Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mégis sikerült fórum

Mégis sikerült (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mégis sikerült

1 2
52. Virino
2015. jan. 14. 07:14
Mindenesetre szívből gratulálok a cikk írójának fogyásához és érdekelne, hogy jelenleg hogy áll a súlyával!?
51. Virino (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2015. jan. 14. 07:13

Íme a tökéletes nő! Szerintem nem itt kellene fényezned magad, ha nem tetszett a cikk és unod már a "sikersztorikat", mi a fenének olvasod el? Vagy szólsz hozzá? Szimplán csak lépj tovább. Elég felháborító, hogy három oldalon keresztül csak a Te hozzászólásaidat lehet olvasni, holott valószínűleg nem rád kíváncsiak, akik ide betérnek.

Egyébként nemrégiben elvégeztek egy kísérletet óvodás gyerekeken, hogy ki mennyit eszik és arra jutottak, hogy azok, akik nem eszik túl magukat, azoknak semmivel sincs nagyobb önkontrolljuk, vagy egészségtudatuk, mint a többieknek, egyszerűen az van a genetikájukba vésve, hogy ha jól laktak, ne egyenek tovább. És igen, lehet vitatkozni genetikai elhízásról, hogy létezik, nem létezik (és ezt nem feltétlen örökli minden gyerek, ne felejtsük el), de én pl. mikor több orvosnál is megfordultam, hogy mozgás és diéta mellett miért nem fogyok, sőt sokszor hízok is, legtöbbször csak kinevettek, hogy mit akarok én, hiszen minden családtagom kövér!

Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy kövér embernek a mozgása is korlátozva van, mert ha kimegy futni, vagy elmegy konditerembe, bárhová, kinevetik, pont az olyanok, mint Te!

Szóval ne ajnározd magad, ha azt sem tudod miről van szó!!!

Ja és én egyik terhességem alatt sem híztam, sőt, még fogytam is, pedig uannyit ettem, mint korábban, szimplán csak akkor volt jó az emésztésem!

2013. dec. 28. 12:53

A lényege a sikeres fogyókúrának az szerintem, hogy ne hirtelen váltson az ember életmódot. Mert abból nem mindig származik jó. fokozatosan kell csökkenteni bizonyos ételek fogyasztását és ráállítani az agyat egy rendszerre. Jómagam nem voltam túlsúlyos sosem, de 4 kiló + is nagyon zavart. Lomhább és gyengébb is voltam , elkezdtem összevissza mozgásokat végezni, semmi, kivontam a szénhidrátokat, kurdarc. Most mindent eszek ami jól esik, mértékkel és ésszel, sok sok zöldtea és egyéb folyadék mellé(hülyeség a szigorú napi 2 csésze, én ipari mennyiségben főzöm meg a picwick-es zöldteát , persze kell 1-2 hét mire érezni a hatást)mellett és napi 7-10 perces kardioedzéssel. Sokat sétálok és 1.5 hónap alatt 62 kg-ról 58-at mutat a mérleg és látszik is a változás. Igen, így ünnepek után is úgy, hogy semmilyen ételre nem mondtam nemet . ( persze ésszel és mértékkel fogyasztottam).


Aminek végülis köszönhetem, hogy nem adtam fel a kísérletezést hogy mi a legjobb módszer. Arra jutottam hogy semmiképp sem az önsanyargatás :)

49. e33ecb08b8 (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. dec. 28. 10:27
Köszönöm a válaszodat.:)
48. Krisz42 (válaszként erre: 47. - E33ecb08b8)
2013. dec. 27. 11:25
Nem hiszem,h nem tudod elképzelni,h nem vágyom máok elismerésére,ebben biztos nem.Van 3gyerekem,párom.Tőlük kapok elismerést.Biztos,h ha eljutok pl.egy sportágban olyan szintre,amire nem sokan képesek vagy ha igen,akkor is sok kitartás,átlagon felüli küdelem,kell hozzá ,de pl.ha van egy szint,ami felett már lenne értelme megmutatni,h mit èrtem el,akkor pl.nem fogok az alatt a szint alatt is kiállni a mellem verve,mert én azt étem el 3gyerek,család mellett,vagyis ami másnak 20évesen sikerült úgy,h csak azzal foglalkozhatott,akkor nekem ugye a korom miatt ,család miatt nehezebb,tehát mindenki ismerjen el.Na nem.Ráadásul én nem azét r csinálnám,hanem azét,mert pl.izmos,arányos,szép testet szeretnék.Aztán ha bárhol,főleg nyáron a strandon megjelenek,akkor úgy is megkapom az elismerő pillantáokat:),ds max.azért mutatnám meg máshol,h bebizonyítsam,ezt is el lehet érni.Tudod sokszor tanítottam másokat,akik aztán abból a tudàsból profittáltak,amit tőlem ingyen kaptak,de én nem foglalkoztam vele,h pénzt is csinálhatnék a tudàsomból.Viszont szívesen segítek.De ez az öndicsérgetés olyan dolog miatt,aminek mindennapi dolognak kellene lennie,na ez az,ami kiakaszt.Alapjáraton nem vagyok rosszindulatú,most sem èzem magam annak,csak kritikus vagyok.Egyébként ha valaki lefogy,akkor miért nem elég,h már jól èrzi magát a bőrében,esetleg ismerősök ugyis megdicsérik,ez a cikk olyan,mintha a dicsèretet ki kellene erőszakolni mindenkitől,ráadásul olyanért,amit nem is látunk,csak le lett írva és ami néhányunk szerint természetes.Nekem is volt,h valakinek leírtam,h mit tettem akkor,amikor hasonló helyzetben voltam,mint ő.Volt,h azt ìrták,elismerésük,de én nem ezért írtam,hanem azét,h tanácsot adjak,segítsek.Egyébként ha nem olyan a téma,le sem írom,mert sok dolgot magam miatt csinálok és az ilyen dolgokért nem kellene elvárni semmiféle elismerést,mert magunkról szól,attól még senkinek nem adtunk ezzel semmit.Ha adunk,azt kell elismerni,bár én adni is csak az adás öröméért szeretek,nem azért,h megköszönjék és nem is viszonzásért.
2013. dec. 27. 09:17

Kedves Krisz, miért vagy ilyen bántó? Miért gondolod, hogy csak a te igazságod az igazság? Miért támadsz? Szerintem éppen az a lényeg, hogy te is elismerésre vágysz,amit a normális, kordában tartott (és valóban elismerésre méltó) életedért nem kaptál meg.

Támadj nyugodtan, hogy dehogy ..meg nem is.. attól még ez igaz.

És gratuláció mindenkinek, aki egyszer az életben már legyőzte a "démonait"

46. dafke (válaszként erre: 12. - Krisz42)
2013. dec. 18. 22:33
Jay?
45. Krisz42 (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2013. dec. 18. 22:08

Itt fogyòkúráról volt szò.Egyébként ha itt csak tökéletes emberek vannak,akkor nem tudom miért jelenik meg naponta több olyan cikk,h segítsetek,mit tennéek,mit tegyek,miért ez,az,stb.

Egyébként nem tudom a cikkírò hâny éves,de ráadásul fiatalon nagyon könnyű nem kövérnek lenni.És akik öszintén írtak arròl,h lefogytak,nem tömjénezték magukat,sőt.De azok a sporttal étek el tartós fogyást és sokan beismerték,h lusták voltak és azért voltak kövérek,na meg az evésre se figyeltek,de ez nem olyan figyelést igényel,mint h túlkomplikáljuk,mindenféle idétlen,káros fogyókúrába belevágjunk.A harmadik szülésem után én sem lettem egyből újra karcsú,de kövèr sem voltam.Viszont mivel a szülés leamortizâlt-hosszú,h mi hogy,miért-ezért ahhoz is idő kellett,h felépüljek,viszont utána igenis mindent megtettem,h ne maradjon rajtam felesleg,persze az első a kicsi volt és a két nagyobb gyerekem,de még mellettük is lehet úgy szervezni mindent,h eleget mozoghasson az ember.De szerintem ennek alapnak kellene lennie,mint a fogmosásnak,fürdésnek.Ez a testünk,ebben kell élnünk,talán megbecsulhetnenk.A sport pedig rengeteg alázatról szól és akkor menni fog.

44. 39dbe380da (válaszként erre: 41. - 130454e42d)
2013. dec. 18. 21:52

Nagyjából teszek rá ki hogyan él, de véleményem lehet.


Kövérség felelőtlenség.


A legtöbb fogyókúrás sikertörténet ami itt olvasható, ostoba módszereken alapul, nem követendő és valóban megborítható velük az anyagcsere úgy, hogy a páciens elmondhassa magáról, hogy betegség miatt kövér és egy almamagtól is hízik két kilót.

43. 27c72ee00a (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2013. dec. 18. 19:18
Á, én már nem hiszek a mesékben!! :D
42. 130454e42d (válaszként erre: 34. - 27c72ee00a)
2013. dec. 18. 19:12
"Valami baja - nyűgje minden embernek van. " Kivéve a hoxát, itt nyüzsögnek a tökéletes emberek :)
41. 130454e42d (válaszként erre: 19. - 39dbe380da)
2013. dec. 18. 19:10
Mert neked nem tetszik? Az alap az lenne, hogy nem próbálunk beleszólni, más hogyan éljen.
40. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Anda39)
2013. dec. 18. 19:04
Szerinted az egészséges evés,h kalóriát számolsz?Vegyük azt,h 100évvel ezelőtt 3500-4000kalória kellett egy embernek naponta.Na ebben volt benne a megfelelő mennyiségű nyomelem,ásványi anyagok,stb.Manapság ugye a növények sem tartalmaznak már annyi hasznos anyagot,mint régen és râadásul jóval kevesebbet eszünk.Ez az egészséges életmód?Elárulom,h én több kalóriát eszem és mozgá terén sokszor léptem ki a komfortzónámból.Ma sokkal több a túlsúlyos ember,mint régen.Ha ez nem a tâplálkozással függ össze,akkor mivel?A kövèrség nem adottság,én azért nem voltam kövé,mert tettem èrte,de ti azt szajkozzátokh milyen nehéz lefogyni,stb.Én is lehettem volna kövér,de nem akartam.Tettem erte.Ennyi.....kérem a nimbuszt,ünneplést,stb.Nekünk miért nem jár?....Remélem senki nem veszi komolyan,h ez kellene,csak h érthető legyen a dolog.
39. Krisz42 (válaszként erre: 36. - Ibcsy19)
2013. dec. 18. 18:55

De volt amin változtatnom kellett.A naívságomért nagy árat fizettem.Sokkal nagyobb problémáim voltak,mint a túlsúlyom,de azért sem vártam dicsèretet,pedig mindenki azt mondta a környezetemben,h ő nem bírta volna,se végigcsinâlni,amin keresztülmentem,amit végigcsinâltam.

Miét gondolja azt valaki,h a soványság adottság,h má semmit nem tesz a kinézetéért?

38. 27c72ee00a (válaszként erre: 37. - Ibcsy19)
2013. dec. 18. 18:19

Örülök!:)

Nagy tiszteletem azoknak is, akik mernek ekkora beavatkozásra vállalkozni!

37. ibcsy19 (válaszként erre: 26. - 27c72ee00a)
2013. dec. 18. 18:16
köszönöm :) igen jól sikerült,gyönyörű lett hála a doki "aranykezeinek" :D
2013. dec. 18. 18:13

köszönöm azoknak akik "kiállnak" mellettem....NEM azért írtam le a történetemet,hogy dicsérgessenek! lehet,hogy én voltam túl akarat gyenge hogy annyira meghíztam , de IGENIS büszke vagyok rá,hogy letudtam fogyni

Krisz 42, értsed meg kérlek ,hogy minden ember más, nem hiszem el, hogy neked nincs semmi olyan dolog amin változtatnál,és mégsem menne olyan könnyen, meg igenis szükséges volt a plasztikára, nem is tudom ,hogy gondoltad,hogy az ember megszabadul majdnem a fele súlyától, és a bőrén nem látszik meg?...te tényleg nagyon elvagy tévelyedve

35. Winnifred (válaszként erre: 30. - Krisz42)
2013. dec. 18. 16:18

"Annyit mondtam,h most már legalább jobb formájú a lába"

jó lehet a gyerekednek lenni... te, és amikor megtanult írni, olvasni, akkor sem dícsérted, mert az "alap", majd ha költő lesz belőle, akkor?

Ez nem birkaság, hanem a gyerek motiválása és visszajelzés neki, hogy jól csinált valamit.

2013. dec. 18. 15:37

Aki éppen nem kövér, az testi és/vagy lelkibeteg, vagy magányos, vagy szegény ...

Valami baja - nyűgje minden embernek van.

Vagy hazudik.


De bárki ha elér valami eredményt bármiben, az dicsérendő, és bizony legyen rá büszke!

Nem másokra kell állandóan irigykedni, hanem saját magunk elé célt kitűzni, és azt megvalósítani!

33. Anda39 (válaszként erre: 32. - 39dbe380da)
2013. dec. 18. 15:29
Jómagam is a kalóriaszámlálás híve vagyok - tehát kordában tartom az étkezésemet, jelenleg napi 1500 ckal-nál többet nem eszem. :) Úgyhogy nálam nincs mit kapargatni. :)
32. 39dbe380da (válaszként erre: 31. - Anda39)
2013. dec. 18. 14:19

Az esetek igencsak elenyésző hányadában áll a háttérben egyéb ok, mintsem a nem megfelelő életmód.


Sok ember aki azt hiszi vagy állítja, hogy egészségesen él és nem "zabál", igencsak meglepődne ha kicsit megkapargatnánk a felszínt.

31. Anda39 (válaszként erre: 19. - 39dbe380da)
2013. dec. 18. 13:50

"Az, hogy valaki nem kövér, az nem jelent mást, mint hogy normálisan él"


Hát ezzel nagyon nem értek egyet. Csak körül kell nézni, és látható, hogy a kövérség nem attól függ, ki él egészségesen.


Igenis nagy akaraterő és kitartás kell ahhoz, hogy valaki lefogyjon! Ezt csak az tudja, aki maga is átment ezen a tortúrán. Akinek semmi erőfeszítésébe nem kerül a súlyára vigyázni, az persze hogy nem értékeli nagyra! Sajnos sokan vannak azonban, akiknek igenis csak nagy odafigyeléssel és lemondások sokaságával sikerül ez a dolog.


Magamról: évek óta rendszeresen futok, mellette más mozgást is végzek, mégis túlsúlyos vagyok (a BMI index szerint...). Pedig felemelem a seggem és nem is zabálok, viszont egyáltalán nem szégyellem magam emiatt.

30. Krisz42 (válaszként erre: 29. - Winnifred)
2013. dec. 18. 08:22
Annyit mondtam,h most már legalább jobb formájú a lába,de az nem a fogyás miatt vot,hanem a sport miatt és már írtam,a kimagasló sportteljesítményt pl.értékelem,mert az már tényleg plussz,sőt a kisebbet is,mert legalább képes kilépi jobban a komfortzónájából,de szerintem te sem tartod magad birkának.Ha nem,akkor gondolkozz el azon,h máoknak sem kell annak lenni vagyis a család,környezet nem kell,h mérvadó legyen,főleg ha látja is mindennek a hátrányát maga körül is.
29. Winnifred (válaszként erre: 28. - Krisz42)
2013. dec. 17. 20:34

Úgy látszik, te tényleg tökéletes vagy, én kérek elnézést... kár, hogy nem érted a lényeget, csak a sajátodat fújod. Azért nem ártana a saját mikrokörnyezeteden kívülre is kitekinteni néha.

Dícséretes, hogy a fiad lefogyott és megizmosodott. (Csak egy költői kérdés: akkor őt se dícsérted meg ezért egyszer sem?)

28. Krisz42 (válaszként erre: 25. - Winnifred)
2013. dec. 17. 19:26
Leírom,h mindkét szülőm dohányzott.Mindig is utâltam a cigarettafüstöt,csikket,hamutálat.Alkohololisták nem voltak,viszont fiatalon sokat hallgattam,h biztos alkoholista,cigis leszek,mert a szórakoztatóiparban dolgoztam.Jé,egyik sem lettem.Párom szintén nem alkoholista,no cigi,szerelmeskedni imádunk egymásal-ez káros?-és ő is sportol,a családi programok is főleg mozgásból állnak.Rossz tulajdonság....hmm...nem szívesen változtatok azon,h kerékpárral közlekedem,azzal viszem az oviba a legkisebb gyerekem,szívesebben korizom,úszom,kalandparkozom,csúszdaparkozom,kirândulok,kenutúrázom velük,mint a tv előtt ülök.És max.az a célom most,h belemélyedjek jobban egy nekem tetsző sportba,de azt sem azért teszem,mert mások érdekelnek.Csak magam miatt.Mint írtam,a nagyfiam is volt kövér.Elkezdett edzeni és nem mèrtéktelenül enni.Lefogyott,izmos lett.Na ezt tekintem alapnak,normális,egészséges hozzáállásnak.Nem várta el,h ezért hőssé avanzsáljuk.
2013. dec. 17. 19:16
Gratulálok!!!:)
2013. dec. 17. 18:33

Gratulálok a kitartásodhoz és erődhöz!

Megtörtént már a műtét?

Jól sikerült?

25. Winnifred (válaszként erre: 20. - Krisz42)
2013. dec. 17. 18:28

Hogy a szülők dugnák a gyerek szájába a cigit vagy itatnák, eléggé túlzás. Te még nem olvastál arról, hogy dohányzó szülők gyerekei sokkal nagyobb eséllyel lesznek maguk is dohányosok? Ugyanez a pia és az egészségtelen életmód. Számtalan statisztika készült már erről.

Úgy látom, te csak magadból tudsz kiindulni, hogy nálad hogy volt. Másnál ettől függetlenül lehet tök máshogy is! Az emberek és a világ nem tökéletes, hiába az a normális, hogy egészségesen élünk, rengeteg családban nincs ez így, ennyi. És ha valaki ennek ellnére jó útra tér, akkor nem értem, miért ne lehetne megdícsérni.

De nektek biztos nincs egy rossz szokásotok/tulajdonságotok sem, amin esetleg változtatnátok (és bizonyára örülnétek, ha azt elismerné valaki).

24. Krisz42 (válaszként erre: 23. - Vbrigi333)
2013. dec. 17. 14:35

Ma biztos kötözködős hangulatban vok.

Senki nem kényszerítette,éheztette.Ez mind a saját döntése.-valószínűleg most lett tele a hócipőm a jaj lefogyott,ő az etalon hozzászólásokkal,a na nekem bezzeg sikerült sztorikhoz.

23. vbrigi333 (válaszként erre: 1. - Ibcsy19)
2013. dec. 17. 13:49

Gratulálok! Elismerésem!Csak az tudja megérteni, aki végigment az éhezésen, depresszión, szégyenen.

Sajnálom, hogy sokat szenvedtél.Ehhez a magassághoz szerintem jó a 67kg is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook