Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok ajánlani teljesen bio és egyben olcsó kozmetikumot? fórum

Tudtok ajánlani teljesen bio és egyben olcsó kozmetikumot? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. grizus (válaszként erre: 47. - Perseida)
2013. dec. 22. 05:19
Jó, kipróbálom. Lehet, hogy előtte meg is gőzölöm az arcomat.
47. Perseida (válaszként erre: 46. - Grizus)
2013. dec. 21. 07:47
Csak pár percig kell az arcodon hagyni. De ha ennyire idegenkedsz tőle, ne csináld, nekem mindegy :) lényeg, hogy az én bőröm már nem ragyás, mitesszeres, pattanásos, és ezt bizony a sónak köszönhetem. Kár volt a sok pénzt az évtizedek alatt kidobálni a sok kenceficére.
46. grizus
2013. dec. 21. 04:11
És hagyjam fent pakolásként? Durva ötlet.
45. Perseida (válaszként erre: 44. - Grizus)
2013. dec. 20. 06:53
Eleinte csíp, aztán ha kipucolta az arcodat, ez elmúlik. De csak a leírt módon használ, vagyis csak só és víz a bőrre, ha bármi mással is kenegeted hozzá, nem lesz annyira hatásos. Nekem működik és ártani egyáltalán nem lehet vele.
44. grizus (válaszként erre: 43. - Perseida)
2013. dec. 20. 05:23
Hát, lehet, hogy óvatosan kipróbálom. Csak sajnos csíp. Én már mindent próbáltam ragyák ellen, ha felteszek egy iszappakolást, utána szebb, de pár nap után megint gyulladtabb. Krémeket muszáj használnom, de már igyekszem csak biót feltenni.
43. Perseida (válaszként erre: 42. - Grizus)
2013. dec. 17. 07:23

Egyáltalán nem szárítja, a só optimalizálja a bőr állapotát. Megköti a bőr nedvességét, csökkenti a zsíros bőrben a faggyútermelést, a normál bőrállapotot idézi elő. Nekem a PCOS miatt pörsenéses, pattanásos, mitesszeres volt az arcom 35 éven túl is, rengeteget kínlódtam mindig. Tonikok, krémek, minden elképzelhető pakolás...A férjem használ sófürdőt az allergiája miatt, ugyanis arra is kiváló, de nem kötöttem hozzá évekig, hogy attól olyan a bőre, mint a baba popsija. Aztán egyszer én is vettem sófürdőt, a nedves sóval a vízben át is dörzsöltem magam, hát csak úgy csúszott a selymes bőrömön a kezem. Utánanéztem a neten, rátaláltam egy természetgyógyász nénire, aki aztán ajánlotta, hogy csak só és víz érje az arcomat. Azóta reggel-este zuhanyzáskor markolok a kád mellett tartott sóból, a nedves arcomat azzal dörzsölöm át, napközben meg csak vízzel öblítem le. Krémet egyáltalán nem használok, a bőröm kitisztult, eltűntek a piros pörsenések. Még utazáskor, ha valami miatt nem itthon alszom, akkor is veszek sót, vagy viszek két marokkal itthonról. Múltkor lusta voltam, tusfürdővel mostam arcot, szidtam is magam, mikor kipattogott az egész.

A sófürdő meg az egész testre jó, 2-5 kiló sót kell a kádba tenni, de nem szabad tusfürdőt, sampont használni, csak maga a só és a víz. Legalább fél órát el kell benne tölteni, 3 napi méregtelenítéssel egyenlő és rengeteg jótékony hatása van, meggyógyította a folyton benövő, hamar gennyesedő körmöm, nőgyógyászati panaszokat megoldott, a fájós derekunknak jó, tisztítja a sós pára a légutakat stb. Persze, rendszeresen kell alkalmazni, mi alig várjuk a hétvégét a férjemmel, mert az a jó sós fürdők ideje :)A sós vízben áztatott haj is puha lesz, tiszta és egészséges a fejbőr.

Teljesen jó a sima asztali só, az az olcsó féle, amitől jó piszkos lesz a kád:) nem kell bedőlni a drága sók kampányának, a sima durva asztali só remek és olcsó. Nincsen sóbányám, nem azért kampányolok mellette, csak a tapasztalat beszél belőlem. Bár nekem mondta el volna ezeket valaki 20 éve...A kamasz lányomat is rászoktattam, hogy az arcát csak só és víz érje, a kortársai kipattogtak, szegény lányok tiszta ragyák, az én lányom bőre pedig tiszta, mint a hó. Néha lusta a sóért nyúlni, na harmadnap ész nélkül sózza magát, mikor kezd pattogni a bőre.

42. grizus (válaszként erre: 41. - Perseida)
2013. dec. 17. 04:17

És az nem szárítja nagyon?

Én szoktam használni sós-olivaolajos-kávézaccos arcradírt, tényleg használ, de mondjuk külön a sót mint pakolást nem merném az arcomra rakni.

2013. dec. 16. 21:25
SÓ a legjobb a bőrnek is!
40. M0ncsa (válaszként erre: 39. - Grizus)
2013. dec. 16. 11:48

Szivesen. Ezt a blogot akartam amugy ajanlani, nem csak gasztro-receptek vannak, hanem tisztitoszer-, kozmetikum-receptek, dekoraciora otletek, szoval egy csomo minden.


Masik kerdesre (bar nem engem kerdeztel :D) - en speciel semmit vagy legfeljebb vizet, de a ferjem teat (cukor, tej nelkul), joghurtot, aludttejet szokott inni a reggelijehez, kekszeket meg nem eszunk.

39. grizus (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2013. dec. 16. 04:56

De én szeretek inni is tejet. Szendvicshez pl. mit iszol? Vagy kekszhez?

Köszi másik hozzászólónak a receptet.

38. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2013. dec. 15. 14:34

Igen, ez igy van :)


Egyebkent meg lehet otthon is kesziteni rizstejet fillerekbol, recept: [link]

37. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Grizus)
2013. dec. 15. 10:12
mert inni vizet kell, nem gabonatejet. Azokat kávéba, teába, tejberizshez, stb kell használni
36. 8e830f2dfa (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. dec. 15. 06:38
háziszappan :-)
35. grizus (válaszként erre: 33. - Bnoi7525)
2013. dec. 15. 06:28
Régen ittam ezeket a gabonatejeket, de az az igazság, hogy rendszeres ivásra nekem túl drágák. Egyelőre.
34. grizus (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2013. dec. 15. 06:27

Hát, nekem legutóbb nagyon fájt. Biztos... hm, elnézést, de túl szűk vagyok. És nem nagyon izgultam fel a vizsgálattól...

Jó ötlet a párna-huzat és a többi tippet is köszönöm.

33. bnoi7525 (válaszként erre: 30. - Grizus)
2013. dec. 13. 14:41

Az biztos, hogy a taplalkozast is erdemes atreformalni, elhagyni a feher lisztes, cukros eteleket, meg a tejet is. Probald meg a kokusztejet, zabtejet, mandulatejet. A tej is eleg sok gondot tud okozni. A nogyogyasztol meg ne felj, egyszer kell tulesni rajta. De ha esetleg van valami problemad, akkor azt belsoleg is kezelni kell. Foleg, ha nyilvanvalo jelei vannak, hogy valami nem stimmel. Ismerosomnel egyebkent volt olyan problema, hogy evekig nem volt ciklusa, teherbe esni is csak sok injekciozas utan sikerult neki, viszont fura modon a terhesseg helyreallitotta a ciklkusat teljesen.

A naturkozmetikumok hasznalata mindenkeppen jo megoldas, de ha pl pattanasos a borod, akkor pl. erdemes a kisparnahuzatot is surun cserelni, ezt borgyogyasz javasolta regen.

32. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Grizus)
2013. dec. 13. 14:30

Csacsiság. Ez a dolga, egész nap mást se csinál. Nem lehet kínos. Fájdalmas meg pláne nem, legfeljebb nem kényelmes egy-egy vizsgálat.


Ne sajnáld az egészségedre a pénzt!

31. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Grizus)
2013. dec. 13. 14:14

Jo, hogy ezeket leirtad, mert epp akartam ajanlani blogot (nem a Lukrecia-felet), ahol vannak receptek remek, otthon elkeszitheto kozmetikumokra. Sajnos a vasaroltban soha nem tudod, mi van, mert ami kevesebb, mint 5%, nem kotelesek rairni :(Ettol fuggetlenul szerintem is az Alnatura termekek jok, en a Sensitive samponjukat hasznalom, elegedett vagyok.


Borapolonak olivaolajat, azt is nagyon ritkan, mert amiota nem hasznalok tusfurdot, hanem csak szappant, azt is lokalisan, elmultak a borpanaszaim.


Nagyon fontos a taplalkozas is amugy, nem kell paleonak meg veganak lenni, csak egyel minel kevesebb vegyszeres, adalekanyagos kajat, ennyi. Plusz arra kell odafigyelni, amire speci erzekeny vagy.


Sok sikert!

30. grizus (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 12:16
Megnézte a petefészket ultrahanggal, semmit se talált. De én utálok nőgyógyászhoz járni, baromi kínosan érzem magam, és... fáj.
29. grizus (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 12:15
Igen? Jó, akkor meggondolom. De csak kuponnal tudom megengedni magamnak, de szokott lenni ilyen akció kuponos oldalakon.
28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:11
gyorsabb
27. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:10

endokrinomlógus azért jobb, mert ő megnézi a pajzsmirigyhormonokat is, és egyebeket


nőgyógyászhoz meg ultrahangra mennék, nem gyógyszerért...ha rögtön azt akar írni, akkor komolytalan, hiszen a petefészkekre rá kell nézni rendesen, hogy lássa, mi van ott (ciszta , egyebek)

26. grizus (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 12:10
Jó, bár nem tudom, a magánlabor miért jobb.
25. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:08
Nőgyógyász vagy inkább endokrinológus tudja kiírni, ha sztk-ra akarod. De én a helyedben magánlaborba mennék és megcsináltatnám ott mindkét vizsgálatot
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:07

Ó, dehogynem!!!

Ha tudnád, a petefészek mennyire inzulinérzékeny szerv!!

Nem véletlen okoz meddőséget az inzulinrezisztencia, és sorolhatnám. A koleszterinszint is sokat számít

23. grizus (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 12:07
Hormonpanel? Azt hol? Pontosan hova menjek?
2013. dec. 13. 12:05

Nézess hormonpanelt és inzulin-rezisztencia vizsgálatot is csináltass.

Már ha kész vagy megtudni a problémát és szembesülni vele.


Ha nem, hát nem, de az csak azt jelenti, homokba dugod a fejed.

21. grizus (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 12:04

De a tejecskémről nem tudok lemondani...):

Bőr-kérdésben igaz lehet a táplálkozás, de a menzeszhez egész biztos nincs köze. Az kizárt dolog.

20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:02

Magad döntesz.

Kétségbe lennék esve a helyedben, ha hónapok (évek?) óta nem lenne ciklusom.

De Te kenceficéznéd magad csak bioholmikkal, hátha elmúlnak a pattanásaid.

Semmit nem teszel meg a magad érdekében belsőleg. Persze, kenni valamit sokkal egyszerűbb, mint teljesen átgondolni, a szervezeted Neked mit enged meg és mire reagál negatívan.


Van, aki megengedhetio magának a zsírt, szalonnát, kelt kalácsot, kenyeret, cukrot, egyebeket.


Van, akinek a szervezete erre reagál és funkciókat állít le.


Nem vagyunk egyformák. De a megoldást a saját testünk jelzései alapján meg kell keresnünk és elfogadnunk, hogy nem vagyunk egyformák, nem engedhetünk meg magunknak mindent, amit a másik viszont igen.

19. grizus (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2013. dec. 13. 11:57
Persze, mindig ezt mondják, de nem tudok ezen változtatni. Mi a baj a táplálkozásommal? Szükségem van szénhidrátra és húsra is. Nem leszek se paleo, se vega. Eszem egy kis édességet, de nem tudok lemondani róla. Mindenki tudja itt, hogy súlyfeleslegem is van, de egyszerűen nem megy a diéta. Pedig volt már, hogy ment és fogytam is, és alig ettem mást. Viszont egyszer régen csináltam a szétválasztó diétát baromi szigorúan, tök jó eredményekkel, csak aztán rávetettem magam az ennivalóra. Szóval nem tudom. Igazából nem csak a pattanások miatt kérdeztem, hanem mert nem akarok vegyszereket a bőrömre kenni, azoktól függetlenül sem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook