Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Harc önmagam ellen, önmagamért! fórum

Harc önmagam ellen, önmagamért! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc önmagam ellen, önmagamért!

1 2 3 4 5 6 7 8
240. bgf1 (válaszként erre: 236. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. ápr. 10. 15:00
A Dukánnal már én is kacérkodtam, de aztán ez, amit csinálok talán kötetlenebb, bár mint látjuk nem elég hatásos...
239. bgf1 (válaszként erre: 237. - 130454e42d)
2014. ápr. 10. 14:58
A kalóriákat én is figyelem, csak azok a fránya kilók nem csúsznak lefele. Mennyi idő alatt jutottál el ehhez a 25 kg-os csökkenéshez? Mennyi idő alatt indult meg az elején? Nem voltak holtpontok, stagnálások? Mit és mennyit mozogsz hozzá?
2014. ápr. 8. 21:15

A mozgást érdemes beiktatni, főleg a súlyzós vagy saját testsúlyos gyakorlatokat, hogy ne vékony és zsíros legyél. Ha napi 10 perc, akkor annyi, ha kétnaponta fél óra úgy is jó.

A gyaloglás és a bicó nagyon jó.

237. 130454e42d (válaszként erre: 235. - Bgf1)
2014. ápr. 8. 21:13
Én kalóriát számolok, működik. Annyi a nehézség, hogy az elején mérlegezni kell, utána már látni fogod, mekkora egy adag, ami belefér. Nekem bevált, eszek mindent, és mennek le a kilók. Igaz, lassan, de az utolsó kilóknál nem csoda. 170 centi vagyok, most 67 kiló, a csúcsom 92 volt, a cél 59.
236. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 235. - Bgf1)
2014. ápr. 8. 20:48

Szia!

Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy és kihallom soraidból az elkeseredést.A leírásodban viszont nem tudtam felfedezni olyan koncepciót,ami segítene rajtad.

Hasonló cipőben jártam,nekem a Dukan diéta hozta meg a megváltást.2013.aug.2.óta 28 kg-tól szabadultam meg és bizton mondhatom,újjászülettem.Mindezt éhezés és cirkuszi tornamutatványok nélkül!(Ha más mondja,el se hiszem)

Az utadat,a számodra megfelelő módszert neked kell megtalálni,az elhatározás a tiéd kell legyen,csak úgy érheted el a megfelelő eredményt!

Ha gondolod,olvass bele a naplómba,hátha kapsz esetleg ötletet.

235. bgf1
2014. ápr. 8. 19:13

Sziasztok! Olyan sikertörténeteket olvasok itt, hogy jó lenne valami segítséget kapni Tőletek! Paramétereim 2014. 02. 18-án: 75 kg/163cm/49 év/kb. 40% testzsírszázalék.

Ekkor határoztam el, hogy teszek valamit. Konkrétan legalább 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Illetve ennél fontosabb lenne, hogy a 40-es ruhaméret bizonyuljon elegendőnek rám. Jól sosem fogok kinézni, mert reng rajtam a háj, de legalább egy kicsit kevesebb rengene!

Első lépésként elhagytam a kenyeret és az édességet. Vasárnap bűnözöm: egy szeletke almás pite, vagy egy kis csésze madártej becsúszik. (Korábban napi 2-3 szelet fehér kenyeret biztosan megettem, az édesség meg számolatlanul…)

Egyébként reggel iszom egy meleg szódabikarbónás vizet (lúgosít). Délelőtt egy alma, vagy narancs, esetleg egy fél banán vagy fél körte. Ebéd a necces. Anyósomnál eszünk, isteni szakács, de hagyományos konyhát vezet. Levest mindig eszem, a másodikból meg mértékkel, vagy csak azt eszem meg belőle, ami még belefér a „keretbe”.

Délután vagy egy újabb leves, vagy valami saláta, egy főtt tojás, néha egy kefir, stb. Ha nagyon éhes vagyok 1 szelet abonett, vagy puffasztott rizs. Sokszor hiányzik a rágás maga. Ilyenkor egy pár szem natúr mogyorót, diót, vagy sárgarépát, karalábét rágcsálok. 18 óra után már semmi!

Néhány hete használom a kalóriaszámlálót. El vagyok képedve attól, hogy mindez hány kalória. Így sem érzem jóllakottnak magam, sőt néha nagyon hiányzik a kaja! Mit esztek, amikor 800 meg 1000 kcal-os napról beszéltek???? Én 1300 alá még soha nem bírtam menni a kajával!

A korábbi két kávé helyett egy kortyot iszom némi tejjel (muszáj, nagyon alacsony a vérnyomásom!). A folyadékot egyelőre a másfél liter fölé képtelen vagyok vinni. Egyébként kb. 20 éve csak szénsavmentes vizet iszom, néha némi zöld, vagy fehérteát – minden ízesítés nélkül.

Kevés mozgásra van lehetőségem, de igyekszem minden nap gyalogolni tempósan egy órát, néha elmegyek biciklizni (kb. 30 km). Korábban semmit nem mozogtam, csak autóból ki, be.

Mindezzel eddig (7. hete csinálom) 2, azaz kettő kg ment le!!!! Ahogy elnézem, mások ez alatt már 8-10 kg-okat fogytak. Segítsetek, mit csinálok rosszul, min változtassak?! Mikor indul meg ilyen feltételek mellett a fogyás? Nem akarom feladni, de azért valami sikerélmény már jöhetne!!! Május 17-én lesz egy olyan programom, amire jó lenne jól kinézni. Ez lehetne egy mérföldkő, arra számítottam, hogy addig kb. 66 kg-ra lemegyek (Ez 12,5 hét alatt 9 kg lenne), de ez azt hiszem csak hiú ábránd… Vagy van még remény?

234. Acimity (válaszként erre: 233. - B14860a2c4)
2014. ápr. 6. 14:54

Szia!

Még csak most értem ide!

Köszönöm,legyen igazad és Neked is sok sikert!!!

2014. márc. 27. 07:41

Sziasztok!


Acimity! Itt is gratulálok az "alapszituációban" elért eredményedhez és nagyon szorítok, hogy sikerüljön visszatalálnod az akkori Önmagadhoz, hogy ismét elérd a vágyott súlyt! Menni fog! :-)

És egyúttal a magam nevében köszönöm a linket a 229. bejegyzésednél, áttanulmányoztam és ici-pici változtatással beállítottam a KB.-on és mától e szerint fogok étkezni!


Szép napot Nektek! :-)

232. Acimity (válaszként erre: 231. - Giorcub)
2014. márc. 27. 06:07
Milyen igaz,először nagyon meglepődik az ember,nem is gondolná,hogy kis falatkákból mennyi összejön.Mindenképpen érdemes pár hétig méregetni,bár én folyamatosan mérek mindent,nem vesz igénybe sok időt.
231. giorcub (válaszként erre: 230. - Guzmi)
2014. márc. 26. 08:17

na ja legegyszerubb nem csinalni semmit csak sirni hogy nem megy...

eleg egy hetig szamolni, es hamar rajon az ember hogy 2xer annyit kajal mint kene (vagy inkabb 3xor). persze bele kell szamolni mindent, a gyerek utan megevett maradekot meg a hutobol bekapott par szelett szalamit stb.

230. guzmi (válaszként erre: 229. - Acimity)
2014. márc. 25. 22:19
nagyon jó, és jó lenne csinálni,de mindig grammokat méregetni.................
229. Acimity
2014. márc. 19. 10:17

[link]


Ezt ajánlom olvasgatni!Szerintem jó kis összeállítás.

228. guzmi (válaszként erre: 227. - Ildee14)
2014. márc. 15. 20:50
Talán nem is fogynak azok a kilók, ezért aztán szépen csendben vagyunk, lapítunk:))
227. Ildee14
2014. márc. 5. 14:37
gondolom mindenki el van foglalva, és szépen fogynak azok a kilók ! :D
226. Ildee14
2014. márc. 5. 14:32
huh, de behalt ez a fórum :( február 21. óta nem írt ide senki?! Jah, de igen, most én ;) :D
225. csera (válaszként erre: 224. - Guzmi)
2014. febr. 21. 08:30
Értem, akkor tényleg hasznos.
224. guzmi (válaszként erre: 223. - Csera)
2014. febr. 20. 22:09
Nem valószínű, mert csak így nem vagy éhes, és az anyagcserédet is kezelik, sokkal kevesebb kajával is beéred,nem is akarsz többet enni.
223. csera (válaszként erre: 222. - Guzmi)
2014. febr. 20. 11:49

Akkor lehet, hogy akupunktúra nélkül is elindult volna a fogyás, ennyi idő után?

Kitartást Neked!

222. guzmi (válaszként erre: 220. - Csera)
2014. febr. 12. 22:57

Igen, én nem is hiszek a gyors és nagy fogyásokban. Ha gyorsan fogysz, akkor inkább csak a víz megy le. Azután mozgás nélkül az izom fogy el, ha viszont visszaszeded, az már megint csak zsír lesz és már nem izom. Ezért egyszerre nem szabad csak mozgás mellett lassan és kevesebbet fogyni, azután egy másik hullámban folytatni, de a szervezet megbosszulja a nagy fogyást és gyors fogyást. Én most azt csinálom, hogy majdnem minden nap nagyon gyors sétát csinálok, 40 perc alatt

4,5- 5 km. Ingyen van, levegőn vagyok, olyan izom lázam van, hogy ihaj, tetőtől talpig, és hatékony. Kicsit uncsi, de idővel minden uncsi. Ennyit meg ki lehet bírni. 30 perc is elég, én kicsit rátettem. A lényeg, hogy rendszeres legyen. Én már 53 elmúltam, így a futás, ugrálás nem a kedvencem, de ha te fiatal vagy nyilván az még jobb. Így a fogyásom miatt nem érzem, hogy plötty lennék. Ezután még én is leadnék úgy 3-4 kg-ot.

221. cilike
2014. febr. 6. 22:24

Hű ha, mindha minden egyes szót en írtam volna. Nem fogytam ilyen sokat de tényleg keményen megdolgoztam es most egyszerűen kiszakadt nekem is minden a kezemből. Semmi önuralmam es imádom az ízeket akárcsak Te! En egy újabb kattanasra várok, mostanig mindig azt mondtam hétfőtől, mostmár azt mondogatom magamnak ma 70%ot teljesítettem, de holnap!

Szerintem is minden a fejben dől el, en arra probalok gondolni, hogy tényleg mennyivel jobban éreztem magam pár kilóval könnyebben. Es ha erre gondolok tényleg megéri! Remelem valamennyiünknek sikerülni fog, sikerülne kelllll!

220. csera (válaszként erre: 218. - Guzmi)
2014. febr. 6. 14:51

Köszönöm a választ!

Hát jó kitartó voltál, ha csak 3 hete számolunk, akkor is 15 hét után indult meg a fogyásod!?

219. Chelsey (válaszként erre: 218. - Guzmi)
2014. febr. 6. 09:58
Nekem az akkupunktúra egyáltalán nem működött. Többször, több helyen teszteltem, nem kóklereknél. Már ezt a lehetőséget is néztem. De pont az előzmények miatt kételkedem benne, hogy van-e értelme az én esetemben.
218. guzmi (válaszként erre: 213. - Csera)
2014. febr. 5. 22:37

Szia!

Az elején 3 hetente kell menni, azután lassabban szívódik fel, 4-5 hetente. Pajzsmirigy alul termelés ami a problémám, emelkedett vérnyomás.Amúgy minden problémára szúrnak, tehát kikérdeznek, megvizsgálnak, és komplett kezelést kapsz. Nekem az 5. kezelés után indult be a fogyás, és mint mondtam 6 kg lement, de többet nem akarok. Viszont nem vagyok éhes, és le tudtam állni az édességekkel. Nem olcsó, de miután mindent kezelnek, nagyon megéri. Kicsit fájdalmas is, de azt a 20 percet ki lehet bírni. Szóval nekem már másodszor sikerült, 7 éve 9 kg ment le.

217. Chelsey (válaszként erre: 216. - Ildee14)
2014. febr. 4. 10:20

Én szeretem együtt enni, szóval inkább borsónyi húst eszem egy halom salátához. Most pl. 150g salátát ettem egy főtt tojással. Igyekeztem, hogy egy morzsányi tojás jusson minden falat salátához :D


Mondjuk van olyan saláta, amit magában is eszem. Azok tartalmasabbak, mint pl. a káposztasaláta (majonézes-sárgarépás típusú) vagy vegyes saláta, sajttal, sonkával, almával, kevéske salátaöntettel stb.

216. Ildee14 (válaszként erre: 207. - Chelsey)
2014. febr. 4. 10:12
Igen, szemre lehet szétosztani a falatokat, hogy mindenhez jusson köret. Amúgy meg nem olyan rossz, ha pár falat husit önmagában kell megenni :) Salátát pedig szinte korlátlan mennyiségben lehet enni, szóval inkább a husi fogy el előbb, mint a köret ;)
215. csera (válaszként erre: 214. - Chelsey)
2014. febr. 3. 12:41
Aha :)
214. Chelsey (válaszként erre: 213. - Csera)
2014. febr. 3. 09:48
Felszívódik. Olyan anyagból van, amilyeneket a belső varratokhoz használnak a sebészek.
213. csera (válaszként erre: 211. - Guzmi)
2014. febr. 3. 09:42

Szálbeültetéses= örökké benned marad?

És elárulható neked milyen problémára volt jó, azaz mi okozta a hízásodat?

212. Acimity (válaszként erre: 211. - Guzmi)
2014. febr. 3. 06:34
Mindenképpen utána nézek,köszönjük szépen,érdekes,amit írtál!
211. guzmi
2014. febr. 2. 21:24

Sziasztok!

Csináltam 7 szálbeültetéses akupunktúrát, és fogytam 6 kg-ot. Többre nem mentem, mert nem akarok többet fogyni. Most azt olvastam, hogy a test energetikai egyensúlya borul fel, ezért történik sok minden. Hízás és különféle betegségek. Ennek a rendbetételéhez ajánlják az öt tibeti gyakorlatot, amit megtaláltok a neten, sőt itt a hoxán is van fórum. Nem nagy dolog megcsinálni, de nagyon hatékony. Szerintem amíg az alap probléma nem szűnik meg a szervezetben addig hiába akarunk bármit csinálni, csak ideig óráig hat. Én a keleti okosságokban hiszek, mindig jól működnek. Ehhez például pénz sem kell, idő is csak kevés, és amellett, hogy összehangolja a csakrák működését, még egy kicsit izomsít is.Csak egy ötlet, ha akartok nézzetek utána.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook