Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi praktikák immunerősítésre és a téli betegségek lerövidítésére fórum

Házi praktikák immunerősítésre és a téli betegségek lerövidítésére (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házi praktikák immunerősítésre és a téli betegségek lerövidítésére

2014. márc. 3. 14:06
Régebben mi kamilla főzettel inhaláltunk, egy barátunk tanácsára felfedeztük a wick eukaliptuszos kenőcsöt. Közvetlenül lefekvés előtt a leghatásosabb nálunk, ti próbáltátok már?
2014. márc. 2. 12:03
Hát, lehet, hogy nem házi praktika, de nekünk az oscillococcinum vált be. Van egy ismerős orvosunk, ő ajánlotta. Szeptembertől 1 tubus hetente 1-szer, ha mégis elkezdődne valami kórság, 3 tubus első nap, 2 másnap, 1 a 3. nap. Hamar elmúlik a baj.
11. mongi
2014. febr. 4. 22:02
Én idén próbáltam először a kandírozott gyömbért,mert ajánlották,hogy tuti immunerősítő...hát,tényleg!!!Szinte el se hiszem!Eddig még mindig elkaptam a gyerekek betegségeit,de idén még egyszer sem!
10. mongi (válaszként erre: 3. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 22:00
Öööö....én szeretem...:))
2013. dec. 19. 21:34

A zsirra én is esküszöm, hogy nagyon jól bevált régi gyógymód. Amikor én gyerek voltam édesanyám mindig disznózsirral kente be a mellkasom és bekötötte éjszakára. Felszakitja a a száraz köhögést és eláll a köhögés legalább éjszakára.

Most a saját gyermekeimen is használom és szintén bevállt régi gyógymód.

8. norci10 (válaszként erre: 5. - Szomorkodó)
2013. dec. 18. 17:05
A mi falunknak van egy szerb testvérvárosa,onnan hozta egy ismerős. De ott is hagyhatta volna. :DDD Förtelemes egy valami. Amúgy elhiszem,hogy jótékony,de nekem kifejezetten nem volt az... :DDD
2013. dec. 18. 15:18
Ezekhez képest lightos a fekete bodza virág tea :) Ez a legjobb, 2-3 nap egy megfázás.
2013. dec. 18. 14:48
Unicum + ez hazai.
5. szomorkodó (válaszként erre: 4. - Norci10)
2013. dec. 18. 14:04

Amikor először ittam Szerbiában, akkor ott egy Szerb pasi beszélt rá, mondván milyen finom. 2 dl-es műanyag pohárban vette, kocsmában. Mondta, hogy húzzam ki egyszerre, mert gyógynövények, meg milyen jó lesz.

A világomat nem tudtam percekig, és majdnemhogy berúgtam tőle, mert ez egy erős szesz. Keserű, mint az epe, de mértékkel jótékony.

4. norci10 (válaszként erre: 3. - Szomorkodó)
2013. dec. 18. 13:55
Úristen! Olyat ittam egyszer. Jesszusom,lehet,hogy inkább az influenza összes kellemetlen zünetét választanám... :DDDD
2013. dec. 18. 12:16

Horvátország. Pelinkovac. 19 féle gyógynövényből.

A szemed kiugrik tőle, de nagyon jótékony. Szerbiában is kapható

2013. dec. 18. 09:46
Becherovka a legjobb megoldás ... csupa gyógynövény.
2013. dec. 18. 09:08
Lassan beköszönt a fagyos, zord tél. Vele együtt az influenzaszezon, ami akár hetekre is ágyhoz köthet.

Ennek legfőbb oka, hogy nem figyelünk oda az immunrendszerükre, ami olyan, akár egy kőfal: alkotóelemei a cink, a szelén, a vas és egyéb vitaminok, és folytonos karbantartást igényel, hogy távol tartsa a bacilusokat és vírusokat. A hűvös időszakban különösen fontos, hogy odafigyeljünk az étkezésünkre, ezzel is támogatást nyújtva védekező rendszerünknek. Több zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani. Fontos, hogy az idősek és vegetáriánusok különösen figyeljenek oda a kellő fehérje-bevitelre, míg a rendszeres húsfogyasztók egyenek sovány marhahúst, és kevés olívaolajat használjanak sütés közben, így élénkítve a szervezetet. Tovább gyengíthet még, ha keveset alszunk vagy mozgunk, és stresszes helyzetnek vagyunk kitéve.

Lássunk néhány dolgot, melyek hatékonyan támogatják az immunrendszerünket!

Ugrás a teljes írásra: Házi praktikák immunerősítésre és a téli betegségek lerövidítésére

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook