Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egyetlen egy spermium elegendő a megtermékenyítéshez akkor miért mondjuk azt, hogy 2-5 millió/ml spermaszám alatt meddő a férfi? fórum

Ha egyetlen egy spermium elegendő a megtermékenyítéshez akkor miért mondjuk azt, hogy 2-5 millió/ml spermaszám alatt meddő a férfi? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 30. 14:26
mi történt, hogy a többit törölték?
10. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - C6cc1a938e)
2013. dec. 30. 06:41
egyértelműen igen.
2013. dec. 29. 15:46

Akkor most tojunk az előváladéktól,vagy nem?

XDDD

8. jozsi.38 (válaszként erre: 6. - Kimgus)
2013. dec. 28. 15:09
mert van benne spermium, tehát bekövetkezhet.
2013. dec. 28. 13:48
Azért mert a hüvely savas kémhatása, illetve később a hölgy fehérvérjtjei a spermiumok túlnyomó többségét elpusztítják menet közben...A sok-sok százmillió hímiversejtböl a legideálisabb esetben is csak egy-két száz jut el a petesejtig...(De álltalában csak 10-20-30-nak sikerül ha sikerül,ugyanis még ennyi induló spermiumszám se biztosíték arra sohasem, hogy akár egyetlen egy is eléri a petesejtet...)És ha ennek a hatalmas számu induló speriumnak is csak ilyen elenyésző része jut el végül a petesejtig, akkor mit lehet várni ettöl alacsonyabb egyedszámmal induló spermiumtol?
2013. dec. 28. 13:36
És igen akkor itt ismét előjön az előváladék és a terhesség kérdése, ugyanis az előváladékban jó ha 100 db van 1 ml-ben. Akkor hogy lehetünk terhes előváladéktól???
2013. dec. 28. 13:32
Jó a címe Tényleg így van
4. kimgus (válaszként erre: 2. - 4fe6ec7f77)
2013. dec. 28. 13:28

Nem!!

Én úgy tudom, 5 millio alatt és ha a spermiumok 40% életképtelen már meddő a férfi.

De ez nem igaz!!!, hogy egyetlen egy elég, ez egy tévhit, illetve a tinik ellni ijesztegetés :)

Ugyanis 1 sperma kell a megtermékenyítéshez, de ahhoz, hogy a petesejthez eljusson még egy csomó több millió életképes spermiumnak kell lennie. Ugyanis ezek a spermák segítik egymást az előrejutást stb stb.

2013. dec. 28. 13:22
Mert túl hosszú az út a célig és a katonák gyorsan hullanak. Persze ez szerintem csak egy kötelező határvonal, amikortól már azt mondják, hogy meddő a férfi. Mert ezer meg ezer példa van arra, hogy a "meddő" férfi apa lesz ágyban, párnák között.... Én ezt úgy fognám fel, hogy a számok támpontok, magyarán minél kevesebb van, annál több idő, mire egy kisbaba megfoganhat. Van, aki vár türelmesen, van, aki orvosi segítséget vesz igénybe. De ameddig van katona, addig bármi lehet!!!!
2. 4fe6ec7f77 (válaszként erre: 1. - E4f721a12c)
2013. dec. 28. 13:21
Mert abban az 5 millióban sincs egy ami életképes lenne. ;)
2013. dec. 28. 13:16

"A gyermeknemzéshez alacsonynak a 20 millió/ml (oligospermia) alatti spermaszámot tekintjük, 5 millió/ml alatt (azoospermia) pedig már terméketlenségről beszélünk."


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook