Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Matek házi, ki segít? fórum

Matek házi, ki segít? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 20. 18:00
Halvany lila oszirozsam sincs, olyan reg vot, no meg sosem vtam nagy matekos:) de biztos lesz,akinek a kisujjaban van :)
2013. dec. 20. 17:53
Ez plussz pontokért van a 85 szazalekat megcsináltam, de ezeket már nem tudom..
2013. dec. 20. 17:52
Megkapjuk az ötöst is?
2013. dec. 20. 17:21
Tudom, hogy vannak fent hasonlók a neten, de nekem nem jon ki jó eredmény..
2013. dec. 20. 17:20

Egy dobókockával addig dobunk, amíg a pontszámok összege meghaladja a 300 pontot.

Mennyi a valószínűsége, hogy az adott pontszámot 90 dobással elérjük?


Útmutatás: A Centrális határeloszlás-tétel szerint nemcsak a változók átlaga, hanem az összege is normális eloszlású. A feladatban a dobott pontszámok összege tehát normális eloszlású, melynek várható értéke egyenlő az egyes dobások várható értékének összegével, szórásnégyzete pedig egyenlő az egyes dobások szórásnégyzetének összegével.

2013. dec. 20. 17:20
Egy üzletközpont menedzsere megfigyelte, hogy a második emeleten a liftre 0 és 5 perc közötti ideig kell várakozni. A várakozási idő egyenletes eloszlású. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy sietős vásárló a lift hívógombja megnyomása után 2.5 percen belül eljut a másodikról az első emeletre? A lift 15 másodperc alatt teszi meg a két szint közti utat. válasz:
2013. dec. 20. 17:20
50%
2013. dec. 20. 17:19

Egy írásbeli felmérő teszt 10 feleletválasztásos feladatból áll, mindegyik esetben 6 válaszlehetőséggel, melyekből csak egy helyes. A teszten legalább 60%-ot kell elérni.

Ha az összes kérdésre véletlenszerűen válaszolunk, mennyi az esélye, hogy a teszten megfelelünk? válasz:

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook