Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terrible twos, avagy túlélni a dackorszakot fórum

Terrible twos, avagy túlélni a dackorszakot (beszélgetős fórum)


8. Bka1
2014. jan. 3. 14:28

3 gyerekem van, és esküszöm fogalmam sincs, hogy vészeltem át :DDD Most azzal vígasztalom magam, ha kettővel már túléltem, akkor harmadszorra is túl fogom. Néha azt érzem, a másik kettő fele ennyire nem volt dacos. (Aztán azért bevillannak képek, mikor pl az utca közepén üvöltött a középső torka szakadtából... :P )


A legkisebbem pár hónapja kezdte, és hihetetlen akarata van. Igazi rémes kétéves :D A bölcsit is most kezdi majd, én a munkát ugye... Nem lesz egyszerű, az biztos. Próbálok nem egész nap vele ellenkezni, azt tapasztalom, hogy ez valamennyit könnyít a dolgokon. Értsd ez alatt, hogy igyekszem hagyni, hogy az ő akarata is érvényesüljön. Pl egyedül akar öltözni. Kicsi még (most töltötte a kettőt) nem megy igazán, és lassú, mint a csiga, de hagyom. Fordítva van rajta most is a póló, de mit bánom én. És persze igyekszek nyugodt maradni, na nekem ez a legnehezebb, mert nem kimondottan nyugodt a természetem...

2014. jan. 1. 16:25

Sztem bamikor elkezdodhet.

Mar olvastam azota sokat, h mit kene tennem. A szuperdadat meg nem talalom, a suttogo most jon.


Sajna, amiota bolcsike jar, rosszabb a helyzet.


Vajon ti hogyan vszeltetek at?

2013. dec. 29. 22:06
Az én fiam még csak 13 hónapos de szerintem kezdődik a dackorszaka. Naponta többször minden ok nélkül sir, ha nem hagyom, hogy a konnektort piszkálja/''kukázzon'' vagy más tiltott dolgot végezzen, fejhangon visit percekig, földhöz vágja magát stb. Babakocsiban nem bir meglenni, ugrana ki :) A nappali alvás ellen visitva tiltakozik. Ugyanazt a fajta ételt hol megeszi hol kiköpi/szemébe törli és persze hangosan tiltakozik ellene. Még nem jár, de legszivesebben négykézláb száguldozna mindenütt, az utcát és a bevásárlóközpontot is beleértve. Ha nem hagyjuk, hisztizik. Lehetséges, hogy ilyen korán kezdődik a dackorszak?
2013. dec. 28. 17:10

:) jo, ne nezzetek ki belolem, h minden ejjel ringatom. 4 honapos kora ota lerakom es elalszom. Este szoktam meg 1!! percig megolelni, puszilgatni, enekelek egyet majd agy. Es most a fejemre no... Nem eleg semmi. Ugy bog este,mintha meg akarna fulladni, attol tartok elhanyja magat. Aztan hajszaritozas jon, ivas a kimelegedestol.


Minden lefekves elott iszik, megkerdem, kell-e wc-zni, v valamit. Aztan 5 perc csend es kakalni/pisilni kell..kicsomagolom, mert neki a pelus nem jo. Wc-re ul, es persze semmi.

Vagy o fel calamitol, pl. Az agy bizonyos pontjaitol...megmutatja :) de a felni szot se tolunk tanulta.

Aztan meg egy Utolso dal, legysziiii.


Tehat probalunk mi is nem tudomast venni rola, de bepanikol. Ha a szobaba rakjuk, akkor nagyon tud keredzkedni kakalni, vagy mivel az orrat nem zsepibe torli, hanem a polojaba, hiaba mondom neki, h zs-t kerjen, ilyenkor nagyon okos tud lenni es a zsepit koveteli.

4. Nina1978 (válaszként erre: 1. - JanaW)
2013. dec. 28. 16:58

:)

Csomó könyvet kiolvastunk mi is, mikor annyi idős volt a fiúnk. Minek? Nem használt egy módszer sem.


Kb. ugyanez volt a felállás. Csak napközben nem engem boldogított, kergetett ki a világból, hanem szerencsétlen babysittert.


Aztán egyik hétvégén velem is próbálkozott, az apjával nem holmi próbálkozásai voltak, vele simán megtette amit a kinderfrauval.

Tehát jöttem én, mint lehetséges célpont, nekem aztán jöhetett a majréival, ahogy csak akart. Beraktam a szobájába és becsuktam az ajtót. Végig ott álltam az ajtó előtt, pontosan 2 percig hisztizett, majd abbahagyta, kijött és már minden játék jó volt.

Mondjuk Stephanom akkor már közelebb járt a háromhoz.

3. Ekka
2013. dec. 28. 16:56
Ja, és egy ekkora gyerkőcöt nem ringatunk, mert beszakad a hátad, meg amúgy sem!:))
2. Ekka
2013. dec. 28. 16:54

A lányom ugyanez volt.

A megoldás egyszerű! :-)

1.nem venni tudomást a 'kívánságokról'

Tudom, nehéz!;-)

Nem engedni, -sokszor ez egyszerűbbnek tűnik,- de tudnia kell, hogy a felnőtt a főnök, határokat kell húzni, mert a fejetekre nő!

A nem, legyen nem! Mindig!

Lesz pár kemény napotok, de megéri! Én ezt végigcsináltam, volt, hogy én is sírtam, de határozottnak kell lenni!

2013. dec. 28. 16:29

Hello,nagyon nehez idoszakon megyek keresztul. Neha kirohannek a vilagbol, mert tehetlennek es duhosnek erzem magam.


A gyerkocom kedvenc szava a nem. Nem akar bolcsibe menni, nem akar haza, a nagyszuleihez, boltba, kutyazni, furdeni menni. Semmit nem akar. Este aludni se, csak lilara bogi a fejet a faradtsagtol.

Ha az apja viszi, kikuldi, ha en, akkor engem, majd amikor agyba fektetjuk, akkor ujra ugyan ez, csak forditva. Majd mindent kitalal: pisilni kell, kakalni, inni, enni, ringatni, meg egy mese, fuggonyt behuz, ez az amaz. Mar esek ossze a faradtsagtol, mert a legvege az, hogy engem akar es elmegy egy ora. Eddig -bolcsi elottre tennem az idopontot- tok jo menetrendje volt, hol apu, hol anyu vitte aludni,addig a masik magaval foglalkozott, csinalta a dolgat.

Ejjel amugy is alig alszom, de nagyon jo lenne este legalabb egy kicsit pihenni, de addigra mar csak agyba zuhannek, vagy sokszor elmennek otthonrol, amikor negyedszer uvolt fel valamiert.


Tul lehet ezt elni valahogy? Kivancsi lennek, a szakemberek mit javasolnak. Ti milyen modszert ismertek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook