Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjon, akinek téraránytalanság miatti császár után volt vbac!!! fórum

Írjon, akinek téraránytalanság miatti császár után volt vbac!!! (beszélgetős fórum)


2012. nov. 13. 13:52

Szia! Kezeld nagggyon szkeptikusan ezt a téraránytalanság szöveget, mert a valóságban irtó ritka, utólag viszont nem bizonyítható, tehát kiválóan alkalmas császárok magyarázataként. Sokszor megfelelő orvossal és támogató, türelmes, normális élettani vajúdást-szülést ismerő környezetben gond nélkül megszülethetnének a babák. :(

Nekem 2 év korkülönbséggel volt vbac-em, császárok: téraránytalanság és fájásgyengeség (hát jól t.kön is rúgnám, aki utóbbit rá merte írni, mert minden volt, csak gyenge nem).

Ma már tudom, hogy több alternatív lehetőségem is lett volna (testhelyzetváltoztatás, jó dúla, stb) a cs. elkerülésére. Ezzel a tudattal mentem végig a második várandósságon és lám, míg a 4 kilós baba "nem fért ki", addig a majdnem 4 és fél kilós igen.

A legfontosabb, hogy olyan emberek vegyenek körül (orvos, szülésznő, dúla, talán utóbbi a legfontosabb), akikben maximálisan megbízol (hogy tényleg csak akkor avatkoznak be, ha szükséges) és tudod, hogy a végsőkig támogatják a célodat.

Dúla fontosságát azért hangsúlyozom, mert míg egy férj ugyan ott van és ez jó, de a dúla képzett és segíthet átlendülni olyan holtpontokon, amikről eszedbe sem jutna, hogy a cs. felé sodorhat.

2008. dec. 2. 16:19
Kérdezz bátran, de ha lehet priviben, mert azt előbb észreveszem.
2. 78
2008. márc. 25. 15:33
Légyszi, írjatok!!!! Tényleg nagyon fontos lenne!!!!!!!!!!!! ;)
1. 78
2008. márc. 25. 15:30
Nálam ez lenne majd a helyzet. ;) Persze, csak majd ha babás leszek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook