Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelyfolyás mitől lehet? fórum

Hüvelyfolyás mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


18. holdacska88 (válaszként erre: 17. - 728bc799e2)
2013. dec. 30. 12:21

Szia, én világéletemben magándokikhoz jártam, nem kevés pénzért...:(

Remélem nálad megtalálják mi ez.

Én is jártam hüvelyi ultrahangon minden rendben volt.

Kiváncsi lennék arra van-e valahol valami teljes kivizsgálás ami erre irányulna konkrétan. Hiába keresek, de nem találok..

17. 728bc799e2 (válaszként erre: 1. - Holdacska88)
2013. dec. 30. 09:37

Szia!


Én is tinédzser korom óta küzdök hasonlóval... Szinte sosem vettek kenetet, mindig egy rakat gyógyszert kapok és elmúlik, aztán 4-5 hónap múlva kezdődik elölről. Hosszadalmas lenne mindent leírni részletesen, de most meguntuk a férjemmel, hogy ez így megy...

Úgyhogy kerestem egy orvost, aki úgy néz ki, hogy megértette, hogy mi a problémám, elvittem az összes leletemet, és a férjemét is, hogy miket szedtünk (eddig hiába mondtam, hogy évek óta gond ez, mindig csak felírtak valamit normális vizsgálat nélkül)

Most elküldtek egy teljes labor vizsgálatra (pajzsmirigy meg minden kutyafüle, vizelet, kenet tenyésztés stb ), hüvelyi UH-ra és hasi kismedencei UH-ra. A doki azt mondta, (ott helyben is csinált valami lakmuszos cuccot), hogy rendes hüvelyflórám van, igazából nem lát semmi kórosat, ezért úgy gondolja, hogy lehet nálam valami olyan probléma, ami miatt időről időre felhalmozódnak a gombák, és jön elő a probléma. Elsőkörben valami gócot keresnek, ami okozhatja a problémát, Uh is azért kell, mert mondtam, hogy szoktak alhasi fájdalmaim lenni, amit már említettem más dokinak, érezte is, hogy van valami, de nem foglalkozott vele, azt mondta, hogy ez a gomba miatt van.. De bennem meg felvetődött, hogy mi van, ha az minden gond okozója...

Szóval szerintem érdemes magánban felkeresni valakit... és elmondani, hogy évek óta ezzel küzdessz.... hátha meghallja...

16. holdacska88 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. dec. 30. 08:59

Nincsenek alkalmi kapcsolataim természetesen. Nem vagyok olyan nő...

Egy olyan kapcsolatom volt akivel igazából évek óta barátok vagyunk és más is lett a dologból..rá értettem.

Tisztaság mániás vagyok, állandóan minden után kezet mosok, wc-re sehol nem ülök rá, szinte irritál, ha valahol nem tudok kezet mosni pl. buszon utazás után is..

Gumira nem vagyok allergiás, mert gumi nélkül is ugyanúgy kijött a probléma.

Van törlőkendőm ez is lactacyd feminás, amit ritkán használok. Tamponra való igaz mondta a doki hogy nem kéne, de mivel erős a vérzésem ezért nem tudok csak betéttel meglenni...

Kamaszkorom óta a legnagyobb méretű tampont használom super plus méretűt és egy menstruáció alkalmával kb. elfogy 30 db.... való igaz a műtét után a vérzés erőssége kicsit csillapodott.

2013. dec. 29. 15:38

Ezt mindenképp az orvossal érdemes megbeszélni. Tuti, hogy valamit nem jól csinálsz!

Valami higiéniás probléma lehet vagy kontakt allergia (mosószer, öblítő, törlőkendő, tusfürdő, stb.)


Egyébként azért gondoltak sokan a parteredre, mert azt írtad, hogy szex után szokott kijönni, de kipróbáltad, hogy nem volt szex és akkor nem jött ki, majd megint.

Tényleg kellenek az alkalmi kapcsolatok?

Lehet a gumira vagy allergiás?

Kezet mosol mindig, ha odanyúlkálsz?

Dobd ki a törlőkendőket is, mert az sem jó dolog.

Tampon?

2013. dec. 29. 15:22
?
2013. dec. 29. 10:21
Ha ételallergia nem okoz szerintetek ilyen jellegű panaszokat, akkor miért létezik candida diéta pl.?
12. holdacska88 (válaszként erre: 10. - Darcy73)
2013. dec. 29. 10:20

Szia, a cickafarkot egyszer próbáltam ülőfürdőként, tényleg csodákra képes.

Inni is lehet?

Hüvelyflóra helyreállító kúpon belül melyikre gondolsz? Tudsz konkrétat? Pl. kaptam vitagyn c-t, gynoflor-t, ill. normaflore-t mondott a nőgyógyász. Menstruáció után három napig igyam mindig.


Antidepresszánst szedek és szorongás oldót, az egyiket pár hónapja cserélték le.

11. holdacska88 (válaszként erre: 9. - Kisj)
2013. dec. 29. 10:18
Szia, csak pamut bugyit hordok, tangám sincs. Lactacyd feminás mosakodót használok kizárólag arra a területre.
2013. dec. 28. 13:03

Javaslom a cickafark teát:ülöfürdőként és inni is!!!Nézz utána,sok mindent találhatsz a neten.Nekem bevált!

Mellette időnként kellenne egy kis hüvelyflóra "helyreállító" kúpot/kenőcsöt is használnod!

Gyógyszerek miatt is lehet:mit szedsz?

Ételallergia nem okozhat hüvelyi folyást.

9. kisj
2013. dec. 28. 11:57

Mellőzd a műszálas szúk bugyikat, szoros nadrágokat, intimbetéteket.

Használj intim mosakodó gélt.

Laikus vagyok, de szerintem ételallergiának ehhez nincs köze.

2013. dec. 28. 11:41
Csinálj egy teljes fehérje és szénhidrátmentes diétát.
2013. dec. 28. 11:34
Szerintetek valami ételallergia vizsgálat nem lenne jó? Elég könnyen fel is puffadok
2013. dec. 28. 11:32
De igen, orvos említette ezt a dolgot, hogy a férfiaknál nincs tünet és ilyenkor ők lehetnek a hordozók stb. De szerintem az én esetemben nem hinném, hogy ez lenne a gond. Nincs komoly kapcsolatom egy éve és azóta kb. kétszer volt szexuális kapcsolatom. Tehát a többi hónapban is megvolt ez a probléma.
2013. dec. 28. 11:30
Nincs párom...
4. kisj (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2013. dec. 28. 11:24
nem olvastalak, de a hasonlatunk ugyan az lett:)
3. kisj
2013. dec. 28. 11:23

Szerintem a partnered kezelése nélkül nem oldódik meg a problémád.

Olyan, mint a ping pong, oda-vissza száll a labda.

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Holdacska88)
2013. dec. 28. 11:20

Nem vok nagy szakerto, de ugy tudom ilyenkor a parodat is kezelni kell(ene) mint irtad, amikor nem vtatok egyutt, nem jott elo, tehat ebbol azt gyanitom, hgy az O szervezete hordozo. A pasiknal altalaban tunetmentes, nalad meg ugye rogton kijon egyuttlet utan. Nemtom, mennyire erett gondolkodasu, de vhogy ra kene venned a kezelesre -csodalom, hgy ezt az orvosod nem elitette.

Ha igy marad csak ping-pongozni fogtok ezzel :-/

2013. dec. 28. 11:07

Sziasztok, bizonyára már sok ilyen jellegű fórum van nyitva, de én olyan gonddal fordulok most hozzátok, ami talán lehet, hogy másnak is ismerős. Az a helyzet, hogy közel 13 éve szenvedek ilyen jellegű problémával és a mai napig nem tudom, hogy mi is az oka.

Az elején azt mondták candida, akkor erős viszketés, túrós szerű hüvely folyás volt a tünet és találtak is candida gombát a kenetben, ekkor kezeltek micosyst gyno-val ami segített. Ezután pár évre rá újra előjött, de olyan formában, hogy már nem láttak candidára utaló jelet, sem a kenetben, sem a tünetek közt. Akkor sima gombát mondtak..:( kaptam kenőcsöt, tablettákat, hüvelyi tabikat, de semmitől nem lett jobb, szinte minden hónapban elő jött. Az egyik doki látott a gombát a másik azt mondta abszolút nem lát semmi gombára utaló jelet..egyébként az utóbbi volt az aki legelején megállípitotta a candidát, hozzájártam még tinédzser ambulanciára is.

Egy idő után már volt közti vérzésem is, ekkor a doki ajánlott egy műtétet, ezt a fagyasztásost, ez most volt nyáron, a közti vérzés azóta eltűnt, három hónapig semmi problémám nem volt, nagyon boldog voltam, most viszont kb. három hónapja minden hónapban azt érzem, szeretkezés után kb. másfél-két nappal nagyon fáj a hüvelyem, ki van száradva a szemérem ajkam, viszket és ég kivülről, kipróbáltam szeretkezés nélkül egy hónapot és nem jöttek ki ezek a tünetek..most viszont ismét kijött egész pontosan karácsony napján...az tény, hogy rengeteget ettem össze vissza, pedig ebben a hónapban sem szeretkeztem és most folyásom is van. Nagyon biztam a műtétben, hogy valóban megszűnik a probléma.. esetleg milyen vizsgálat kellene szerintetek? Tudni kell, hogy szedek más gyógyszert és lehet hogy az szárítja ki és okozza ezeket a tüneteket? De talán túl könnyű lenne erre fogni az egészet. ESetleg van valami olyan vizsgálat, teszt, amitől okosabb lehetnék végre? :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook