Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Luca napja fórum

Luca napja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Luca napja

2016. dec. 19. 18:57
😊
2013. dec. 26. 19:20
Nagyon nagyon fontos nap...:)
2013. dec. 14. 08:45
:-)
2013. dec. 13. 17:33
Az én lányom Luca, lucázunk egész évben :) én is szoktam gyerekeknek ilyentájt lucázós foglalkozásokat tartani :) nagyon szeretem ezt a napot:)
2013. dec. 13. 13:43
És még péntek is van :))
4. 8bff41629d (válaszként erre: 2. - Flamina)
2013. dec. 13. 10:06
Szerintem is egy öröm volt olvasni a felvezető cikket...Sok érdekes dolgot megtudtam én is akkor a Luca-nappal kapcsolatosan...
2013. dec. 13. 09:59

Jaj, nekünk igazán csodálatos Luca napunk lett! :-) nyáron költöztünk be a házunkba, még szinte idegenek vagyunk a faluban, így aztán fel sem merült bennünk, hogy ma meglepetésre ébredünk...

6 óra után kicsivel megjelentek a helyi iskola néptáncos gyerekei (ugy 10-12 évesek) és úgy nyomták a "Luca, Luca kitty-kotty, kitty-kotty"-ot, hogy csak zengett bele a ház, az udvar :-)

Jól megszalmáztak bennünket, az udvart, a tornácot, a konyhát, igazi kis termékenység varázslók :-) El is döntöttem, nem megyek decemberben inszeminációra, ha a Jóisten ezek után se ad gyereket, akkor nem szabad rajta erőlködnünk:-)

2013. dec. 13. 09:18

Jól összeszedted, öröm volt olvasni:)

Köszönöm!

2013. dec. 13. 09:08
A téli ünnepkör, az adventi időszak egyik jeles napja Luca-nap, amely december 13-ra esik.
A Luca latin eredetű keresztnév, amelynek jelentése: fény, fényesség, virradatkor, hajnalhasadáskor született. Ez a név a Lúcia egyik formája, a latin Lucius férfinév női párja, és a lux (fény) szóból eredeztetik.

Ugrás a teljes írásra: Luca napja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook