Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis gyerek, kis gond... fórum

Kis gyerek, kis gond... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kis gyerek, kis gond...

2013. dec. 28. 08:40

Nagyon igaz!

Az én lányom még ovodás, de előrefélek!

19. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - 02cc8f2a95)
2013. dec. 27. 23:12

Ezt igazan sajnalom :((

Pedig ezt irjak tulnyomoreszt...

2013. dec. 27. 21:50
Pont ugyanolyan felszínes és silány, mint a netbarátnőtől átvett többi írás. Nem ad semmilyen plusz információt, általánosságokat puffogtat.
17. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 9. - Cibatta)
2013. dec. 27. 18:25
Rosszul értelmezted, a cikk nem közhelyeket tartalmaz, hanem a valóságot. Hogy nincs benne konkrét recept, hogy kezeld a te kamaszodat? Azért mert minden gyermek más és más.
16. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 12. - 4740439ec6)
2013. dec. 27. 18:20
A cikk jó, ha konkrétumokat nem is tartalmaz, amiket leír, az igaz. Természetesen ha más a véleményed, akkor írd meg azt.
15. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 13. - Cucicsillag)
2013. dec. 27. 18:18
Nem értek egyet veled az említett környezetből kiemelt gyerekekkel kapcsolatban. Igen, nagyon sokat számít, hogy milyen géneket hozott magával vagy az anya mennyire vigyázott rá a terhessége alatt... én azt tapasztaltam, hogy a problémás szülők gyermekét a legjobb neveléssel sem lehet "beállítani a sorba".
14. Krisz42 (válaszként erre: 12. - 4740439ec6)
2013. dec. 27. 16:51
Ez sajnos a Hoxa "döntése",ez a Netbarátnő,tipikus mai női magazin stílus,ahol nem kell érteni semmihez,csak muszáj írni egy cikket,most éppen erről.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Cibatta)
2013. dec. 27. 16:37

Egyetertek, bar az en fiam meg pici, de sztem mindegy gyerek nevelese szuletese elott kezdodik 20-30 evvel, kinel hogy...

Nem veletlen az sem, hgy a ciganygyerekek kiemelese a kornyezetbol normalis felnotteket eredmenyez, genetikai kod ide vagy oda.

A lenyeg a minta.

2013. dec. 27. 15:26
Ez a cikk megint csak összecsapott és nagyon egyoldalú.Hogy lehet egy ilyen témát,ilyen szarul megírni és utána hagyni,hogy megjelenjen...
11. Krisz42 (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2013. dec. 27. 12:50
Nekem pont az ellenkezője:)A két nagy..bár ez sem igaz,a nagyfiam korán letudta a kamaszodást,újra tisztáztuk az erőviszonyokat,most max.nagyon tud morgolódni,ha valami nem tetszik,de megcsinâlja.Viszont kisebbkênt jó tanuló volt,de akkor sem volt az a mintagyerek.A lányom viszont annyira problémás néha,h mindig észbe kell idéznem,h anno bennem is dolgoztak a hormonok,de ő arra is rátesz egy lapáttal.A kicsi se egyszerű eset,de mivel mindenben nem lehetnek tökéletesek,ezért -na meg mivel mindháromnak fejlett a humorèrzéke-így is túl lehet élni a gyerekkort is.:)De néha a részletek miatt annyira eltéhetnek a problémák és a megfelelő reakció is,h az ilyenközhelyek max.arra jók,h a tanácstalan szülő úgy èrezze,ő pocsék szülőnek vagy hogy az ő gyereke rosszabb az átlagnâl.
2013. dec. 27. 12:29

Olvastam az írást és a hozzászólásokat is, de ez a téma olyan nagy és olyan mély, hogy nyilván nem lehet átfogóan írni róla.

Cibatta, remek a hasonlat!;)

Két már-már felnőtt (vagy már az is) "gyermek" anyukájaként, ismerős dolgok jutottak eszembe.

Olvasom:...genetika, neveltetés...Hát igen. Érdekes dolog ez. Az idősebb gyermekemnél vetődött fel először a gondolat: kire is hasonlít ez a gyerek? Na nem külsőleg. Az világos volt, de más oldalról viszont?! Szóval anyai nagynénémre. De olyannyira, mintha nem is én, hanem ő szülte volna. A mentalitása, az életvitele, gondolkodása... Pedig szinte nem is ismerték egymást, mert ugye a nagymama legidősebb testvéréről van szó.

Nálunk úgy alakult, hogy elkerült bennünket a "viharos" kamaszkor mindkét gyerekemmel. Így néha csak kapkodom a fejem, hogy időnként kétségbeesett anyák miket írnak, meg tanácsot kérnek.

Pedagógusként kicsikkel foglalkoztam, ott túl nagy problémák még nincsenek (?) a saját tapasztalatom pedig viszonylag kiegyensúlyozott átmenet, szóval most sem tudok újat mondani.

Talán csak egyet: én magam is szeretem, ha meghallgatnak és úgy gondolom ezzel más is így van. Szóval meghallgatom őket, ha pedig tanács, segítség kell, önzetlenül adom. :)

2013. dec. 27. 12:08

Elolvastam a cikket, mert épp egy kamasszal élek egy fedél alatt, reméltem hogy találok benne valamit ami segít, de közhelyeken kívül semmit se találtam.

Jelenleg nincs másom, mint amit Vekerdytől kaptam, a kamasz olyan mint a forrásban lévő szőlőlé.

A gyermek olyan mint a must, édes és kellemes, a kamasz mint murci, zavaros, pezsgő, fanyar és csak remélni tudjuk, hogy a megfelelő körülmények között majd egy nemes borrá válik a nedű.

Igen csak remélhetünk, mert a külső körülmények hatására nincs befolyásunk.

8. 130454e42d (válaszként erre: 7. - Krisz42)
2013. dec. 27. 11:50
A sínvonalra gondoltam, hogy ugyanaz, mint a női magazinoknál. Időtöltésnek jó, de komoly hasznát nem látom. A női magainok dettó, unaloműzők, nem több. Annyi a különbség, hogy ott nem tudsz reagálni, itt igen.
7. Krisz42 (válaszként erre: 5. - 130454e42d)
2013. dec. 27. 11:43
Nem magazin,hanem fórum,ahol többen is leírhatják a véleményük,tapasztalataikat,meglátásuk,nem kell elfogadni,sőt pénzét megvenni olyat,amiben semmi nincs.Viszont ki tudják használni az ember jóhiszeműségét,mert egy jó tartalom elhiteti,h a könyvben is-újságban-tényleg hozzáértőtől kapok tanácsot ,nem olyan osztogatja,akinek se hozzáértése,se tapasztalata,stb.nincs.Biztos hallottál Vekerdyről.Na ha ő leírja,h mit lehetne tenni,akkor azt jobban elfogadom,mert tudom,h ért is hozzá,tapasztalata is van.Itt meg esetleg akad olyan,akinek van tapaszralata,több vélemény is lesz,esetleg valami hasznosat is kaphat.
2013. dec. 27. 11:19

"Tekintsenek gyermekükre értelmes, felnőtt emberként"

Szerintem pedig nem felnőttként kell rájuk tekinteni, hanem értelmes emberre az ételkoruknak megfelelően.Akár 3-6 vagy 16 évesek! Nagyon sok probléma származik abból, hogy felnőttként próbálnak egy gyerekre tekinteni.Úgyanúgy ne a barátja akarjunk lenni, hanem a szülője, ugyanis neki arra van szüksége. Vállaljuk fel ezt a poziciót. Barátokat majd szerez magának. persze ez nem zárja, ki azt, hogy jó kapcsolatban legyünk vele.

5. 130454e42d (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. dec. 27. 11:02
Szerinted a hoxa nem egy tpikus női magazin netes formában? :)
4. Cicus62 (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. dec. 27. 11:01
Az emberek meg megveszik :( .
2013. dec. 27. 10:55
Tényleg ennyire primitív,alacsony intelligenciájú sok szülő,h csak ezt nèzik ki belőle?Ekkora közhelygyűjteményt,semmit nem èrő,tipikus,női magazinokba valò cikket kell ide betenni?Ez pont olyan,mint egy a napokban kezembe akadt könyv:Tudom,mit csinál a gyereked szombat éjjel!A szerzőpárosnak se végzettsége,se élettapasztalata ,se halvány,lila gőze sincs arrõl,amiről írnak,de kiadják.
2013. dec. 27. 10:51

Szerintem úgy lehet ennek elejét venni, hogy igyekszünk önálló, szuverén embert nevelni. Ez azal jár, hogy a szülőnek sincs megkérdőjelezhetetlen tekintélye a gyerek előtt, viszont kamaszként sem fog a csorda után menni.

Ha a gyerek hozászokott, hogy más irányítja akkor nagy a veszély, hogy ez a más kamaszkorban egy olyan kortárs csoport lesz amely nem épp jó irányba viszi.

2013. dec. 27. 09:08
...nagy gyerek, nagy gond. Minden szülő életében elérkezik a pillanat, amikor azt kívánja, bárcsak megint kicsi lenne a gyermeke.

Biztos minden szülő életében elérkezik a pillanat, amikor azt kívánja, bárcsak megint olyan icurka-picurka, pelenkázni való, anyatejet kérő csöppség legyen a gyermeke, mint amilyen egykor volt.

Ugrás a teljes írásra: Kis gyerek, kis gond...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook