Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egészséges kávé fórum

Az egészséges kávé (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az egészséges kávé

2012. okt. 24. 19:01

Pár éve magas lett a vérnyomásom.

Mondtam az orvosomnak,ha most eltilt a kávétól,aláírja a halálos ítéletemet,mert én szenvedélyesen szeretem.

Három éve kaptam a gyerekeimtől egy szupi gépet,ami darálja is a kávét.Ugyanis mindig kiöntöttem amikor kihült és főztem frisset.Azt mondták nem szabad ennyit pocsékolni,inkább vesznek nekem olyat,ami egy adagot főz egyszerre.

A doki engedélyével iszom napi 3-4csésze kávét. Imádom!

2011. ápr. 27. 19:28
Sokan nem gondolják végig,ki is mondja,hogy a kávé ártalmas!Menj reggel orvoshoz,ülj le,várd meg amig az orvos megkávézik,és add elő a panaszod!Ja magas a vérnyomás,ne kávézz,stresszes vagy,ne kávéz!hű a szíved de kalapál!ne kávézz!és akkor ő,mit is csinált fél orán keresztül mielött behívott!na ná,hogy kávézott!
2008. aug. 17. 17:31
Egy ideje én is rákaptam a kávéra, és utána is olvastam hogy tényleg annyira "rossz"-e ahogy azt állítják... Mértékkel, napi 2-3 csésze az még nem ártalmas, a cikk szerint.
2008. júl. 1. 22:07
Egy jó erös Lavazza, ami csak valójában az igazi!
2008. máj. 30. 07:34

Tegap GYÜMÖLCSKÁVÉT ittam egy barátnőmnél. Nagyon finom!

(Tuti egészséges...bár kicsit inkább a teához hasonlít)

22. Librigabi (válaszként erre: 14. - 60dc903c1a)
2008. ápr. 16. 16:45

Szia!

Nekem is a nyugalom szigete, de csak VELED Zamárdiban! Csak sajnos ritkán jön össze.:(((

2008. ápr. 8. 16:22
reggeli sportolás elött szerintem kifejezetten jót tesz egy bögre kávé, de minden nélkül.
2008. ápr. 8. 15:20
SZERINTEM SEM ÁRT A KÁVÉ, MÉG AZ ORVOS IS AZT MONDJA ,A MAGASVÉRNYOMÁS ELLENÉRE IS LE, PERSZE NEM ERŐSET.ÉN AZ ÍZÉÉRT ISZOM.
19. Saci49
2008. ápr. 5. 13:30
Kedves Ildikó! Nagyon tetszett a cikked.Betettem a kedvencek közé.Sok minden "élvezetemről" mondtam le orvosi tanácsra, de akávé továbbra is "rabul" ejt.Imádom az illatát, ezt a hangulatot, amit leírtál.Mi is így kávézunk. Üdv:Saci
18. Zebka
2008. ápr. 5. 12:21

Nagyon tetszett a cikk, asziszem a lényeget fogalmaztad meg. Szerintem is az a fontos, hogy mit gondolunk róla. Ha elhisszük, hogy árt akkor meg is teszi !


Engedelmeddel "terjeszteném" !

2008. ápr. 5. 08:47
Reggel az az első,hogy felrakom a kávét,és megiszom.csak frissen,mert melegitve nem szeretem,sem hidegen.igaz,hogy az kb 1.5 dl,de filteres,és azt is tejporral iszom.Esetleg délután még 1 de az meg 3az1-ben,de az is tejjel,mert vizzel nem szeretem.
2008. ápr. 3. 15:38
En reggel kàvèzom, tejeskàvèt. Annyi kell a rendes napi èbredèsemhez. Ebèdutàn nagyon ritkàn. (Minden màsodik nap - karàcsony ès hùsvèt màsnapjàn kb.)
15. Polli
2008. ápr. 3. 15:35

A cikk olvasása továbbra is megnyugtatott.


Én jómagam is kávézom és valóban napi 1 kávé az egészséget, nem befolyásolja, még azt a magas vérnyomást sem. Különben is, szervezetünk úgy is tiltakozik, ha nem hasznos számára. Viszont ebédután nekiülve kényelmesen, társaságban vagy magunkban egyaránt lelki nyugtató, szükségünk van rá. Egészségünkre:))

2008. ápr. 3. 12:24

Kávézás közben olvastam el az írást. Gratulálok, élvezetes volt...mint a kávé...

A kávézás nekem is "nyugalom sziget" ebben a rohanó világban.

2008. ápr. 1. 08:45
Nagyon örülök a cikknek és tetszik is. Reggel a kávézás az nekem egy szertartás. Még mindig gyakorlom azt amit egy ismerősöm tanított egyszer, hogy reggel a kávét 33 kortyal kell meginni. Szórakozásnak sem rossz míg megtanulod, hogy lehet egy esszpresszókávét igy meginni.
12. zena01
2008. márc. 28. 21:21
A kávét hidegen iszom, tejjel és cukor nélkül. Nem az ízéért, hanem azért, hogy ne legyek álmos.
11. direne
2008. márc. 28. 00:16

Szeretem Szendi Gábor cikkeit, és örülök, hogy Neki jót tesz, de én amióta abbahagytam a kávéivást, és áttértem a zöld teára, sokkal, sokkal jobban vagyok, mind fizikailag, mind lelkileg. :)

Pedig imádom! :(

10. arc
2008. márc. 27. 15:37

Hát azért nem egészen igy van szerintem mert nem hiába ha valaki beteg az összes orvos elsö szava hogy kérem kevesebb kávé,alkohol és cigaretta.Vérnyomás,sav termelés,stb.Semmiféle bizonyiték nincs rá hogy a kávé annyira egészséges lenne.Itthon abszolut nincs bevizsgálva,pedig ez fontos,mert csak oda irják hogy Kukuli Mukuli professzor ázsiában csinált vele vizsgálatot,és sok ember megvesz ilyeneket.Utána néztem ennek a kávénak,korábban Ausztriában és Németországban is volt de már megszüntek a cégek.Vajon miért?

Amúgy én is kávés vagyok és ha találkozom olyan emberrel aki meg gyógyult töle akkor lehet hogy megrendelem de nem itthon mert külföldön fele annyiba kerül.

Jó kávézást.

2008. márc. 27. 12:26

GARTULALOK A CIKKHEZ :))

nagyon tettszett, es elvezettel olvastam, szinte mind ha a kezemben lett volna egy csesze forro, izletes finom kave,es nagyon magamra ismertem olvasva a sorokat, nekem az mindennapi, szinte ritualenak szamito tevekenyseg, hoyg ebredes utan a kezemben finom kaveval, meg egy kicsit uldogelek a fotelban, meleg takaro alatt, es nezem a napfelkeltet, es kozben nagyon elvezem a finom gozolgo kave izet es illatat.

imadok kavezni,es meg ha karos lenne akkor se tudnek le mondani rola :))

2008. márc. 27. 10:22
Most gyorsan iszom egy kavet!
2008. márc. 26. 10:16
én is kávézok reggel és délben esetleg kora délután.
2008. márc. 26. 10:02
Akkor mégsem kell leszoknom, bár eddig sem ittam sokat. :-)))
2008. márc. 25. 19:24
Hihetetlen kellemes volt olvasni ezt a cikket, szinte ereztem a kave illatat kozben. En is nagy kave elvezo vagyok. Szeretem izlelgetni, kielvezni minden cseppjet!
2008. márc. 25. 17:11
Nagyon szeretem a kávét igaz csak egyet iszom de nekem az élég.
2008. márc. 25. 16:07

Annyira örülök ennek a cikknek.Nekem a kávé az indító üzemanyagom.

Reggel a fotelban ücsörögve szürcsölgetve a finom gözölgő kávét.Isteni!

2008. márc. 25. 15:35
Ugyanazt a hangulatot,élményt írtad le,amit én is érzek,és élvezek kávézás közben.Ezentúl nem is fogok mentegetőzni senki előtt,mert hódolok e szenvedélyemnek.Köszönöm!
2008. márc. 25. 11:03
„A kávé, bármily meglepő, annak ellenére, hogy élvezeti cikk, nem ártalmas. Hogy oly könnyen elhiszünk róla minden rosszat, csak arról szól, hogy nem tiszta a lelkiismeretünk, ha élvezünk valamit.”
(Szendi Gábor)

Ugrás a teljes írásra: Az egészséges kávé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook