Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
351. magdi007 (válaszként erre: 350. - Neszike93)
2017. aug. 20. 06:55
Köszönöm válaszod!neked milyen fajta daganatod volt ha kerdezhetem
350. Neszike93 (válaszként erre: 343. - Magdi007)
2017. aug. 19. 21:38
Szia magdi! Engem már.megmütöttek rég.a mütét napja igy zajlik: megkapod infuzioba a fontos gyogyszereket utána kapsz bogyót amitől vagy elkábulsz vagy csak,ellazulsz én mondjuk elálmosodtam.utána betolnak várnyomást mérnek stb..majd elaltatnak.a mütét utáni ébredés érdekes lesz mert az orrodban lesz egy tampon amit 2-3 nap muéva huznak ki.nekem enyhe fejfájásom volt.hidd el ez a megoldás százszor jobb mintha vágnának.24oráig nem emelheted meg a fejed ami igazábol kibirhato mert ugyis álmos leszel egész nap.én sokszor ébredtem arra hogy vérzik az orrom de azt mondták hogy ez természetes.naprol napra jobb lesz minden bár a sétálással majd ovatosan a hajolást mellözni kell egy ideig.én rosszabbra számitottam de hálaistennek nem sok fájdalmam volt mütét után.már a fejfájásom se olyan volt mint elötte :) amikor kihúzzák a tampont az orrodbol na az nem a legjobb érzés de az csak egy pillanat lesz.a levegővétel nagyon kellemetlen addig amíg bennt van a tampon de ez csak 2-3nap.
349. magdi007 (válaszként erre: 348. - Yanesz)
2017. aug. 19. 18:39
Köszönöm válaszod
348. yanesz
2017. aug. 19. 15:08

A műtét pikkpakk megvan.elotte és utána semmi fájdalmam nem volt.a legrosszabb az egészben,hogy 1,5honapot nem sportolhattam,hajolhattam

,Tusszenteni sem lehetett :)

347. borka725 (válaszként erre: 346. - Magdi007)
2017. aug. 19. 13:29
Kedves Magdi! Még nem, majd 23-án műtenek. Bár most egy kicsit elbizonytalanodtam...úgyhogy majd még meglátom, hogy alávetem-e magam
346. magdi007 (válaszként erre: 344. - Borka725)
2017. aug. 19. 09:13
Kedves Borka725! Túl vagy a műtéten? Irnál róla nagyon megköszönném
2017. aug. 19. 09:11
Kedves Borka725! Túl vagy a műtéten? Ha igen irnal róla? Köszönöm
344. borka725 (válaszként erre: 338. - Geri26)
2017. aug. 18. 16:44
Köszönöm a választ! Még azt szeretném kérdezni,hogy híztál-e a gyógyszerektől, amiket kaptál?
2017. aug. 18. 08:14
Sziasztok! én még új vagyok a témában! a segitségeteket szeretném kérni elsősorban a már megműtöttektől! a műtéttel kapcsolatban szeretnék tudni mindent! számomra az hogy a fejben turkálnak elképzelhetetlen! ha megkérlek titeket leírjátok nekem hogy zajlik egy orron át történő műtét?? elképzelni nem tudom! érdekelne az első perctől mennyire fáj? mennyire fáj műtét után a dolog.....valamint olvastam hogy cső van az orrban és tampon a műtét után....ez mennyire zavaró? kap az ember levegőt rendesen? és ennek a kivétele mennyire fájdalmas?? bocsánat a tudatlanságomért és köszönöm előre a válaszotokat és türelmeteket!
342. Erazmus
2017. aug. 17. 06:37
Köszönöm az információt.
341. egykisma (válaszként erre: 340. - Erazmus)
2017. aug. 11. 16:06

Szia, nekem fel év után felszivodott a gyógyszer hatására. A prolaktin szinten

Magasabb volt, mint neked, remelem neked is hamar segít majd a gyógyszer. Nekem fejfájás nem társult hozza, így arról nem tudok nyilatkozni. Kitartás!

340. Erazmus
2017. júl. 31. 12:25

Sziasztok!

Egy hete kaptam meg az MRi eredményem. Van egy mikroadenómám. A prolaktin szintem nagyon magas volt 1590, a neurológus a fejfájás szédülés miatt Mr - re küldött. Az eredmény mint irtam adenóma. A prolaktinra kaptam bromocriptin. A második dobozzal szedem. A hormonszintem normalizálodott. Szeretném megkérdezni ha van valakinek ilyen tapasztalata hogy a gyógyszer elmulassza e ezt az örökös fejfájást? Egyszerűen nem tudom hogy mit csináljak már. A halántékomnál van egy nyomó érzés mintha satuval nyomnák össze. A stresszre mit ajánlanátok hogy ne görcsöljek ennyire? Azt hiszem a családomat már kinyírtam vele.Köszönöm ha valaki is segíteni tud!

Erazmus

2017. júl. 25. 08:34

Sziasztok!

Van köztetek olyan, akinek műtét után vese problémái lettek?

338. Geri26 (válaszként erre: 336. - Borka725)
2017. jún. 29. 16:53
Szia!Nekem kèt ève diagnosztizáltak hipofizis adenómát nekem is elvàltozott az arcom de nem kell aggódni mūtèt utàn ùjra a règi lett ès hajhullásom is volt ami màr elmúlt!
337. Geri26
2017. jún. 29. 16:44
Üdv mindenkinek!Nekem kèt ève diagnosztizáltak hipofizis adenómát azóta kèt mūtèten vagyok tùl.Igaz a második mūtèt ami most volt 3 hete bevèrzès miatt volt!Nekem ugy kezdődöt hogy a bal szememre látástèr kiesès volt ès elkezdtem hízni rohamos mèrtèkben ekkor bekerūltem a pszihiátriára is 3 hètre a papiron ez állt paranoid skrizofènia ami utólag kiderūlt hogy fèlrekezeltek mert a zavarodottságot a daganat okozta bár ezt nem akarják beismerni de több orvos szerint is igy van.Amit mèg hozzátennèk az az hogy 80 kilórol 137 kilóra híztam kb fèl èv alatt ès az arcom is folyamatosan változott de most igy a mūtètek után kezd a kinèzetem a règi lenni.Folyamatosan járok kontrollra ès Endokrin szakrendelèsre is járok vissza mert a hormonháztartást teljesen felborította ez az egèsz betegsèg.A magas prolaktin szintre Norprolacot szedek amivel már egyszer sikerūlt 3500-röl normális taryományba szoritani ami jelentős fogyást is eredmènyezett.Mèg egy jó tanács a vègère ha a prolaktin szintet normál taryományba leviszik ès az megint megugrik hirtelen akkor èrdemes MR vizsgàlatot kèrni mert akkor előfordulhat hogy megint növekedès van vagy ha már megvolt a mūtèt akkor bevèrzès is lehet!Ez az èn tapasztalatom remèlem hasznos lessz valakinek ez a bejegyzès ha bármilyen kèrdèse van valakinek hozzám nyugodtan fordulhat!
2017. jún. 3. 13:27
Sziasztok! Hipofízis adenomám van és sajnos növekedési hormont termel.Az arcomon már látszanak az acromegália tünetei. Nekem csak augusztus 16-ra van időpontom műtétre. Azt mondta a doki, hogy nem életmentő műtét és nem csinálja meg hamarabb. Azért aggódok, mert már így is csúnya vagyok és addig még csak romlik a helyzet. Láttam én , hogy egyre csúnyul az arcom és nem lehet jó fényképet készíteni rólam, de nem gondoltam, hogy beteg vagyok. Egyszer csak elkezdtem nagyon szédülni, úgy hogy 2-3 hétig nem is múlt el. Akkor mentem el koponya CT-re és ott derült ki, hogy miért van a csúnyulás. Megnézegettem a neten ilyen betegekről a képeket és felismertem, hogy én is olyan cagyok. Az állam előre ugrott, az arccsontom megnőtt. Valószínű, hogy plasztikai sebész lesz belőle. Remélem még vissza lehet állítani az eredeti állapotot. Amikor mondtam a dokinak, hogy 2 és fél hónap múlva még csúnyább leszek, akkor azt mondta, hogy visszaáll a műtét után. De én kétlem, hogy egy csont, ami egyszer megnőtt az visszazsugorodik. Az lenne a kérdésem, hogy volt már valakinek közületek akinek későn vették észre a betegségét és már arctorzulással járt? Esetleg tényleg visszahúzódott az arca a műtét után? És hogy a gyógyszertől, amit szedni kell a műtét után elhízitt-e vagy hullott-e a haja?
335. Neszike93 (válaszként erre: 334. - Zita.ka)
2017. ápr. 21. 11:26
Szia engem 2éve műtött prof.Czirják!remek orvos! Én utána egy hétig még bekerültem a belgyógyászatra és a hormonokat figyelték! Mielőbbi gyogyulást kívánok neked és kitartás! Én most a norprolacot szedem és várom a csodát hogy babám születhessen :)
334. zita.ka
2017. ápr. 18. 19:13
Sziasztok,most találtam a forumra.Nekem 3.án volt műtétem 25/18/21 makroadenomát és 7/8/5mm cisztát távolítottak el,most várom a szövettant.Mire számíthatok,kinek milyen utókezelésben volt része?
333. egykisma (válaszként erre: 329. - Yanesz)
2017. ápr. 8. 17:53
Mielőbbi gyógyulást!
332. egykisma (válaszként erre: 330. - Keszazsu)
2017. ápr. 8. 17:52
<3
331. Pit73
2017. ápr. 3. 07:27
Köszönjük!
2017. márc. 31. 12:39

Most találtam meg ezt a csoportot, de a hypofízises betegek támogatása miatt leírom több, mint 30 éves ide vágó történetemet: 1984. nyarán (25 évesen) derült ki, hogy makro adenomám van, és októberben az OITIben meg is műtöttak (Dr. Czirják akkor tanulkta ezt a műtétet). 6 hét fekvés után, 1985 februárjában kezdtem újra dolgozni. Aznap ismertem meg későbbi férjemet, és a következő év augusztusában terhes is lettem, ami állítólag nem volt egyáltalán várható. Meg is szültem a műtét után 2,5 évvel egészséges kisfiamat, de szeretttünk volna még egyet, aki csak nem akart összejönni. Vizsgálatok kiderítették, hogy azért nem jön össze, mert a daganat visszanőtt. Akkor kaptam sugárkezelést, aminek a 3.hetében mégis csak kiderült, hogy terhes vagyok, minden orvosi várakozásnak ellentmondva. Azt a babát nem tartottuk meg, befejeztem a sugárkezelést, majd fél év várakozás után újre kezdtük a gyerek projectet, ami első alkalommal össze is jött, egészséges kislányom született.

Folyamatosan jártam / járok ellenőrzése - amióta a világ legjobb, legaranyosabb endokrinológisa, dr. Gláz Edit nyugdíjba ment nagyobb szünetekkel, de egsészéges vagyok, már a Bromocriptint sem kell szednem.

Szóval fel a fejjel, minden hypofizises betegnek, van megoldás és egészség!!

329. yanesz
2017. márc. 9. 14:51

Túl vagyok a műtéten!

Tegnapelőtt műtöttek.Most vették ki a dugót az orromból.

Amit lehetett azt kivették a daganatból.Ezt mondta a Tanár Úr.

Nem semmi csapat dolgozik itt!Le a kalappal a sebészek és az ápolónők előtt.


Köszönöm Nagy Bencének és Pit73nak,hogy adták belém az energiát!

328. Nagy Bence (válaszként erre: 324. - Pit73)
2017. febr. 13. 22:07
Ez nagyon hasznos infó! Köszi!
327. Pit73
2017. febr. 13. 15:18

Na mégegyszer, ez hátha jó lesz:

[link]

326. Pit73
2017. febr. 13. 15:15

Sziasztok!

Mivel többen érdeklődtek, feltöltöttem a tetoválásomról egy képet.

Íme:

[URL= [link]

325. yanesz (válaszként erre: 324. - Pit73)
2017. febr. 13. 13:16

Ez tényleg jó leírás Pit73.

Köszönöm a valaszokat is.

324. Pit73
2017. febr. 13. 07:40

Mindannyiunk számára nagyon fontos, jól összefoglalta leírás az agyalapi mirigy által termelt hormonokról, eltérésekről, okokról:


[link]

2017. febr. 12. 16:37
Sziasztok ! Holnap lesz 2 hete , hogy megműtöttek. Enyhe , Tompa fejfájást érzek jelenleg . Közben megjött a szövettan is, amely TSH és LH, minimálisan FSH termelő tumort mutatott. Febr. 28-ÁN megyek vissza endokrinologushoz , addig szedem a cortef-t.
322. Pit73
2017. febr. 12. 15:07

yanesznak:

a hálapénz sajnos még mindig ismert fogalom Magyarországon... Nekünk vagy fél milla ment el ide-oda, amikor összeadtuk, majdnem agyvérzést kaptam! Kimerítette minden tartalékunkat!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook