Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fáj a nyakam hátul, a biccentőizom, mit tegyek? fórum

Nagyon fáj a nyakam hátul, a biccentőizom, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


14. grizus
2015. jan. 11. 14:55
Azóta viszont kétszer kegyetlenül beállt a derekam, de az is elmúlt.
13. grizus (válaszként erre: 12. - Janillaa)
2015. jan. 11. 14:54
Ó, hát ez több mint egy éve volt! Nem tudom már, elmúlt. Biztos elfeküdtem.
12. Janillaa (válaszként erre: 11. - Grizus)
2015. jan. 9. 01:07
Kedves Grizus! Mi lett a dolog vége? Voltál orvosnál? Jobban vagy? Én most járok hasonló cipőben....
11. grizus
2013. dec. 23. 07:58
Köszönöm a tanácsokat. Hát nem tudom, hova mehetnék ügyeletre, 2. kerületi vagyok. A baj az, hogy ez nem sima elfekvés, mert egyre rosszabb. Időnként már a fejembe is sugárzik. Biztos nem vérnyomás. Asszem ebből gyógymasszőr lesz, tök jó, hogy erre kell költenem. Újabban a talpam és a kezem is fáj, úgyhogy igazán remekül érzem magam, biztos pszichés oka van, de én meg nem fejtem, hogy hogy alakult ki.
2013. dec. 22. 11:18

Nézd meg a vérnyomásod nem magas, vagy alacsony-e?


A nyaki gerincedre vigyáz, ne masszírozza akárki, veszélyes játék, aki nem ért hozzá csak annak engedd meg,ha véletlenül egy sérv alakult ott ki netán,akkor vigyázni kell rá nagyon.


Valószínű sima elfekvésről van szó. Már írtak itt páran tanácsokat, nekem ilyenkor a meleg tesz jót, a meleg lazítja az izmokat, és Fastum gél. De ami nekem jó, lehet másnál nem jön be, ezért, ha nem múlik fájdalomcsillapító hatására sem, holnap menj el orvoshoz. Jobbulást!

2013. dec. 22. 10:51
Nekem gyógymasszőr szokta kimasszírozni.
2013. dec. 22. 10:38
Lóbalzsam vagy Diclac jó lenne rá szerintem
7. elbb (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. dec. 22. 09:51
Én meleg vízzel szoktam zuhanyoztatni, jó sokáig, kicsit próbálom közben tornáztatni, majd jó alaposan bedörzsölöm ( vagy megkérek valakit) valami erre való krémmel.
2013. dec. 22. 09:27
Most nem jut eszembe a krém neve,de amiben kígyòmèeg van,az nagyon jó.Egyébként nekem is volt ilyen régebben.Pár napig rossz volt,aztán elmúlt.Első nap konkrétan csak egyféle pozicíóban tudtam tartani a fejem.Azért ki lehet bírni,estére mindig jobb lesz.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. dec. 22. 08:50

A biccentő izom elől van. A nyak aljának kb a közepétől indul kétoldalt a fülig.


De ez mindegy is. Biztos csak elfeküdted, ha egyébként nem szokott fájni. Én elmennék az ügyeletre és kérnék egy koktélt:) Lidocain+mideton+algopyrin. ezután meg kell próbálni normálisan mozgatni a nyakat, mert a legnagyobb baj ilyenkor, hogy a fájdalom miatt nem merjük mozgatni és az egész nyakunk begörcsöl, ami még nagyobb fájdalmat okoz.

Ha esetleg otthon van a fentebb említett gyógyszereid, akkor beszedhetnél azokból. Én nem javaslom azokat a krémeket, amelyek melegítenek (rictofit és társait), mert van aki nem bírja, hogy olyan közel a fejénél ilyen érzése legyen. A férjem konkrétan elájult egy nicoflexes kenéstől, aztán meg hányt is. Ha kenni akarod, akkor inkább fastumgél.

Flectorpor lenne a legjobb és az ilyen krém is nagyon jó, de azt hiszem a por az vényköteles.

2013. dec. 22. 08:14

Vérbőséget okozó krémmel próbáld maszíroztatni.

A melegítés is hasznos lehet egy elalvásnál, ami egész sokáig is tud fájni.


Viszont, tekintve, hogy sok napos ünnep jön, lehet mégsem ártana egy orvossal beszélni.

2013. dec. 22. 08:00
Orvos.
2013. dec. 22. 05:22
Egyik nap felkelés után ilyen volt, tehát nehezen érthető, mitől van. Vagy izom, vagy izület vagy ideg, ez lenne a legrosszabb eset. Ha csak simán elfeküdtem volna, már kevésbé fájna, de ez nagyon fáj, felülni, fektemben mozogni csak jajgatva tudok. Hova menjek vele? Tudtok valami jó szert, borogatást rá? A masszázs használna? Köszi szépen.
2013. dec. 22. 05:21
Nagyon fáj a nyakam hátul, a biccentőizom, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook