Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet teljesen egészségesen étkezni olcsón? fórum

Hogyan lehet teljesen egészségesen étkezni olcsón? (beszélgetős fórum)


11. 3d0696d927 (válaszként erre: 8. - C383f88f42)
2013. dec. 27. 03:21
Hmmm... valami hasonlón mentünk át, látom.
2013. dec. 26. 21:21

Azért sacc per kábé meglátszik egy piacon is, ha elmész, hogy az idős nénike a kertjéből hozta ki azt a pár csokor spenótot, vagy "valamitől jobban piroslik a paradicsom a kelleténél". Barátnőm komoly diétába és egészséges táplálkozásba kezdett, kimentünk a piacra, rögtön rávetette magát a dinnye méretű, hibátlan almára, míg a kicsit kisebb, néhol kukacos, kissé ütött-kopott, ámde olcsóbb almámat leblamálta, holott azért el lehetne képzelni, hogy melyik a "biobb". Az ember csillivilli zöldségeket akar venni, legyen nagy is, tökéletes is, meg bio is. Nos, apám bio almafáján kb. egy alma sem volt, amiben nem járt kukac, mégis előszeretettel ettük.


Költözz kertes házba, ültess gyümölcsfákat, legyen kerted, ahol zöldségeket termeszthetsz, legyen két disznód évente, egy baromfiudvar, és ennyi. Máris tudod, mit eszel.

9. Nina1978 (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. dec. 26. 21:03

Szerintem ez nem igaz. Nem kell milliomosnak lenni ahhoz, hogy egészségesen táplálkozz.


Attól, hogy valamire fel van vésve az, hogy Bio az még nem egészséges. Csak dupla annyiba kerül.

8. c383f88f42 (válaszként erre: 6. - 3d0696d927)
2013. dec. 26. 21:02
Nem mondtam,hogy soha nem próbáltam. Mikor a párom beteg lett mindent magunk termeltünk.Igaz szárnyast nem tudtam sehol beszerezni,mert mikor kikelnek mindenütt le itatják antibiotikummal. Romániából hoztak nekünk "tiszta"húst.Az állandó kezelések mellett nem tudtam állatot tartani,inkább mellette voltam naphosszat.Nem élek nagyvárosban de télen a külterületi levegő elviselhetetlen,ugyan ez van ősszel mikor mindenki a lombot égeti. Talán aki tanyán lakik ott olyan a levegő ami elviselhető.Itt még a ruhát sem tudom kirakni száradni.Szerintem itt senki nem a kifogásokat gyártja.
2013. dec. 26. 20:54

Egészséges táplálkozás minibálbérből = éhen halással


Egy szóval éhezel

6. 3d0696d927 (válaszként erre: 2. - C383f88f42)
2013. dec. 24. 20:26
Igen. 100nm egy embernek elegendő okosan az egész évi biozöldség előállításâhoz. 20csirke, 20nyúl évente felnevelve. Tisztított víz, külterületi levegő. Évi 100 órányi munka, örömből. Aki akarja, meglépi. Aki nem, az gyártja a kifogásokat a mókuskerékben.
2013. dec. 24. 18:46
Gondoltam,hogy sehogy.Olvasgattam Antal Vali oldalát is,de azt mondtam az amit ott leír,az kivitelezhetetlen.
2013. dec. 24. 18:44

Igazándiból?

Sehogy.

A víz sem olyan, mint 20 évvel ezelőtt, a gyümölcsök vitamin és mikroelem tartalma sem, sem semmi.


Ez kb. olyan, mint a tökéletes kapcsolat: NEM LÉTEZIK.

2013. dec. 24. 18:43
Egyetertek az elottem szoloval. Tuti kell hozza baromfiudvar es nagy kert :)
2013. dec. 24. 18:37
Ha meg tudod termelni az alapanyagot saját részre. Másképp a gatyád is rámegy.
2013. dec. 24. 18:36
Férjemmel beszélgettünk erről,szerintem kivitelezhetetlen,hacsak nem milliomos valaki.Van olyan aki egészségesen táplálkozik (jó alap anyagok,mű cuccok nélkül)és mindez nem kerül vagyonokban egy hónapban???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook