Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Galériás lakás fórum

Galériás lakás (beszélgetős fórum)


1 2
53. moonlight13 (válaszként erre: 51. - Moonlight13)
2013. dec. 31. 16:47
A jelenlegi nagy szobám 5,20x3,5 m-es, tehát valamivel kisebb, mint a Tiéd. Úgy gondolom, amiket felsoroltál, simán elférne galéria nélkül is.
52. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Állólámpa)
2013. dec. 31. 16:46
ügyes tervező lehet! :)
51. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Marjann)
2013. dec. 31. 16:44

Az 5,5 x 4,1 m-es szoba azért nem mondható kicsinek. Nekem annakiején 5x5-ös szobám volt, azt már felesleges galériázni.

Nálunk most 2,60 a belmagassát, és nem mondható magasnak. Azért valahol levegőt is kellene venni egy szobában!

Ha rám hallgatsz, veszel egy kockás papírt, és méretarányosan berjazolsz mindent, amit tervezel. Az alsó szintet mindenképp normál magasságúra tervezném, érekes lehet kikúszni akár egy asztaltól, amikor megfeledkezel arról, hogy nem szabad felállni, majd bevered a fejed...

50. andi6020 (válaszként erre: 47. - Marjann)
2013. dec. 31. 14:30
Rendben.
49. Marjann (válaszként erre: 46. - Állólámpa)
2013. dec. 31. 14:30
A tervező előbb látta a lakást mint én.
48. Marjann (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2013. dec. 31. 14:29
Ja, normális belmagasság volt neki lenn, egy olyan helyiségre, amit minden nap használt. Talán olvass, mielőtt kötözködnél.
47. Marjann (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2013. dec. 31. 14:29
Komolyan nem értem, miért akarod rám tukmálni a véleményed? Nem a te lakásod lesz. Elmondtad a véleményed, rendben. Ámbár egy percig sem az volt a kérdés, hogy lesz-e galéria, vagy sem. Nem győzködök senkit, téged főleg nem, de kérlek, te se akarj győzködni a magad álláspontjáról.
46. állólámpa (válaszként erre: 40. - Marjann)
2013. dec. 31. 14:04

Nem akarok kötekedni, de itt pont a méret a legfontosabb tényező, s a tervek meg azok nélkül készültek? Nem ártana egy méretarányos terv mielőtt nekikezd a szakember, különben elég rosszul is elsülhet az átalakítás.


Egyénként hogy tudta megtervezni méretek nélkül? Még mindig nem értem. :(

2013. dec. 31. 13:44

Egyébként egyedül Gribedli írta, hogy aludt ilyen méretű helyen, de lent neki is normális belmagasság volt.

Mindegy.

44. andi6020 (válaszként erre: 42. - Marjann)
2013. dec. 31. 13:40
Lehet csak nekem tűnik úgy, mintha minket akarnál arról meggyőzni, hogy jó lesz az úgy.
2013. dec. 31. 13:36
Érdemes lenne egy méretarányos látványtervet csinálni. Marad még a lehajtható, összecsukható asztal-szék variáns is.
42. Marjann (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2013. dec. 31. 11:36
Nem, véleményt kértem, kaptam. Ez nem lebeszélés kérdése, azért ahogy látod, más is aludt már 150 centis galériával.
41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Marjann)
2013. dec. 31. 11:02
Hát jó. Tanácsokat adtunk, véleményt mondtunk, mondjuk szinte feleslegesen, de mindegy. Sok sikert.
2013. dec. 31. 10:46

Eleve úgy kaptam a tervet, hogy be van rajzolva rajta a galéria, szóval a kivitelező találta ki, nem mi. Igaz, ott magasság nem volt megadva, illetve 250 centisre tervezték, akkora pedig nem fog kelleni.


grilbedli: mondom, nem fogunk egész nap görnyedni, mert az étkezősarokban most is kb 15 percet töltünk kábé hetente háromszor...


andi: a galérián aludni fogunk. 150 centi magasan. Olvashatod, más is élt így, biztos ki lehet bírni. Jobban örülnék egy külön hálónak, de ez van..

39. andi6020 (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2013. dec. 31. 10:43
Nekem jav: neked (csak mert másoltam a hozzászólásodból)
2013. dec. 31. 10:38
Egy nagyon fontos kérdés egyébként még, hogy kivel akarod megcsináltatni? Mert egy hozzáértő neki sem fog állni az tuti, bármennyire is szeretnéd sajnos.
2013. dec. 31. 10:32

Úgy látom, nem lehet lebeszélni a galériáról.

Az, hogy ágyban fekve nekem nem kényelmes netezni meg olvasni, az kutyafaca lesz ahhoz képest, amit majd a galérián, meg alatta érezni fogsz. A közel 190 centis párodról már nem is beszélek.

(nem rosszindulatból mondom, hidd el!)

36. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Marjann)
2013. dec. 31. 10:14

Hidd el, nagyon zavaro napkozben gornyedni mig alvas kozben amugy is fekve van az ember, de 80 cm nevetseges. Kell az, hogy ha alvasbol felriadsz, ne verd be a fejed, amugy meg tanulasra sem hasznalnek egy nyomott reszt, engem qrvara idegesitene.


Lent 2 meter megvolt a galeria alatt is. Es mi a tanulosarkot sem oda tettuk, hanem az ablak melle, mert nyomaszto a tanulas egy lyukban, szoval a galeria alatt szekreny es divany volt, igy ott csak ultunk, a tobbi szabad resz pedig a teljes belmagassag volt. Maga a galeria olyan max 2 meterre nyult be magasrol de lehet, hogy annyi sem volt, bocs mar nem tudom lemerni ezt neked:) elfert a 2 szemelyes matrac es egy ejjeli lampa, ennyi. Hosszaban a matrac hossza es egy tv-s butor a sarokban.


Viszont ott a konyhaban elfert egy pici asztal, le lehetett ulni, a nappaliban tanulosarok, szekreny es a tobbi mind ures volt. Direkt dohanyzoasztal sem. Lenyeg az ilyen kis helyeken, hogy minel kevesebb butor legyen mert kulonben megorulsz, hogy mindennek nekimesz.

35. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Marjann)
2013. dec. 31. 10:12
Mekkora a szoba alapterülete?
34. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Marjann)
2013. dec. 31. 10:10
Én láttam olyat is, hogy egy dobogót építettek, ami alatt volt a franciaágy, elhúzható tetővel, nappal pedig rajta asztal, szék... Valami olyasmi megoldás nem lenne megfelelő?
33. Marjann (válaszként erre: 32. - Állólámpa)
2013. dec. 31. 09:53

Azért nem tudom fenn tárolónak használni, mert max a ruhásszekrényt válthatnám ki vele. Viszont ahhoz, hogy gardrób legyen még magasabbnak kell lennie, elvégre az ember állva öltözködik.


Hang miatt nem aggódom, mert ő nagyon jól alszik, arra nem ébred fel, ha lenn mondjuk bekapcsolom a laptopot. (Tvt nyilván nem, vagy veszek hozzá fejhallgatót egyszer). A fény sem zavarja (amennyi olvasáshoz vagy gépezéshez kell). Egyébként hétköznap ő az, aki jóval korábban kel, én pedig kelek vele. Csak azért mondtam, hogy ezért sem jó ha a kanapén alszunk, mert akkor én nem tudok korábban felkelni és leülni valahova netezni, olvasni (ágyban fekve nekem nem kényelmes)

2013. dec. 31. 09:47

Szerintem, ahogy olvasom a lehetőségeket, nincs sok értelme annak, hogy elvágd a teret, csakhogy egy kicsit feljebb legyen az ágyad. Inkább akkor már legyen egy tárolónak megcsinálva.

Egy galérián(ha csak nem csinálsz oldalakat neki??) ugyanúgy hallatszik, ha te hamarabb felkelsz, és alul szöszölsz, vagy villanyt kapcsolsz. És mint írták már, még télen is odaszáll a meleg, nemhogy nyáron. Na akkor igazi szaunaként funkcionál.

Én inkább a helyedben csinálnék felülre egy jó kis tárolót, ahova akár minden szekrényben tárolt cuccot, ruhát be lehet tenni, s alá tennék egy ágyat, vagy kanapét, ami kinyitható.

31. Marjann (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2013. dec. 31. 09:35
Szerencsére azért nekem nem 80 centi lesz fenn. Na az már tényleg koporsó. Csak azért tettem be azt a cikket, mert ha 140 centit ír ülőgalériára, akkor a 150 nem lehet kevés fekvéshez.
30. Marjann (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2013. dec. 31. 09:34
Szerintem ő az étkező részben kevesebbet lesz, mint a hálóban :) A 130 centit én fenn kevésnek tartom egy picit, inkább lenn görnyedjen hetente kétszer, amikor leül ebédelni.
29. Marjann (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2013. dec. 31. 09:32

Mekkora volt lenn a belmagasság így?

Én fenntre tvt sem tervezek, szóval tényleg csak alvás funkciója lenne.

28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2013. dec. 31. 09:32
Lehet, hogy gyerekekre vagy torpekre mertek a 80-100cm-t:)
27. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Marjann)
2013. dec. 31. 09:31
En a 120-130cm magassagot valasztanam fent es csak aludni. 1 meter tul keves. De 130cm-nel kenyelmesen ulve vagy a matraszon is, plusz nem tudom mekkora a vastagsaga a galerianak, elvesz meg jopar centit, de lent marad 2 meter magassag. Es ez igy kenyelmes, mert az marha rossz erzes lehet tartos ideig egy 187 centisnek, hogy a plafonig er a feje cipoben:)))
2013. dec. 31. 09:27
Mindent összevetve, én max tároló galériát csinálnék. Borzasztó lehet 80-100 centis belmagasságon aludni.
25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Marjann)
2013. dec. 31. 09:24

Nekunk volt egy ilyen kisgarzonunk es fent nemhogy 160, de szerintem 150 cm sem volt, tehat csak ulni es aludni lehetett ott es csak a nappalinak kb egyharmada volt galeriazva ugy, hogy csak egy agy volt ott (vagyis foldon matrac) es a tv.


Nagyon is elheto volt, mert az osszes tobbi resznek lent volt egy normalis belmagassaga, hogy nem verte be a fejet egy 180 cm-s ferfi sem, ott, ahol alul az iroasztal es egy divany volt. Fent meg logikus, nem lehetett felallni csak aludni es ulni de inkabb ez, minthogy 2 se ilyen, se olyan, nem jo se lent, se fent. Mert igy lent teljesen elvezheto volt es minden butor el is fert. Ha jol emlekszem, az 28nm-es garzon volt

2013. dec. 31. 09:22

A galéria magasságának megválasztása

A magasságot elsősorban a helyiség belmagassága, valamint a galéria alatti, illetve a galérián kialakítandó tér funkciója határozza meg.

Tároló-rész esetén 0,5-1 m magasság is elegendő.

Fekvőrész (galériaágy) kialakításánál 80-100 cm szükséges, hogy a matracon ülve kényelmesen fel lehessen egyenesedni.

Ülőbútor, dolgozósarok (elsősorban ülő tevékenység) esetén 140-150 cm-es magasságnál már kényelmesen el lehet férni.

Állógalériához általában legalább 170-180 cm-es magasság szükséges, ezt elsősorban az ott tartózkodó személyek magassága határozhatja meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook