Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
651. Bufesrac (válaszként erre: 647. - Zsófi8)
2019. nov. 7. 07:25
Igy van, 2. emelet 215-os szoba, elotte foldszinten sorszamot kell huzni es bejelentkezni a holgyeknel az “akvariumukban”, utana fent majd szolitja a prof vagy az asszisztense mondja, hogy milyen sorrendben menjenek be. A bejarat az uj epuletbe a Laky Adolf utca felol van (egy utcaval odebb az Amerikai uttol).
650. Zsófi8 (válaszként erre: 644. - Bufesrac)
2019. nov. 6. 19:31
Nagyon szépen köszönöm!
649. Zsuzsa8 (válaszként erre: 645. - Móna 73)
2019. nov. 6. 13:21
Orron keteszül műtöttek?hol,és ki műtött?
648. Zsuzsa8
2019. nov. 6. 13:11
Món73 a második műtét is orron ketesztül zörtánt.és mérz nem zudzák kivenni?
647. Zsófi8 (válaszként erre: 646. - Shanalyl)
2019. nov. 6. 05:38
Nem voltam még nála, de a kórház honlapja szerint: Szakambulancia – új épület 2. emelet, 215. sz. vizsgáló
2019. nov. 5. 19:49
Egy kis megerősítést szeretnék kérni: Czirják doktor úr csütörtöki rendelése az Amerikai út 57. alatt van, igaz? Apósom kicsit elbizonytalanított, nem szeretném, h ott derüljön ki, rossz helyre mentünk.😅
645. móna 73 (válaszként erre: 640. - Zsuzsa8)
2019. nov. 5. 17:13
Szia ! Engem 2016- van műtöttek először macroadenomával, amit nem sikerült eltávolítani teljes mértékben. 2018 októberében újra műtöttek mert a bent maradt darab megnőtt. Most megyek kontrollra, mert a második műtétnél sem sikerült eltávolítani az egészet.
644. Bufesrac (válaszként erre: 635. - Zsófi8)
2019. nov. 5. 14:46

Szia Zsófi!


A műtét előtt altatóorvoshoz kell elmenned OKITI-n belül, ő elvégez pár vizsgálatot (vérnyomásmérés, EKG) és igazolja, hogy altatható vagy, operáló orvosod elmondja, hogy mit fog csinálni pontosan, mi lehet a mellékhatása, milyen a halálozási arány az adott műtétnél, stb. és alá kell írnod, hogy beleegyezel a műtétbe. Kapsz majd egy papírt, hogy mit vigyél magaddal (papucs, pizsama, WC papírt, stb.), mit csináljál a műtét előtti napon, mikor van látogatási idő OKITI-ben, stb.


Röviden a műtét napjáról, amit leírtam egy régebbi posztomban:


Lefürdés antibaci tusfürdővel, kanült karba bekötnek (végig bent is marad, míg ott vagy), infúzió lecsorog, altató szuri a hátsóba, műtőbe be, aranyos dokinéni EKG-t, vérnyomásmérőt felrak, újabb altató injekció, másik doki kis gázt ad orron keresztül és annyi. Aztán már csak ébredezés és visszatolnak a kórterembe. Utána 4 óraig nem lehet inni, felkelni általában másnap lehet, addig kacsát adnak.


Ha orron keresztül végzik a műtétet, akkor elég gyors a gyógyulás, kb. 3 nap OKITI és utána 3 nap belgyógy, állapotodtól, laboreredményeidtől függően, aztán mehetsz haza. Belgyógyon igazából vért/vizeletet vettek és a hormonszinteket nézték, stabilizálták. Meg ránk küldtek pár medikát és medikust gyakorolni rajtunk anamnézist felvenni, rutin fizikális vizsgálatokat csinálni. :D Hazamenetelkor gondolj rá, hogy friss műtétesként nem ajánlott BKV-zni, szóval vagy taxi vagy valaki menjen érted kocsival.


Én kb. 5-6 hét után mentem vissza dolgozni, orrot fújni kb. 2-3 hónap elteltével próbáltam meg nagyon óvatosan (lehet, hogy előbb is lehetett volna, de úgy gondoltam jobb a békesség. :) ).


Ami utólag talán jó lett volna, hogy OKITI-ben elég óvatosan bánnak a kajával, így ha nagyobb étkű vagy, akkor vigyél magaddal ezt-azt enni vagy vitessél be a látogatóiddal. Belgyógyon már nincs ilyen gond, ott annyit adtak, hogy bőven elég volt. :)


Ha van még kérdésed, írj rám nyugodtan privátban, a fórumot nem minden nap nézem, de emaileket látom azonnal. :)

643. Zsuzsa8
2019. nov. 3. 09:48
Az agyalapi mirigy hátsó lebenyénn volt egy 1.5 cm bennékü ciszta,aminek a tokját nemtudták kivenni,mert nagyonn tapad az agyalapi mirigyhez.viszonylag jolvagyok,csak nagyonn fáradékony,sokat fáj még a fejem,és borzaszto szagogat érzek.most 7 .én megyek kontrolra.
642. Zsuzsa8
2019. nov. 3. 09:40
Szia!szeptember 16.án
641. Shanalyl (válaszként erre: 640. - Zsuzsa8)
2019. nov. 3. 09:38
Mekkora volt? Ki műtött? 😯
640. Zsuzsa8
2019. nov. 3. 09:23
Sziasztok!van valaki akit orron keresztül műtöttek,és nemtudták kivenni az egészet?mert én ígyjártam.
639. Zsófi8 (válaszként erre: 638. - Shanalyl)
2019. okt. 27. 23:13
Köszönöm! Én nov. 19én találkozom vele, nekem mindenképp műteni kell majd.
638. Shanalyl (válaszként erre: 637. - Zsófi8)
2019. okt. 27. 18:38
Köszönöm! Mindenképpen beszámolok majd!
637. Zsófi8 (válaszként erre: 636. - Shanalyl)
2019. okt. 27. 16:10
Szia! Sok sikert! Írj majd mindenképp, hogy milyen volt, mit mondott. Eléggé néma egy ideje a fórum, de most már legalább ketten itt vagyunk :-)
2019. okt. 25. 20:15

Sziasztok!


Én november 7én megyek Czirják tanár úrhoz az Amerikai útra. FHS és LH túltermelő tumort állapítottak meg pontosított kontrasztos MR és normális, teljes hormonlabor alapján.

13-14 éves korom óta (ahogy kamaszodni kezdtem) rettenetes fejfájásaim vannak, a ciklusom hosszú évek alatt állt be, azóta is sok bosszúságot okoz pl a mennyisége, semmilyen önsanyargatás, sport, diéta nem segít leadni a túlsúlyt és a szülés óta totál frigid is lettem. Most végre kiderült, h mindezt ez a vacak okozza. Makroadenoma, szóval nem is kicsi. Látásommal szerencsére nincs baj, azért nem is megyek előbb Pestre.

Most 32 leszek, szóval lassan 20 éve élek együtt ezekkel a tünetekkel. Igazából a fejfájás miatt indultam neki megint a vizsgálatoknak, mert a szülés előtt folyton azzal hajtottak el, h majd ha teherbe esek és szülök, rendeződnek a hormonjaim és annyi meg hogy ne nyavalyogjak már egy kis fejfájás meg ciklusrendetlenkedés miatt. A neurolológus pl egy kézlegyintéssel elintézte, h hetente akár 2-3 napig is használhatatlan vagyok délután, mert annyira fáj a fejem, h azt sem tudom néha, hol vagyok. Aztán nagy kegyesen elküldött az MR-re, ott vették észre a hipofízisen a "valamit". Akkor ismerősön keresztül jutottam el Dr Barta György endokrinológushoz, aki végre nem legyintett, hanem pontosítás végett újabb MR-t kért és egy teljes hormonlabort (előtte mindig csak 1-1 hormont néztek, ha magasabb is volt valami, elintézték azzal, h csak a ciklusom miatt valószínűleg). Most ő küldött tovább Czirják professzorhoz, ő dönt, mit kezdenek velem.

Én reménykedem, h gyógyszeres úton megoldható a dolog.


Öröm az ürömben, h végre tudom, mi a baj velem. :D

635. Zsófi8
2019. okt. 19. 15:03

Sziasztok! Olyanoktól kérdezem, akiket műtöttek az OKITI-ben a közelmúltban. (hipofízis adenomával)

-Mi a folyamat? (minden érdekel, pl. mi történik a műtét előtti napon, a műtét napján műtét előtt, után, stb.)

-Mennyi ideig voltatok a kórházban?

-Mi az, amire a kórházi tartózkodás idején szükség van, vagy utólag úgy gondoljátok, hogy jó lett volna vinni?

-OKITI-ből mindenki a belgyógyászatra ment és onnan haza, vagy nem?

-Belgyógyászaton milyen vizsgálatokat csináltak és mennyi ideig kellett bent lennetek?

-Műtét után kb. mennyi idővel mentetek vissza dolgozni?

Köszönöm!

2019. okt. 2. 11:52
Sziasztok! Meg tavaly oktoberben voltam muteten Czirjak profnal az OKITIben, le is irtam ide akkor a tapasztalataimat. Most azert irok, hogy kis erot ontsek azokba a ferfitarsaimba, akik meg a mutet elott allnak. (Tudom, legtobbszor noknel derul ez ki gyerekvallalas miatt, nekem szerencsem volt egy szurovizsgalattal, ami kimutatta.) Par hete voltam kontroll MRI-n es mindent rendben talalt a prof: idoben kivettek, sebeszileg nincs teendo, kicsit meg magas a prolaktinom, erre szedek 1 db Bromot naponta, de minden mas rendben van, a tesztoszteronom is beert a normalis hatarok koze. Mindenkinek gyors es maradando karosodasok nelkuli gyogyulast kivanok! :)
633. Jucci82 (válaszként erre: 630. - Safire)
2019. júl. 6. 19:43
Én sajnos a műtét után meddő lettem. Nekem már 1,5 éve nincsenek piros betűs napjaim, így megtermékenyíthető petesejtem sincs :(
632. Kincs32 (válaszként erre: 631. - Baba1991)
2019. júl. 2. 05:50
Szia! Azért mondta, mert még olyan picike, hogy nem látja pontosan melyik az agyalapi mirigy daganatos és nem daganatos része. Majd jövőre kontroll, biztos nőni fog és akkor megműt...1 év múlva már biztos nem leszek fiatal...(irónia) Amúgy meg épp sietett ebédelni, ajtóban tudtam neki a kérdéseimet feltenni...
631. Baba1991 (válaszként erre: 621. - Kincs32)
2019. jún. 14. 18:50

Szia Kincs32!

Miért mondta a Czirják doktor, hogy nem tud megműteni még? 😮

630. Safire
2019. máj. 23. 12:04
Sziasztok! Nekem márciusban távolították el az adenomámat. Babát szerettünk volna, magas volt a prolaktinom, nem volt menzeszem. Már beültetésre mentünk volna amikor a látásommal is gond lett és kiderült, hogy adenomám van. Azt szeretném kérdezni van itt olyan, akinek emiatt nem jött össze a baba? Megoldódott végül? Hogyan és mennyi idő alatt?
629. Jucci82 (válaszként erre: 605. - Brigo1983)
2019. máj. 5. 14:17

Szia Brigo!


A műtét után a súlyod változott jó vagy rossz irányba?

Javasoltak valamilyen diétát?

Teljesen meggyógyultál vagy kialakult valamilyen szövődmény utólag?


A válaszod nagyon köszönöm,


Juci

628. Jucci82 (válaszként erre: 614. - Samuella)
2019. máj. 5. 14:14

Szia!


Nálam csak utólag derült ki, hogy növekedési hormont termelő macroadeonomám volt. A szövettan mutatta ki. Az endokrinológus szerint éppen időben kaptuk el.

Fizikailag csak annyi változás történt, hogy a lábfejem kiszélesedett egy picit (max. 4-5 mm), és a fogaim közötti rések lettek nagyobbak, de ezek is csak 1mm-nél kisebb távolságban mérhető. RTG-n látszik, élőben nem.

A műtétet homlokon keresztül végezték.

A műtét utáni 8. napom összeomlott a hormonrendszerem. Az agyalapi mirigyből egy tizednyi részt kivágtak (ez nem fejlődik ki újra, és a kivágott rész termelését a mirigy más része nem tudja átvenni).

A fentiek miatt gyógyíthatatlan mellékhatás alakult ki a műtét után :( A mellékvesém már nem termel hidrokortizont, ezért erre Cortef-et kapok, és a testem nem képes szabályozni a vizelet háztartást/visszatartást (ha nem szedem be a gyógyszereket, akkor napi szinten 12-15 liter vizet megiszok, és óránként több decit kipisilek. Több jön ki, mint amennyit megiszok, és a sót és a káliumot kimossa a sok vízivás). Erre pedig Nocutil-t írtak fel. Ezt a 2 bogyót életem végéig szednem kell :(

Jelenleg egy bánatom van: heti szinten már 3x járok edzeni, 2 kondimix és 1 cardio, és 1200-as kalóriás diéta mellett sem tudok fogyni :(

Eddig már 5 endokrinológusnál voltam, és egyszerűen képtelenek megmondani, hogy mit egyek, milyen diétát alkalmazzak. Elküldtek dietetikushoz is, aki tehetetlen volt. IR-diétát és cukorbetegeknek kifejlesztett diétát javasolt, de ezektől hízok.

Amióta a Cortef-et szedem, azóta a testem nem úgy bontja le a zsírt, ahogy kellene.

Most olyan sorstársakat keresek, akik hasonló cipőben járnak, mint én.

Már nem tudom, hogy mit egyek, mit ne egyek, mitől fogyhatnék. :(

627. Jucci82 (válaszként erre: 625. - Norics)
2019. máj. 5. 14:00

Szia Norics!


nálam utólag derült ki, h növekedési hormont termelő macroadeonomám volt. A lábfejem egy picit kiszélesedett, de szerencsére más tesrészem nem lett nagyobb.

A műtét sikerült, most mesterséges hormonpótlást kapok.


Hogy érzed magad a műtét után? :)

626. Jucci82 (válaszként erre: 617. - Barbika2222)
2019. máj. 5. 13:58

Szia!

Hogy sikerült a műtéted?

Engem Orbay főorvos úr műtött meg az OKITI-ben, ugyanez volt a bajom. Nálam a műtét után diabetes insipidus alakult ki, és leállt a mellékvesém hormontermelése is, mivel az agyalapi mirigyből is kivágtak egy picike részt.

Most mesterséges hormonpótlást kapok (Nocutil, Cortef), és sajnos heti 3 edzés mellett sem tudok fogyni.

Juci

625. Norics (válaszként erre: 614. - Samuella)
2019. ápr. 14. 21:28

Szia!

Nekem is macroadenomám volt(3cm)/van(1cm) acromegáliás tüneteim is voltak (ujjak fájdalmai-puffadása, orr-fül-ajak-kezek-lábak növekedése, pattanásos-zsíros bőr...)

Sajnos a méretek maradtak (pl.: 41-es láb)de pl. nem puffadt és vörös az orrom, letisztult az arcom..

624. frontin (válaszként erre: 623. - Pamika85)
2019. ápr. 7. 08:56
Szia!Engem Ő műtött!Szemöldöknél vàgott,de homlokon kereszűl műtött.Csak ajànlani tudom.Ha van kérdésed,szivesen vàlaszolok
2019. márc. 30. 22:59
Sziasztok! Debrecenben műtöttek már valakit? Klekner Doktornál járt már valaki? Köszönöm
2019. febr. 4. 16:50
Sziasztok, az orron keresztüli műtét után mennyi az esély rá, hogy agyvíz szivárog? Ez van többeknek vagy igen ritka, mit csinálnak ha tényleg az? Rémület van, légyszi írjon valaki...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook