Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Suliban milyen haj megengedett? fórum

Suliban milyen haj megengedett? (beszélgetős fórum)


1 2
41. M0ncsa (válaszként erre: 28. - 130454e42d)
2013. dec. 14. 19:20

Pont ezt akartam irni. Nem (csak) a helyesiras, hanem a stilus...


Ezenkivul a kulhonisag nem jogosit fel a pocsek helyesirasra, sot. En is vajdasagi vagyok, es? Helyesebben irok, mint a legtobb magyarorszagi. Nyilvan akinek nem inge, ne vegye magara.


Forum temajaval kapcs.: irta mar valaki, hogy kell lennie valamilyen szabalyzatnak kinezet szempontjabol. Ezzel kellene osszehasonlitani a fiad jelenlegi hajviseletet. Egyebkent - tapasztalatbol -, az egyhazi iskolakban eleg lokottek tudnak lenni a tanarok, ez teny. Sokan azt hiszik, hogy attol lesznek elokeloek, vagy a jo eg tudja, mik, ha egy csomo ertelmetlen dologba belekotnek. Lehet, hogy annak a tanarnak pont a hajviselet a heppje, ki tudja.


A helyedben, ha nagy a cirkusz, "rendberakatnam" a fiammal a fejet, majd jovore szepen beiratnam egy liberalis gimnaziumba, ahol kielheti a kamaszkori lazado hajlamait :) Ezt meg is beszelheted vele, hogy birja ki ezt a par honapot, aztan a gimiben jobb lesz.

40. Krisz42 (válaszként erre: 38. - 66429b468f)
2013. dec. 14. 18:33
És szerinted milyen frizura a hétköznapi?Érdekes,a tanárnak lehet műkörme,mindenféle nagy gyöngyös nyaklánca,stb.Ja és sminkelheti magát.Akkor most mi is van?
2013. dec. 14. 17:15
Festett, színes, provokatív, ápolatlan, bogaras, balesetveszélyes.
2013. dec. 14. 17:14

Az iskolában általában nem kedvelik többek között az ilyen "tengerészgyalogos"-frizurát sem.

A haj pedig néhány hét alatt megnô, tehát valami más lehet a háttérben. Azzal pedig nincs nagy probléma, ha az iskola kifogásol egy éppen adott frizurát.

Ne legyen mar divatbemutató az iskolában!

A munkahelyek egy részénél is így van, hogy öltözék-ruházat-smink-frizura-ékszer korlátozva, meghatározva.

2013. dec. 14. 16:34
kék esetleg zöld
36. Krisz42 (válaszként erre: 35. - 2e137fbcc7)
2013. dec. 14. 15:26

Igen,nálunk pl.a matektanár állítólag kicikizte a miniszoknyát is-ffi volt-,na erre én direkt miniben mentem.Viszont az egyik fiù meg rövidnadrágban.Na a tanár elkezdte cikizni,h mit mutogatja aszőrős lábait,engem meg jobban kiállítatott a pad mellől,h nekem szép lábaim vannak,ezeket lehet mutogatni,de neki,stb.Meg voltam lepődve,azt hittem cikizni fog.Mondjuk a banketten kikezdett velem,nagyon ledöbbentem,de gondolom azért nem cikizett.

Nâlunk maradt a dressz,én meg az elsők között voltam,aki szőrteleníteni kezdett.

35. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. dec. 14. 15:08

Brr...Ezt a dressz dolgot nálunk is erőltették eleinte, aztán föllázadtunk, hogy na ezt azért ne. Pedig külön tesiztünk lányok.

Én sem értem a mai napig, mi értelme volt a fiúkat hosszúnadrágban aszalni nyáron a tetőtéri teremben. Semmilyen pozitív hozadéka nincs, csak az oktalan ragaszkodás valami elavult, poroszos elvhez...vagy csak a tanáraink nem csipázták a szőrös lábakat :)))

34. Krisz42 (válaszként erre: 33. - 2e137fbcc7)
2013. dec. 14. 15:04
Ne aggòdj,ezek a 80-as években a sima sulikban is alapkövetelmények voltak.Köppeny,fiúknak hosszú nadrág,sőt a borosta miatt is beírtak egy oszt.társunknak.De szerintem ez az álprűdség nagyon taszító számomra,mert pla lányoknak kötelező volt a tornadressz és akkor még nem volt divat a borotválkozás pl.bikinivonalra.Nekem 15évesen kilátszott a szőr.Engem nagyon zavart,de ez bezzeg nem érdekeltea tanárokat.A fiúk meg állandóan engem bámultak,főleg mikor nekem kellett bemutatni a szekrényugrást,mert nagyon jó voltam tornából.És kötelező volt az a tornadressz.
2013. dec. 14. 14:54

Én is egyházi gimibe jártam, és igen komolyan vették az öltözködés/smink/haj háromszöget. Mondjuk én a 90-es évek végén jártam oda, azóta lazultak a követelmények...

Volt egy fiú osztálytársam, akinek félhosszú, vállig érő haja volt, na annak rendbehozatalára kitűztek egy dátumot. :) Pedig bírták a tanárok, jó srác volt, de ott ez nem volt megengedett. Ahogy a felnyírás sem, sőt, a fiúk rövidgatyában sem járhattak 40 fokban sem. Meg köpeny és társai...utáltuk, de el kellett fogadni. Aki oda akar járni, sok más szabályon kívül ezt is be kell tartania.

(az már más kérdés, hogy érettségi óta a legtöbben a templom környékét is gondosan elkerüljük, és bepótoltuk a lázadást kamatostul :)))

2013. dec. 14. 14:05

Én már másnap bementem volna az igazgatóhoz és megmondtam volna a magamét.

Egyébként ez a hajviseletdolog nekem nagyon kiakasztò.Lányomat azért nem vették fel egyházi iskolába,mert nem tetszett az igazgatónak,h nemcsak hogy rövid a haja,de két oldalt fel van nyírna,középen viszont van fufru.Szép arca van,jól áll neki,de láttam az ig.nőn,h neki nem tetszik.Viszonta többi lány kibontott,a szemébe,padjára,mindenhova rálógò haja nem gond,holott néha nem látnak tőle,tornaòrán nem fogják össze rendesen,ráadásul beakadhat,na az nem számįt.Ûgyhogy elhiszem,h a haja miatt piszkálták.Az enyémnek is hiába volt rendezettebb,mint másoké.

31. szafaripók (válaszként erre: 1. - Skippo)
2013. dec. 14. 08:27

Nézz utána a házirendben. Ha nincs kitétel a hajviseletre, akkor beszélj az ofővel. Bár szerintem van.

Nálunk az is szabályozva volt, hogy lehet-e festeni...

2013. dec. 14. 08:15

Mivel ez egy egyházi iskola, így ott biztos mások az előírások, amiről nektek tudni kell. Nézz utána.

Egyébként én is azt gondolom, hogy valami más is van ott, nem csak a haj probléma. Az én fiammal sosem volt gond, nem is szóltak a haja miatt soha, pedig én sokszor ki voltam tőle akadva. Velem sem volt gond, de az osztályfőnököm megtiltotta az egész osztálynak, hogy csőszárú nadrágot hordjon. Intőt nem kaptunk, de ha olyanba mentünk, akkor mehettünk haza átöltözni, illetve ha kifestettük a körmünket, akkor elővette az acetont és moshattuk le. Senki nem akadt ki ezektől, sem ő, sem mi, sem a szüleink.

Tehát, más gond van ott. Ha a gyereked jól öltözött, jól teljesít, nem bunkó, akkor csak a haja miatt nem piszkálják...

29. Lara1984 (válaszként erre: 28. - 130454e42d)
2013. dec. 14. 08:07
Kábé. Számból vetted ki a szót.
28. 130454e42d (válaszként erre: 18. - Vajola)
2013. dec. 14. 01:43
Nem az a gond, hogy külhoni vagy, hanem, hogy bunkón viselkedsz. Ugyanúgy joga van bárkinek "belepofázni", mint neked, ez egy nyílt fórum.
27. Lara1984 (válaszként erre: 26. - 408020f45e)
2013. dec. 14. 00:17
Ez ésszerüen hangzik.
26. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Skippo)
2013. dec. 14. 00:12

Ha év elején közölték mi az elvárás az öltözködésben, a hajviseletben, ápoltságban és most ennek nem felel meg a fiad, akkor jogos, hogy szót emel érte az of. Ha ez nem történt meg egyértelműen, akkor nem!

A lányoméknál középiskolában azzal kezdték az évet, hogy sorolták a megjelenési szabályokat, a szoknya hosszától a hajviseletig és szinezéstől a sminkig, a körmök hosszág, szóval mindent. Közölték, hogy a fiúk sem hordhatnak rövidnadrágot még melegben sem. Mindenki megértette (banki szakembereket képeztek és meg kellett tanulni, hogy akárhogy nem jelenhetnek meg)

Nekem volt olyan iskolám ahol az igazgatónő naponta körbejárta az osztályokat és akinek hosszú haja volt, az köteles volt összekötni vagy befonni (akár fiú akár lányról volt szó)

Szóval ha probléma van, be kell menni és meg kell beszélni. Az elvárásokhoz alkalmazkodni kell, amíg odajár.

25. Lara1984 (válaszként erre: 17. - Skippo)
2013. dec. 14. 00:12

Például a Délvidék azon városaiban, ahol a magyar nemzeti kisebbség van nagyobb arányban, adott az anyanyelven történö oktatás (így a magyar nyelvtan is); ezért írtam, hogy a tudás illetve nemtudás igényesség kérdése is lehet...


(P.S.: Jól eltértünk az eredeti témától!) :)

24. vajola (válaszként erre: 21. - Kisj)
2013. dec. 14. 00:08
te nem birod bozitivan zarni mert a lelked is rossz kigunyolod a masikat milyen a te lelked
23. Lara1984 (válaszként erre: 16. - Skippo)
2013. dec. 14. 00:06

A határon túli magyarnak is magyar az anyanyelve (söt -majdnem mindenkije). ;)


Tapasztalatom szerint a határon túl, kisebbségben élö magyarságnak többszörösen értékes az anyanyelve; ezáltal is megörzi identitását és hovatartozását (már amennyiben igény mutatkozik rá).

22. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Skippo)
2013. dec. 13. 23:56
Az osztályfönök esetleg a Habsburg etikettet is megköveteli?
21. kisj
2013. dec. 13. 23:54

Zárjuk pozitívan a napot.

Határon túli magyar vagy, oké.

Vedd úgy, hogy ma megtsnultad egy szónak a helyes leírását.

A stílusodon sajnos nem tudtunk ma javítani, de sebaj. Talán holnap....

2013. dec. 13. 23:53
Katolikus iskola?
19. vajola (válaszként erre: 16. - Skippo)
2013. dec. 13. 23:52
koszonom.ilyen magyar testverekkel szeretek irkalni.
18. vajola (válaszként erre: 14. - Kisj)
2013. dec. 13. 23:49
szerintem ne kuldj nekem semmit mert en a hataron tulrol irtam lehet nem jol de az igassag az hogy nem is neked csak bele pofaztal.akinek en irta szerintem meg ertette.ugy hogy nem kerem az angyalkadat.
17. Skippo (válaszként erre: 15. - Kisj)
2013. dec. 13. 23:46

De kell a magyar nyelvismeret, a naponta tanított nyelvtan.



Nyilván Ő nem itt tanult meg írni-olvasni. Nem úgy tanulta a magyar nyelvet, mint te vagy én.


Nekünk ez természetes, de neki sokkal nehezebb.

16. Skippo (válaszként erre: 13. - Vajola)
2013. dec. 13. 23:43

És nyilván nem a magyar az anyanyelved.



Sokat foglalkoztam a külföldön élő magyarokkal(azokkal, akik akaratukon kívül az ország határán kívül rekedtek) Mint pl. Erdély, a Vajdaság.


Minden tiszteletem azoké, akik ennyi év megpróbáltatás után is, ide jönnek, egy magyar fórumra írnak, mert itt érzik itthon magukat. És szánalmas, hogy a helyesírásba kötnek bele.

15. kisj (válaszként erre: 12. - Skippo)
2013. dec. 13. 23:39
az LY-hoz nem kell ékezetes klaviatűra
14. kisj (válaszként erre: 11. - Vajola)
2013. dec. 13. 23:38
küldök neked egy angyalkát, talán békés szép álmokat hoz neked
13. vajola (válaszként erre: 12. - Skippo)
2013. dec. 13. 23:38
igen az vagyok.
12. Skippo (válaszként erre: 11. - Vajola)
2013. dec. 13. 23:36

ugye külföldről írsz? Csak mert nincsenek ékezetek.



Ha külhoni magyar vagy, hagyd a bántásokat. Ne törődj velük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook