Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosógépen - 2 éves lesz, Indesit felültöltős - kívülről rozsdásodik. Mitől lehet ez? fórum

Mosógépen - 2 éves lesz, Indesit felültöltős - kívülről rozsdásodik. Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. aug. 28. 21:40
Nekünk a szerelő mondta, hogy manapság max. 3 évre gyártják a gépeket, utána már nem érdemes javítani, mert kicsit kipótolva a javítás árát, már újat és modernebbet vehet az ember!
32. pmjudit (válaszként erre: 27. - Kalmár Edit)
2008. ápr. 13. 17:53

Én is nyitva hagyom minden mosás után, nekem kívül a burkolata az felnyíló ajtó összeeresztésénél és az oldalán rozsdásodik. Kívülről.

Mindent úgy csinálok, mint az előzőnél, ami nem volt rozsdás és ugyanott is van.

31. tengericsillag (válaszként erre: 30. - Hmv.)
2008. ápr. 13. 10:22

nekem a zsanérnál kezdett rozsdásodni,biztos hogy az adagolóból lecsöpögő viztől,dehát még a használati utasitásban is az van hogy hagyjuk nyitva a tetőt száradni.

MIvel képtelenség tisztán tartani a tartályt,én is vagy folyékonyt használtam bele,vagy a mosóport a dobra szórtam rá,és csak az öblitőt raktam a tartályba.

Most kb. 7 éves gép,az Anyukám használja,ezen kivűl semmi baja,a dobja is gyönyörű fényes.

Az egy éves Zanussi tűzhelyemről is lepattogott a festék egy helyen.Szóval tényleg bosszantó hogy ennyi pénzért csak ezt kapjuk,és ilyen esetben tehetetlen az ember.

30. Hmv. (válaszként erre: 29. - Tengericsillag)
2008. ápr. 13. 09:13

Mintmár írtam, nálam is a mosószeradagoló környékén rozsásodik a burkolat, szerintem szétmarja.

Ezért mostanában folyékony mosószert alkalmazok, hátha nem romlik tovább a helyzet.

2008. ápr. 12. 23:07

Nekem is rozsdásodott a Wp. mosógépem,ezért Elektroluxot vettem,hátha,talán,esetleg..

Még az tetszett meg benne,hogy a mosószeradagolója nem a fedélen van,hanem a dob fölött,könnyen ,de még milyen könnyen..tisztitható!A Wp.-ét aztán se szétszedni nem lehet rendesen,se belenyúlni,a mosószer meg csak rakódik bele.

2008. ápr. 12. 22:30
elírtam tetejét soha
2008. ápr. 12. 22:28
az enyém is indesit 3 éves, de még nem rozsdásodik, remélem nem is fog egy darabig. Mosás után mindíg nyitva hagyom a következő mosásig, tehát nem hajtom le a tetején soha. Lehet hogy ezért nem rozsdás?
26. pmjudit (válaszként erre: 25. - Emrus)
2008. ápr. 12. 21:23

Nagyon gondolkodtunk, hogy ismét 30ezer vagy 6ezer.

Az utóbbit választottuk, remélem nem bánjuk meg.

Két éve azért vettünk drága, nem gagyi, nem kínai csapot, hogy ne legyen vele gond.

Ha olcsót vettünk volna, nyilván nem lennénk ilyen mérgesek és azt simán kidobtuk volna.

Most csak reménykedhetünk...

25. emrus (válaszként erre: 22. - Pmjudit)
2008. ápr. 12. 07:51
Mi lett volna, ha még a javítását is ki kellett volna fizetni, szerintem nagyon meg kell gondolni, hogy javíttason-e az ember valamit, vagy vegyen inkább újjat.
2008. ápr. 11. 19:52
Tizenhat évvel ezelőtt, esküvőnk után vettünk egy Hajdú Energolux mosógépet. Mind a mai napig heti 3-4 alkalommal mosunk vele, semmi baja, nem rozsdásodik, nem vízköves, nem csöpög. Semmi pénzért és márkáért nem cserélném el.
23. sodrak
2008. ápr. 10. 12:59

Én is így jártam a szintén indesit mosógépemmel. Mosások után a fedőlapot éppen annyira nyitottam ki, hogy le tudjam venni a mosószeradagolót. Miután azt kivettem, kiraktam a csapba, hogy rendesen csöpögjön és száradjon ki. Így elég jól megállt a rozsdásodás.

Nagyon sokat mosok-heti 4-5-ezért 3 év után lecseréltem, mert a programidőt hosszabította, olykor folyt belőle a víz.

Ja, elvileg létezik a szavatosság fogalma, amivel 2 év után reklamálni lehetne a gyártónál. De nem érdemes, ezt egy szerelő mondta, mert "nem rendeltetésszerű" használat miatt úgysem kapnánk kárpótlást.

2008. ápr. 10. 11:03
A javíttatás sosem olcsó. Elromlott a 30000Ft-os csaptelepünk - garanciális. A javítás ingyenes , de a kiszállási díjat ki kell fizetni. 6000FT.
21. emrus (válaszként erre: 15. - Hmv.)
2008. ápr. 10. 08:26

Ha megvannak még a gép papírjai, azon rajta van hol szerelik és ott lehet cseréltetni a burkolatot, vagy a gyártó,forgalmazó címén lehet

érdeklődni.

De szerintem nem lesz olcsó mulatság.

20. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 17. - Zolya)
2008. ápr. 5. 22:15

Köszi a tanácsot..........DE 90.000Ft-os GÉPNEK NEM VOLNA SZABAD KETTŐ ÉV UTÁN ROZSDÁSODNIA!!!!!!

A blokkon amit akkor kaptam amikor vettem nem szerepelt az hogy nekem kell majd pingálgatnom!!!!

Férre ne érts,ez NEM neked és a párodnak szól...de

felháboritó hogy ilyen gyorsan amortizálodnak ezek a gépek...szerintem nagyon sokan(én is)azért veszek-vettem ilyen gépet ráadásul hitelre hogy minél kényelmesebben-könnyebben kitudjak mosni,az öt tagú családomra.Nem tehetem meg azt hogy 3-4 évente új mosógépet vegyek!

19. pmjudit (válaszként erre: 14. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 5. 22:02
Én úgy tudtam, hogy az Indesit jó minőségű.Pláne, ha megnézem az árát!
2008. ápr. 5. 21:59

Semmivel sincs párásabb helyen, mint az előző Whirpool. Ugyanott van.

A panellakás fürdőszobája pedig egyáltalán nem párás. Folyamatosn fűtött, mivel nem tudom szabályozni.

Egyszerűen gagyi az egész ennyi pénzért.

17. Zolya
2008. ápr. 5. 21:18

Szia!Most kérdeztem meg a rozsdásodás okát a páromtól.(Ő háztartási kisgép- és mosógépszerelő)

Nem feltétlen, hogy a géped belseje is rozsdásodik.De azért kezdett el rozsdásodni mer nagyon párás helyen van a géped.

Ő azt javasolta, hogy újra kellene festeni a gépnek a házát, hogy tovább ne terjedjen a rozsda.

16. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 5. 14:01
Hmmmmm....... Ha mosok azt vízzel szoktam...száraz mosásról még nem hallottam....nem lehet úgy mosni hogy ne érje a víz a gépet! Az előző gépem is a fürdőszobában volt,és az bírta 15 évig...mégsem ette meg a rozsda!!!!Itt sajna már nem a minőség a lényeg hanem az hogy sűrűn cseréld ki a gépedet!Valamiből meg kell élnie a cégeknek is.........
15. Hmv.
2008. ápr. 5. 13:38

Nekem Zanussi Jetsystem 1000 mosogépem van, öt éves, s szintén rozsdásodik a festés alatt, főleg a mosópor adagoló környékén. Úgy tűnik, mintha a mosószer marná valahogy a bádogot.

Szerintetek lehet cserélni a burkolatot?

Ilyet még nem hallottam. Hol árulnak ilyesmit?


A régi mosógépem Tátramat volt, kb. 20 évig használtam, panaszom nem volt rá, csak újítani akartam. Ezekszerint kár volt.

14. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2008. ápr. 5. 13:20

Jobb volt a minősége szerintem!

Bár nem mindig a márka számít!

13. pmjudit (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 5. 13:13
Az előző gépen is ott volt és mégsem rohadt!
2008. ápr. 5. 13:12

Túl párás a levegő ahol a géped van.

Nálam is ez a probléma,nekem a fürdőszobában van a gépem!

11. anan
2008. ápr. 5. 11:45

Sajnos olyan világban élünk, hogy minden háztartási gép úgy van "kitalálva" , hogy csak pár évet bírjanak. Ma már erről szól minden, a pénzről:(

Nekem Candy felültltősöm van (lekopogom) még minden okés vele, de ki tudja mi lesz két-három év múlva.

Amúgy lehet hogy megkéne nézetni...

2008. ápr. 5. 11:13
Valószínű megsérült a festése és víz érte...
2008. ápr. 5. 08:50

Az enyém Worpool 4 éves felültöltős és az is kívülről az ajtaja, ott ahol víz sem éri. Vígasztalódjatok, állítólag ezeknek a gépeknek 6 év a kihordási ideje utána már javítattni sem érdemes, csak sutty.

Ugye most nagyon meg vagytok vígasztalva.

2008. ápr. 5. 08:28

Az enyém is Indesit......3 éves és rozsdásodik az ajtaja (felültöltős)

Ki is akadtam amikor először észrevettem!!!!!

Azthinné az ember ha ennyi pénzt kiad legalább egy kicsit tovább bírja!!!!

Ha ezt tudom......biztos nem ezt veszem meg!!!!!

2008. ápr. 4. 12:42
Évekkel ezelőtt nekünk is Indesit volt, amit nagyon- nagyon megbántam. Tönkre ment benne a panel. Nem érte meg másodjára megcsináltatani, igy vettünk egy másikat, aminek évek ota semmi baja. Polar márkája van. Igaz olaltöltös, de tuti.
2008. márc. 25. 09:39
Igen,és ez nem csak a mosógépre vonatkozik,hanem mindenre.
5. pmjudit (válaszként erre: 4. - Dee7182d35)
2008. márc. 25. 09:35
Ez tényleg így van. Amikor vettük ezt az Indesitet, mondtam az eladónak, hogy olyat kérek, ami legalább 10 évig jó lesz. Azt válaszolta, olyat nem tud adni!!
4. dee7182d35 (válaszként erre: 3. - Pmjudit)
2008. márc. 25. 08:59
Ez benne a csel,hogy megveszed drága pénzért,ki nem dobod,mert működik,kicserélteted rajta a burkolatot,és mindjárt drágábbra jön ki a vége.szinte minden háztartási gép így van megcsinálva,hogy valamit mindenképp cseréltess rajta.Nekik nem éri meg,ha te 10-15 évig nem költesz rá,abból ők nem élnek meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook