)
2018. ápr. 23. 11:24
A doktornénim mondta, dr Gláz EDit, aki egy világhírű szakorvos. És tényleg be jött: fiam 10 hóaposan járt, másfél évesen az Arany Lacihoz verste mondta, lányom meg a puzzle-t rakta ki villámgyorsan. Most felnőttem is látszik rajtuk!
512. Keszazsu (válaszként erre: 507. - Dodo90)
2018. ápr. 23. 11:22
Ne keseredj el, az nem segít. Olvasd el a korábbi hozzászólásomat: a "baba" a nyárom nősül! s a második is tökéletes! Ne add fel, az NEM segít!! Rendben vagy és össze fog jönni , amit akarsz!!
511. Hugi4
2018. ápr. 22. 15:36

Sziasztok.

A héten megvolt a műtét.

Itthon vagyok és a körülményekhez képest jól vagyok 😉

Összekapom magam majd egy kicsit és írok.

510. frontin
2018. ápr. 16. 08:26
Màjus elején műtenek.Lehet buta kérdés ,de fogalmam sincs kb mennyit kell adni az orvosnak.Köszönöm ha írtok
509. d064f70f25 (válaszként erre: 508. - Netta11)
2018. ápr. 10. 09:07

Szia Netta!A 16 éves fiamnak is nagyon sűrűn fáj a feje. 9 mm-es adenómát mutatott az MRI. Az ő laborjai Prolaktin, Tsh enyhén emelkedett értéket mutatott, bromocriptint állítottak be nála. Ettől enyhült valamelyest fejfájása, illetve inkább nem mindennaposak. Frontra nagyon érzékeny, akkor nagyon fáj a feje, halánték, illetve homlok tájon. Az orvosok mégis azt mondják, nem tudják, hogy mitől, illetve ettől fáj e a feje...MRI ismétlés nyáron lesz.


Megkérdezhetem neked hol fáj, és hogy fáj? Milyen jellegű? Jobbulást kívánok Neked!

508. Netta11
2018. márc. 24. 14:28
Sziasztok! Kb 2 éve diagnosztizáltak nálam egy 9 mm-es adenomát. Folyamatos fejfájásom volt orvostól-orvos-ig mentem miutàn kiderült. Fél évente járok endokrinológushoz, de szerencsére minden hormon eredményem rendben van. Ami viszont nagyon zavar az a folyamatos fejfájás. :( Az orvosok egyik része állítja hogy nem ettől fáj fejem a másik része viszont épp az ellenkezőjét. Az lenne a kérdésem hogy van e hozzám hasonló, akinek ugyan így rendben van a hormoneredménye, viszont van ez a folyamatos fejfájás. Ha van, milyen gyógyszert szed rá? Nagyon köszönöm!
507. Dodo90
2018. márc. 12. 12:56

Sziasztok!

Múlt héten voltam endokrinológusnál és örömmel mondta, hogy akkor a prolaktin szintet kipipáltuk egyelőre. 200 mikrogramm/l-ről 16-ra csökkent, ami már bőven referenciatartományon belül van, azonban még mindig nincs menstruációm. Kaptam Norcolutot, aminek meg kellene hoznia, hogy újabb hormonlabort tudjak csináltatni. A tüneteim PCO-ra hajaznak. Más is van itt, aki ilyen kombinált eset, mint én? Próbálok megnyugodni és nem gondolni a baba témára , de néha eszembe jut és teljesen elkeseredek, hogy miért megy ez ilyen nehezen.

Valakinek ehhez hasonló tapasztalata, jó tanácsa esetleg lenne?

Köszönöm a válaszokat!

506. Keszazsu (válaszként erre: 504. - E18f2d4ad1)
2018. márc. 10. 08:14
Doktor nénim (dr. Gláz EDit endokrinológus professzor asszony) mondta, amikor terhes lett a Parlodel / Bromocryptin mellett, hogy ne izguljak, mert ez várható. És be is jött, mind a kétszer!
2018. márc. 10. 07:50

Sziasztok! Hazaengedték a "kis"fiamat a kórházból.

3 napig 1,25 mg bromocriptint kapott, tegnap kellett emelnem 2,25 mg-ra, hétfőtől reggel 1,25mg, este 2,25 mg-ot fog kapni, 21-én labor ismétlés.Bár nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki jól reagál a gyógyszerre,nincs mellékhatás. 3 napja nem fáj a feje, esetleg csak tompán. Gondolom ehhez idő kell. Hyperprolactinaemia és hypothyreosis a diagnózisa. Szeptember óta fáj nagyon a feje, bár azelőtt is fejfájós volt, de ma azt gondolom érdemes volt menni, harcolni, hogy kiderüljön miért fáj a feje.


Köszönöm szépen a tanácsokat, segítséget, jó kívánságot azoknak, akitől kaptam!


Mindenkinek jobbulást,jó egészséget és kitartást kívánok!

504. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 502. - Keszazsu)
2018. márc. 9. 20:34

Azta! Ezt hallottad szakmai oldalról is, vagy csak saját tapasztalat?

Ma 8 hetes a kisfiam és sokszor csodálkozunk, hogy még milyen pici és már milyen ügyes.

Meg már két doki (gyerekorvos és az ortopédián is) mondták, hogy nagyon erős, igen jó az izomtónusa. Sokszor úgy kell lebirkóznom a kis polipot pelenkázás közben. :)

Remélem, negatív hatása nincs ezeknek a gyógyszereknek!

Most rá is Google-izok, hogy van-e vmi róla.

503. d064f70f25 (válaszként erre: 501. - Keszazsu)
2018. márc. 8. 10:41
inkább kicsit magasabb: tegnap 121,135, ma 140.. ma kapja a harmadik szem gyógyszert. Tegnap nagyon fájt a feje, este volt egy kis lábzsibbadása, de elmúlt. Ma vettek vért is, gondolom a prolaktin szintet nézik. bizakodok.. az emeléstől félek, de eddig jól reagál, úgy néz ki. Köszönöm szépen! <3
502. Keszazsu (válaszként erre: 499. - E18f2d4ad1)
2018. márc. 8. 10:35
Ha Bromo, vagy hasonló gyógyszer szedése közben esel teherbe a születendő gyermekmind fizikailag, mind agyilag fejlettebb lesz az átlagnál. A fiam 10 hónaposan peckesen járt, másfél évesen bőszen szavalta az Arany Lacinak az összes versszakát és a mai napig kiemelkedően jófejű (31 éves), a lányom meg a kommunáció és a kézügyesség terén kiváló!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook