Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik futópad a tuti a 3 közül? fórum

Melyik futópad a tuti a 3 közül? (tudásbázis kérdés)


30. c114183a1c (válaszként erre: 29. - Chelsey)
2014. febr. 11. 11:19
Nem, mert az valóban a szőnyeg súrlódása...
29. Chelsey (válaszként erre: 26. - C114183a1c)
2014. febr. 11. 11:16
Ha kint futsz is hallanád a furi hangot, ha nem nyomná el az autók zaja.
28. c114183a1c (válaszként erre: 27. - Bowie)
2014. febr. 10. 11:49
Köszi szépen a segítséget! :)
27. bowie (válaszként erre: 26. - C114183a1c)
2014. febr. 10. 09:42
Szerintem normális, hiszen ahogy ráállsz a szalag érintkezik a felülettel és súrlódik. Viszont, ha nem állsz rajta, akkor nem simul rá teljesen, van pár mm rés..ha mellé guggolsz és a szalagra teszed a tenyered, érzed ahogy a szalag lefekszik a felületre, ha elengeded meg "felrugózik". nem tudom jobban kifejezni, de biztosan érted.:))
2014. febr. 10. 08:07

Én 8km/h sebességgel. Én már többször futottam zokniban.


AZ előző hsz-emre nem válaszoltál. "Azt szeretném megérdeklődni Tőletek, hogy normális, amikor súrlódó hangot hallok akkor, amikor futok rajta? Ha nem futok rajta, akkor teljesen csendes."

25. bowie (válaszként erre: 24. - C114183a1c)
2014. febr. 8. 21:57

futócipőben.

Páromnak mikor száradt a cipője, ő futott zokniban, és felvált a bőr a talpán..mondjuk ő nagyon gyorsan fut.

2014. febr. 8. 17:04

Ó, és a legfontosabb! Ti, akik használtok futópadot, cipőben, vagy zokniban futkorásztok rajta? Mert erről az interneten nagyon megoszlanak a vélemények.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 8. 16:20

Sziasztok!


Megvettem a futópadot és már jó is! :D Azt szeretném megérdeklődni Tőletek, hogy normális, amikor súrlódó hangot hallok akkor, amikor futok rajta? Ha nem futok rajta, akkor teljesen csendes.


Végül is egy 46 cm-est vettem. Többen írtátok, hogy a 40 cm-es nem elég. Nem is tudom... Szerintem 8-10 km/h-ás sebességhez elég.

22. c114183a1c (válaszként erre: 19. - Bowie)
2014. jan. 1. 12:36

Látod, ezért kérek tanácsot Tőletek! Nagyon szépen köszönöm! :)


Szerintem várok még egy pár napot és hátha lesz az általad ajánlottból akció! :) Ha esetleg Ti láttok 160-170 ezer körül, privátban rám írnátok? :) Nagyon megköszönném!

21. bowie (válaszként erre: 17. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:36
Edzőtermekben olyan 55-60 centi szélesek. De azok már milliós gépek a legtöbb helyen.
20. bowie
2014. jan. 1. 12:35

Szóval a netes árakra még annyit akartam írni, hogy ha személyesen mész, akkor minden nagyobb üzletben tudsz alkudni az árból.

A decába még egy futócipőt is kértem mellé, meg 20ezer engedményt és odaadták (volna). Csak azzal megjártam, mert abban az üzletben nem volt, hanem egy másik üzletben jelezte a gép, hogy készleten van, aztán kiderült, hogy mégsem az a típus.

Szóval légy pofátlan, mert közölte a srác, hogy nagyon erőteljesen árusítják kifelé őket, mert érkeznek az új típusok.

19. bowie (válaszként erre: 8. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:31

Nekem proform 910zlt van, az 51 centi széles, ezen már kényelmesen lehet futni, nem kell attól tartani, hogy félre lépsz és esel. Van az 520 zlt, annak 47 centi széles a futófelülete, és azt ajánlották nekem eredetileg, csak kifogtam a 910et akciósan.


Ne feltétlenül a netes árakat nézd, mert most mindenhol kiárusítás van, ugyanis jönnek az új gépek pl a decathlonba is.

Én a Láng sport egyik üzletéből vettem, akciós volt, meg még alkudtunk is belőle. Kihozták ingyen, összerakták ingyen, szóval jó csapat.


Ööö..de, nagyon sokat jelent 4-5 centi is..csak próbáld ki, hogy mennyivel egyszerűbb egy széles szalagon végigsétálni, nem pedig mondjuk egy cérnán..ott sem sok a különbség. Én is neten 40 centiseket nézegettem, aztán amikor élőben ráálltam, áldtam az eszem, hogy nem rendeltem meg anélkül, hogy ráálltam volna.


Ne csak a szállításra gondolj, hogy az 2000 ft, hanem az összeszerelésre is, legtöbb helyen órabért kérnek, és pl az enyémet másfél óráig rakták össze kb, ketten, és ők azért ezt csinálják napi szinten. Szóval ott sem mindegy, hogy mindezt ingyen megkapod e, vagy sem.

18. bowie (válaszként erre: 6. - Chelsey)
2014. jan. 1. 12:21
Igen, úgy értettem, hogy nézzen el egy üzletbe, ott álljon rá, és próbálja ki.:)
17. c114183a1c (válaszként erre: 15. - Chelsey)
2014. jan. 1. 12:16
Látom az árából. :D De az a baj, hogy ennyit nem szánnék rá. Látod, érdekes dolog ez a szélesség. Amikor nyaralunk, mindig használom a hotel edzéstermét, leginkább a futópadot. Nem néztem sohasem, hány cm...
16. c114183a1c (válaszként erre: 14. - Chelsey)
2014. jan. 1. 12:15

Családi házam van. :) Nem zavarnék vele senkit. Ha pedig belegondolunk, hogy ezeknél van rezgéscsillapító, még egészségesebb is, mintha az aszfalton futok. Keeeeeell nekem egy futópad! :D


Télen nem szeretek sehová eljárni edzeni, súlyzós edzést is itthon csinálom. Ezek a hónapok ilyenek...

15. Chelsey (válaszként erre: 13. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:14

20 ezer az a szállítás inkább.


Egyébként a NordicTrack egy nagyon jó márka, nagyon jó gépeik vannak.

14. Chelsey (válaszként erre: 13. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 12:09

Ha szabadtéri futó vagy, akkor meg ne is vegyél padot! Inkább járj be futni valahová. Majdnem biztos, hogy bármelyik teremben jobb van, mint amit vennél.


Meg ugye ezek a padok elég zajosak (mármint, ha futsz rajta). Bár, lehet, hogy nálatok senkit nem zavar, ha futsz. Nálunk külön szinten van pont ezért. Viszont így én legtöbbször lebeszélem magam a használatáról (tudom, ez az én lustaságom).

2014. jan. 1. 12:00

Igen, azt láttam. Jártam ezen az oldalon. Nem tudom, milyen márka a NordicTrack. De szerintem nem a 2 ezer Ft-on fog múlni a szállítás. :D Viszont a legolcsóbb futópadjuk is 110 ezer Ft-tal több, mint amit én rászántam. Az már majdnem 3 havi fizuemelésem. :( Ennyit nem szánnék rá. Azért, hogy a téli hónapokban is tudjak futni?


Van szobabiciklim... Valaki talán ezt is írta. Oto Chilim és még sok más gépem... De most valahogy rákattantam arra, hogy télen is futnék. Tavalyelőtt párszor kimentem télen is, de ennél nagyobb hülyeséget nem is csinálhattam volna. A bal térdem a mai napig fáj időjárás változáskor és a bal bokaszalagjaim is jól megnyúltak... :(

12. Chelsey (válaszként erre: 11. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 11:51

Nézd meg a LángSportot, a NordicTrack futópadokat ingyen szállítják az ország területén. Nagyon jó padok!


[link]

11. c114183a1c (válaszként erre: 10. - Chelsey)
2014. jan. 1. 11:41

Teljes mértékben igazad van, azonban Egerben nincs olyan kínálat, mint pl. Pesten. :(

Csak neten tudnám megrendelni. De elhiszem Nektek, hogy minél szélesebb, annál jobb.


Majd megnézem, hogy a Hervisben milyen kapható.

10. Chelsey (válaszként erre: 8. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 11:33

De a legjobb tényleg az, ha fogod magad viszel cipőt és felállsz futni mindegyikre perceken át. Akkor rájössz, miről beszélünk.


Komoly helyeken ilyesmin nem csodálkoznak (inkább azt nem értik, ha valaki csak ránézésből vesz ilyesmit, persze nem bánják azt sem, csak vigye).

9. Chelsey (válaszként erre: 8. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 11:31

A helyzet az, hogy futni leginkább a legalább 50cm széles (van, aki szerint már 45 cm is elég) és 150 cm hosszú futófelületen tudsz. Ha ezeknél kisebb, akkor oda kell figyelni. És fura, de minden centi számít.


Aztán még jön a motorteljesítmény, ami legalább ilyen fontos, ha nem csak hébe-hóba használod.


Igazából ezeknek az induló ára valahol 280-300 ezer Ft körül van, ennél lényegesen olcsóbban nem kapsz újat.

8. c114183a1c (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jan. 1. 11:17

Amit látok, a legalacsonyabb áron is 200 ezer Ft... 46 cm a futófelülete. Valamelyiknek ezek közül 42 cm. Nem hinném, hogy 4 cm ennyit jelentene.


Én nem sétafikálásra szánnám, hanem rendes futásra...

7. c114183a1c (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jan. 1. 11:03

Halika!


Milyent vettél konkrétan? Segítenél? Én is 156-158 cm vagyok.

6. Chelsey (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jan. 1. 09:59

Kipróbálni kell, nem nézni ;-)

Persze, valószínűleg te is így értetted, de sokan elég szégyenlősek, pedig ez másképp nem működik...

5. Chelsey (válaszként erre: 1. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 09:57

Nem akarom elvenni a kedved ezektől, de tényleg kényelmetlenül kicsi a futófelületük, még gyors gyalogláshoz is. De ha egy kicsit jobban odafigyelsz, akkor tempós gyalogláshoz, kocogáshoz még használható (a futásra nem igazán, talán pár perc erejéig).


Hogy valami hasznodra legyek, ha muszáj lenne ezek közül választanom a Reebokot venném, mégpedig azért, mert annak a legnagyobb a motorteljesítménye.


Megj: A fentiek helyett egy jó evezőpaddal vagy kondibringával jobban járnál.

2014. jan. 1. 08:30

Ja, és ami még lényeges, hogy a leírásban a motorteljesítmény minél magasabb számot mutasson. Mert ezeknél, amiket linkeltél, valószínű, hogy ezek a max teljesítmények, ami azt jelenti, hogy azon a fokozaton nem igazán tudod sokáig használni, csak a gép túlterhelését éred el vele.

Pl a robustnál 1,75 LE a max..ami azt jelenti, hogy alapjáraton olyan 1,4-1,5 LE..az nem túl erős motor.



Ja, és az összecsukhatóság..nem igazán szabad őket összecsukni, mert az olaj egy idő után el kezd kifolyni. Erre a normálisabb eladók felhívják a figyelmet minden gépnél.

2014. jan. 1. 08:18

Halihó!

Tudom, csak ezekből akarsz választani, de.

Én is idén vettem gépet, és végigrágtam magam mindegyiken.

Én pici vagyok (153 centi), és tapasztalatból mondom, hogy ezek mind nagyon keskenyek. 40-41 centi széles futófelület, az kicsi..

Ilyen áron tuti jó proform gépeket kapsz már, ugyanezeket tudják, és 47-51 centi szélesek. Sokat számít.

Nézz el egy üzletbe, és meglátod, hogy milyen keskeny a 40 centi.

2014. jan. 1. 07:02
szia.amelyiknek a legszélesebb a futó szalagja,és a leghosszabb.
2014. jan. 1. 05:14

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni! Melyik futópadot javasolnátok a 3 közül? (Nem érdekel más márka, kizárólag ezek közül szeretnék választani!) Biztos vannak köztetek olyanok, akik értenek hozzá. :)


Robust T 5:

[link]


Reebok ZR7:

[link]


Life Gear Hercules:

[link]


Megköszönném a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook