Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Filc díszek varrása fórum

Filc díszek varrása (beszélgetős fórum)


8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Kiyara)
2013. dec. 31. 16:56
Én a helyedben körülnéznék, és először is sötétítő függönyt varrnék valami gyereknek való anyagból. A maradékól varrhatsz párna huzatot. Nagyon szép papír csillárokat is lehet kapni gyerekes mintával, több színben. Szerintem az a lényeg, hogy színeket vigyél a gyerekszobába! Vagy készíthetsz falvédőt is, de én a filcet nem használnám. Valami könnyen mosható anyagot válassz inkább ilyesmikre!
7. Idhikai (válaszként erre: 6. - Kiyara)
2013. dec. 31. 11:12
... a díszítésnek nem a praktikusság a lényege. Filcdíszeket varrhatod nyugodtan kézzel. Aztán ha poros, vagy megúnod, akkor újakat készítesz... tavaszit, nyárit, télit... húsvétit, karácsonyit... a hangulat a lényeg... a készítés és a díszítés hangulata! :)
2013. dec. 31. 11:00

Köszönöm, akkor megmàsítom a tervet,nem először mert fiú lesz es nem erre szàmítottam buta fejjel :-)

Ilyenekre gondoltam [link]

Esetleg ötleteket tudtok adni? Ti hogy csinàltàtok csinàljàtok?

Sajnos nevelõotthonban nőttünk fel, nem tudom hogy megy ez aneten nèzelődök de ott sok a fals dolog nem tuom kiszürni a praktikmot rendesen....

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kiyara)
2013. dec. 31. 10:16
A kis elemes varrógép igazán pénzkidobá! Ha már veszel, akkor normális varrógépet vegyél, amit használni is lehet valamire! A filc kép tényleg porfogó! A baba szobába vehetsz babának való anyagot sötétítő függönynek, ágytakarónak, képeket a falra (nem filcből), mintás csillárt, stb. Attól ugyanolyan hangulatos lesz a szoba!
2013. dec. 31. 06:45

Minek kellene anyagból képeket varrni? Porfogó, senkinek sem tesz jót.


Én még ifjúlányka koromban olyan textilképet készítettem, amit ragasztottam. Nem varrtam semmit. Kivágtam a formákat és csak ragasztottam.

Ezért varrógépet venni?

2013. dec. 30. 22:02
Ha a foltvarrásra -patchwork varrásra gondoltál, akkor is érdemes használt boltban szétnézni, sokkal olcsóbban jössz ki, ha kilóra veszel anyagot hozzá.
2013. dec. 30. 21:58

Szia, olyan anyagból készíts gyerek-babaszoba dekorációt, ami mosható. A filc eléggé magába szedi a port...szerintem.


Ha járkálsz turkálós, használt ruha boltokban, nagyon jópofa dekorációkat lehet találni, fillérekért.

2013. dec. 30. 21:29

A baba szobàt szeretnèm filcből, anyagokból kèszült kèpekkel díszíteni. Van valamilyen tanàcsotok tapasztalatotok?

Gondolkodtam kicso elemes varrógèpen is errõl 4apasz4alatok? Sajnos nincs pènzem venni ès mèg sohasem hasznàltam, nem szeretnèm pont most kidobni 20ezer forintot....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook