Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. aug. 3. 18:16
Update - Szfvár kórház, endo dr-nő - túl van reagálva, túl van kezelve, nem kell csinálni semmit vele, nem kell gyógyszer, indokolatlan a Sella MR....időszakos kontroll elég......akkor most vattafa van?!
740. Virág1003 (válaszként erre: 739. - Shanalyl)
2023. jún. 2. 08:58

Sikerült is.

Nagyon szépen köszönöm!

739. Shanalyl (válaszként erre: 738. - Virág1003)
2023. jún. 2. 08:29
Hipofízis adenoma-agyalapi mirigy daganat a csoportbév, egy anatómiai kép a borítókép. Zárt csoport, de hamar be fognak engedni.🙂
738. Virág1003 (válaszként erre: 737. - Shanalyl)
2023. jún. 2. 08:04

Köszönöm szépen!

Mi a facebokos csoport neve?

737. Shanalyl (válaszként erre: 736. - Virág1003)
2023. jún. 2. 07:56
Szia! Sajnos nincs. De gyere be a facebook-os csopinkba, ott sok hasznos infó, tapasztalat lesz.
736. Virág1003 (válaszként erre: 723. - Shanalyl)
2023. jún. 2. 07:45

Kedves Shanalyl!

Írod, hogy Téged Dr.Czirják Sándor műtött.A többi orvosról nincs infód véletlenül?

2023. jún. 1. 19:31

Sziasztok!

Sajnos én is Sorstárs lettem, műtétre ítélve.

Úgy tudom, Czirják Tanár Úr már nem műt, tudásával segíti a fiatal orvosokat.

Tudnátok orvost ajánlani?

Köszönöm a segítségeteket!

2023. márc. 14. 15:38
Sziasztok!Van itt valaki aki akromegalias beteg? (Az akromegalia egy olyan hormonális rendellenesség, amelyben az agyalapi mirigy túl sok növekedési hormont(GH) termel a testnövekedés lezárulása után. E túlzott termelést leggyakrabban az agyalapi mirigy jóindulatú daganata okozza).2 mütétem volt(külföldön), sajnos nem jártam sikerrel:-) Köszönöm ha vki megosztana velem bármi tapasztalatot ezzel kapcsan...
733. llaracrof (válaszként erre: 731. - Mongi)
2023. jan. 28. 18:12
Magamtól csináltattam egy MR-t és a nőgyógyászom csináltatott egy menopautás hormon labort. Ezekből.
732. Noncsi92 (válaszként erre: 710. - Baby lánya)
2023. jan. 23. 22:05
Szia! Érdeklődni szeretnék a hogy léted felől! Mi történik, történhet ha műtét után kiújul a daganat?
731. mongi (válaszként erre: 729. - Llaracrof)
2023. jan. 23. 07:32
Hogy vették észre? Milyen tüneteid voltak/vannak?
730. mongi (válaszként erre: 724. - Aria Stark)
2023. jan. 16. 09:08

Szia!

Mi újság veled???

2023. jan. 13. 19:11
Sziasztok, tudtok ajánlani Budapesten TB-s jó endokrinológust? Akihez eddig jártam jó, de már csak magánban rendel és futószalagon....nem akaródzik visszamenni hozzá. Negyedik éve változatlan méretű (4 mm) az adenomám, jó lenne ha végre vissza is menne - ha már szedem a gyógyszert. Köszönöm!
728. Jupika1 (válaszként erre: 725. - Anica73)
2022. nov. 2. 17:45
Ja es a hirmonjaim nem jók.FSH 5szorose a megengedettnek..de a doki szerint nem baj,40folott normalis...
727. Jupika1 (válaszként erre: 725. - Anica73)
2022. nov. 2. 17:43
Köszönöm a segítseget.2mmes az adenomam es a professzor azt mondta hogy ez nem okozhatja a latasproblemamat EBV es herpesz virus okozhat ilyet vagy gyulladt fog..majd kiderül
726. Aria Stark (válaszként erre: 725. - Anica73)
2022. okt. 30. 01:39
Köszönöm megnyugtató szavaidat! :)
725. Anica73 (válaszként erre: 724. - Aria Stark)
2022. okt. 28. 19:13
Szia! Véleményem szerint az adenóma (ciszta)mérete valóban kicsi ahhoz, hogy szem problémákat okozzon. Amennyiben a már nagy méretű adenóma kilép az un. töröknyeregből, akkor látótér kiesést okozhat, mivel nyomja a látóideget. Ha a hormonértékeid tökéletesek, akkor egy hormonálisan inaktív jóindulatú hipofízis adenómáról lehet szó, ami egy nyomonkövetésen kívül mást nem igényel. A szemproblémád inkább lehet postcovid tünet ( szemideg károsodás) de természetesen ki kell vizsgálni, addig is a Milgamma segíthet.Nem vagyok orvos, de 3 hónapja műtöttek egy rendkívül aktív növekedési hormont termelő adenómával, így eléggé képbe kerültem a témával :)
2022. okt. 27. 00:25

Sziasztok!


Idén március közepén kezdődött az én problémám.

A bal szemem kezdett rosszalkodni ( szem fájás, égés, szárazság, szúró - nyomó érzés, homályosabb látás valamint az alsó szemhéjak remegése. Általában a bal remegett de néha a jobb is) amivel az első utam a szemészetre vezetett. Ott elvégezték az alapvető vizsgálatokat majd közölte a dr-nő, hogy postcovid (februárban átestem rajta, oltva nem vagyok) de azért ad beutalót a neurológiára. Júliusba sorra is kerültem, rutin vizsgálat meg volt, panaszaimat elmondtam. Előjegyzett MR vizsgálatra valamint VEP és EEG vizsgálatra is. Október 4-én meg is volt az MR azelött pedig a VEP és az EEG. A VEP és az EEG jó lett, viszont az MR a Sella jobb oldalán egy 6x9x8 mm-es átmérőjű kissé inhomogén elváltozást talált. Ezért előjegyzett januárra egy kontrasztanyagos Sella MR-re és egy újabb szemészeti vizsgálatra ahol a látóteret fogják vizsgálni. Mivel nagyon betojtam ettől a valamitől felkerestem egy privát MR diagnosztikai központot ahol múlthéten megcsinálták ezt a Sella MR-t. Ott azt írták a leletemre, hogy 5x6x9 mm-es ciszta van az agyalapi mirigyem mellett amit kissé balra tol és mérsékeltem komprimálja. Közben voltam újabb vérvételen ahol a hormonokat nézték, azok tökéletesek voltak. Ezzel a lelettel felkerestem egy privát neurológust, (hogy ne kelljen hónapokat várnom a kórházi neurológusra) aki közölte velem, hogy ez a kis ciszta nem okozhat nekem szem és fejfájást. Nem kell vele foglalkozni. Nem nyugtatott meg mert a bal szemem még most is remeg és a fejem is fáj tompán mindig ugyanott. Most szerdán megyek Győrbe ismét egy privát idegsebészhez, hogy mondjon ő is valamit, hogy mi ez és, hogy lehet ezt a fejemből eltüntetni. Lehet türelmetlennek tűnök de marhára be vagyok tojva. Annyi mindent olvastam erről de fogalmam sincs, hogy ez a ciszta jó vagy sem, kell-e tőle tartani vagy ne vegyek már új cipőt?!

Valakinek hasonló volt-e és mi lett a végkifejlett?

Köszi a figyelmet!

723. Shanalyl (válaszként erre: 722. - Zssz)
2022. szept. 21. 09:16

Szia!


Engem ő műtött és még sokunkat szerintem, az egyik legjobb.

Dr Czirják Sándor


[link]

722. zssz
2022. szept. 20. 17:23

Üdvözlök mindenkit!


Engem az érdekelne, hogy diagnosztizált adanóma és javallot műtét esetén melyik orvoshoz érdemes fodulni a műtét elvégzése kapcsán? Más szóval - ki a legjobb?


Előre is köszönöm a válaszokat!

721. Hgyumra
2022. júl. 6. 09:24
720. llaracrof (válaszként erre: 719. - Hgyumra)
2022. júl. 4. 20:47
Nekem nem rémlik, hogy láttam volna ilyent bármelyik leletemen. Egyáltalán min, hol keressem.....most már kiváncsivá tettetek. Köszi
719. Hgyumra (válaszként erre: 718. - Llaracrof)
2022. júl. 2. 16:58

Inzulinszerű növekedési faktor.

Általában ez jelzi a daganat meglétét.

718. llaracrof (válaszként erre: 713. - Hgyumra)
2022. jún. 29. 18:18
Segítsetek ki, mit takar az igf1? Köszi
717. Hgyumra (válaszként erre: 714. - Llaracrof)
2022. jún. 25. 09:46

Nem értem a kicsiket miért nem műtik.

Főleg ha tüneteket okoz és gyógyszerrel sem jobb.

Mennyi volt nektek igf1?

716. Shanalyl (válaszként erre: 715. - Llaracrof)
2022. jún. 24. 21:53
A műtét csak a fejfájásokon változtatott. A vérzésemen csak a hormonos spirál. Fogyás...hát, arra még nem találták fel a gyógymodot nálam sajnos. Elkezdtem a ketogén diétát, ha tudom tartani, akkor nekem nagyon jó, az emésztésemnek pl jót tett, plusz elkezdtem futni, úszni. Mivel a fejem nem fáj már annyit, így lehetővé vált. Előtte kb esélytelen volt, mert folyton fájt kb ...
715. llaracrof (válaszként erre: 712. - Shanalyl)
2022. jún. 24. 18:36
Szia! A műtét után "javultak" a vérzéseid? Emésztésed? Tudtál fogyni?
2022. jún. 24. 18:23
Sziasztok, szed még valaki Norprolac 75 mikrogramm-ot? Ha igen, mi a tapasztalata? Jómagamnak 3 éve derült ki az adenoma-m, 4 mm-es, de a gyógyszertől sem múlik. Meghíztam, romlott a látásom, szőrösödtem, rengeteg hajam elhullott. Műteni nem akarnak a mérete miatt, a 1/2 tabletta gyógyszeremet megemelték 1 tablettára, hátha így már visszahúzódik......
713. Hgyumra (válaszként erre: 712. - Shanalyl)
2022. jún. 24. 11:04

Nekem igf1 volt magas és elküldtek Mri és 17*12*13mm

Én magasabb lettem néhány centivel ,hízás, éhség,és rettentő idegesség.ezért is kezdtek el vizsgálni.

712. Shanalyl (válaszként erre: 711. - Hgyumra)
2022. jún. 21. 14:17

Szia!


Nekem FHS LH hormonszint eltérést okozott, sokat fájt a fejem, a női hormonjaimat is teljesen meghülyítette, sajnos ez meg is maradt. Pl. rémes vérzések, nagyon nehezen tudok fogyni, az emésztésem sem az igazi. A műtét óta a fejfájások száma, jellege változott pozitív irányba, de nem múlt el teljesen.

Ez a ritkább változatok közé tartozik, inkább a prolaktint abajgató fajtát olvastam másoknál. Ott van gyógyszeres kezelésre lehetőség.


Neked mekkora, milyen tüneteket okoz?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook