Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek, inzulinrezisztensek, ti vigyáztok arra, hogy a gyerekeitek is egészségesen táplálkozzanak? Ha igen, mennyire? fórum

Cukorbetegek, inzulinrezisztensek, ti vigyáztok arra, hogy a gyerekeitek is egészségesen táplálkozzanak? Ha igen, mennyire? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 4. 00:28
én nemrég hallottam egy srácról, akit vitaminokkal kezeltek ki a cukorbajából, úgy hogy már inzulin sem kell Neki. Van remény...a cukorbetegség is egy egyensúlytalanság a szervezetben, amit helyre lehet billenteni
36. Manikácska (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2013. dec. 31. 13:38
Én is szőrösödöm. :( Sajnos eddig a diéta ellenére sem javultak a hormonjaim, pedig már két éve csinálom. Viszont sokkal jobb érzés egészséges dolgokat enni.
35. ina87
2013. dec. 30. 16:09
Természetesen igen,föleg h a családba elöfordult már a cukorbetegség
34. Kistanítónéni (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:34
A zablisztet, zabpehelylisztet nem szeretem sütikbe mert kesernyés. Ma nem igazán érek már rá, lehet holnap sem, de év elején küldök neked néhány receptet priviben.
2013. dec. 30. 14:32
Megyek most, össze dobok valamit mire a fiam felébred. Jó lenne ha tudnánk még beszélgetni később. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
32. Zebra25 (válaszként erre: 31. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:29

Igen, nekem is a túró hiányozna nagyon, meg hiányzott is. Csinálok sokszor pl túrós batyut, nagyon szeretjük. Persze diabosan.

Igazából a sütikbe a krémeket lenne talán a legnehezebb elkészíteni tej nélkül, nem?

Ha jól tudom, a piskóta nagyon jó mandulalisztből. Zabpehely lisztből még nem próbáltam, de majd lehet ráveszem magam.

Ami érdekelne, egy jó kis zablisztből készült keksz, vagy aprósüti. Ha van ilyened, azt szívesen venném.

31. Kistanítónéni (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:26

Nem fogyasztok tejterméket sem. Néha a vajjal csalok, és kemény sajtokat eszek is időnként, de nem rendszeresen.

A kókuszíz engem is zavart az elején, de elég jól megszoktam. A kávét inkább feketén ittam egy darabig, de mostanában sikerült a cocomas kókuszkrémet felhabosítanom, azóta visszatért a capuccino reggelente. Van, aki mandulatejet használ, azt még nem próbáltam. Összességében a tejtermékek hiányoznak legkevésbé, talán néha a túró. Ha konkrét ételre vagy kíváncsi, szívesen leírom hogyan oldom meg.

30. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:19

tejterméket sem fogyasztasz? mivel helyettesíted?

én egy időben próbáltam a kókusztejjel helyettesíteni, de nem bírtam azt az erős kókusz ízt.

29. Kistanítónéni (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:18
Kezdetben a zabliszt még kompromisszum volt, de mára teljesen kizárták szegényt. Van akiknek gondot okoz, én is inkább csak a családnak használom, magamnak minimálisan. A zab elvileg gluténmentes, csak olyan üzemben készül a liszt, ahol a többi gabona is. Meg van benne valami fehérje, ami valamiért nem túl jó, meg a CH-ja sem túl alacsony. Persze még így is messze jobb, mint a hagyományos búzaliszt.
28. Zebra25 (válaszként erre: 26. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:18

Jaj, igen.

Szóval én is tudom,h ogy a gyümi egészséges, tele van vitaminnal, de nagyon sok bennük a cukor és tényleg a cukrosoknak sem lehet korlátlanul fogyasztani.

Az én szüleim is hasonlóan táplálkoznak. reggel egy kis házi tej, sok fehérkenyér valamivel.

2013. dec. 30. 14:15

Egyébként így bele gondolva, lehet, hogy jobb ha már most találkozik.

Amióta megkezdtük a hozzátáplálást azóta ugye szépen bevezettünk mindent és 1 éves korára már azt ette amit mi. Mivel mi sosem fogyasztunk felvágottakat, bolti krémeket, ilyesmit, nem is eszi meg most sem. Házi kolbász, házi szalámi, tojás minden féle variációban, lekvár minden féle módon. Buktába, ilyesmibe.

De se a májkrémet, se a vajkrémet vagy vajat, semmi féle felvágottat és a bölcsiben már panaszkodnak, hogy nem eszi a gyerek a párizsit.

26. Kistanítónéni (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:15
Nekem nevelőanyám cukros, még "csak" gyógyszert kell szednie. De meg sem próbál változtatni az étrendjén. Reggelire zsemle tejjel, ebédre valami jó kis tésztás leves, meg nokedli pörkölttel, rizs. Zöldség nulla. Esetleg vastagon lisztes főzelék. De ők egészségesen esznek, mert rengeteg gyümölcsöt megesznek, ami terem a kertben. Csak abba nem gondol bele, hogy egy cukrosnak nem lehetne napi két fürt szőlőt megenni, csak maximum egy-két szemet, mert az tömény cukor. De nagyon ritkán mondok neki bármit, mert általában sértődés van, annyit meg nekem nem ér az egész.
25. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:12

Igan, nálunk is a kenyér a mumus.

Na most a zabliszt vitatott még, ugye? tehát talán az maga gluténmentes, csak glutént feldolgozó üzemben készítik a zablisztet, nem?

Zabpehelylisztet én is hasznbálok, nagyon szeretem. Ha kell sűríteni valamit, azt használom.

Zabpehelylisztből meg zabpehelyből szerettem volna csinálni kekszet, de valamiért sosem sikerült.

24. Kistanítónéni (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:11
Szerencsére a környezetemben mindig van valami saláta vagy zöldségköret, illetve akik ismernek már eleve így készülnek. Sütit meg viszek én is magammal, és általában mindenkinek ízlik.
23. Kistanítónéni (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:09

Igen paleolit. Nagyon sokan ugranak rá, nem szeretem emlegetni, de nekem nagyon bevált. Másnak lehet, más lenne a jó.

Sütiket szuper finomakat lehet sütni, de sajnos a kenyérpótlók nem igazán hasonlítanak az eredetire. Azért van néhány, ami nem rossz. A tésztákat a családnak is zablisztből készítem (nem paleo vagy nagyon határeset). A nokedlit, pizzát, metélteket. Teljesen jól elfogadták, most már az a furcsa, ha fehér a tészta. De a kenyérről lehetetlen leszoktatni őket.

22. Zebra25 (válaszként erre: 21. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:07
Sokszor van úgy, hogyha megyünk vendégségbe, akkor viszek magammal valamit enni. Mármint mondjuk nekem való köretet:) Vagy süteményt általában olyat viszek, amiből én is ehetek:) Persze szinte azonnal elfogy, mert tényleg csuda jó dolgokat lehet csinálni ezekből a lisztekből is.
21. Kistanítónéni (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:04
Ez viszont nagyon gáz, hogy nincsenek tekintettel a betegségedre és nem értik meg, hogy miért óvod a gyerekedet. Szerencsére engem nagyon ritkán piszkálnak és a gyerekeknek is odaadják a csokit, kapnak egy kockát, a többit meg elteszem.
20. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:04

Ez a paleolit, ugye?

Sokszor kacérkodtam már vele és a glutént is igyekszem azért lecsökkenteni, de a férjem pl abszolút nem hajlandó már azt kipróbálni, de majd szépen apránként azt is bevezetem:) Lisztjeim már vannak itthon, csak használni kellene őket.

2013. dec. 30. 14:03

Akkor azt mondjátok, hogy néha nap 1-1 túró rudi vagy ilyesmi bele fér?

Láttam itt IR-es naplókban IR-es házicsoki recit, majd azt ki fogom próbálni.

Elég szörnyű egy betegség ez szerintem:( nagytatám a cukorbetegség szövődményeibe halt meg, a másik megvakult tőle. Anyukám is durván cukros és apukám is:(

18. Kistanítónéni (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2013. dec. 30. 14:02
Nekem nagyon bevált ez az étrend, sok apróbb egészségügyi gondomon segített. De mindenkinek magának kell éreznie és megtapasztalnia, hogy mi a jó.
17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 14:00
Vettem egyszer eritritet de fura szaga volt. Befptteket raktam el vele, arra jó volt. Viszont direkt azért vettem azt mert az állítólag nem okoz hasfájást, ennek ellenére rá volt írva a zacsijára, hogy okozhat hasfájást.
16. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 13:59
Igen, ez az:( Igazából ez az ami miatt indítottam ezt a fórumot, mert a rokonság hülének néz, mert ugye nem szeretem ha a gyereket édességgel tömik. Az meg, hogy én nem eszem a sütikből az meg egyenesen felháborító számukra. pedig esküszöm, hogy senkit nem áll szándékomban megbántani, csak hát tudom milyen car amikor rám jön egy ilyen cukros rosszullét.
15. Kistanítónéni (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2013. dec. 30. 13:58
A xilitre sokan érzékenyek. Az eritrit nem jön be jobban? Én inkább kis mennyiségű mézet használok, vagy tényleg kevés eritritet, illetve aszalt gyümölcsökkel édesítek. De tudom, hogy a cukrosoknál az aszalt gyümölcs és a méz is gond.
14. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 13:57

Én szeretném majd úgy a glutént kiiktatni az étrendből, de egyenlőre ez is elég:)

Tejterméket is elég keveset fogyasztunk, max kicsi vaj, túró, de mást nem igazán.

13. Kistanítónéni (válaszként erre: 10. - Manikácska)
2013. dec. 30. 13:56
Az a baj, hogy onnantól, hogy bármilyen közösségbe kerül a gyerek, elég nehéz kontrollálni, hogy mit eszik. Meg onnantól egyre inkább meghatározóak a társak és nyilván a gyerekek nem szeretnek kilógni a sorból, meg ők is azt szeretnék, mint a többiek. Persze a személyes példa nagyon fontos, meg a környezetetek is nyilván megérti a szigorúbb hozzáállásotokat a betegségetek miatt. Engem viszont hülyének néznek, mert nincs semmi bajom, mégis figyelek ezekre. Pedig ez kellene, hogy legyen az alap.
12. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Manikácska)
2013. dec. 30. 13:56

Igen, valszeg ezt úgy kell alakítani, hogy ez legyen a megszokott, ne annyira tűnjön fel nála, hogy most egészen eltér az étkezési szokásaink mástól.

Nálunk ami nagybaj másabb az a krumpli fogyasztás. havonta 1x csinálok krumplis ételt, mert nagyon szeretik a fiúk. De igazából minden mást megcsinálok, csak diabetikusan:)

Szerintem menni fog ez neked is, mert te is tudod nagyon jól, hogy milyen következményei vannak egy ilyen betegségnek.


Nekem bár a hajam nem hullik, de elképesztően szőrösödöm:(

11. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 13:53

Én már csináltam házi túrór rudit ami iszonyat finom volt, de elég randa:)

Egyenlőre a 2 évesem jól eszik, tehát főtt étel meg minden csúszik, de bizony Ő is szereti az édességet. Szoktam sütni ilyen édes sütiket, kekszeket, persze csak durumliszt meg tk lisztekből. 1 valami miatt aggódom, hogy azt írják, hogy xilitet ilyen piciklnek nem szabad még adni és 1x próbáltuk adni neki kekszbe és fájt tőle a hasa.

így finomítatlan barnacukrot, mézet és xilitet használok vegyesen abba amit Ő is eszik(persze én abból nem ehetek).

2013. dec. 30. 13:52
Én már kicsi korában megpróbálom majd elmagyarázni, hogy miért eszünk mi másképp. Nem tudom, mennyit fog megérteni belőle, én megértettem volna 2-3 éves koromban. Meg ha otthon nem ettek volna csokit, akkor nem is tudtam volna létezéséről. Mondjuk nem is akarom rettegésben tartani majd a gyerekem, hogy attól féljen, hogy kihull a haja.
9. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Manikácska)
2013. dec. 30. 13:50
Igen, elég rossz és kellemetlen tüneteket okozott nálam, meg okoz is még mindig:( Az életem teljesen felfordult és nem győzök orvoshoz járni. Annyi cukorbeteg van a családomban és úgy kicsit azért félek, hogy Ő is az lesz. Azért is szeretném a jó irányba terelni.
8. Kistanítónéni (válaszként erre: 7. - Kistanítónéni)
2013. dec. 30. 13:50
Én nem vagyok sem cukros, sem IR-es, csak paleolit étrenden élek egy ideje és szeretném, hogy a családom is minél inkább közelítsen ehhez, de egyelőre szinte reménytelen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook