Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha 2,5 éves gyermekem nagyon válogatós? fórum

Mit lehet tenni, ha 2,5 éves gyermekem nagyon válogatós? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Anyagi (válaszként erre: 41. - Juc777)
2013. dec. 26. 19:55

Ha ezt mind gond nélkül eszi akkor nyugodj bele és ne idegesítsd magad!

Az nálunk is úgy van/volt, hogy kóstolni muszáj, enni nem, de ehhez lehet, a tied még kicsi. Van olyan étel ami régen fújj volt nálunk és most kedvenc. Változik ez is!

2013. dec. 26. 18:12
Mármint gyerekvillával:-)
42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Juc777)
2013. dec. 26. 18:11
Úgy probaltad már adni neki a gyumolcsot,h aprora vágod és gyerek villával egye egyedül?
41. Juc777 (válaszként erre: 34. - Anyagi)
2013. dec. 23. 20:13

A nem idegeskedés a legnehezebb, pedig tudom ám, hogy igazad van. A gyomrom borsónyira ugrik, mikor leteszem elé a kaját.

A büdös krumplis dolgot tőlünk nem hallhatta, mert max a dédipapa mondja nálunk, közösségbe meg nem jár.

Amúgy ha tészta van benne, akkor bármi lehet rajta, túró, tejföl, bolognai szósz, pörköltszaft, tejfölös gomba. De pl a bolognaiból is kipiszkálja a darált húst és elrejteni benne nem nagyon lehet semmit, mert a legapróbb olyat is megtalálja, ami neki nem teszik.

40. Juc777 (válaszként erre: 33. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 23. 20:09
Aha, ezt a tévés trükköt én is bevetettem. Tudom, hogy nem az igazi, de ugyanabból a megfontolásból, amit leírtál:)
2013. dec. 23. 07:56

Ki irányít a szülő vagy a gyerek? NEHOGY már a 2,5 éves gyerek...

Adni kell neki amit te gondolsz, 2 nap és hidd el olyan éhes lesz, hogy szépen megeszi amit elé tesznek.

Én biztos nem adnék neki mást, aztért mert őnagyságának nincs kedve megennui amit adtam neki.

Legyen műár a szülő a főnök nem a gyerek.

2013. dec. 23. 07:53

Minden olyat elkövetek, amitől óv a Nagykönyv, hogyan nem szabad jó evővé nevelni.

Tegnapi eset: egy kiflit reggelizik szalámival. Szeretnék beletukmálni két piciny kaliforniai paprika darabot. Nem is darab, csak foszlány. Eldugom a szalámi alá, ő is látja, csak így talán könnyebb megennie - kipiszkálja. Én harapok nagydarabokat - pedig én sem szeretem. Megmutatom, hogy előtte megiszok egy pohár Salvus vizet - pedig tudja, annál semmit nem utálok jobban.Nem halok bele. Megígérem, hogy felbontom a kedvéért időnek előtte a Milka-szaloncukrot. És ekkor beveszi a szájába az egyik paprika foszlányt. Elsápad, leizzad, öklendezik - de lement. Gyorsan bakapja a másikat - de csak, hogy túl legyen már végre rajta. Megállapítja, hogy nem volt rossz, de ő nem szereti. Miért utálkozik minden zöldségtől, a gyümölcsök többségétől?Az ilyen győzelem a gyerek fölött elkeserítő. Hagyni kell,megeszi hogy ha akarja, ha meg nem akarja, meg van az oka, miért nem?

37. dafke (válaszként erre: 35. - Noozimanoo)
2013. dec. 22. 23:55
ez de aranyos sztori :)) Szinte látom magam előtt :))
36. dafke
2013. dec. 22. 23:54

A változatosságot megszerettetni egy 2,5 évessel... hm... Nekem nem tűnik olyan vészesnek a dolog. Talán csak a családból hozott "nálunk ez nem divat" miatt érint érzékenyebben. Azzal viszont azért megpróbálkoznék, hogy elmesélném neki, hogy óvodában ez bizony nem így lesz, és ha szeretne oda járni majd (miért ne szeretne, ha úgy adod elő, naná, hogy szeretne!), akkor ott enni is kell, mert nem lesz ereje játszani meg futkosni a többiekkel. Ez az érv amúgy nálunk kb 2-3 éve megállja a helyét, hogy nem lesz ereje játszani meg futkosni... (5 éves a fiam)

Idővel te is ki fogod tudni szűrni, hogy mi az, ami tényleg nem fog lemenni, és nem szabad erőltetni, és mi az, ami esetleg még ízlene is, ha méltóztatna megkóstolni a gyermek :) Nem szabad nagyon görcsölni, vitamint kap, valamiket azért eszik, tehát tragédia nincs. Valaki írta már, hogy választhat, ez is működik. Ha megkérdezem a fiamat, hogy kér-e gyümölcsöt, a válasz borítékolható: nem. De ha azt kérdezem, hogy mandarint kér vagy almát, akkor ő dönt, ő választ. Elég régóta így megy nálunk a gyümölcsevés, de szerencsére azért kétféle szokott lenni itthon gyümölcsből. :)

Nem tudom megmondani nyilván, hogy hogyan tegyél vagy ne tegyél, csak azt, amit én tettem...

Pl. ahhoz ragaszkodtam, hogy mindent megkóstoljon. És nyugodtan lehet ülni az asztalnál akár egy óra hosszáig, elfér, viszont neki nem lesz ideje játszani/mesét nézni/ nem jut idő erre vagy arra, amit szeretne... ezek komoly érvek ám. (Persze anya idegeinek nem könnyű, tudom...)

Megkóstolja, ha nem ízlik, nem kell megenni. Szerintem ha ehhez az egyhez tartod magad, nem lesz a gyerek válogatós. Az én egykor válogatósom ma pl székelykáposztát evett, ami se nem esztétikus, se nem gyerekkedvenc, savanykás is stb... aztán evett belőle mégis valamennyit. Jó sok kenyérrel meg hússal de akkor is büszke voltam rá. :)

2013. dec. 22. 23:45

Én sem erőltetném az evést...

Saját Törpimmel -hála- nincs ilyen gond, ellenben anno unokatesómmal volt 2-3 évesen. A világ minden kincséért nem evett volna egy rendes adagot semmiből, végül már a pár falat is csak nagy könyörögve ment.

Aztán a magy idegbaj közepette egy nap azt mondta az anyja: ha nem, hát nem! Csak rákérdezett, szeretne-e enni, ha nem, hát jó. Délben is így feküdt le aludni. Aztán ébredéskor mondja a kiscsaj az anyjának: anya, egyem a kaját, egyem?

Anyuka hanyagul: ó, nem kell Kicsikém, ne egyed!

térül-fordul a kicsi, megint: anya, egyem a kaját, egyem?

Anyja újra 'lerázta'. Pár perccel később a csaj nagy hangon sikítva(nem sírva) ordítja az anyjának: egyem a kaját, anya! Még dobogott is a kis lábával!

Na, onnantól nem csinált lelki válságot a mamija, ha éhes volt a gyerek, úgy is szólt. :)


Ja, mostanra 26 éves makkegészséges nőszemély! ;)

34. Anyagi (válaszként erre: 1. - Juc777)
2013. dec. 22. 23:41

Tudom, ez a legnehezebb, de ne idegesítsd magad!


Pontosan megérzi a gyerek, hogy feszült vagy az étkezése miatt és manipulál is vele simán.

Ha nem kéri, nem kéri! Éhen biztosan nem fog halni!


Viszont takaríts el mindenféle nasit, csokit, kekszet, ropit, stb. cukros italt (még ha gyümölcslének is látszik) a lakásból. (Ami maradhat az a gyümölcs egy elérhető kosárban.)Ez akkor a legnehezebb, ha a család is nassol-na...

Kapjon frissen facsart/centrifugázott gyümölcsöt és zöldséglevet. De azt sem úgy, hogy csak neki készül, hanem néhányszor csináld meg látványosan magadnak és egy idő után ajánld fel, hogy mekóstolhassa a tiedet.

Amíg tejet, túrót, sonkát, tojást eszik nincs gond - ugyanakkor ezeket simán el lehet rejteni is az ételben. A túrós tészta is tészta és ha szaftosabban szereti, akkor még két kanál tejföl mehet bele.

De jó tízórainak a tejfölös kenyér simán, enyhén édesen, vagy snidlinggel, uborkával sósan.

A tejfölös túrót is minden gyerek szerei! Kenyérrel pedig egy teljes étkezéssel ér fel.

A vadas is tele van zöldséggel. Nem kell hússal készíteni, egy marék zöldség megfőzve sóval, babérlevéllel és karamellizált cukros rántással + egy evőkanál tejföllel minen igényt kielégít és szerintem neked is finom. Ehhez kis kagyló tésztát javaslok, mert a szósszal összekeverve kanállal könnyen eheti magában is a gyermek.


Ugyanakkor elgondolkodtató ez a büdös krumpli! Jár a csemete közösségbe? Mert az izzad a lábam (büdös) a krumplitól felnőtt mondás, amit magától sosem találna ki.

33. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Juc777)
2013. dec. 22. 23:12
Üdv. a klubban :)) Az én gyerekem ugyanezt csinálja, szintén 2,5 éves. A bölcsiben mintaszerűen eszik, otthon katasztrófa, amit művel. Zöld színű ételeket nem hajlandó elfogyasztani, illetve a husit sem. És mivel a babra is azt mondja, hogy "husi", ezért azt sem. Szóval... Na egyébként vannak napok, amikor nagyon szépen eszik, és - tudom, hogy elítélendő - de én be szoktam neki kapcsolni a tévét kaja közben, mert akkor oda figyel, és nem arra, hogy mi van a kanálban... így jobban eszik.
2013. dec. 22. 22:19
Mintha a lanyomrol irnal... 1,5 eves kora ota nem eszik gyumolcsot, mostanaban havonta 1-2 banant talan. Valogat, nem eszik ujdonsagokat. De mar nem erdekel, majd kinovi. Addig meg kapja azt, amit tudom, hogy megeszik. Illetve elore felkeszitem 1-1 etere, elore mondogatom neki, milyen finom lesz a vacsi stb. Neha bevalik, neha nem.
2013. dec. 22. 22:00
Ez szerintem átmeneti.A nagyfiam mindentmegevett,a lányom 2évesen 2hónapig nem volt hajlandó megenni a répát,aztán mindig volt valami.A kisfiam is csinál ilyeneket,holott már 5éves.Mondjuk ő a nyers zöldségeket mindig ette,de volt,h a sonkát tejszìnhabbal ette,úgy kérte.Neki kb.2hétig tartott,h kb.1féle ételt evett a leggyakrabban,aztán elmúlt.Ráhagytam,egészséges,nem lett semmi baja.
30. manó2000 (válaszként erre: 1. - Juc777)
2013. dec. 22. 21:35
Sokat változnak a gyerekek. Lényeg az, hogy ne erőltesd. Egyen valamennyit amennyi szükséges, aztán majd alakul. Kicsit eheti azokat amiket szeret, szerintem változni fog az ízlése. Az egyik gyerekem 1 éves koráig alig evett gyümölcsöt, akármit csináltam nem ette. Most ő a legnagyobb gyümölcsevő. A másik gyerekem pont fordítva, kicsi korában jól ette a gyümölcsöket most meg nagyon megválogatja melyiket eszi meg.
29. Juc777 (válaszként erre: 28. - Incó)
2013. dec. 22. 21:28
Ez érdekes igazából, mert ha mondjuk eszik egy átlagos adag ebédet és nem eszik uzsonnát, akkor se kéri kimondottan a vacsorát, csak azért eszik, mert odaültetem. Vagy van, hogy reggelit nem is eszik, mégis finnyázik délben. Ennél is többet várjak?
28. Incó
2013. dec. 22. 21:25
A legeygszerűbb, ha nem adsz neki egy ideig enni. Fél nap alatt úgy megéhezik, hogy bármit elfogad majd. Ha válogat biztosan nem éhes igazán.
27. Juc777 (válaszként erre: 26. - 8c40921157)
2013. dec. 22. 21:20
Aha, lehet hogy megpróbálom újra. Régebben már próbáltam, mikor még nem volt ennyire problémás az evés, de akkor simán félrevonult és elkezdett játszani, nem hatotta meg. Attól még lehet, hogy most már hatna rá.
26. 8c40921157 (válaszként erre: 25. - Juc777)
2013. dec. 22. 21:05

Meg kellene próbálni figyelmen kívül hagyni, akárhogy is viselkedik.

Ha nem kéri, menjen el az asztaltól, hogy ne vegye el az étvágyát a többieknek. Így talán azt fogja érzékelni, hogy megvagytok nélküle.

25. Juc777 (válaszként erre: 24. - 8c40921157)
2013. dec. 22. 20:52

Apjánál működik:)

Engem pont feldühít a sírásával. Míg azt el nem kezdi, viszonylag türelmes vagyok.

24. 8c40921157 (válaszként erre: 23. - Juc777)
2013. dec. 22. 20:46
Talán a másik véglet is működik nála, az meg a sajnálat. Mert gondolom, olyankor megbánjátok, hogy kényszerítettétek, vagy győzködtétek, ha sírva fakad, megsajnáljátok. Ezt viszont imádja. Na?:)
23. Juc777 (válaszként erre: 21. - 8c40921157)
2013. dec. 22. 20:42

A próféta szóljon belőled:)

Azt az egyet nem értem, ha élvezi, hogy dühít, akkor miért sír???

22. Juc777
2013. dec. 22. 20:41
Pl. a házi füstölt sonkát megeszi a kiscsaj, de csak nyersen, ha megsütöm, már nem.
21. 8c40921157 (válaszként erre: 18. - Juc777)
2013. dec. 22. 20:39
Szerintem meg ez - lazán - el fog nála múlni. Most ilyen korszaka van. És mivel látja, hogy dühíti titeket, élvezi:))
20. 8c40921157 (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2013. dec. 22. 20:37

Virslit házilag is meglehet csinálni.

Pl.:

Hozzávalók: 1 kg marha felsál pecsenye, 25 dkg fehér szalonna, 1 kávéskanál őrölt bors, 2–3 gerezd fokhagyma, só (ízlés szerint), juh bél, hurkatöltő, és egy füstölő, hús daráló, botmixer.


Elkészítés:

Először a húst és szalonnát darájuk le, majd botmixerrel pépesítsük, mivel a virsli annál jobb lesz, minél krémesebb masszát sikerül összehoznunk.

A fokhagymát törjük össze és tegyük bele egy fél pohár vízbe, hagyjuk állni egy darabig, majd, amikor már jó fokhagymaízű lesz a lé, szűrjük le, akkor adjuk hozzá (csak a levet) a masszához, majd sózzuk az egészet ízlés szerint. Azért kell csak a levet, mivel a virsli nem túl fokhagymaízű, mint a kolbász, épp csak az aromája érződjön. Így helyettesítjük az ízpótlókat.

Mikor kész a massza, a belet felszereljük a hurkatöltőre, és beletöltjük a masszát, közben araszonként elcsavarjuk, és a végeit elkötjük. A félkész virslit tegyük hetven fokos vízbe, ahol 20-25 percig hőkezeljük, majd ha van rá lehetőség, tegyük füstre pár órára.

Az így készült virsli hűtőben tartva 7-10 napig eláll.


Mi pl. felvágott helyett egyben sült húst nagyon vékonyra szeletelve teszünk a kenyérre, hol mustárral, hol tormával, vagy zöldségekkel.

Le szoktam fagyasztani, de már felszeletelve, egy csomagba 6 szeletet teszek, de mindegyiket elkülönítve folpack-al.

Rengeteg csomagot készítek egyszerre, hogy ne kelljen gyakran csinálni. Mindig más a fűszerezése.


Ill. sonkát eszünk, ami valódi húsból van.


Nem titkolom, szűkebb a repertoárunk, de semmi boltit nem eszünk.


Vagyis egyet azért igen: majonézt. De ha valaki segítene egy jól bevált receptet, másodpercről másodpercre leírt munkafázissal, akkor azt is szívesen kihagynám!


Mindent háznál veszünk, ismerősnél, vagy az ismerősnek az ismerősénél.

19. Juc777 (válaszként erre: 17. - Adri111)
2013. dec. 22. 20:37

Tudom, hogy nem fog éhen halni, ezen a dilemmán már túljutottam:)

A dacból nem evés viszont hihető magyarázat lenne, mert az utóbbi fél évben sok hisztiről sikerült már lenevelni, ez az egy, ami tényleg olyan, hogy nem tudtam rá megoldást találni, mert, ahogy írod, a torkán nem dughatom le.

18. Juc777 (válaszként erre: 15. - 8c40921157)
2013. dec. 22. 20:32

Mondjuk a máj elég száraz, azon nem is akadtam ki, hogy nem eszi a kiscsaj és a mazsolát is sokan nem szeretik.


Próbáltuk azt is, hogy látványosan ettük előtte a gyümölcsöt, zöldségfélét, úgy, hogy neki nem adtunk a kezébe, vagy a tányérjára, hátha akkor kérni fogja, de nem. Ha mégis, vagy öklendezett, vagy csak lazán kiköpte.

2013. dec. 22. 20:30

Viszonylag sok emlékem van kis ovis koromból, és tisztán emlékszem, hogy volt olyan korszakom, hogy dacból nem ettem, meg ha ettem is direkt meghagytam a felét, bármennyit mertek is. Bizonyítani akartam, hogy én döntök nem ők, és ez volt az, amiben volt döntési jogom, mert arra már rájöttem, hogy a torkomon nem nyomják le, így ha ha én nem eszem meg, akkor az bizony ott marad. :D

Szerintem szimplán hagyd békén az evéssel, ne erőltesd neki, ha ki van merve és nem eszi meg, nem eszi meg. Ha kész megenni majd szól és akkor megmelegíted neki, de mást, főleg káros kajákat ne kapjon, az rosszabb, mintha nem enne. Éhen halni úgyse fog.

16. Juc777 (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2013. dec. 22. 20:30
Én csak a mesés falatkák gyerekvirslit veszem neki.
15. 8c40921157 (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2013. dec. 22. 20:28

Nálunk a mazsola, meg a baromfi máj.

Az anyósom felfordul a mazsola látványától. Pár éve már a lány is. Pedig addig nagyon is szerette.


A baromfimájat is szerette, de én megfulladok tőle, nekem allergiám van a májtól. Ezt nem tudtam leplezni, hirtelen jött a fulladásom és azóta fél tőle, bár azt mondja, hogy nem félelem, hanem nem szereti.


Igen, mindent valahonnan összeszed a gyerek, magától nem igazán találja ki.

Mi sem vagyunk halasak, bár a kicsi lány meg megeszi. Érdekes dolgok ezek ám!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook