Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Biblia szerint milyen esetekben megengedett a válás? Csak paráznaság esetén? fórum

A Biblia szerint milyen esetekben megengedett a válás? Csak paráznaság esetén? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. dec. 3. 06:43

A Biblia szerint a válást nem szabad félvállról venni. Kijelenti, hogy Jehova Isten hűtlenségnek és gyűlöletes tettnek tekinti, ha valaki könnyelműen elhagyja a házastársát, talán azért, hogy mással éljen (Malakiás 2:13–16). A házasság tartós kötelék (Máté 19:6). Sok házasságot, melyet jelentéktelen okok miatt felbontottak, meg lehetett volna menteni, ha a házastársak megbocsátóbbak lettek volna (Máté 18:21, 22).

A Biblia megengedi a válást és az újraházasodást, de csak egyetlen okból: ha valamelyik fél a házasságon kívül szexuális kapcsolatot létesít (Máté 19:9). Ezért, ha tudomásodra jut, hogy a házastársad hűtlen volt hozzád, jogod van felbontani a házasságot. Mások nem erőltethetik rád a véleményüket, és ennek a cikknek sem az a célja, hogy megmondja, mit tegyél. Végül is neked kell együtt élned a következményekkel, éppen ezért a döntést is neked kell meghoznod (Galácia 6:5).

Mindemellett a Biblia kijelenti: „az eszes meggondolja lépteit” (Példabeszédek 14:15). Ezért, még ha a Szentírás alapján elválhatnál is, jól teszed, ha komolyan átgondolod, mivel fog járni ez a lépés (1Korintusz 6:12). „Néhányan azt gondolják, hogy gyorsan kell dönteniük – mondja a Nagy-Britanniában élő David. – De most, hogy már túl vagyok egy váláson, tapasztalatból mondhatom, hogy időt kell szánni arra, hogy mindent átgondoljunk.”*

Vizsgáljunk meg négy fontos következményt, melyet át kell gondolnod. A beszámolók olvasása közben figyeld meg, hogy egyik elvált személy sem mondta azt, hogy rosszul döntött. Az általuk elmondottak azonban felhívják a figyelmet néhány olyan nehézségre, mely gyakran felmerül a válás utáni hónapokban, sőt talán évekkel később is gondot okoz .....olvas tovább itt [link]

30. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 26. - Lhoney)
2013. dec. 20. 20:17
Az el nem háltság valóban szerepel a házasságjogban. Ismerek olyan volt házaspárt, ahol nem történt meg... Azonnal kimondta a válást a polgári bíróság.
29. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 20. - Rozgó)
2013. dec. 20. 20:14
Annak szabad volt! Sôt! Ott van a bibliai bûnös asszony története: ebben az esetben az elsô követ a férfi dobta az asszonyra!! A férfi megúszta, bár egyedül nehéz házasságot törni. :D:D Ez így volt szokás!
2013. dec. 20. 20:11
Ez az elszámolás rajtad múlik, nem az egyház embere hivatott megmondani mi legyen az életeddel. Ha igazán hiszel, akkor tudod, hogy Jézus szeret.
27. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 24. - Ildi992)
2013. dec. 20. 20:01
Márk 10:2–12 - ez volt a filmben,ahol Jézus hozzá tette,hogy "kivéve paráználkodás".
26. lhoney
2013. dec. 20. 19:54
Tudomasom szerint vallasilag nem bonthato fel a hazassag benne van az eskube is mig a halal el nem valaszt - akkor hivatalosan az Egyhaz szent szine elott ujra lehet hazasodni maskepp nem nagyon a romai katolikus vallasba persze vannak kivetelek , vagy hazassagot ervenyteleniteni lehet ha elhaljak a naszejszakat allitolag ha eskuvo utan 7 napig nem tortenik meg a naszejszaka akkor ervenytelenitheto a hazassag ;)
25. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 20. 18:46

Egyik sem ok az egyházi házasság érvénytelenítéséhez.

Homoszexualitás, hûség eleve kizárása, gyermek kizárása, kényszerítés házasságra, életkori éretlenség, eltagadott súlyos betegség, kiderült vérfertôzés, (skizofrénia, AIDS, szifilisz), stb... már igen.

2013. dec. 20. 17:57

Aki elbocsátja feleségét, és mást vesz el, házasságtörő, és aki férjétől elbocsátott asszonyt vesz el, szintén házasságtörő. (Lukács 16:18)


Farizeusok is mentek hozzá, és megkérdezték tőle, hogy szabad-e a férfinak elbocsátania a feleségét: ezzel kísértették Jézust. Ő azonban visszakérdezett: „Mit parancsolt nektek Mózes?” Azok ezt mondták: „Mózes megengedte a válólevél írását és az elbocsátást.” Jézus erre így szólt hozzájuk: „Szívetek keménysége miatt írta nektek Mózes ezt a parancsolatot, mert a teremtés kezdete óta az embert férfivá és nővé teremtette az Isten. Ezért elhagyja az ember apját és anyját, és lesznek ketten egy testté, úgyhogy ők többé már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember el ne válassza.” Otthon ismét megkérdezték őt erről a tanítványai. Ő ezt mondta nekik: „Aki elbocsátja feleségét, és mást vesz el feleségül, házasságtörést követ el ellene; és ha az asszony bocsátja el férjét, és máshoz megy férjhez, szintén házasságtörést követ el.” (Márk 10:2–12)


A házasoknak pedig nem én parancsolom, hanem az Úr, hogy az asszony ne váljon el a férjétől. Ha azonban elválik, maradjon házasság nélkül, vagy béküljön ki a férjével. A férfi se bocsássa el a feleségét. (1 Korinthus levél 7:10–11)


Tehát: „Aki elbocsátja feleségét, és mást vesz el feleségül, házasságtörést követ el ellene;


[link]

2013. dec. 20. 17:54
Nem válás, hanem "elbocsátás" - ószövetségi vagy újszövetségi értelemben?
22. 18e79e1970 (válaszként erre: 20. - Rozgó)
2013. dec. 20. 17:41
Gondolom a férjek megtehették. Nem hiszem, hogy egyenlő jogaik lettek volna.
21. Sirga
2013. dec. 20. 17:29
A Biblia - illetve az engedékenyebb Ószövetség - szerint paráznaság esetén engedélyezett, de valójában még akkor sem.(A Pásztoromat idéztem, akit a paráznaságnál durvább történések után kérdeztek erről.)
20. Rozgó (válaszként erre: 18. - 18e79e1970)
2013. dec. 20. 17:10
És ha a férj paráználkodott?
2013. dec. 20. 15:45
www.keresztenyek.hu/biblia-a-valasrol/
2013. dec. 20. 15:44
Úgy tudom, hogy paráznaság esetén elbocsáthatja az asszonyt a férj, így olvastam. De azért ezt ne vedd szó szerint a mai világban. Azóta sok minden változott, és az egyház jogban megvan, hogy mi a teendő.
17. Basset (válaszként erre: 14. - 090716)
2013. dec. 20. 15:01
Ez a mondat nincs benne a Bibliában...
16. Basset (válaszként erre: 11. - KíváncsiFáncsi85)
2013. dec. 20. 14:54
Segítséget kérhet, ha van gyülekezete, a paptól, a lelkipásztortól. Annak kell beszélnie a férjjel. Ha nem megy, akkor hatóság. És igen, elköltözhet, például. Az, hogy valaki hisz Istenben nem jelenti azt, hogy szenvednie kell.
2013. dec. 20. 14:49
Válás az megengedett, de az újra házasodás már nem engedi.
14. 090716
2013. dec. 20. 14:43

Én azt hittem, a biblia szerint jóban, rosszban, egészségben, betegségben...


Ebből nekem az jön le, azaz nézeteim szerint, ha valaki templomban fogadott örök hűséget, akkor azt ember, Isten szét nem válszthatja.... evvan! ;D

13. rinike (válaszként erre: 11. - KíváncsiFáncsi85)
2013. dec. 20. 14:42
Jaj, nem olvastam figyelmesen a kérdésedet. Az én válaszom arra vonatkozott, hogy az egyházjog szerint mikor mit lehet tenni. Nem tudom sajnos, hogy a biblia mit mond az általad felvetett kérdésről.
12. Bettiiyy (válaszként erre: 11. - KíváncsiFáncsi85)
2013. dec. 20. 14:41

Elköltözik. Azt megteheti.

Igazából bármilyen esetben elkülönülhet a párjától, de elválni csak paráznaság esetén lehet.

2013. dec. 20. 14:35
Köszönöm a válaszokat.Most néztem egy filmet (Máté evangéliuma) amiben azt mondta Jézus,csak paráznaság esetén lehet elbocsátani a házastársat.Engem viszont érdekelne,hogy mi a helyzet olyan esetben mikor egy igen vallásos asszonyt teszem azt bántalmaz a férje? Az ilyen asszony mit tesz?
10. Basset
2013. dec. 20. 14:25
Persze, ha nem csalt meg, de szétveri a családot meg lelki terrorban élsz, akkor maradni kell... :S Isten szuverén, nem szabályokban gondolkodik!
2013. dec. 20. 14:18
Csak megcsalás.
2013. dec. 20. 14:18
A Biblia szerint akkor megengedett, ha tiszta lelkiismerettel mondhatod, hogy MINDENT, de legvégsőkig mindent megtettél azért, hogy együtt maradjatok... Egyébként, ha nem olvasod, miért fontos, hogy mit mond?
7. rinike (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. dec. 20. 14:16

Régen tanultam, de emlékeim szerint válás semmilyen esetben nem lehetséges, csakis a házasság érvénytelenítése lehetséges, ami annyit jelent, hogy semmilyen esetben nem bontják fel a házasságot, (azaz nem lehet válni), de bizonyos esetekben megállapít(hat)ják, hogy a házasság érvénytelen.


Ilyen eseteket találtam:

"A szentségi házasság érvénytelenítését egyházi bíróság végzi abban az esetben, ha komoly gyanú merül fel, hogy a megkötés pillanatában nem volt meg minden feltétel, illetve a házasság megkötése után olyan tények látnak napvilágot, amelyek egyértelművé teszik, hogy nem kellett volna megkötni. Pl. később derül ki, hogy enyhe nyomás, vagy kényszer alatt vállalta valaki a frigyet; ha az esküvő után jön rá az egyik fél, hogy a másik egyáltalán nem gondolta komolyan a monogámiát (de ismerkedés alatt, és házasságban is elég jól megjátszotta a hűséges férjet vagy feleséget); ha házasságkötés előtt az egyik fél elfelejtett valamilyen fontos - mind a két félre tartozó tényt közölni - örökletes betegsége van, nem kíván gyermeket, mert karriert szeretne, és abba nem fér bele a gyermek; ha egyik vagy mindkét fél a megkötés pillanatában lelkileg "éretlen" volt az életreszóló szövetség vállalására. /A hűtlenség önmagában nem érvénytelenítő akadály!/"

2013. dec. 20. 14:11
akkor is megengedett (tudomásom szerint), ha nem került sor házaséletre
2013. dec. 20. 14:07

Itt elolvashatod, ha van kedved és időd.


[link]

2013. dec. 20. 14:05
Megcsal, életet olt ki.
2013. dec. 20. 14:02
Nálunk semmissé nyilvánított az egyház egy házasságoz, mert kiderült, hogy a férfi meleg :)
2013. dec. 20. 14:01
Csak a kérdésemre kérek választ,a vallás kritika nem érdekel!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook