Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesekönyv - rövid, de szép mesékkel, versekkel, mondókákkal? fórum

Mesekönyv - rövid, de szép mesékkel, versekkel, mondókákkal? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 17. 05:16

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Tegnap nagy nehezen sikerült kiderítenem az ideális könyv címét. Kovács Barbara: Figyelj csak. Az Idesüss folytatása. Sajnos már csak januárban juthatok hozzá, de így akkor szülinapi ajándék lesz.

2013. dec. 17. 00:17

Sas Szilvia a szerző: a Roland kiadó gondozásában jelent meg több ilyen mesekönyv is, elfogadható árakon(1400-4000 FT), a címét majd megnézem, megírom pontosan. a szerző és a kiadó tuti, a Tescóban mindig kapható, most már a Libriben is láttam, de a Tescóban jóval olcsóbb.

Nagyon szép, tanulságos mesék, én 5 éves lányomnak vettem, de a suliban ahol tanítok bevittem (ezért nem tudom a címét megnézni, csak a munkahelyen), szép, kedves történetek vannak benne, kifejezetten szép képekkel, és még azt is leírja, hogy miért jó a hatása a mesének (Pl. szorongásoldó, önbizalom erősítő, stb...). Nívós, szép könyv, több fajta is van.

Talán: Szívhez szóló történetek, mesék valami ilyen címe van.

Szerintem jó ajándék.

7. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Szecsilla)
2013. dec. 15. 16:50
Ha sok oldalu mesekonyvet szeretnel, akkor ajanlom nektek a 77 magyar nepmese c. kotetet. Az legalabb 300 oldalas, ha nem tobb, es nagyon jo mesek vannak benne.
2013. dec. 15. 14:57
Az én gyerkőceim nagyon szeretik Bartos Erika mondókás könyveit: Zakatoló, Százlábú, Zsákbamcska, Bárányfelhők, Hógolyó.
2013. dec. 15. 13:52
Öt éves a kislányom... És az Idesüss a kedvence... De már kívülről tudja az összes mesét. Azért szeretnék egy hasonló könyvet, mert sok oldalú. Nem csak mese van benne, hanem versek is, általában egy témához több is. És vannak benne feladatok is.... A mesék annyira hétköznapi történetek, hogy a gyerek nagyon könnyen el tudja képzelni magát benne...
2013. dec. 15. 13:31

Nagyon szereti a fiam a Bogyó és babócát, Boribont, de sok ehhez hasonló könyvet. Nem tudom hány éves gyerekről van szó?

Én mondókás könyvekből a Füzesi zsuzsanna könyveit ajánlom.

2013. dec. 15. 13:13
Kisfiam nagyon szereti a Bartos Erika mesekönyveit és verseit. Kisebbként nagy kedvenc volt még a Maszat és a Boribon könyvek is.
2013. dec. 15. 12:13

Tudnátok olyan mesekönyveket ajánlani, amiben rövid, de szép mesék vannak, emellett versek, mondókák is? Olyan, mint például az Idesüss.


Előre is köszönöm

2013. dec. 15. 12:12
Mesekönyv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook