Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet pótolni az iskolai végzettségeket igazoló bizonyítványokat? fórum

Hogyan lehet pótolni az iskolai végzettségeket igazoló bizonyítványokat? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 17. 14:28
ÚRisten ez elöbbit nem ide akartam ìrni csak a telimon el nyomtam az oldalt ! Sajnàlom ! :)
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Lizikebaba)
2013. dec. 17. 14:28
Hát ez munkanélküli kirendelt válógatja. Volt aki nekem kérte, volt amikor ismét be kellett jelentkeznem akkor nem kérték. Mindenképp jó ha magadnál van.
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - E74b8e1a7f)
2013. dec. 17. 14:27
Kicsit jobb szinben tünik fel mint a sima 8, és lényegesebben könnyebb egy szakmát elkezdeni vagy befejezni az érettségit
2013. dec. 17. 14:27

Milyen sms ? :)

A gondolàta is butasàg !

Valòszìnû h. ràd se fog gondolni.

Ez elöttem írònak igaza van töröld ki a szàmàt ! :)

8. e74b8e1a7f (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2013. dec. 17. 14:18
Jó akkor 10 általánosnak nem 8-nak van különbség álláskeresés szempontjából? Nincs...
7. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - E74b8e1a7f)
2013. dec. 17. 14:12
Ez nem igaz, 10 osztálynak számít nem sima 8-nak.
2013. dec. 17. 14:05
Na de én már régebben regisztráltam a munkanélkülibe, csak nem mentem el egy megbeszélésre vagy mire és töröltek. Ha szerencsém van, akkor eltárolták az adataimat, és minden bent van a rendszerbe. Tehát a munkanélkülibe, mindenképpen kérni fogják a bizonyítványt?
2013. dec. 17. 14:02
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, én is gondolkoztam, és az is volt a terv, hogy visszamegyek tanulni. De abba az iskolába már nem vennének vissza, ahonnan kirúgtak, max igen estire. Én úgy tudom, hogy 3-4 hónapos tanfolyamon (akármilyen, de én bolti eladóit akarom), meg lehet szerezni a szakmát, persze jó pénzért. Ezért is szeretnék előbb elmenni melózni, és egyrészt besegíteni a páromnak, másrészt félre tenni egy kicsit a sulira is. Ez a tervem, és remélem sikerülni is fog!
4. spinneli (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2013. dec. 17. 14:00

A kismamáknak sok támogatott képzés indul, ahol a képzés idejére pénzbeli juttatást is kaphatnak, kérdezz utána a munkaügyibe, hosszútávon sokkal jobban járnál, mint 8 általánossal elvállalni valamilyen munkát most, pláne, hogy ezzel a végzettséggel nem is túl könnyű.

Sok szerencsét kívánok.

2013. dec. 17. 13:48

Szia,

én pedig azon gondolkodtam, hogy nem szeretnél inkább visszamenni tanulni 1-2-3 akárhány évet, amíg a gyerekkel egyébként is otthon vagy?

Hidd el, nem olyan nehéz és a mai világban (sajnos) egy érettségi+szakma sem mindig elég a boldogulásra, szakma nélkül, általános iskolai végzettséggel elég valószínű a munkanélküliség.


Csak tanulással tudsz ebből kibújni valahogy és vannak már esti (délutáni) iskolák is, ha közben találnál munkát.


BIZONYÍTVÁNY: telefonon érdeklődj az általános iskoládban, gondolom valamilyen illetékért kiállítják újra.


Üdv: egy kicsit "öregebb" kisgyerekes anyuka,aki bizony tanul még (több diploma, munka stb. mellett)

2. e74b8e1a7f (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2013. dec. 17. 13:24
Akkor neked hivatalosan 8 általánosod van, az sehol nem fog számítani hogy 2 évet még valahol tanultál ha nincs meg az érettségid... Az iskolát kell felhívnod és tőlük kérni az általános iskolai bizonyítvány másolatát... Pénzbe fog kerülni...
2013. dec. 17. 13:14
Sziasztok! Megpróbálom röviden és tömören elmesélni, hogy mi is vezérelt, hogy ide írjak. 20 éves vagyok, és van egy 15 hónapos kisfiam. Párommal élünk 3an, ahol a párom a családfenntartó. Sőt, többről is beszélhetünk, mivel éjjel-nappal melózik szegényem, látástól mikulásig..állandóan hulla fáradt. :/ Én elvégeztem a 8általánost, és a 9.-10. évfolyamot. 11-iket már nem tudtam, mert mikor bejelntettem a suliba, hogy terhes vagyok, kirúgtak (persze én tehettem róla, mert a gyakorlati helyemről nagyon sokat hiányoztam). Ma már nagyon bánom, hogy annyit hiányoztam mert akkor halaszthattam volna 1 évet. De ugye utólag okos az ember. Na, és most kéne találnom gyes mellett vmi munkát részmunkaidőbe (4 max 5órába). Holnap megyek be a munkanélkülibe regisztrálni, de viszont van egy kis bökkenő: Nincs meg se az általános iskolai, se a középiskolai bizonyítványom. Ilyenkor mit tudok csinálni? Be kell mennem a középsuliba, hogy egy másolatot kapjak arról, hogy ott elvégeztem 2 évfolyamot, és egy felet, vagy hogyan? A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook