Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodáról kérdések fórum

Óvodáról kérdések (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 18. 06:32

Nálunk az első gyerek hatkor érkezik,de eszik otthon kicsot,majd alig várja a fwél8 at h betolják a reggelit:) mi pl fél9 re érkezünk,addig kell max beérni! 9 ig van reggeli és eltolva a foglalkozás,pl a torna ia így két csoportban!

Utána minden egyszerre közösen egész nap:)

45. szafaripók (válaszként erre: 44. - JanaW)
2013. dec. 17. 10:04

10 óraizni már együtt szoktak, meg ebédelni, meg uzsonnázni. Sőt, a napközbeni "kötött" elfoglaltság is mindenkire vonatkozik.

Szerintem kifejezetten jó, hogy reggel ilyen rugalmasak. Már csak azért is, mert van, aki 7.05-kor adja le a gyereket, és nem tudtak otthon reggelizni, mert a gyerek még álmos volt, de van, aki csak 8 után esik be. Szerintem a korábban jövő gyerkőccel szemben sem volna túl szerencsés, hogy még várnia kelljen jó másfél órát, mire reggelizhet... Aki meg később jön, és mondjuk otthon már evett, annak meg felesleges lenne ott ülnie, ha nem éhes. 10óraira már együtt ülnek le, olyankor általában gyümölcs van. De előtte, kb. 9től már közösen csinálnak mindent.

Nekem ez mindig is nagyon szimpatikus volt!:)

44. JanaW (válaszként erre: 42. - Kristofb)
2013. dec. 17. 09:54

Nekem ez azert eleg fura, hogy egy csoport tobb dolgot csinal egyszerre. Ha esznek a gyerekek, akkor en ugy gondolnam, hogy mindenki eszik.

En is igy emlekszem, hogy nalunk mindenki ult az asztalnal, meg az is, aki nem akart enni

43. Papp Szilvia (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 21:37
Nálunk is pont így van minden:))) nagyon jó megoldás:)
2013. dec. 16. 17:14

Szép napot mindenkinek!


Ahova én járok gyakorlatra óvodában, a mostani kiscsoportban van egy kislány akit pelenkázni kell. Reggel mielőtt bemey a csoportszobába bepelenkázzák a szülei, majd mikor mennek ki udvarra a gyerekek, a dadus néni ad rá egy új pelust, és lefekvés előtt is kap egy újat, de ha két pelenkacsere között nagyobb dolgot csinál, akkor azonnal kicserélik rajta pelust, tehát az óvodák felvesik a még nem szobatiszta gyerekeket, csak megkérik a szülőket, hogy minél hamarabb legyen szobatiszta a gyerek, mert gí megnehezíti az ő munkájukat.

Nálunk fél 9-től van reggeli, és mikor a dadus beviszi a reggelit a csoportszobába az óvónő addig elmegy a gyerekekkel kezet mosni, és utána közösen reggeliznek, ha valamelyik gyerek később megy be az óviba az egyedül reggelizik, ha otthon nem reggelizett.

2013. dec. 16. 16:29

Sziasztok!


Csak 2015-től lesz kötelező 3 évesen az ovi.


Ilyen hormonról még nem is hallottam. De fura egy gyereknek hormont adni.

40. szafaripók (válaszként erre: 39. - F6390e6b9b)
2013. dec. 16. 15:24
Nálunk beérni "illik" 8,30-ig. Ezért van reggeli 9ig.
39. f6390e6b9b (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 15:21
Nálunk is így van,annyi kivétellel,hogy reggeli 8:30-ig van.
38. nbandus (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 15:20
Ez tök jó. Ilyet még nem is hallottam. Nálunk a bölcsiben akármikor érkezik a gyermek, 8-kor van reggeli.
37. szafaripók (válaszként erre: 36. - Nbandus)
2013. dec. 16. 15:08

Reggel 7től van nyitva az ovi, és az ő csoportjukban (kiscsoport) 9ig folyamatosan van reggeliztetés - mert ugye van, akinek van reggel ideje reggelizni otthon, van, akinek nem, stb. Így mindig van egy asztal, ahol lehet reggelizni, nincs kényszer senkin. Nekem ez mindig is pozitív volt.

Addig meg a többiek csinálnak valamit, amihez általában kell az óvónő. Ez nem jelenti, hogy ezekben a játékokban más már nem vehet részt, de most pl. tobozt festettek karácsonyra, és a nagy "kézműves" asztalhoz egyébként is csak 6 gyerek + 1 felnőtt tud leülni egyszerre, így mindenképpen felváltva csinálják. Meg így nincs az, hogy valakinek kényserből kell odaülni produkálni, hanem amikor épp kedve van...

A kötött foglalkozás persze más (tornaóra, stb)...

36. nbandus (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 14:58
Az hogy lehet? Nem együtt reggeliznek? meg nem együtt vesznek részt a foglalkozásokon?
35. nbandus (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2013. dec. 16. 14:57
Szobatisztaságra nem csak nevelni kell, meg kell érjen hozzá a gyerek a nagy okosok szerint. A lányunk 2-2,5 évesen már ráállt, de neki nincs is semmilyen lelki problémája. Ha egy 5 éves kisgyerek napi szinten bepisil, az többnyire lelki eedetű, hiába a nevelés... :(
34. szafaripók (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2013. dec. 16. 14:51

Egyetértek...

Mondjuk "régen" az anyukáknak nem is volt ilyen "könnyű" dolguk - a pelenkafőzögetésre gondolok, szemben a mostani eldobhatóval.

Nekem anyukám sokszor elmondta, mennyire utált minket pelenkázni a tesómmal. Aztán amikor a kisfiamat pelenkázta, rácsodálkozott, mennyire más - és ha "annak idején" lett volna ilyen pelenka, biztos nem utálta volna...:)

Egyetértek egyébként, hogy egy oviban sokkal nehezebb lenne megoldani a pelenkázást - néha, amikor bent vagyok az oviban valamiért, és mondjuk a csoport egyik fele reggelizik, a másik fele valamilyen foglalkozást csinál, az rögtön leköt két felnőttet - és reggel még csak 1 óvónő van, a délutános 10re jön. Így előfordul az is, hogy az épp ott lévő szülő segít mondjuk egy wc-n lévő gyereknek, mert a dadus reggeliztet, az óvónő fest a többivel...

2013. dec. 16. 14:45

Vihar a bili körül :) Ez a szobatisztaság igen kardinális kérdés, de gondoljunk csak bele, hogyan és hol lehetne megoldható a pelenkázás egy átlagos oviban, csoportonként 2 óvónénivel, egy dajkával, huszonvalahány gyerekekkel. Szóval érdekes.

No meg a szobatisztaságra nevelés körül is csupa vita...nekem nincs gyerekem, így ebben nem foglalok állást. Régen az volt a divat, hogy hamar nevelték szobatisztává. Hogy ennek milyen hatásai lettek később, ez is megérne egy szakdolgozat témát :)

32. Cippora (válaszként erre: 28. - Destiny88)
2013. dec. 16. 14:40
ez most kérdés akar lenni??? Szerintem semmi baj nincs a válaszaimmal,ha mégis akkor majd a moderátor figyelmeztet ha van rá oka...:)
31. szafaripók (válaszként erre: 30. - Csengu)
2013. dec. 16. 14:39

Annyira mindenképpen, hogy ha valamit nem tudok biztosan, előbb utána nézek...

Ha meg tévedek, elnézést kérek, hogy a másikat jól lehurrogtam, nem az okosságát firtatom...

30. csengu (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 14:34
Örülök, hogy te ilyen nagyon okos vagy!
29. szafaripók (válaszként erre: 27. - Csengu)
2013. dec. 16. 14:24
Sebaj. Lényeg, hogy megtaláltad...miután jól letorkoltad azokat, akik első perctől a legfrissebb, hatályos szabályozást írták le segítségképpen a fórumozóknak...
2013. dec. 16. 14:21
Cippora, megoldhato, hogy egy kicsit kevesebb beleelessel valaszolj :):)
27. csengu
2013. dec. 16. 14:17

Na az a nagy helyzet, hogy most már én is összezavarodtam! :/


Több cikket is találtam, és mindegyikben más időpont szerepel! :)


A legfrissebb cikkben ez van: (2013.11.19)


"Az Országgyűlés döntése alapján csak 2015. szeptember 1-jétől lesz kötelező az óvoda a gyermek hároméves korától."

26. Cippora (válaszként erre: 24. - Csengu)
2013. dec. 16. 14:14
Ez pedig a gyakorlatban marhára nem így van.
25. Cippora (válaszként erre: 20. - JanaW)
2013. dec. 16. 14:12
Lehet ez egy bölcsiben így van,de szerencsére nem ez az általános.
24. csengu (válaszként erre: 23. - Csengu)
2013. dec. 16. 14:12

Vagyis 2013 év januártól bocsi!


Mivel nem lehet oldalt "reklámozni" így csak belinkelem, ezt a részt, de aki szeretné elküldöm neki privátba...


"A 2012 szeptemberében hatályba lépő köznevelési törvénnyel a tankötelezettség időtartama is módosulni fog. A tankötelezettség kezdete ugyanúgy 6 éves kor lesz, azonban az óvodai nevelés 2013 januárjától már 3 éves kortól kötelező, a felső határ pedig újra 16 éves korra csökken."

23. csengu (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. dec. 16. 14:10

Ez már érvénybe van!!

Ez év, tehát 2013 szeptemberétől kötelező az oviba járás 3 éves kortól!

22. JanaW
2013. dec. 16. 14:08

Akkor most 2014 vagy 15? 2 datumrol irtok.


Hazirendet meg sztem felulirja a torveny.

21. szafaripók (válaszként erre: 18. - Papp Szilvia)
2013. dec. 16. 14:06
20. JanaW (válaszként erre: 15. - Papp Szilvia)
2013. dec. 16. 14:06
már a bolcsiben sem fektetik a gyerekeket a pelenkazora. Ha pisi van, allva mint a lovakat, ha nagy van, akkor meg egy padra..
2013. dec. 16. 14:01
Nálunk a házi rendben benne van,hogy csak szobatiszta gyermeket vesznek fel!!De ha bepisilnak egyszer egyszer nem szólnak,kiteszik a szekrény tetejére a szennyest és kész!!Ma először az én lányom is bepisilt az oviban (2,5 éves) de meg sem elmítette az óvónő!
2013. dec. 16. 14:01

plusz:

2014 szept.től...én a kerületi szmk-s gyűlésről tudom személyesen! ez októberben volt...

az elmúlt két hónapban nem hallottam h ez változott volna...

17. Mzsuka
2013. dec. 16. 13:59
Nálunk az oviban akit pelenkázni kell nem fogadják,mert tiltva van nekik,nem tudják megfelelően tárolni a használt pelusokat. Sokan bepisilnek még néha a csoportban,a ruhát kimossák,de pelenkát nem adnak rájuk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook