Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 15 hónapos gyereket harapott meg a kutya! fórum

15 hónapos gyereket harapott meg a kutya! (beszélgetős fórum)

2010. jan. 15. 20:41
Felelősség a gyermekért és felelősség azért az állatkáért, amit tartunk. Sajnos sok felnőttnek nilvánított ember társunk nem nő fel ezekhez a feladatokhoz és könnyen megtörténik a baj.Az általánosítás meg fáj annak, aki lelkiismeretesen, oda figyelve tartja a kutyáját és neveli a gyerekét.Mindannyian számtalanszor látunk magunk körül olyan helyzetet, amiből akármikor lehetne baleset, de szerencsére sokszor az "örzőangyalok" megvédenek...
2009. dec. 9. 21:15

Én abszolút kutyabarát, van is, de nem hiszem, hogy elég jóindulatú nevelés. Ha egy anyuka terhesen drogozik, akkor is lehet a gyerek idegbetkó, akárhogyan is nevelik később (még ha teljesen normális, szerető nevelőszülőkhöz is kerül). Mi is állatok, ők is. Érteni kell, hogy hogyan működnek.

Mindemellett, amit a médiában bemutatnak "kutyatámadás" címén, ott szinte mindig az épp aktuális gazda a felelős. Szerintem.

2008. jún. 2. 07:49
Ha bele gondolok,hogy hány idegbeteg ember tart kutyát.Én azt is megválogatnám,hogy ki tarthat kutyát.Olyan természetesnek veszi sok ember,hogy kutyát tartson,de nincs tisztában a kutya természetével,pedig illene utánna olvasni legalább.Vannak olyan fajok is,amiket kimondottan ajánlanak gyerekek mellé,mert imádják a gyerekeket.
17. Healp
2008. jún. 1. 22:39

Amúgy egy kutyánál elég egy furcsa mozdulat,hogy harapjon(ha olyan kutya,pl félős),egy nem megszokott kézmozdulat egy érzékeny kutyánál és kész.

Csak hozzáértő embernek lenne szabad kutyát tartani.Nagyon fontos lenne,hogy az emberek az ilyen alapvető dolgokkal tisztában legyenek és akkor sokkal kevesebb baleset lenne.

16. Healp
2008. jún. 1. 22:37
Biztos szerettétek a kutyát ha korcsozod.......
2008. máj. 30. 22:12
Azért a szülők a hibásak, hogy a kisgyermek egyedül kapcsolatban került a kutyával!
14. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2008. máj. 30. 22:09

Az ilyen vadkutyák kiszámíthatatlanok! Soha nem lehet biztonságban mellettük a gyerek, sokszor még a gazdi sem.


Nekünk egy apró kis korcsunk volt, mi is úgy voltunk vele, hogy soha nem bántana senkit. Erre egyszer rendesen belekapott a nagypapámba, pedig ismerte! Ki is vérzett a keze!

13. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - Healp)
2008. máj. 30. 22:03
Persze, tudom, nagyon sok múlik a nevelésen.Sőt, szinte minden. De sajnos nekem volt velük kapcsolatban egy nagyon rossz élményem, ezért nem tartanék soha ilyen álltot. Lehet, hogy butaság, de az emlék elég szörnyű.
12. Healp
2008. máj. 30. 21:59

Ismerősőm rotweiler tenyészpárt tartott.A baba később jött,a pici a kutyusok segítségével tanúlt járni és velük sétált...

Minden nevelés kérdése....

Persze egy szaporítótól vásárolt ideggyenge kutya teljesen más kérdés...,de az ideggyenge kutyák elenyésző százaléka harap.

2008. máj. 30. 17:06

Nekem is az a véleményem, hogy általában a kutyatartó a hibás és nem a kutya. Kicsi gyereket kutyához csak felügyelet mellett!!

Ha a kutyát megkötve , vagy kenelben nevelik, egyértelmű, hogy agresszív lesz.

Azonban én rotweilert gyerek mellett nem tartanék, volt rossz tapasztalatom sajnos-ha nem is elsőkézből.

10. 29
2008. máj. 30. 13:43

Annyira felháborít, mikor ilyeneket olvasok, hogy "én is agyonütöttem volna a kutyát".

Ilyen ember ne tartson kutyát, de egyáltalán állatot sem.

A közeli barátomnak is rotija volt, 4 gyerek volt mellette, és semmi bajuk nem lett.

Nem volt elhanyagolva a kutya, hiába kertesház, minden nap ha lehetőség volt rá, vittük sétálni, és amíg a gyerekek kicsik voltak, nem hagyták egyedül a kutyával.

Később meg fel lettel világosítva pl: ha a kutya eszik, nem piszkáljuk stb...

2008. máj. 29. 23:13
Az én lányom is 15 hónapos...elképzelni sem tudom mit keresett kinn az udvaron egyedül!Én legfeljebb pár méterre engedem magamtól,lássam mindíg,hiszen egy ilyen picire rengeteg veszély leselkedik,bárhol,bármikor!Egyébként álltalában nem a kutya hibás:felelős állattartásról viszont sok gazda hírből hall csak.Egyértelműen a szülők vonhatók felelősségre!Néhány óvintézkedéssel elkerülhető lett volna a baleset,és nem egy ártatlan baba szenvedné meg a felelőtlenség árát!
2008. ápr. 16. 15:24
se a kutyahoz, se a gyerekhez nem ertenek, felelotlen pancser nepseg
2008. ápr. 16. 15:08

Már elnézést,de abszólút nem volt jogos a kutya agyonütése!!

Ha figyelmesen elolvasnátok a szöveget,akkor oda van írva,hogy "megkötve tartott" kutyáról van szó!!

Egy megkötött kutyához alapból nem engedjük oda a gyereket!!!A pici ment oda valószínűleg és nem a kutya!A kutya nem tehet semmiről!Ráadásúl mível megkötve tartották valószínűleg elvadúlt!

Erről csakis a szülők tehetnek!Hogy mehet oda egy 15 hónapos gyerek egy megkötött kutyához!Ráadásúl felügyelet nélkűl!!

6. szabotimi (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2008. márc. 26. 08:44

NEkem is ez a véleményem. Szedtem már le rottit másik kutyáról, nem marcangol csak egyszer megfog és nem enged. Ha ezt a gyereket megtámadta volna a fejét is letépi ( elnézést a kifejezésért ) szóval nem ússza meg ennyivel. Másrészről egy 15 hónapos gyerek nem igazán biztonsággal közlekedik, gondolom ilyen hidegbe volt rajta csizma nagykabát. ha a kutya meglöki egyböl elesik, a kutya magaalá húzza és el nem veszik tölle. Nagyon szomorú, hogy megtörténik még ilyen, pedig ha figyeltek volna a gyerekre, vagy ha tudták, hogy nem szereti a gyereket elzárva tartják a kutyát.

Mi is külterületen lakunk és bizony megnyugtató a jó házörző de ha nem szeretnék a gyereket nem lehetnének eggyütt az udvaron - felügyelet nélkül meg pláne. Mindenképpen a szülő a felelös,csak az a baj, hogy szegény gyerek élete végéig magán viseli majd a szülei felelőtlenségének nyomait.

2008. márc. 26. 06:58
Ez szülöi felelötlenség.Nagyon sokan tartanak úgy kutyát,hogy nincsenek tisztában a kutya természetével.Utánna sem olvasnak.A kutyában a vadászösztön müködik.És mit kereset kint a pici gyerek egyedül az udvaron?Egy ilyen kis gyereket egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni,még a lakásban sem.A bajt lehetöleg megelözni kell nem utánna siránkozni.Biztos hogy volt valami elözménye már elözöleg,a kutya nem felejt.Nagyon sajnálom a picit,de nem ő tehet róla,hanem a szülők.Amikor nálunk itt vannak a gyerekek,egy pillanatra sem hagyjuk őket egyedül a kutyákkal,pedig azok imádják a gyerekeket.
2008. márc. 25. 20:55
tán ennyi volt az öcsém is, mikor a rotink nekitámadt. de nem ok nélkül tette.. állandóan a farka tövét babrálta az öcsém... hónapokig türt a kutya, aztán megtörtént a baj :(
3. ac1096844d (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2008. márc. 25. 20:50

Jól tette, hogy agyon ütötte.


(Labrador balesetről még nem hallottam soha.)

2008. márc. 25. 20:48
Én nem tartanék ilyen veszélyes állatot nekem is van kutyám kenelbe,ha kinn vannak a gyerekek!Én is megöltemvolna!
2008. márc. 25. 20:44

Albertirsán egy 15 hónapos gyereket harapot meg a saját udvarukon megkötve tartott rottweiler. A kisgyereknek az arca és a füle sérült. Mentőhelikopterrel szállították kórházba miután stabilizálták az állapotát.


Nekünk is rottink van 1,5 éves szuka. Soha nem volt még vele probléma, mégsem hagynám vele felügyelet nélkül a gyereket. már várom, hogy holnap a család fejtágítást tartson milyen VESZÉLYES kutyát tartunk és, hogy ne engedjem a gyereket a közelébe ( a férjemtől már megkaptam )


Mire a rendörök kiértek a férfi agyonütötte a kutyát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook