Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vákummal szülni fórum

Vákummal szülni (beszélgetős fórum)


2018. jan. 8. 23:14
Sziasztok, pénteken szültem vákuummal mert a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór és vissza csúszott mindig hiába nyomtam, plusz leesett a szívhang a tolófajásoknál. Picit csúcsos a feje a kiscsajnak de nem lett hematoma a buksiján.
2016. júl. 3. 10:03
Sziasztok!Én is vàkummal szültem mert elhúzódott a kitolàsi szakasz és a végére már romlott a baba szívhangja.Engem nagyon megviselt mert nem sírt fel közvetlenül utàna, és nem is adtàk oda hanem vitték az inkubàtorba. Nagy volt a baba hozzàm képest.Nem tudom ti hogy éltétek meg de én még egy év elteltével is sokszor gondolok rà hogy milyen jó lett volna ha egyedül végig tudom csinàlni. Egyébként egészséges, okos kisfiú. Tudom hogy ezzel rajta segítettek de mégis rossz érzês.
18. aidaeva (válaszként erre: 1. - 26c9a8950c)
2015. ápr. 22. 13:28
Én vákummal szültem meg az első kisfiamat 2008-ban. Akkor már 3 órája ment a kitolási szak és nagyon el voltam fáradva, a baba nagy volt, nagy buksival, a szülőcsatorna meg szűk. Ha nem segítenek rá vákummal... nem akarok belegondolni mi lett volna akkor... Se véraláfutás nem lett a buksiján, se "csúcsos" feje nem lett. Nagyon ügyes, okos nagyfiú mára!
2014. dec. 26. 19:30
Háááát,kissé borzalmas élmény volt....
2014. dec. 26. 19:01

Nálam is előkerült a vákum, mert a végén minden fájásnál csökkent a baba szívhangja, és lépni kellett. Bent volt 3 szülésznő és 3 orvos a szülőszobán akkor. Párom elmondása szerint az egyik orvos kezelte a vákumgépet, a másik fent segített a bordámnál a babát kitolni, a harmadik pedig a harangot illesztette a baba fejére, előtte pedig megcsinálta a gátmetszést.

A vajúsáshoz képest nem volt gáz egyébként, sőt, inkább a könnyebb része volt ez a szülésnek, bár igaz, ami igaz, már magamról nem tudtam ekkor. A babával minden rendben, semmi folt nem volt a fején, és deformitás sem.

A vákumgép nekem és a kisfiamnak nagyon sokat segített, ne féljetek tőle, életeket menthet!

2013. júl. 16. 22:46

Én is vákuummal szültem mert nem fért ki a baba. ..Nincs semmi a fején es remélhetőleg semmilyen következménye sem lesz.

Engem császározni akartak de addig bénáztak ott amíg már nem lehetett.A kitolás 3 órán keresztül tartott :/

2012. jan. 24. 17:50
A fiam (első gyerkőc) vákummal született: 4200 g volt, 58 cm hosszú, és 37 cm a fejecskéje. Ketten nyomták is közben a bébit. Talán nem is láttak más megoldást a dokik, ez már nem derül ki, én "félhulla" voltam, mire bevetették a vákumot. A fiam teljesen egészséges volt, és - amin sokan meglepődtek - a fején közvetlenül születése után sem látszott semmi deformáció. Tökéletes kerek fejecskéje volt.
13. babo33
2011. máj. 1. 14:44
Én 16-án szültem a fiamat vákummal sajnos mivel az orvosnak köszönhetően a baba annyira elfáradt meg én is hogy segitség kellett neki!!!Gyorsan kellett cselekedni mivel már 16 órája tartott a dolog!!!Ha a főorvos nem érkezik időben akkor a baba mégnagyobb veszélybe kerül!!Most a véraláfutás elmúlt de kisebb dudor még mindíg található a kis buksiján!!Remélhetőleg komolyabb baja nem lesz neki ez mellett még vesetágulata lett!!Nem értem némely orvos minek praktizál ha hagyják az anyát és a babát szenvedni!!A pláne hogy kitudtam volna nyomni de nem engedte mindig csak azt mondta még várjak ...várjak!!Ez Dunaújváros!!!!
2010. márc. 13. 20:32

Én mindkét gyermekemet vákummal szültem,sajnos más esély nem volt. Fiamnál 2x a nyakán volt a köldökzsinór,lányomnál viszont 3x a nyakán,meg a hóna alatt is. Őt szó szerint a vákum mellett kinyomták belőlem. Egyikőjüknek sem lett semmi baja,még hupszli sem volt a buksijukon,semmi nem látszódott a vákumos,nehéz szülésekből rajtuk.

Ne féljetek a vákumtól,nincs miért.

2010. febr. 22. 12:02
én az elsőt vákummal szültem mert nem maradt erőm a végére. a babának semmi baja nem lett tőle, ja és egy kezdő doki akkor használta igaz főorvosi jelenlét mellett
2009. ápr. 19. 10:07
Én is vákummal szülten a második babámat, és semmilyen komplikáció nem adódott, sőt sokkal jobb volt mint a császármetszés.
9. Mandula71 (válaszként erre: 6. - 1e958693ca)
2008. máj. 11. 19:44
Pontos részleteket nem tudok az említett esetről, mivelhogy a saját fájásaimmal (is) voltam elfoglalva:) Azt hallottam, hogy rohantak a vákummal, közben készítették a műtőt is. A baba megszületéséhez kellett a vákum, meg egy-két doki, aki szó szerint kinyomta őt az anyuka hasából. A végén azt viszont konkrétan hallottam, amikor a főorvos a folyosón megbezélte a kollégáival, hogy ha a császár mellett döntenek, akkor valószínűleg a kislány nem élne.
2008. máj. 11. 19:04
A nővérem szült vákuummal,de semmi baja nem lett a babának. Pár hónapig kicsit csúcsos volt a feje, de már az is szépen visszaigazodott.
7. diagonalt (válaszként erre: 6. - 1e958693ca)
2008. máj. 10. 18:28

Én nemsokára szülök,tehát nekem is aktuális a téma.A férjem is szeretne bejönni,és én csak úgy egyeztem bele,ha megígéri,hogy amit az orvos mond az szent,és ott ő a főnök.Aztán elmagyaráztam neki azt is,hogy lehetnek szörnyűnek tűnő eszközök,ha valami baj van,akkor szükség lehet rájuk,és ne vitatkozzon vele,mert az ott és akkor a lánya vagy az én életembe kerülhet.Ezt szerencsére tudomásul is vette.

Ha kell a vákum akkor kell a vákum és nincs vita.Nem kívánságműsor.Szerencsére.

6. 1e958693ca (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2008. máj. 10. 18:16
A szülőcsatornából visszatolni már nem lehet, ui. a magzat a szülés közben a hüvelyben forgásokat végez. Ezt visszafelé nem lehet elvégezni,ahhoz túl kicsi a hely.Akkor jön a vákuum, ha már a szülőcsatornában van, és vmi miatt mégsem tud megszületni. Császározni csak addig lehet, amíg nem történt meg a szülőcsatornába a fej beékelődése. Vki lejjebb írta, hogy véraláfutásos lett a baba buksija a vákuumtól, ez normál szülésnél is teljesen természetes, 5-6 nap alatt elmúlik. Egyetértek veled, a felkészült szülészorvosok tudják, melyiket mikor kell alkalmazni.Ez sajnos nem kívánságműsor, hogy akarom, vagy nem, mert azért szükséges, mivela baba veszélyben van. Ha az én gyerekemnél kellene alkalmazni természetesen beleegyeznék.
5. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Mamoca1234)
2008. máj. 9. 19:51
Csakhigy ezt nem te döntöd el, hanem az orvos. Mellesleg hülyeség is amit írsz, ott ahol kell a vákuum, nem feltétlenül jó, ha császároznak. A mellettem lévő szobában egy anyuka vákummal szülte meg a babáját, ha császározzák, valószínűleg nem maradt volna életben a kislány (elakadt a szülés, a babának nem volt szívhangja). Ahhoz vissza kellett volna tolni őt a szülőcsatornából, ezzel pedig értékes perceket veszítettek volna. Így viszont épen és egészségesen világrajött.
2008. máj. 9. 10:01
SEMMIFÉLEKÉPPEN NEM SZABAD VÁKUMMAL SZÜLNI, AKKOR MÁR INKÁBB CSÁSZÁRRAL!
2008. márc. 25. 23:48
Nekem is van egy barátom aki vákummal született 22 éve,és még most is olyan hosszúkás a feje(ilyen is marad szerintem ) és az egyik fülére nem hall vagyis nagyon rosszul,már többször műtötték.
2008. márc. 25. 22:55
Szerencsére nálunk nem volt rá szükség,én kimondottan elleneztem is ha csak nem életfontosságú!Volt olyan társunk akinél használták.Szegény picúrnak véraláfutás lett a kis buksiján,és csúcsos lett a fejecskéje teteje.Persze biztos más minden eset...
2008. márc. 25. 22:02
Írjátok le, hogy milyen volt vákummal szülni és utánna maradt-e valami elváltozás a babán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook