Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
561. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 560. - Bufesrac)
2018. okt. 10. 07:07
Szia! Túl vagy a műtéten? Hogy vagy?
2018. okt. 8. 15:23

Sziasztok!


Úgy néz ki, engem se kerül el a mondás, hogy a vérfertőzésen és a népitáncon kívül mindent ki kell próbálni az életben: holnap fog műteni Czirják prof. az OKITI-ben. Nálam egy ártatlan céges PSA (Prosztata Specifikus Antigén) szűrés mutatta ki, hogy magas a prolaktin szintem és kb. nulla a tesztoszteronom. Ezután jött a magán MR és kiderült, hogy egy 16x22 mm-es adenómám van. Egy darabig próbálták Bromo-val kezelni, de fél év után is csak nőtt, miközben a prolaktinom már határérték alatt volt napi 1 db Bromo-tól. A műtéttől nem tartok annyira, inkább a hosszú lábadozási időtől kókadtam le kicsit. Mindenesetre jó volt olvasni, hogy mások is problémamentesen átvészelték ezt a dolgot és tudnak teljes életet élni. Remélem, hogy időben elkapták a dolgot és még lehet gyerekem.

559. magdi007 (válaszként erre: 549. - Jucci82)
2018. aug. 30. 14:59
Szia! Mi a helyzet veled? Hogy vagy?
558. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 557. - Magdi007)
2018. aug. 29. 20:28

Uhhh, ez a fejfájás meg nehezen fókuszálok messzire dolog nekem is van. Meg pm alulműködés.


3 mm volt az adenomám pár éve. Idén januárban szültem. Júliusban a prolaktinom totál jó volt. Előtte enyhén magas volt, Norprolacot szedtem, amit a terhesség alatt abba kellett hagyni. Tavasz óta várom a behívót MRI-re, hogy megnézzék terhesség után mekkora lett a fejemben Ödönke. Kíváncsi vagyok!

557. magdi007 (válaszként erre: 556. - Bridzsitt_22)
2018. aug. 29. 14:14
Huh nagyon hosszu a helyzetem! nekem evek ota pajzsmirigy problemam van! de csak mindig a tsh ertek magas! alul mukodok! tavaly eljutottam egy endo dokihoz maganrendelesen! mert engem csak a hazi dokim kezelt! az endo doki kert hormon vervetel es meg egy ket dolgot! kiderult hogy autoimmun hasimotos vagyok gyulladt a pajzsmirigyem! a tobbi hormonertek jo! a prolaktin is! de viszont ami aggaszt a folyamatos tompa fejfajas! ejjelente neha luktetve faj a fejteto bal felen a tarkomig! valamint a latasom erdekes! mintha lassan fokuszalna messzire nem latok tisztan erdekes! az endo doki nem kuldott mri re mert jok voltak az ertekeim! lehet ra kellett volna kerdezni a hormonalisan inaktiv adenomara! olyan mintha belulrol szorongatnak a szemem es hozza az erdekes fejfajas! olyan nagyon eros fejfajasom nincs! ejjel folyamatosan izzadok tiszta viz vagyok! nem tudom valami nem stimm! most ujra megyek vervetel s meglatjuk! en gondolni se merek az agymutetre! inkabb meghalok
556. Bridzsitt_22 (válaszként erre: 555. - Magdi007)
2018. aug. 29. 08:44
Szia! Nekem évekig nagyon fájt a fejem, és MR vizsgálat során derült ki az adenoma. A látásom néha vibrál/ugrál, egyébként másban nem befolyásolja szerencsére a látásomat (az MR mutatja, hogy az adenoma eléri a látóideget és enyhén modellálja). Nekem nem termel hormont, az a jobbik eset lenne, mert akkor általában gyógyszeres kezelés hatására visszafejlődik. Mivel az enyém hormonálisan inaktív, ezért kell műteni, mert nő mindig egy kicsit. Az orvos mondta, hogy 10% körüli a szövődményes arány a műtött betegeknél (gyulladás, bevérzés, agyvíz csorgás stb) Nekem ami még nehezíti az egészet, hogy erős orrsövény ferdülésem van, és 2 oldali arcüreg cisztám, nyálkahártya gyulladás az orrüregbe... Félek, nehogy valami baci feljusson onnan, ill. lehet nehezebb lesz a gyógyulás. Te miből gondolod, hogy adenomad van?
555. magdi007 (válaszként erre: 554. - Bridzsitt_22)
2018. aug. 28. 16:56
Szia! Ha megkérlek leírod nekem milyen tüneteid voltak ekkora adenomával? Olvastam hogy érinti a látásod ez miben nyilvánul meg? Valamint miből gondolod hogy sok a szövödmény? Nálam is benne van a pakliba az adenoma! A te adenomad milyen hormont termel?
2018. aug. 27. 11:45

Sziasztok!


1,5 cm-es macroadenoma-m van (gyógyszeres kezelés ellenére is nő), a látóideget már modellálja. Czirják Professzor Úr előjegyzett műtétre, de nagyon félek... Elég gyakoriak a szövődmények. Olvastam a sugárkezelésről is, van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Illetve mindenféle megoldás érdekelne. Műtéttel kapcsolatos tapasztalatokat/tanácsokat is szívesen fogadok.


Előre is nagyon köszönöm!

2018. aug. 6. 22:36

Sziasztok!

Szed valaki innen Dostinexet?!

552. Norics
2018. aug. 5. 21:21

Sziasztok (megint 😊)!

Kap itt valaki még Sandostatin Lar injekciót? Ha igen, hízott-e?

551. Dodo90
2018. aug. 2. 14:11

Sziasztok!


Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akiknek macroadenomájuk van és teherbeesés a céljuk!

Múlt héten voltam sella MR-en. A macroadenomám mérete tavaly novemberhez képest semmit nem változott, 13x9x13 mm-s, prolaktin szintem viszont rendeződött. Szerencsére látóterem jó, látóideget nem nyom, és mára már semmi panaszt nem okoz.

Jövő héten megyek vissza a leletekkel endokrinológushoz, de már nagyon nehezen viselem a várakozást.

Olyan kérdésem lenne, stagnáló macroadenoma mellett kinek mit ajánlottak? Azt olvastam, hogy teherbeesés során nőhet a mérete, ezért inkább műtétet szoktak javasolni teherbeesés előtt. Ez tényleg bevett eljárás?

Előre is köszi a válaszokat!

550. frontin
2018. júl. 30. 17:06
Szia Jucci82! Mikor nekem kiderült hogy ciszta van az agyalapi mirigyen,és a szemlàtóidegen,Ên is nagyon megijedtem.Napokig sírtam,teljesen kiborultam!Szóval engem a fejfàjàs szakrendelésről,az idegsebészetre küldtek.Időpontot adtak,3 hét.Nem bírtam addig vàrni,ezért felkerestem egy magàn idegsebészt!Àt nézte a felvételeket,és hormonpanel vizsgàlatra,illetve làtótér vizsgälatra küldött.Mindkét eredmêny jó lett ezért műtétet javasolt.Ha magas lett volna a hormonszint akkor elég lett volna a gyógyszeres kezelés.A műtét 2 hónap múlva lett volna,de a piros torok miatt,elkellett halasztani.Ez utän mêg 2 hónap vàrakozàs a műtétig.Július 12- én 3 óràs műtétem volt.Szemöldöknél vàgta fel,de a homlokból vàgtak ki kb 4 cm.Nekem a szemlàtóidegén lévő cisztàt műtötték.Àltalàban az orron keresztül műtik az agyalapi mirigy daganatot!Remélem valamennyit tudtam segíteni!Ha van kérdés szivesen vàlaszolok!
549. Jucci82
2018. júl. 29. 19:57

Sziasztok!

Én ezt az egészet elég nehezen dolgozom fel. 5 napja derült ki, h agyalapi mirigy daganatom van, és ennek a tudatát elfogadni nagyon nehéz.

Mérete: Hosszúsága: 3 cm Sagittalis átmérője: 1,7cm Axiális átmérője: 2,4 cm

Még a betegség "elején" járok, napokon belül vissza kell mennem az idegorvoshoz, aki megmondja a köv. lépést. Előre láthatólag idegsebészhez fog küldeni, viszont fogalmam sincsen, hogy innét hogyan tovább.

- Az idegorvos ajánl valakit, h kihez fordulhatok?

- Rám bízzák, h én keressek dokit?


Mivel Bp-en lakok az Amerikai uti Idegsebészet lenne a célállomás. Ti hogyan jutottatok el a kórházig? Várólista kb. mennyi idő?


A másik kérdésem:

Akinek volt kemoterápiás kezelése, az mit tapasztalt? (hajhullás, foggyengülés, rossz közérzet, hány alkalom volt, stb)


Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 25. 23:08

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van D köztetek olyan akinek gyógyszer szedése mellett emelkedett a prolaktin szintje?!

547. Norics (válaszként erre: 535. - Pit73)
2018. júl. 25. 12:22

Az endokrinológusom mondta, hogy az agyhártyagyulladás miatt nem működik rendesen az agyalapi mirigyem.

(Ezért írtam így)

546. frontin
2018. júl. 25. 08:16
Sziasztok!Holnap leszek 2 hetes műtött.Bàr hipofízis addnomàm volt,nekem a szemlàtóidegen lévő cisztàt operàltàk ki.A körülményekhez képest jól vagyok!Jó egészséget kívànok mindenkonek!
545. Mason2 (válaszként erre: 544. - Móna 73)
2018. júl. 16. 23:27

Szia Mona.

Koszonom szepen a segitseget!

544. móna 73 (válaszként erre: 543. - Mason2)
2018. júl. 8. 21:05
Szia ! Nekem műtét után alakult ki a kettős látásom. Valóban hosszadalmas volt mire elmúlt kb. 2 hónap alatt tisztult ki a látásom. Milgammát szedetem rá.Jobbulást.
543. Mason2
2018. júl. 7. 22:28

Sziasztok.

Tamas vagyok 35 eves fiatal :)

Szerdan lesz 4-ik hete a mutetemnek. Elviselhetetlen fejfajas miatt derult ki a daganat. Valamikor Kedd hajnalbal alakult ki kettos latas es masnap delben volt a mutet az OITI-ben. Minden rendben ment. Gyogyulgatok de a kettoslatas sajnos meg nem mult el. Czirjak doki annyit mond, hogy turelem turelem turelem. Sajna ezzel nem igazan vagyok elorebb. Javult sokat de a bal szemem kb 90%-ra megy ki balra. Emiatt ha nem egyenesen vagy jobbra nezek akkor kettot latok. Van esetleg valaki akinek szinten volt ilyen jellegu latas problemaja? Erdekelne kb mennyi ido alatt mult el neki, illetve lehet-e (akar orvosi uton is) gyorsitani a folyamaton.

Elore is koszi mindenkinek.

Ui: Pit73 egy cellaban voltunk belgyogyon par hete :)

542. Dodo90
2018. júl. 3. 11:00

Sziasztok!

Köszönöm a kedves szavakat! Igyekeztem eltekinteni a pánikomtól és élni tovább az életemet. Azonban megint mélyponton érzem magam.

Múlt héten erős alhasi görcs miatt teszteltem egyet, pozitív lett, ezt 2 további pozitív teszt követte a rákövetkező napokban. Ennek nagyon örültem, de nem mertem beleélni magam, mert ciklus közepi tesztek voltak. Tegnap endokrin kontrollon voltam, gondoltam tesztelek egyet reggel, hogy biztosabb legyek a dolgomban és hát negatív lett. Úgyhogy endodoki mondta, hogy irány a nőgyógyász, nézzük meg van e bent valaki,de valószínű csak kémiai terhesség volt. Emellett elküldött egy újabb sella MR-re, hogy megnézze mekkora most az adenomam. Ha kisebbedett nyilván örülünk, akár gyógyszer elhagyásról is szó lehet, ha stagnál visszatérünk rá, ha nagyobbodott ki kell venni. Na itt ijedtem meg. Azt hittem már jól haladok, visszatért a menstruációm, pozitív tesztem is lett, erre megint jön a bizonytalanság.

Kérlek írjatok tapasztalatokat, kinek hogy hatott a Norprolac az adenomajára! Nekem makroadenomam van, prolaktinom tökéletes, 4 hónapja visszatért a menstruációm is. Lehet reménykedni vajon a zsugorodásban?

541. Atesz (válaszként erre: 540. - Szilvi 63)
2018. jún. 30. 04:46
Nagyon köszönöm!
540. szilvi 63 (válaszként erre: 539. - Atesz)
2018. jún. 29. 15:18
Szia! Köszönöm szépen a válaszod ! Jó neked már túl vagy rajt Nagyon vigyázz magadra és mielőbbi felépülést kivánok neked . Üdv Szilvi
539. Atesz (válaszként erre: 538. - Szilvi 63)
2018. jún. 29. 06:17
Szia Szilvi! A műtét szerdán 8:00-kor kezdődött és kb 13:30 kor ébredtem. Az orromban tamponok voltak ami igen zavarő volt. Először a Subintenzíves szobába kerültem. Katéterrel, ami igen kellemetlen volt. Másnap exelték hála Istennek. Írom kellett a bevitt és az ürített vizeletmennyiséget. Mert, ha nagyon sok lett volna az ürített akkor pótolni kellett volna az ionokat. Nagyon szomjas voltam az első nap 8l vizet ittam aztán csökkentettem. Fájdalmam nem nagyon volt csak az orromba lévő tamponok miatt volt kellemetlen. Minden tiszta volt. Vasárnap végre megszabadított a Prof. tőlük. Kedd óta itthon vagyok 2hét pihi, aztán fokozatos fizikai terhelés. Üdv
538. szilvi 63 (válaszként erre: 537. - Atesz)
2018. jún. 28. 13:10
Szia Atesz Irnál a műtétröl illetve az utána lévő napokról hogy voltál? Már jól vagy? Köszi Szilvi
537. Atesz
2018. jún. 27. 05:50
Sziasztok! Egy hete műtöttek Barzó professzornál a szegedi idegsebészeti klinikán hipofízis adenomával, ami növekedési hormont és prolaktint termelt a szervezetemben. Minőségi ellátást kaptam a nővérek részéről is. Most jól érzem magam és hálás vagyok! Bár hajnalban még nagyon izzadok.
536. szilvi 63 (válaszként erre: 521. - Intraselláris AdeNóra)
2018. jún. 19. 13:29
Szia Nora ! Szilvi vagyok Sopronból műtét elött állok voltam már altató orvosnál is Czirjákhoz mentem el hogy műtsön nekem 2.5/1.5 /1.5 cm az adenóma Hogy viselted a műtétet mire gyógyultál meg? Adnál nekem is infót? Köszi válaszod Szilvi
535. Pit73
2018. jún. 17. 09:37

Szia Norics,

az adenoma miatt és nem az agyhártyagyulladás miatt szeded a hormonokat.

2018. jún. 11. 06:48
Sziasztok, ma lesz a 16 éves fiamnak a Sella MRI ismétlés.. A bromocriptin nagyon lehúzta a prolaktin szintjét, (ref. érték alá) azóta fél szemet kap. A tsh-ja is 1,28 lett legutóbb, gyógyszer csökkentéssel. Feje továbbra is kitartóan fáj. :( Mindenkinek javulást, gyógyulást és szép napot kívánok!
533. Norics (válaszként erre: 532. - Móna 73)
2018. jún. 9. 22:20

Szia!

Nem kell műteni, vagyis nem volt szó róla...

Tegnap volt 2 éve, hogy műtöttek, azóta folyamatos endokrin "megfigyelés" alatt vagyok.

Most pl. havonta járok.

532. móna 73 (válaszként erre: 531. - Norics)
2018. jún. 9. 10:49
Szia ! Engem 4 cm -es adenómával műtöttek, szintén Szegeden.Nekem se tudták kivenni az egészet. Talán szerencsésebbnek mondhatom magam, hogy semmi gyógyszert nem kell szednem.Most megyek júni 18-án kontrollra. Érdeklődnék neked mit mondott a bent maradt maradványra? Újabb műtétre számítasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook