Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kezelitek, ha a gyereknek semmi nem jó, mindenért duzzog? fórum

Hogy kezelitek, ha a gyereknek semmi nem jó, mindenért duzzog? (beszélgetős fórum)


7. bowie (válaszként erre: 6. - Linda_24)
2013. dec. 28. 09:29
Akkor meg minden magától megoldódik..évekig volt egyke, nem csoda, ha érzékenyebb. :)
2013. dec. 28. 08:42
A helyzet ennél bonyolultabb! Az apukájával 2 éve vagyok együtt,nem volt ilyen a lurkó,még csak a válás után sem,hanem csak mióta megszületett otthon a kishúga.Náluk is ilyen.Nem engedünk meg neki mindent,de mivel otthon kevesebb idő jut játékra,igyekszünk a kedvében járni,eljárni ide-oda,itthon közös játékokat játszani,stb!Szigor van itt is!Ha duzzogás van,először próbáljuk elpoénkodni,ha nem segít,akkor elbeszélgetünk,aztán ha még mindig semmi,hát jön a szigor,ha úgy van,büntetés.Mi is megköveteljük,hogy szót fogadjon,nem is szemtelenkedhet,stb. Én úgy gondolom,komolyan mondja,hogy jobban szeret itt lenni,mint otthon,hiszen szegény van úgy,hogy zokog,ha haza kell mennie.Ennek is van egy külön története,amibe nem szeretnék belemenni,meg hát nem is eiatt írtam ide :)
5. bowie (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. dec. 28. 08:21

Otthon, az anyukájával is ilyen?

Mert az is lehet, hogy csak mondja, hogy nálatok szeret jobban lenni, mert mondjuk tudja, hogy az apukájának az esik jól...egy 7 éves azért már ügyesen kombinál.:)) Viszont mégsem tudja lereagálni rendesen a helyzetet, mert attól, hogy mondja, még nem biztos, hogy azt érzi.

Habár az is igaz, ha minden megvan neki engedve, csak, mert megsértődik, ha nem úgy van, ahogy épp akarja, akkor bizony szegény anyukájára marad a sza.ja...hogy normális embert neveljen abból, akit ti elkényeztettek.:) Ezesetben természetes, hogy ott szeret jobban lenni, ahol a feneke ki van nyalva.:) Csak ez később nem fog hasznára válni.

Ha meg otthon is ilyen duzzogikirály, majd kinövi, nem kell vele foglalkozni..vagy ilyen marad a jelleme és kész.

4. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. dec. 28. 06:30
olyan nincs, hogy mindig az ember kedve szerint alakuljanak a dolgok, akárhány éves. ezzel a módszerrel azt tanítjátok meg neki, hogy nálatok mindent lehet, az anyjára meg marad a szigor, hogy mégis embert neveljen belőle, ne egy elkényeztetett kismajmot. kellenek a gyereknek a szabályok, enélkül a fejetekre fog nőni
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. dec. 27. 23:06

Nem szabad észrevenni, mert látja, tudja és tisztában van vele, ezzel idegesít benneteket és kizsarolhat mindent.

Ha igazatok van és fölösleges a duzzogása, rá kell hagyni.


Nem tesz jót nekik, ha még jobban megpróbál az ember rájuk beszélni valamit.

Meglátod, hatni fog.

2. Nina1978 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. dec. 27. 22:55

Semmi teendő nincs.

Saját fiamból indulok ki. Ő egy nagyon érzékeny kis lélek, bármin képes megsértődni és puffogni, olyankor megmondjuk neki, hogy egész feleslegesen hergeli magát, mert a kimondott szavainkat és tetteinket okkal intézzük irányába.

Minap történt, hogy rászóltam picit hangosabban, hogy talán nem az ebédlőben kéne megoperálnia a húga babáját, csak azért, hogy addig is elszedhesse és sírásra bírhassa a kisebbet, na ezen olyan sírást rendezett, meg 1 óra hosszán át nem szólt hozzám, de nem foglalkoztam vele, nem loholtam utána, aztán rájött, hogy okom volt felemelni a hangomat.

2013. dec. 27. 22:48
Párom elvált,van egy 7 éves kisfia,aki (elmondása szerint)jobban szeret velünk lenni,mint az anyukájáéknál,mégis ùgy látjuk,semmi nem jò neki.Sokat játszunk,beszélgetünk,általában mindent ùgy alakítunk,hogy neki jò legyen.Àm,ha valami nem ùgy alakul,ahogy ő szeretné,vagy rá van szòlva,rögtön megy a duzzogás.Apròságok miatt is.Mi lehet ennek az oka,és mi a teendő?Hogyan lehet ezt jòl lereagálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook