Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy káros szenvedélytől függő ember fel bírja mérni annyira, hogy amit csinál az rossz, hogy óvja tőle azt, akit szeret? fórum

Egy káros szenvedélytől függő ember fel bírja mérni annyira, hogy amit csinál az rossz, hogy óvja tőle azt, akit szeret? (beszélgetős fórum)


8. Babeck (válaszként erre: 1. - 77c8114ce7)
2013. dec. 17. 23:44

Nem találkoztam még olyan alkoholistával, aki beismerte volna, hogy ő az, és, hogy ez rossz.


Pedig sajnos volt pár a családban és a környezetben :(

7. nbandus (válaszként erre: 6. - 77c8114ce7)
2013. dec. 17. 15:26

Hát embere válogatja. Ebből is két eset van szerintem. Az egyik beismeri, hogy ő alkoholista, utálja is, de nem tesz ellene, mert "nekem már mindegy" hozzáállása van. Ő szerintem megpróbálhatja óva inteni a szerettét a hasonlóktól.

A másik esetben az alkoholistának fingja sincs róla, hogy ő beteg, és tagad... Ezáltal megvédeni se tud/akarhat senkit.


Szerintem az alapvető probléma már a szocializálódás folyamatában végbemegy. Ha valaki azt látja, hogy apja/anyja/akrákije vedel minden nap, az nagyo nagy eséllyel fog a pohárhoz nyúlni először stresszhelyzetben, aztán már napi szinten.

2013. dec. 17. 15:20
Pl. egy alkoholista, aki már hosszú évek óta vágja magát tönkre a piával, mennyire képes mást óva inteni ettől. Mármint nem önmagától részegen, hanem magától a piálástól... Vajon ha már függővé vált, úgy istenesen, akkor képes annyira "utálni" mégis azt a dolgot, hogy mást lebeszéljen róla?
2013. dec. 17. 15:18
Én nagyon cigi függő vagyok, de már a tiltás előtt sem áltam be soha megállóba cigizni, mert idegesített, hogy másnak is szívnia kell a füstöt. Gyerek előtt lehetőleg nem cigizek, és úgy egyáltalán zárt helyen sem szívesen. A csikket előbb teszem zsebre ha nincs szemetes a környéken, mint dobom el az utcán. Mindemellett napi 1 dobozzal szívok... sajnos... cigi esetében szerintem nem a függőség mértékén múlik, hogy mennyire vagy tekintettel másokra.
2013. dec. 17. 15:11

A kettes hsz. tényleg igaz, tényleg nem mindegy milyen szenvedély függő. Lehet az játékgép, drog,alkohol, sőt még szex is.


Aki nagyon függő, általában nem foglalkozik a környezetével. Persze, vannak kivételek is, mint mindenben.

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 77c8114ce7)
2013. dec. 17. 15:11
Lehet, hgy tudja, hgy rossz, de nem tud/kepes egyedul valtoztatni. Konoretan mirol van szo,mert ez sokfelekeppen ertelmezheto...
2013. dec. 17. 15:07
Attól függ, hogy 1. mitől függ és 2. akar-e változtatni. A cigiről hajlandó lehet leszokni, ha tudatosítja magában, hogy mérgezi vele a szeretteit és saját magát, és le AKAR szokni. De pl drog esetén szerintem ez nem így megy,...
2013. dec. 17. 15:01
Tehát magát évek óta mérgezi vele, vajon mégis tudja, hogy ez nagyon rossz? Egy igazi függő ember képes függése tárgyától védeni olyan embereket, akiket szeret? Óva inteni attól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook