Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha most veszek egy új TV-t, akkor ahhoz még kell az a "doboz", hogy legyen adás? fórum

Ha most veszek egy új TV-t, akkor ahhoz még kell az a "doboz", hogy legyen adás? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. ◄Ilona► (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 15:44

Nem "magas" .... túl alacsony.

Nem sűlyedek tovább a Te - személyeskedő - szintedig (Te kis kíváncsi), mert ott legyőznél a rutinoddal. :-P

2013. dec. 12. 15:33
Új tv-hez többnyire nem kell semmilyen doboz, működik anélkül is, mert van benne mpeg4 dekóder. Régen mpeg2-es lcd tv-k voltak ahhoz is kell. Képcsöves tv-hez természetesen kell. Antennából egy egyszerű szobaantenna is tökéletes jelet ad, de mióta rátettük rendes tetőantennára az osztrák csatornák is foghatók (kisalföld). Ha MinDig tv-vel több csatornát is szeretnél fogni nem csak a 7 ingyenest akkor vagy doboz kell, vagy pedig a tv oldalában van egy nyílás oda kell tenni egy kártyát és fogható még kb. 30 csatorna.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - ◄Ilona►)
2013. dec. 12. 14:33
:DDD Vegyél egy hűtőfürdőt. :DDDD Megnéztem ugyan ki ez a nagyon okoskatörp, láttam minden fórumon ilyen "kedves" és rettenetesen okos vagy. Nyugodjál meg szépen, tényleg lépek. Azért még annyit,ha a családban tapasztalok valamit, az olyan hiteles információ számomra, ami akár velem is megtörténhetne. De gondolom ez túl magas. :DDDDDDD
2013. dec. 12. 14:26

1. Én kérek elnézést, ha bárhol "lehülyéztelek" volna! Ha mégsem, akkor csak úgy érzed. :-)


2. "... családban tapasztaltak" ... tehát MÁSOK?!

Te a "máséval vered a csalánt"?


Én a saját(!) VALÓS tapasztalatomat osztottam meg a kérdezővel, míg Te BOWIE 21-es hsz.-szintjén írogatsz.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - ◄Ilona►)
2013. dec. 12. 14:13

Akkor a saját maguk elleni parasztvakítás, mert az ő válaszait másoltam ki.


De legyen az, te meg legyél boldog, hogy igazad van. :D


Én meg tudom amit a családban tapasztaltak. Nyugodtan hülyézzél tovább, lepereg rólam, nem azt nézem mit mondanak.....

26. ◄Ilona► (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 13:57

Ezt - amiket leírtál - úgy hívják: "parasztvakítás".


Nem ez volt a kérdés!


30-40 ezer Ft-ért már lehet kapni olyan TV-ket (55 cm-es képátlóval), amelyeken NÉZHETŐ az olcsó piaci "lepke" antennával 7 földi sugárzású adás ... INGYEN!


Ennyi!

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - ◄Ilona►)
2013. dec. 12. 13:18

Kinek jó?

Mindenekelőtt annak tűnik alternatív és költséghatékony megoldásnak, aki olyan családi házban, társasházban, nyaralóban stb. akarja megoldani a tévékérdést, ahol megoldható az egyedi antenna felszerelése. Az is lényeges, hogy olyan helyen legyen az ingatlan, ahol működik a szolgáltatás, illetve hogy a csatornák számában is kompromisszumot kell kötni – egyelőre legalábbis.


Hol működik a szolgáltatás?

A honlap adatai alapján jelenleg a lakosság 88 %-a fér hozzá a Mindig Tv-hez. Ahogy az alábbi térkép mutatja, Vas megye szinte teljes területén működik a dolog. Aki azonban biztosra akar menni, az a „Lefedettségi adatbázis” menüpont alatt a településen belül utcára és házszámra is rákereshet. (Mi próbaként beütöttünk néhány címet, mindenhol jelen volt szolgáltatás.)


Mindig Tv

Mi kell hozzá?

A Mindig Tv digitális úton sugároz, így a csatornáinak vételéhez két alapvető dolog szükséges. Először is kell egy megfelelő antenna, másodszor egy megfelelő televízió.


Az antenna nem egy nagy fakszni. Egy úgynevezett DVB-T antenna kell hozzá, amivel sok családi ház eleve rendelkezik, ha meg nem, akkor már 2-3 ezer forinttól már kapható. Az Antennak.hu– n például már külön rovata van a Mindig Tv vételére alkalmas antennáknak.

--------------------

Erről beszéltem, csak úgy nem jön vagy antenna, vagy speciális készülék kell hozzá. Amiben benne van a vételi lehetőség, az meg 100 ezer Ft fölötti

van csak.

24. ◄Ilona► (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 13:10

Na, ez az a hsz. amiben a butaságot terjeszted.

Miért kell hozzászólni olyanhoz, amiről fogalmad sincs?


2 éve nézzük LG TV-n a földi(!) sugárzású adásokat, attól függetlenül, hogy van dekóderünk is. Viszont ha nincs rá szükség, nem kapcsoljuk be (pl. RTL,M1,M2, DUNA).


Tehát igenis VAN ingyenes adás, amit a megfelelő (dekóderes) TV-vel lehet nézni.


A készülék árának SEMMI KÖZE az adáshoz! :P

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Wydra21)
2013. dec. 12. 13:03

Már néztem. De engem nem is érdekel. :)


Eleve ezekből a csatornákból amit felsoroltál az M2-t szeretem a meséi miatt. Az RTL, TV2 népbutító . hülye sorozataival , én szennycsatornának tartom őket. A Duna, meg mindig a határon kívüliekkel foglalkozik, meg ....,na nem írom már le mivel :D Persze akad itt legalább minőségi műsor is.

Majd a fórumindító eldönti mire van igénye.

Mindenkinek szép napot! :)

22. linksys (válaszként erre: 21. - Bowie)
2013. dec. 12. 12:59
ez azért nem így van teljesen..amit írtam, az úgy van és konkrét válasz.)
21. bowie
2013. dec. 12. 12:57

Egyébként ez jó kis vakvezetvilágtalant fórum lett.:DDD

Tipikusan Bözsi néni, MAri néni, Júúcsa néni kiült a ház elé, hogy megvitassák a világ új dolgait.:))))

20. Hilarie (válaszként erre: 2. - Ficusbenjamicus)
2013. dec. 12. 12:56
A legtöbb új tévével (s megfelelő antennával) már tudod fogni a 7 ingyenes csatornát. A boltban biztosan megmondják, az, amit nézel, már jó-e erre. De ha még jó a régi tévéd, s csak ezért vennél, szerintem jobban jársz, ha csak egy "dobozt", azaz set-top-box-ot veszel. Az azért jóval olcsóbb. De fontos az antenna is. Ha nem megfelelő az antennád, bodozzal, új tévével sem tudod majd fogni az adást. Nincs esetleg ismerősnek set-top-box, amivel ki tudnád próbálni?
19. wydra21 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:55

Hát, ha nem hiszed, járj utána. [link]

Ennél többet nem tudok mondani neked erről. :)

18. bowie (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:55

Hát, a miénk (egy samsung led tv, 3 éves) most megnéztem, elvileg alkalmas a magyarországi szabad hozzáférésű digitális műsorszórás vételére..ez van a könyvében. De sosem próbáltuk.

Az átállás óta viszont nem tudom van e szabad digitális műsorszórás.

17. linksys (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:54
7 ingyeneses fogható tv adás és 4 rádió csatorna
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Wydra21)
2013. dec. 12. 12:54

'Naja, az ismerősömnek bekötötték szociális alapon, nagy car. Máe nem tudom hányszor voltak kint náluk és a boksz mellé, még antennákat csereberétek, Bp,-ről van szó.

Na mindegy, lehet más kerület más város, másképpen működnek a dolgok, mások a vételi lehetőségek.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Wydra21)
2013. dec. 12. 12:50

Néztem, normális műsorok fogadására kell előfizetés.


Nem nagy dobozos TV-im vannak,nem is 2 Ft-ba kerültek, nekem UPC csomagom van, ha nem lenne tuti nem tudnék vele fogni semmit, igaz nem próbáltam még.

Ingyen nem hiszem, hogy bármit is adnak, gondolom akkor beleépítik a készülék árába.

2013. dec. 12. 12:47
Akkor valamit nagyon elrontottál. :) "A korábbi, analóg kínálathoz (M1, RTL Klub, TV2) képest jóval több csatorna (M1, M2, RTL Klub, TV2, Duna TV, Duna World, euronews) műsora elérhető, ráadásul kiváló minőségben, szellemkép, villódzás, színtorzulás nélkül. A legmodernebb technológia alkalmazásával nagyfelbontású (HD) adásokat is foghatunk ingyenesen." Idézet szintén a mindigtv.hu-ról
13. bowie
2013. dec. 12. 12:46
Attól függ mennyire egyszerű a tv..a toshibának van olyan led tévéje, amiben van vmi dvb tuner, és ennek köszönhetően nem érintette az átállás, ahhoz elég egy szobaantenna.
12. wydra21 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:45
Pontosan azért, mert 3-4-5 éves. :) De ha megnézed a linket, amit bemásoltam, ott le van írva minden. :)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:43
Ja boksszal sem, ha nincs előfizetésem. Az alap meg a rászorulóknak jár szociális alapon.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Wydra21)
2013. dec. 12. 12:41
Miért? Nekem a 3-4-5 éves TV-immel box nélkül nem jön adás.
9. wydra21 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 12. 12:40
Bocs, de ez nagy butaság. :)
8. linksys (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. dec. 12. 12:39

Szia, Ha új tv-t veszel, gondolom LCD vayy LED, azok olyanok, hogy nézheted rajta a Mindigtv 7 ingyenes előfizetés nélküli adását,


Ott ahol veszed,van szakember, aki erről majd felvilágosít, de keresd a tv-n a Minidigtv matricát.Amelyiken van, azzal lehet nézni.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2013. dec. 12. 12:38
Nem a TV-től függ, hogy van adás benne vagy sem, hanem az előfizetéstől. Pont az átállás óta nem tudsz semmit fogni, elő kell fizetned valamelyik szolgáltató, valamelyik csomagjára.
2013. dec. 12. 12:38
Itt jól le van írva: [link]
2013. dec. 12. 12:37
Persze csak akkor, ha nem vagy kábel előfizető valahol, oda nem kell.
2013. dec. 12. 12:36
Szia! Az új tévékhez nem kell külön venni média boxot, az alap csatornákat tudod vele nézni, de a boltban ahol a tv-t veszed, ott meg tudják mondani, hogy az adott típus rendelkezik-e vele. :)
2013. dec. 12. 12:36
Szerintem kell a doboz is.
2013. dec. 12. 12:31
Ne nevessetek ki, de júl. 31. óta nincs tévém, mert a régin a digitális átállás óta nem jön be semmi. Nem is igazán hiányzott eddig, de jön a karácsony, az ünnepek, és jó lenne néha tévézni. Csak nem tudom, hogy ha most veszek egy új, egyszerű kis TV készüléket, akkor ahhoz mi kell még, hogy bejöjjön az adás? (Azt hiszem, néhány csatorna bejön kábel előfizetés nélkül is.) Kell az a doboz? Vagy valami antenna? Köszi előre a segítséget!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook