Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik fórum

Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2015. máj. 10. 19:50
Tök jó a téma!!!:)
218. 49247d048a (válaszként erre: 161. - Vbrigi333)
2014. jún. 25. 19:06
Jól döntöttél :-) . 2 kamaszodó fiút neveltünk, mikor terhes lettem. A szívem szakadt meg, de úgy gondoltam, hogy nem tarthatom meg a babát. Aztán 10 hetes lehettem, mikor leültem magammal dumálni. Rájöttem, h pusztan önzesből nem akarom. Féltettem a végre visszaszerzett szabadsàgomat, alakomat, anyagi helyzetemet. A kapcsolatom szerencsére jónak mondható. Így 5 hét bőgés, lelkifurdalás után, úgy döntöttem, kell nekünk ez a gyerek. Visszagondolva, a szívem mélyén már az elején ezt éreztem, nem hiába halogattam a vizsgálatokat, védőnői látogatást abortusz kérelmet /vagy mi az/. Jelentem, életem legjobb döntése lett ez a kislány. Egy szőke, gyönyörű "szeretetgombóc. Naponta többször elmondja, hogy nagyon "szeletlek", ilyenkor mintha hasba rúgnának, szó szerint fájdalmat érzek, hogy mit akartam tenni. Félre értés ne essék, nem vagyok abortruszellenes, néha jobb mint egy trágya családba beleszületni /lsd. szigetszentmiklósi szerencsétlen kicsiket/, de pusztán kényelemből így dönteni ...
217. csgybzs (válaszként erre: 216. - Shneidera)
2014. jún. 25. 18:20
De igen, nekem az.
216. shneidera (válaszként erre: 215. - Csgybzs)
2014. jún. 25. 16:16
Hú, ez nem volt túl pozitív!
215. csgybzs (válaszként erre: 213. - Shneidera)
2014. jún. 23. 16:38
Igen, így valahogy. De akkor még nem tudod elmondani, hogy kösz, ide inkább ne. Nem a te döntésed, hanem a két szülőé. Felnőttként már megvan a lehetőségem rá, hogy nemet mondjak! És meg is teszem!
2014. jún. 23. 14:57
Jaj,de megmondtad,mi...?
213. shneidera (válaszként erre: 182. - Csgybzs)
2014. jún. 23. 14:52
Ja, igazad van. Lehet hogy téged sem kellett volna megtartani? Hm....
212. selena78 (válaszként erre: 210. - Jozsi.38)
2014. máj. 10. 18:27

"áruházak pedig már az 19. században is voltak külföldön :)"


Ja, A Harrod's Londonban, már 1830-ban üzemelt.


De nézd csak, mit találtam:


"A XVIII. század végére városaink polgárai között tekintélyes számban helyet foglaló kalmárok már nem vásározó-k, hanem letelepült boltos-ok. Pesten pl. a századfordulón, nem számítva a nagykereskedőket, a kofákat, alkalmi árusokat, 14 féle üzlettel 89 kiskereskedő tartozott a polgári kereskedelmi testülethez. Boltjaira gondosan vigyáztak, nehogy valaki zárás után nyisson be oda."


Nem 19. hanem 18. század...és nem külföld.

211. jozsi.38 (válaszként erre: 209. - Selena78)
2014. máj. 10. 16:05
és még mi mindennel tüzeltek, nem csak fával, hanem ami éghető volt, eltüzelték. anyám mesélte pl. hogy a trágyát szalmával keverték gyerekként és a napon megszárították, télen azzal tüzeltek, vagy szárbordóval (kukorica szár, amiről lerágták a tehenek a levelet és már nem ették meg, mert nem emészthető a számukra)
210. jozsi.38 (válaszként erre: 208. - *HoldViola*)
2014. máj. 10. 16:02
cipőt cipész, csizmát csizmadia készített, ezek mesterségek voltak, már bocs. esetleg a legszegényebbek fakéregből fabrikáltak nyáron a talpukra valamit, hogy ne szúrja a tarló, a bocskorban nem vagyok biztos, de azt hiszem bőrdarabok voltak lábra kötözve télen. milyen 50 évről beszélsz? 100 évvel ezelőtt is vettek anyagot és varrattak vagy maguk varrták a ruhájukat a nők, hogy ne csak a népviselet legyen, mert az elég drága ruha volt, azért volt belőle csak 1-2 a megmunkálása miatt.áruházak pedig már az 19. században is voltak külföldön :)
209. selena78 (válaszként erre: 208. - *HoldViola*)
2014. máj. 10. 15:18

"Basszus, az emberek csak néhány évtizede vásárolnak ám!"


Azért ennek fuss neki mégegyszer. A kereskedelem az emberiséggel egyidős, a pénz, mint fizetőeszköz vagy 3000 éve létezik.


Boltok sem 50 éve vannak ám, hanem több mint 200 éve, azelött meg vásárok voltak, és kalmárszekerek, utazó kereskedők. (kalmárok)


Városok is többezer éve vannak ám, és a városi polgár ritkán tartott birkát, termesztett gyapotot, vagy tenyésztett selyemhernyót, mégha meg is bírta varrni a ruháját...de az anyagot hozzá bizony megvásárolta.


Nem beszélve a középkor legnagyobb üzletéről a fűszerről, nemhiába voltak az első boltok fűszerkereskedések. Még az 1700-as években.


Na és hogy fával tüzelt? Akinek volt erdeje, talán... És akinek nem? Annak eladta az erdőtulajdonos. És az illető megvásárolta.


A többség viszont inkább szénnel tüzelt 1000 évvel ezelött is, mert az olcsóbb volt, és már akkor voltak szénbányák, aminek a produktumát MEGVÁSÁROLTÁK a fogyasztók. Bizony nem maguk termelték ki.


Néhány évtizede? Ugye csak vicceltél?

208. *HoldViola* (válaszként erre: 200. - Jozsi.38)
2014. máj. 10. 09:54

Basszus, az emberek csak néhány évtizede vásárolnak ám! A földön az élet javarészt így telt, hogy az ember megtermelte magának az élelmet, megvarrta a ruhát és fával tüzelt. :O A jóisten így tette ide az embert erre a bolygóra, a teszkó csak jó sokára lett ám.. És tökmindegy hogy 50 éve is voltak boltok, ha nem lettek volna sem hal ki az emberiség :))


Igen, kérdésedre válaszolva biztos, hogy ezen lennék amennyiben rákényszerülnék, mivel a mai világban emberek milliói élnek így akár egy egész életet is. Nem is értem ezt a nagy csodálkozást..

Az ember készít magának ha kell cipőt, ruhát, az élelmiszer alap, miért ne tudnád kitermelni magadnak meg a családnak?! Gyógyszer.. na kérlek abban én speciel nem hiszek, a természetben MINDEN adott ahhoz, hogy meggyógyulhass, ezen kívül ez a dolog tőlünk is függ. De te nyilván nem így gondolod ahogy bolt nélkül is éhen halnál a hozzászólásaid alapján.. nem vagyunk egyformák, én tuti úgy tennék ahogy az őseink és nem mennék a híd alá.


De nem értem miért mentünk el a végletekig, a témától is elkanyarodunk.. itt a mai világról van szó.. a fórumozók érvelnek azzal miért nem szülnek gyereket EBBE a világba.. nem hiszem, hogy ők olyan körülmények közt élnék életüket amiről most itt filózgatunk..


Ez a világ nem rosszabb mint a régi világok.. és nem hiszek abban a kifogásban (mert ez nem ok hanem, kifogás), hogy a világ miatt nem szülünk egyáltalán, ennyit akartam mondani. Lehet a világ miatt nem szülünk 5 gyereket, lehet a világ miatt nem szülünk 20 évesen, de egyet aki akar az fog szülni előbb vagy utóbb, mindegy milyen a világ.. Aki meg nem akar az akkor sem fog szülni ha A8as Audival áll be a Budai villájába. Mert ez a nőnek a szívében dől el, nem az agyában. Nem az eszünkkel nem akarjuk hanem a szívünkből hiányzik a vágy.. de ha a szívünkben ott a vágy akkor lesz gyerek előbb vagy utóbb.

207. Eszterkee (válaszként erre: 206. - Jozsi.38)
2014. máj. 10. 09:07
mégis sokan azt választják.
206. jozsi.38 (válaszként erre: 205. - Eszterkee)
2014. máj. 10. 08:29
tényleg, az alkoholizmus és a koldulás mennyivel jobb :P
205. Eszterkee (válaszként erre: 204. - Jozsi.38)
2014. máj. 10. 07:51

természetesen nem szeretnék így élni.

de lett volna más választása: alkoholistaként az utcán tengődni. de ezt az életformát azért hoztam fel példának, mert írta Hold Viola, hogy ha valaki az utcára kerül, kezdhetne magával valamit és ez a nő kezdett is. tehát nem mint általános életvitelre való példaként említettem.

204. jozsi.38 (válaszként erre: 201. - Eszterkee)
2014. máj. 9. 18:34
tedd a kezed a szívedre. te szeretnél így éldegélni? nincs más választása, ezen van a hangsúly.
203. Eszterkee (válaszként erre: 202. - 130454e42d)
2014. máj. 9. 13:08
hála Istennek, nem szorulok rá, hogy kipróbljam. de akiről írtam, neki egyéb alternatívája a koldulás vagy ahhoz hasonló életforma lett volna, de nem azt válaszotta.
202. 130454e42d (válaszként erre: 201. - Eszterkee)
2014. máj. 9. 12:18
Próbáld ki azt az életet, utána adj ilyen ötleteket. Elméletben mindenkinek megy.
201. Eszterkee (válaszként erre: 200. - Jozsi.38)
2014. máj. 9. 09:54
Cseppet sem butaság, amit Holdviola írt. Édesapám munkája során a város peremvidékeit járja. Rendszeresen összefut egy asszonnyal, aki egy magának tákolt építményben él, amiben még áram sincs, de az udvaron zöldségeket termel, közkútról hord vizet a locsoláshoz és biciklivel viszi eladni. És megél. Gondolom nem lehet túl nagy a bevétele, de berendezkedett az anyagi lehetőségeinek megfelelően.
200. jozsi.38 (válaszként erre: 199. - *HoldViola*)
2014. máj. 9. 08:08

atyavilág... :/

te tartasz fent kertet? tudnád belőle támogatni a családodat? fenn tudnád a családot tartani abból amit megtermeltek, és semmiért, még mosóporért, ruháért, cipőért sem kell fizetned? ki tudnád termelni ezek költségét egy kertből, hogy megvehesd ezeket? ja és a gyógyszerek kimaradtak a felsorolásból. tudnád a közüzemi számláidat fizetni belőle? de az egyszerű alap dolog, mint pl. a liszt, megtermeled magadnak az éves lisztnek való búza mennyiséget és magad őrlöd?

régen is voltak boltok, nem csak ma, igaz falun kisebb volt a választék, mint városon, de ez mostanra is érvényes.

199. *HoldViola* (válaszként erre: 188. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 20:32

Most is megélnének az emberek de függővé tették magukat irreális módon a boltoktól.. a jósten mindent megadott már az ősembernek is a boldogulásra. Nem hiszek abban, hogy másszunk vissza a fára, meg töröljük a seggünket falevéllel, abban sem, hogy e technológia az ördög maga.. de aki teszem azt utcára kerül, éppen kezdhetne is magával valamit, rengeteg ember él a világon akár önként a természetben akár születésétől fogva. Az ember képes lenne boldogulni ebben a szar világban is. A panelban nem, ez tény, de ez volt e legnagyobb hülyeség amit feltaláltak, hogy tegyük az embereket egymás fölé-alá, hogy tuti megfagyjon ha elzárják a gázt meg éhen haljon ha bezár a bolt két hétre.


Nyilván van akinek nagyon nehéz, és olyan is akinek lehetetlen kimásznia gödörből, de itt most nem azok érvelnek. Sőt, nem a szegény rétegben jellemző, hogy nem akarnak gyereket, hanem pont a sikeresebbek között.


Duma..


Nincs semmi baj ezzel, nem kell mindenkinek szülni, én spirituális emberként hiszem, hogy nem véletlen, hogy ennyi ember születik a világra ilyen életprogrammal amiben nem szerepel gyerek. A szaporodás egyre kevésbé lesz hangsúlyos szerintem egy faj fejlődése során.


Szóval nem gáz ez, csak ne a világra fogjuk már! Ma szabadság van, régen ha nem tetszettél a földesúrnak, akkor levágta a fejedet, vagy ha tetszettél , simán megerőszakolt..



"Ha sohasem élted át a háború borzalmát, a fogság magányát, a kinzás fájdalmát, vagy az éhezés reménytelenségét ... akkor boldogabb vagy, mint 500 millió ember a világon!

Ha templomba járhatsz anélkül, hogy ezért üldöznek, zaklatnak, letartóztatnak, megkinoznak, vagy kivégeznek, akkor áldottabb vagy, mint 3 milliárd ember a vilagon!

Ha van otthon ennivalód, több váltás ruhád, teto a fejed fölött, és egy ágyad, akkor gazdagabb vagy, mint az emberek 75 %-a a világon!

Ha van bankszámlád, pénz a zsebedben, és több tányér közül választhatsz, ha otthon ebédelsz, akkor a világ leggazdagabb 8 %-ának a része vagy!"



Lehet, hogy klisé, de igaz. A világ szép és borzalmas egyszerre.. de ilyen volt mindig..

198. *HoldViola* (válaszként erre: 197. - Selena78)
2014. máj. 8. 20:18

Nem az egy üveg kóla jön ide hanem a sok felesleges szar amit az ember megvesz, kényszerből vásárol, pótléknak mert olyan rohadt üres az élete a vackok nélkül.. Ezekre mind van pénz, meg fel kell venni a hiteleket még a telefonra is aztán szidni a bankokat, meg az országot.. Megfigyeltem, hogy azok az emberek szokása ez főleg akik nem szeretik vállalni a felelősséget a saját életükért. Sok szempontból nehezebb most de sok más szempontból meg könnyebb.. és nem is hiszek ennek az érvnek, hogy ezért nem szül valaki mert milyen világ van. Ez egy hülye kifogás, semmi több. Aki akar gyereket annak így vagy úgy előbb-utóbb lesz.


Ha már a kólánál tartunk, irónikus módon pont tőlük származik ez a kis reklámszöveg:


"Szervusz Aitana! A nevem Josep Mascaró. 102 éves vagyok. Szerencsés fickónak érzem magam, mert megszülettem, ahogy Te is meg fogsz hamarosan; mert átölelhettem a feleségemet; mert ismerhettem a barátaimat és el is búcsúzhattam tőlük; és szerencsésnek, mert még mindig itt lehetek.

Miért jövök el ma hozzád? Mert mindenki azt mondja majd, hogy rosszabbkor nem is születhettél volna. Válság van. De hidd el, ettől csak erősebb leszel.

Megéltem én már ennél nehezebb időket is, de a végén úgyis csak a jóra emlékszik az ember. Ne vesztegesd az idődet értelmetlen dolgokra, inkább keresd meg azt, ami igazán boldoggá tesz. Mert az idő rohan. Én már 102 évet megéltem, és remélem adatik még pár. Az élettel az a baj, hogy néha túl rövidnek tűnik. Használd ki minden percét, mert azért jöttél erre a világra, hogy boldog légy."

197. selena78 (válaszként erre: 184. - *HoldViola*)
2014. máj. 8. 14:57

Nos, én örülök, hogy nem nagyanyám korában élek, habár sok olyan topik akad, ami arról szól, hogy de idillikusak voltak a régmúlt korok. "A mai világban" kifejezés már-már pejoratív szállóigévé vált.


Ennek ellenére sem vigasztal az, hogy másoknak/máshol/máskor rosszabb, vagy rosszabb volt.


Ezt az "iszik kólát" nem értem. A dohányzást még csak-csak. Magam is dohányos vagyok, tudom, nem kis pénz.


Na de egy üveg kóla, 1-2 hamburger...hogy jön ide?

196. vbrigi333 (válaszként erre: 191. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 14:39
Szerintem is ingyenessé kellene tenni a fogamzásgátlókat.Sok nőnek még erre sincs pénze,az adófizetőknek,államnak is olcsóbb lenne,mint segélyezni,eltartani azt a sok gyereket hosszú évekig.
195. 130454e42d (válaszként erre: 194. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 13:30
Nem tudom, most hirtelen nem találok régi adatot.
194. Fiúsmami (válaszként erre: 193. - 130454e42d)
2014. máj. 8. 13:25
Vajon az örökbe fogadás,hogy változott?
193. 130454e42d (válaszként erre: 192. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 13:23
50-ben volt a Ratkó korszak, szigorúan tilos volt, aki megcsináltatta az se került bele a hivatalos statisztikákba. Utána engedélyezték, a fogamzásgátlás nehezen volt elérhető, felvilágosítás nem volt. 80-tól lettek jobban elérhetőek a fogamzásgátló eszközök, talán ekkoriban kezdődött a felvilágosítás is.
2014. máj. 8. 13:20
Most néztem meg a wikin 1950-ben 1000-1700 volt ,55,56-ban megúgrott majd 80 körültől csökkent hmm érdekes
2014. máj. 8. 13:18
Az tény a 60-as 70 -es évek környékén iszonyat magas volt,de miért vajon?Erre is csak tippjeim lennének,éredkes .Szerintem azért most tanultabbak a nők,vagy nem tudom,az jó,hogy csökkent.Szerintem ingyenessé kellene tenni a fogamzásgátlást,legyen akár gyógyszeres(én nem szedhetek),vagy vaginális szerek
190. Fiúsmami (válaszként erre: 189. - 130454e42d)
2014. máj. 8. 13:15
De nem azért mert kevesebben akarnak abortálni,hanem mert több a singli ,akik nem élnek tarós párkapcsolatban ,bár ez csak tippem
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook