Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babonaságok - mi pozitív, mi negatív hatasú? fórum

Babonaságok - mi pozitív, mi negatív hatasú? (beszélgetős fórum)


6. ancsika688 (válaszként erre: 4. - Grizus)
2013. dec. 31. 08:48
Ez a babona szerintem,még a régi időkből maradt,nem volt akkor még női emancipáció.Az én gyerekkoromban,még jártak szilveszterkor kéményseprők is,becsengettek és szerencsét kívántak,persze némi aprópénzt kaptak cserébe:)Az jót jelentett.
2013. dec. 31. 08:41

Én a lencsét úgy ismerem pontosítva, hogy:

Aki újév napján nem eszik lencsét, az ronda lesz és szegény.:))))

2013. dec. 31. 06:49
Ezt a férfidolgot baromságnak tartom, ez hímsoviniszta hozzáállás. Igenis a nő is hozhat szerencsét!
3. csemár (válaszként erre: 2. - Cde472ac47)
2013. dec. 31. 06:02

Szerencsét hoz, ha újév napján, ha kimégy a házból, először férfival találkozol.

Újévkor malacot kell enni, mert az előre túrja a szerencsét. (És nem tyúkot, mert az hátrafelé kaparná.)

Újév napján lencse kerüljön az asztalra, mert az gazdagságot hoz.

Amilyen az időjárás újév napján, beosztva 12 részre, olyan lesz az elkövetkező 12 hónapban.


Sok szerencsét 2014-ben!

2013. dec. 31. 05:20

Sok babona van, amiket megpróbálok tartani.

Az egyik hogy először férfinak kell BUÉ-t kívánni. Tehát az a szerencse ha előbb a férfi mondja. Erre 2 napja elsőként egy nő köszönt nekem. Azóta ezen kattogok, hogy "na nem lesz szerencsém mert előbb egy nő köszönt nekem elsőként". Komolyan napjában többször is eszembe szokott jutni ez.

2013. dec. 31. 00:43

Sziasztok!

Tegnap,azaz 30- án egy családi osszejovetelen egyik csapadtagomnak szendvics éves közben letört a foga 3/4- ede,s vele együtt a tomes is. Reggel,azaz dec.31- én kell fogorvoshoz mennie. Felek,hogy ez valami babonasag. Valami neg.jel a jövő évre nézve.Tud erről valaki valamit?

Illetve miyen babonak vannak szilveszterre,dec.31- ére és jan.1- jére?

Köszönöm a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook