Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3éves gyerekemet hogy tudnám leszoktatni a anyatejről szoptatásrol?van e valami termékapasztásra_? fórum

3éves gyerekemet hogy tudnám leszoktatni a anyatejről szoptatásrol?van e valami termékapasztásra_? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 25. 00:27

Sziasztok.


Az en kislanyom 13 honapos, meg szopizik, eleg gyakran, de mivel itthon vagyok vele, ez nem okoz gondot szerencsere.En is ugy gondolom, hogy varok ,amig magatol le nem szokik.De remelem azert lassan bekovetkezik bar eleg ragaszkodo.Mit tanacsolnatok, adjam neki a rendes tejet azert?

2008. ápr. 18. 19:10
Van rá homeopátiás bogyó. Kérj segítséget a gyógyszertárban.
20. anngi
2008. ápr. 18. 16:13
az en fiam 4es fel eves koraig szopizottrendesen jartam dolgozni a gyerek oviba semi baj nincs attol de megkell beszelni hogy reggel es este szopizni lehet ugy te neked is lassan elapad en eszre se vettem ugy elapad egy nap a fiu reggel szopizni akkart es azt monta ez a tejcsi nem jo nem tudom mit erzet de tobbet nem is kerte de este mindig oda bujt meg vagy fel evig de utana az is abba maradt .
19. lily3
2008. márc. 27. 16:53
Az én kislányom is több mint 3 évig szopott.kb.2 héttel ovi előtt gondolkodtam mit tegyek igy nem mehet az oviba.Bekentem csípős paprikával a mellbimbómat, na jó nem vastagon,de azért érezte az ízét.Elhúzta a száját és mondta menjek mossam meg.Én mondtam hogy már ez nem jó(előtte közvetlenül szalonát sütöttünk és azt mondtam neki füstös lett) de megmosom.Persze vittem magammal a fürdőszobába a paprikát és ismét bekentem.Ez kb.egy hétig így ment közbe meg meg nézte és aztán már nem is kérte csak elalváskor fogta.Néhány hónappal hamarabb citrommal is próbálkoztam,de az nem jött be.Én nem tudtam neki azt mondani hogy nincs és kész,sajnáltam.Tudom így is becsaptam,de egyszer valahogy abba kell hagyni.Nálunk így történt.
18. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Ritaanyu)
2008. márc. 27. 15:56
Igen, az is elképzelhető (az is az ösztrogének hatását akadályozza).
2008. márc. 27. 13:36

igen van!!! a clostylbegit !!!!az elapasztja a tejet

de akor arra ügyelni kell ah közben a kicsi megkívánja ne nagyon adj neki! mégis csak gyogyi!!!!!

16. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Vviki2)
2008. márc. 27. 13:30

Szia!


Magas progeszterontartalmú tabletta talán.


Pont az a lényeg, hogy az ösztrogének növelik a prolaktintermelést (tejtermelésért felelős hormon).

A progeszteron viszont elnyomja az ösztrogének hatását.

2008. márc. 27. 07:45

Moncsi, az én lányom 3 és negyed évesen hagyta abba a szopit, de ilyenkor már csak "közös megegyezéssel" lehet. Egy ekkora gyerekkel már meg lehet beszélni, ha neked nagyon fárasztó és terhes a dolog. Megmondod, hogy anyának fáj a cicije, felajánlod, hogy odabújhat bármikor, ha akar és megölelgeted stb...

Vagy az a baj, hogy túl sok a tej és nem tudsz vele mit csinálni? Akkor fokozatosan kell ritkítani a szopikat. Pl ezentúl csak este vagy csak reggel kap, aztán szép lassan már azt se. Ha nagyon sok a tej, akkor tényleg nem megy egyik napról a másikra.

14. vviki2 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2008. márc. 27. 07:40

Én csak azért mertem leírni, mert a nőgyógyászom ezt mondta... (Kérdezte szoptatok-e még, mert ha igen, akkor a sima fg.-tól el fog apadni.)

Na mindegy, nem szállok vitába, nem vagyok orvos... A homeós cucc viszont tényleg jó :-))

2008. márc. 26. 18:30
Egyébként lehet, hogy vannak ilyen gyógyszerek, pl. bizonyos idegrendszeri betegségekben alkalmazott szereknek (ún. dopaminerg vegyületek) van ilyen mellékhatásuk.
2008. márc. 26. 18:23
Ami legjobban elapaszja, az a stressz, sajnos...:-( De azért azt ne próbáljátok ki, van belőle éppen elég mindenkinek...:-(
11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Vviki2)
2008. márc. 26. 18:22

Szia, Viki!


Nem apasztja el, ellenkezőleg, az ösztrogének növelik a tejelválasztásért felelős prolaktint (a Cerazettben viszont nincs ösztrogén!), azért nem írják fel, mert a a szoptatás véd bizonyos szinten a teherbeeséstől, és kedvezőtlen hormonális változások (a prolaktin szint túlzott emelkedése) következnének be.


Amennyire én tudom.


Tehát én nem ajánlom.

10. vviki2
2008. márc. 26. 18:08
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a fogamzásgátló is elapasztja, ha (újra)elkezded szedni. Ezért nem írják fel szoptatás alatt a simát, csak a Cerazettet.
2008. márc. 26. 16:23

Úgy tudom, van vmi tabletta, amit a nőgyógyi v háziorvos ír fel. És pillanatok alatt elapad a tej.

A szoptatásról való leszoktatást próbáld megbeszélni vele. Elég nagy már, hogy ezt megértse. Bár nálunk a családban volt egy kisfiú, aki még 4 éveseb is szopott. Próbálj meg neki valamilyen vigasztárgyat adni cici helyett. És ne add oda, még akkor sem ha nagyon kéri, "elfogyott". Erős légy és ne sírd el magad előtte. Nálunk is ez volt a lányommal, igaz ő akkor másfél éves volt. Minden éjszaka 2 óránként kelt cuclizásra.

2008. márc. 26. 13:46

Szia Moncsi!

Sok anyukától hallottam már, hogy bekenték a mellbimbót körömrágás elleni ecsetelővel...:-S

Mivel ez szörnyen keserű, nem kellett a kigyereknek többé.

Én nem próbáltam ki, mert az én fiam (bár nem könnyen), de másfél éves korára leszokott a cicizésről enélkül is. Bár, a mai napig reggelente "levizitel", azaz ahogy magamhoz veszem, benyúl a felsőmbe és megfogdozza a mellem :-))

Van az apasztáshoz nagyon jó homeopátiás bogyó, a RICINUS COMMUNIS 30CH (napi 2x5golyó).

Ez alacsony higításban (5CH) fokozza a tejtermelést, magas higításban (30CH) pedig csökkenti. Alkalmazása során azonban figyelni kell arra, hogy előtte és utána fél óráig ne egyél és igyál, továbbá kerüld a mentolos dolgokat (fogkrém, rágó..stb) és a kávét! Persze lehet inni kávét, csak ne akkor mielőtt/után bevetted a bogyókat. Ja, és nem lenyelni, hanem szopogatni kell!!!

Én nem szeretném ragasztgatni a cicim, bár ez ízlés dolga.

Remélem megoldódik a problémád.

2008. márc. 26. 10:51
Ja eleinte nekem is nagyon feszült és fájt a mellem,de a gyógyszertárban nem tudtak rá semmit ajánlani,végül amikor nagyon fájt akkor kifejtem(csak amennyit muszáj)aztán már nem kellett fejni.Viszont az én fiam folyton ellenőrizte,a sebtapaszokat,úgyhogy elég sokáig kellett ragasztgatni...
2008. márc. 26. 10:47

Szia !Én is most szokatattam le 2 éves és 3 hónapos fiamat a szopizásról.Már próbálkoztam mindennel(nincs benne semmi,fáj nekem ,ő már nagy fiú stb)semmmi nem használt.Míg utt a neten írt nekem valaki 1 ötletet ami bevált(hálás vagyok érte).Azt is próbáltam,hogy nem engedem neki,hogy szopizzon(csak így tudott elaludni)de akkora ordítást csinált,ráadásul fájt a mellem,hogy végül feladtam.

Nos a javaslat a következő volt sebtapasszal le kell ragasztani a mellbinbót(azt hittem simán le fogja tépni)de kipróbáltam és rettentően sajnált,hogy bibis.Viszont csak azt a mellemet ragasztottam le amiből szopizott(a másikba már régóta nem volt)és elkezdett abból szopizni ,ígyhát azt is leragasztottam,és nem volt egyáltalán sírás ,azóta is hozzámbújik és úgy alszik el.Nagyon örülök,hogy abbahagytuk..

2008. márc. 26. 10:17
Hát most már biztos nem lesz könnyű. Mi 2 most hagytuk abba 2 évesen, egyik napról a másikra, bár előtte már hetekkel minden alkalommal megbeszéltük, hogy már nincs benne semmi, és inkább mást kéne innia helyette. Bólogatott is nagyokat, aztán csak cicizés lett belőle, de úgy emlékszem olyan másfél 2 hónapnyi beszélgetés után, mondom egyik napról a másikra abbahagytuk. Mindig kikészítettem neki valami innivalót, monjuk nálunk narancslé volt helyette, mert a tehéntejet nem igazán akarja elfogadni még mindig, de ha teás, akkor próbáld meg teával kiváltani. Értelmes gyerekeink vannak, ha megmagyarázod neki, akkor meg fogja érteni, ráadásul már óvodaérett, úgyhogy tényleg ideje lenne...
2008. márc. 26. 10:15
Csak úgy tudod leszoktatni, hogy egyszerűen nem adsz neki, és ennyi. Lehet, hogy hisztizni fog, de szerintem légy erős. Így is elég sokáig vártál vele, szerintem. Termékapasztás, ha nem szoptatsz nem lesz. Csak vigyázz, mert ha begyullad, akkor menj orvoshoz, mert az nagyon veszélyes, de van rá gyógyszer...
2008. márc. 26. 10:14

Milyen szép,hogy Neked még most is van tejed,hát ez nem semmi! De igaz lassan le kellene választani.Főleg az ovi miatt,ha megy.

Próbáld meg kevesebbet egyre kevesebbet szoptatni.

2008. márc. 26. 10:13
szerintem nagyon nehéz lesz, a gyermeket is meg viseli a dolog, ha eddig magától nemvolt hajlandó leválni most nagyon nehéz lesz, de miért volt indokolt ilyen sokáig szoptatni?
2008. márc. 26. 10:09
3éves gyerekemet hogy tudnám leszoktatni a anyatejről szoptatásrol?van e valami termékapasztásra_?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook