Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hormonmentes fogamzásgátlás fórum

Hormonmentes fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


23. Laszti (válaszként erre: 22. - Cab59af884)
2013. dec. 29. 22:07
Köszi,kedves vagy! :-) én is remélem!
22. cab59af884 (válaszként erre: 21. - Laszti)
2013. dec. 29. 20:01

Remélem találsz valakit. Sajnos én nem tudok neked saját tapasztalatból segíteni, csak hallomásból ismerem ezt a módszert.

Sok sikert!!!

21. Laszti (válaszként erre: 20. - Cab59af884)
2013. dec. 29. 16:13

:) Igen az ugy 100 szazalek az biztos!!!

Olvastad,hogy a hömereözest termekenysegi monitorral es a kritikus napokon ovszerrel kombinalnam?Elvileg ez eleg erzekeny es a napokkal kesöbbi nem annyira kritikus napot is jelzi!!De ezert szeretnek több infot gyujteni erröl,aki esetleg hasznalta!

20. cab59af884 (válaszként erre: 19. - Laszti)
2013. dec. 29. 16:10

Hát tudod, ezért szokták a "nagyon okosak" azt mondani, hogy a 100 % az, ha nem szexelsz :)


Persze, nem erről szól ez a topic, elnézést :)

Én a hőmérőzést 1 dolog miatt nem ajánlanám: nekem 2 olyan barátnőm is van, akik ezt a "módszert" használták, és fél éven belül terhesek is maradtak...mivel a spermiumok nem csak és kizárólag a hőmérőzős alkalmas napon vannak életben, így ha az egyik nap még szabad volt a jelzés, együttvoltatok, attól még 1-2 napon belül lehet peteérésed, és az még bőven belefér a teherbeeséshez... fránya természet, ezek a kis fickók kitartóak tudnak ám lenni :)

Arról ugye nem is beszélve, hogy tudományosa bebizonyították, hogy 1-1 nagyobb orgazmus is kiválthat extra peteérést, és akkor megintcsak ott vagy, ahol a part szakad...

19. Laszti (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2013. dec. 28. 19:52

Ez mar erdekes gondolatmenet. Igen ez teny de jelzi azt is mikorra varhato kevesbe szabad nap stb.

De ugy latom senki nem hasznalta.

A megbizhaosagokrol szot sem ejtenek,mert anno mikor a lanyom pocakba költözött 4.eve Meliane bogyot szedtem es sosem felejtettem el es nem szedtem antibioyikumot sem mert allergias vagyok az összesre,szoval...Ugyebar az elvileg 99 szazalek...

18. pzm3 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2013. dec. 28. 19:14
Van vele tapasztalatod? Utána olvastam kicsit,és elég jónak tűnik...
17. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - Laszti)
2013. dec. 28. 17:01
A rendkívüli peteérés mellett még annak is betudható a 6%, hogy a hímivarsejt még 3 napig életképes marad aktus után a női szervezetben. Tehát hiába tudod, hogy most akkor termékeny vagy, ha 3 napon belül volt szex, akkor már nem 100%-os a védettség...
16. Laszti (válaszként erre: 15. - Kamillka)
2013. dec. 27. 22:40
Köszönöm,ez is nagyon hasznos valasz,de beszeltem mar orvossal most viszont elsösorban azoktol szeretnek valaszt kapni akik hasznaltak a kerdesben feltett modszert.
15. Kamillka (válaszként erre: 1. - Laszti)
2013. dec. 27. 21:30
Biztos nőgyógyász ott is van ahol élsz. Beszéld meg vele, hogy milyen alternatívát tud neked ajánlani.
14. Laszti (válaszként erre: 12. - 5674644b5d)
2013. dec. 27. 20:44
Es az elejen le irtam azt is,hogy ezekröl olvastam,de nem szeretnem hasznalni egyiket sem.
13. Laszti (válaszként erre: 12. - 5674644b5d)
2013. dec. 27. 20:42

Mar van egy 4 eves lanyom,szoval valoszinu nem ternek ki a hitemböl,de meg nem tervezzuk es erre gondoltunk.

Nagyon mesze lakunk a posta van,hogy hetek is mire ide er.Meg honnan tudjam milyen hömersekletben utazik ide,es ugyanaz marad-e a hatoanyaga?

2013. dec. 27. 20:36

Nem tudom milyen országban laksz, de pl Magyarországon se lehet kapni se a pesszáriumot se a lea contraceptivum, ahogy lejebb már valaki említette DE lehet rendelni és a posta szépen kihozza vagy megkérsz valakit itthon, aki megrendelni aztán postázza neked. Még a spermicid gél nélkül is jobb a teherbe nem esési százalékuk, mint a te módszerednek.

Értem én, hogy nem szeretnél hormont szedni, én sem, de ez a módszer amit írsz...én csak akkor alkalmaznám, ha nem lenne gond ha becsúszna egy baba.

11. Laszti
2013. dec. 27. 20:27

Ezt egy magyar oldalon talaltam a termekenysegi monitorrol es ez pl kaphato itt is!



6. A termékenységi monitorok


Ha jól tudom, Magyarországon még nem kaphatók az alábbi készülékek, de mert nagyon sok jót olvastam róluk és a jövőben én is ezt kívánom alkalmazni



Ezek a készülékek tesztcsíkok segítségével a vizeletből állapítják meg a hormonszintet és színnel vagy egy skálán jelzik, hogy melyik napok a terméketlenek és melyek a termékenyek. Három fokozat van:


- I. - amikor az együttlét biztonságos (ezt a Persona monitoron zöld szín jelöli)

- II. - a nem egészen biztonságos (sárga jelzés)

- III. - a termékeny napok (piros jelzés).


A monitor megőrzi az eredményeket, így hosszas használat után kevesebb tesztcsík segítségével is biztonsággal jelzi a "zöld napokat”. A módszer a leírtak szerint 94 százalékban hatékony, azaz 100 nő körül évente hat esik teherbe a monitor kizárólagos használata mellett. Ez betudható az úgynevezett rendkívüli peteérésnek is, ami azonban elég ritka jelenség.

10. Laszti
2013. dec. 27. 20:06

Amugy ezt a pharmatexet egyebkent se hiszem,hogy ki probalnam! Kicsit fura,hogy tedd fel 10 perccel az egyuttlet elött! Van akinel ez be van programozva hogy "na apa keszulj,10 perc mulva kezdödhet"! Nalunk ez meghittebb dolog.Arrol nem beszelve,hogy olvastam rola en is.

Kellemetlen csipö erzes,folyik össze vissza,szoval ezk nem tul komfortos erzesek szamomra...

9. Laszti (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2013. dec. 27. 20:02
A nyitohozzaszolasban le irtam.
8. 5674644b5d (válaszként erre: 5. - Laszti)
2013. dec. 27. 20:00

Na de ha nem kaphatóak hormonmentes eszközök, se krém se mechanikai formában akkor mire gondolsz?


Szerintem a hőmérzés az nagyon veszélyes és lutri, tuti nem bíznék ebben.

7. Laszti (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2013. dec. 27. 20:00
Mint mar lentebb irtam nalunk ez kilöve!
2013. dec. 27. 19:57

Szia!


Én is gondolkozom a megoldáson, én erősen gondolkodom a pesszárium+pharmatex kombón, mert ennek a varriációja pearl indexen megegyzeik a fogamzásgátlóéval.


Csak sima pharmatex semmiképp, én is túl sok olyan véleményt hallottam erről, mint sissy220 is

5. Laszti (válaszként erre: 4. - Cab59af884)
2013. dec. 27. 19:56

Nem kaphato itt ebben az orszagban ez a Pharmatex ahol elunk.es semmilzen krem,gel tablatta,irrigator,szoval ezt nem probalom ki.

De köszönöm neked is.

2013. dec. 27. 19:50

Nekünk a Pharmatex-et ajánlották 3 éve. Mivel az unokatestvérem közel 10 éve használja sikeresen, belevágtunk.

Én a 2. hónapban terhes maradtam, pedig betartottunk minden előírást. A védőnőm és az orvosom is azt mondta, hogy nem mi vagyunk az elsők.

Szóval nekem ez az egy tapasztalatom van, amit meg tudok veled osztani: PHARMATEX-et csak akkor próbáld ki, ha nem feltétlenül lesz baj, ha mégis terhes maradsz...

2013. dec. 27. 19:46
Erröl olvastam de ennek fent kell lennie az egyuttlet közben.Minket a nuvaring is zavart,szoval arra az idöre azt is le vettuk,emiatt nem emellett döntöttem. :( de köszönöm
2013. dec. 27. 19:43

Lea contraceptivum

nézz utána ennek,nagyon jó.

2013. dec. 27. 19:41

Elöször is elnezest,hogy ekezet nelkul irok.

Tapasztalatokat velemenyeket szeretnek azoktol akik a termekenysegi monitort vedekezesre hasznaljak. Mivel egeszititek ki? Hömerözessel? Mik a tapasztalatok?

Sajnos ki derult,hogy nem szedhetek hormont,az orszagban ahol elek nem kaphatoak a hormonmentes tablettak kremek.

Gondolom nem vagyok egyedul a problemaval.

Tegnap hagytam abba a fogamzasgatlo gyurut mert mar szörnyu mellekhatasai voltak. Amig fent volt migren es kettös latas is mar!

A termekenysegi monitorra gondoltam hömereözessel kombinalva es a kritikus napokn ovszer.

Termeszetesen varnek 2 rendes ciklust,de szeretnem el kezdeni. Van aki hasonlokepp vedekezik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook