Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Madáretető és madáretetés fórum

Madáretető és madáretetés (beszélgetős fórum)


2017. nov. 2. 22:08
Új etetési hely esetén érdemes már az ősz beköszöntével megkezdeni az etetést. Érdemes persze néhány szabállyal tisztában lenni: [link]
2014. febr. 1. 13:28
Mi a helyzet az etetőknél? Nálunk csúcsforgalom van:)
2013. dec. 29. 14:38
Ma megjöttek a cinegék! :) Még egy etetőt ki kellettrakjak nekik. :)
2013. dec. 28. 20:06
Nálam is jóval kisebb a forgalom, mint szokott lenni. Szerintem csak a tavaszias jó idő az oka, hogy majdnem üresek az etetők.
2013. dec. 28. 08:24

Én is nagyon hiányolom az idén a cinkéimet. Kb. három éve lógattam ki az ablakba akasztott szárítómra egy kis műanyag vödröt , kivágott bejárattal. Egy-két cinke felfedezte, utána csoportosan jöttek, szinte egész nap folymatosan napraforgómagra.

Az idén is megjelentek. De kb. három hete eltüntek, egyetlen egyet sem látok. Pedig olyan aranyosak voltak ahogy sorbaálltak, ugráltak a szárítón, majd zuhanórepüléssel lecsaptak a magokra. Arra gondoltam, hogy az a baj, hogy kivágták az ablak előtti tuját, és messzebb van az első fa és az is tök kopasz. Majd a melletünk lévő lépcsőházban kiaksztott madáretetőre gyanakodtam, mert ahhoz közel van egy fa. De ott sem látok nagy forgalmat. Mi lehet ? Hiányoznak:(

2013. dec. 20. 13:04
Jöttek már?:)
2013. dec. 19. 19:48
Madáretető nem kell kiraknom, mert a Lujza (kutyám)tányérjához járnak a verebek, madarak és szerte szét hordják a száraz kutyakaját.
2013. dec. 19. 19:27
Milyen helyre tetted az etetőt? Van a közelben fa, bokor, ahová elbújhatnak?
2013. dec. 19. 16:48
Igen 2db.cinkegolyót is akasztóttam...
13. 27c72ee00a (válaszként erre: 12. - Annacsi)
2013. dec. 19. 16:10

:))

Cinkegolyót akasztottál rá?:)

2013. dec. 19. 15:32
Köszönöm a bíztató szavakat..Most még többet foglalkozom a madárlessel mint a karácsonyi előkészülettel...........várom őket remélem nem én vagyok a madárijesztő......
11. Fisica
2013. dec. 19. 14:36
Az se mindegy, hogy hová tetted az etetőt. Általában ha fán van, vagy nagyobb bokron, vagy ezek közvetlen közelében, akkor hamar megtalálják, mivel eleve ott is keresnek táplálékot, de ha pl: az udvar közepén csak úgy magában, akkor sajnos nehezen fedezik fel.
10. 27c72ee00a (válaszként erre: 9. - Annacsi)
2013. dec. 19. 14:13

Biztos, hogy mennek!:)

Főleg majd ha leesik az első hó, és nem találnak magokat máshol!:)

Tél végére meglátod, az sem fogja zavarni őket, ha kimész az ajtón, mert annyira oda szoknak!:)

Boldog cinkelesést kívánok Neked!:)

9. annacsi (válaszként erre: 8. - 27c72ee00a)
2013. dec. 19. 13:34
Köszönöm a biztatást. Még hosszú a tél..Remélem jönnek hozzám is.,,,,,
8. 27c72ee00a (válaszként erre: 7. - Annacsi)
2013. dec. 19. 12:46

Kicsit megnyugtattál, hogy más is ezt tapasztalja.

Mondjuk jönnek most is, mert kétnaponta kell kitennem magot, de nem úgy, mint tavaly.

Külön élvezet volt azt lesni, ahogy "sorban álltak", hogy beröppenhessenek:)

2013. dec. 19. 11:51
Testvérem aki több éve eteti a madarakat arra panaszkodik,hogy idén késnek a vendékek. Nagyon várom őket.
2013. dec. 19. 11:13

Tavaly, mikor először kitettük az etetőt, kb. fél óra múlva megjelentek a cinkék, és volt egy kis magányos vörösbegyünk is:)

Ő félénk volt, és mindig éppen két cinkecsapat között jelentkezett, mikor nyugisan lakmározhatott.

Az etetőbe kenyeret, és bármi más élesztős dolgot nem szabad tenni, mert felfújja a madarakat.

Magot is csak olyat, ami nekik való, a pörkölt - sós szotyit nem eszik meg.

Vettünk idén is cinkegolyót is, de arra még nem ugrottak rá (két hét óta), tavaly szinte folyamatosan reggeltől a délutáni sötétedésig himbálózott rajta valaki.

Mi sem értjük, hogy most miért kisebb az aktivitás.

Lehet, hogy a hosszúra nyúlt ősz miatt?

5. annacsi (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2013. dec. 19. 11:05
A többi évszakban vannak madarak,de verebet régóta nem láttam.Van egy szomszéd ház ahol elhanyagolt a kert nem lakik senki a feketerigók ott röpködnek.. lehet,hogy van még mit enniük?
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Annacsi)
2013. dec. 19. 10:12
Az függ attól is, milyen környéken laktok, hiszen ha madárhangot nem hallasz nyáron, akkor hiába minden, oda legfeljebb a veréb fog menni.
2013. dec. 19. 10:12
Idő kell mire a madarak felfedezik,hogy hol van nekik eleség!Ha van kutya még bátortalanabbak.Hamarosan lesz ott madár!Én ki szoktam szórni a fűre is nekik,így nincs leterhelve az etető,már a 40 kilós kutyám sem zavarja őket!
2013. dec. 19. 10:02
Sok jótanácsot kaptam Tőletek madáretető madáretetés témakörben,amit már 1 hete lehetőségeim szerint megtettem ennek ellenére egyetlen madárvendégem sincs.Mi lehet a probléma?
2013. dec. 19. 09:51
Madáretető

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook