Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közös játékok 5-8 hónapos babákkal fórum

Közös játékok 5-8 hónapos babákkal (beszélgetős fórum)


2013. dec. 12. 10:34
Nem mindegy h 8 vagy 5 hónapos.Kisfiam 5 hónapos és olyan sok mindent nem lehet meg vele jatszani,mivel ülni sem tud.rakok köré játékokat,h forogjon,beszélek hozzá,arcokat vágok,amiken nagyot nevet de a legjobban a 4 éves nővérét szeteti nézni ahogy játszik
2013. dec. 12. 08:07
Van egy könyv, "Anya taníts engem"- ezt neten is megtalálod. Ebben is vannak ötletek, hogy milyen idős korban mivel tudod fejleszteni/játszani vele.
13. spinneli (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2013. dec. 11. 10:38

Ó nem játszunk mindig együtt, megvan a külön játékideje is.

Sajnos elég hamar ráun a dolgokra, ezért is kérdeztem.

2013. dec. 11. 10:18
Szerintem ebben a korban még az a legfontosabb, hogy felfedezze a környezetét. Most tanul mászni, azzal van elfoglalva, hadd fedezze fel a körülötte lévő dolgokat. Énekelj neki mondókát, lovagoltasd, de nem kell minden idejét lekötni különböző játékokkal.
2013. dec. 11. 09:05

Köszönöm szépen, nagyon jó ötleteket írtatok, jópárat játszunk is, csak frissíteni szeretném a "repertoárt".

Várom a további ötleteket.

:)

10. youlcsi (válaszként erre: 5. - Azure_)
2013. dec. 11. 09:00
építeni is megpróbálhat egy ekkora (8 hós) gyerek már. nem kell több, mint 3-4 kocka... lehetőleg tüskés vagy mágnesen felületű, hogy könnyen együtt maradjanak. így van sikerélmény :D
9. youlcsi (válaszként erre: 4. - Temmp)
2013. dec. 11. 08:59
jajj, selyemkendőt ráteríteni, letakarni vele a gyereket... aztán had szedje le magáról :) persze kell kis segítség még, de általában nagyon bejövős játék ez is.
2013. dec. 11. 08:57
mmint "csörgő-zörgő labdákat"
2013. dec. 11. 08:57

höcögtetők mindenképpen... de 8 hónaposan már gyűrűpiramist, montessori tornyot, formabedobót is lehet adni neki. mókakockát, csörgő-zörgő labátak gurigázni, simán csak labdázni (strandlabdával bírkózás pl, de a Muki szeretett ráhasalni, és a bokájánál fogva görgettem előre -amíg majdnem le nem ért a földre a feje - vissza)


nagyon nagy a különbség az 5 és a 8 hónapos között.

az én fiam 5 hónaposan még jó, ha eltalálta a száját a cumival... 8 hósan meg már a kisautókat kergette (ekkor kezdett mászni)

2013. dec. 11. 06:42

Apukával pokrócba téve hintáztathatjátok, jót tesz az egyensúly érzékének. Már lassan el lehet kezdeni az ölbelí mondókákat, énekeket.

Én olyan 8 hónapos korában kezdtem el a kisfiamat Kerekítőre vinni. Nézd meg az oldalukon, hogy van-e a közeledben, és azt otthon is játszhatjátok. Www.kerekito.hu

2013. dec. 11. 06:20
Mi anno a kisfiammal mindig gyerekzenét hallgattunk, ültünk a szoba közepén és vagy építettem neki, amit szétdöntött, vagy hangot kiadó játékokkal játszottunk. VOlt a lakásban egy adamo hinta. SOkat ült benne és énekeltem neki. Báboztam is neki a plüssökkel. A gyerekdalok a mai napig nagy kedvencei. Imád énekelni, táncolni, pedig kisfiú. :)
2013. dec. 11. 00:23

Fejleszd az érzékelését, pl. selyekendővel, durvább anyaggal, madártollal stb-bel simogasd a karját, adj a kezébe neki különböző formákat, egy fakanalat hadd ütügessen, grimaszoljatok, azt nagyon viccesnek találják, nyelvöltögetést is szeretik. Csiklandozás, ha szereti, akkor kis takaróból óvatosan kigurítani is lehet. játszátok, hogy megharapott tedd a szajahoz a kezed, vagy akár bele is és rá fog szorítani.

Táncoltasd, tapsolós mondókákkal a picik is ismerkedhetnek, csak te tapsolsz a kezével. Adj valamit a kezébe amivel ütheti pl. az asztalt.

Idősebbnek lehet venni alagutad, de ha az hosszú még, akkor takaróból dobozból lehet rovid alagutat készíteni, rajzoljatok a párás ablakra. Ha már nem eszi a filceket, akkor lehet neki adni ki/lemoshatót, de ujjfestéket is.

Idősebbnek taníthatod hol a fejed, hol kezed.

Adj nei pinponglabtad, élvezik, ahogy pattog. Simogassatok kutyát, macskát ha van a közelben. 8 hónaposan már lehet neki magyarázni, hogy cica kutya stb. Dugj el valami finomságot mondjuk egy doboz, könyv mögé, hogy lássa és próbáld rávazetni, hogy hova lett.

De a legontosabb a sok érintés (simogatás, puszi, stb) és a sok nevetés.

Az én kisfiam pl. azon is szokott nevetni, hogy bocsánat, ha cifráztam (bocsesz, bocsika, bocsimocsi), akkor mégjobban nevetett, vagy ha sóhajtoztam, most azon, ha bánatos képet vágok és azt mondom, aaaah, vagy úgy teszek mintha elaludnék és leesik a fejem.

2013. dec. 10. 23:22
hát ilyenkor még nagy volumenű játékot nem lehet játszani, max püfölőset, képnézegetőset, ha mászik akkor kergetőset,
2013. dec. 10. 23:21

Kukucs! Hinta palinta- ringatva, Zsip zsup lefele ringatva. Kergetozni szerettek meg asztal korul negykezlab. Hocc-hocc katona.

Van meg egy jo:

Igy lovagolnak a huszarok, a huszarok- lovagoltatod terdeden, hasadon.

A kisfiuk dicegnek docognek- dicdocdicdoc- oldalrabillegteted.

Es zsuppsz, leesnek- tetszes szerint elore vagy hatraereszted. Egyik fiam elore szeretet dolni, es megolelni engem, a masik hatra es csungeni kicsit fejjel lefele. De kicsi korban en a feje ala tettem a kezem, hatraesesnel.


Es repul a repul a repulo: kezeddel magasba emeled es o osztonosen nyujtva tartja a testet es ropteted.

Ilyesmi.

2013. dec. 10. 23:03

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, hogy ti miket játszotok, vagy játszottatok babáitokkal?

Bármilyen közös játék érdekel.

:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook