Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Glutenérzékenységre vervetel fórum

Glutenérzékenységre vervetel (beszélgetős fórum)


14. Netty80 (válaszként erre: 13. - Lurkó4)
2014. jan. 12. 16:40
Hat a második verveteli eredmény is pozitív lett sajna. Szerdán visszük a 10 eves lanykamat is vervetelre,mert o is gyanús .. Koszonom,minden segítségnek orulok!!! Hala érte! :-) :*
2013. dec. 17. 00:53

Na mi lett az eredmény?

Írd majd meg!

Nekem a fiamról néhány éve derült ki és a lányom is gyanús.

Segítünk a diéta megtanulásában és a konyha átrendezésében, ha kell. Reméljük nem kell!

De az én gyerekemnél is csináltak biopsziát (pedig olyan magas volt az ellenanyag a vérben,hogy rögtön kiugrott a gluténérzékenység). Ő mellé laktóz érzékeny is (egy testvére tejérzékeny, minden alkotórészre), egy másik testvére "csak" laktózérzékeny, a harmadik tesója meg semmire sem allergiás.

2013. dec. 11. 17:56

Igen,tudom,igazad van!

Nem tudom,itt csinálnak-e majd biopsziat,arról még nem beszélt az orvos. Mindenesetre most mar hétfőig nem tartózkodom a glutentol,hetfon vervetel utan pedig a biztonság kedvéért teljes glutenmentes étkezést kezdek.

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Netty80)
2013. dec. 11. 17:30

de gluténérzékenyen a g.mentesség nem tartása hosszútávon komoly következményekkel járhat.

oda kell figyelni.


(egyébként szerintem a pontos diagnózishoz mindenképpen kell biopszia külföldön is, hiszen ellenőrizni kell az eddigi károsodás mértékét is... illetve később ellenőrizendő az étrend helyességét és hatásosságát)

2013. dec. 11. 16:36

Koszonom a válaszokat! :-)


Az az igazság,nem tudom miert kell megismételni!

Pár honapja vettek vert,sokmindent néztek,mert nem voltam jol es ezt is megnézte az orvos. ( nem tudom mi a szokás otthon,hogy mukodik,en Angliában elek) Az összes verveteli eredmény jo lett,egyedul a glutenteszt lett pozitív. Azt mondta,ez igy meg nem egyértelmű ,meg kell ismételni a tesztet,ha akkor is pozitív, akkor az mar "kijelenthető" érzékenység. Addig pedig próbáljam kerülni a glutent ,meg kaptam prospektust a glutenerzekenysegrol. Aztan azota olvastam,hogy ha egyszer kimutatták,akkor az vagy.

Értem en,hogy itt nem kb,hanem tartani kell,de ez azért teljes átrendezése egy konyhának! Nagyon sokmindenben van gluten...

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Netty80)
2013. dec. 11. 09:30

teljesen mindegy, hogy kerülöd-e. a szérumból akkor is kimutatható... de ez csak kiegészítő vizsgálat. diagnózist úgyis csak tükrözés után állítanak fel. ott meg a szövettanból egyértelmű.


(halkan mondom: gluténérzékenységnék a "próbálom kerülni" meg a "kerülöm" nem alternatíva. teljes elhagyás!)

2013. dec. 10. 19:05
szia, nekem másfél hete vették le a vért. én előtte kifejezetten megkérdeztem a dokit és azt mondta ne tartsak előtte semmilyen diétát! és egyáltalán miért kell neked megismételni?
7. Derya (válaszként erre: 6. - Netty80)
2013. dec. 10. 18:25

amennyire én tudom, az ellenanyag honapig kimutathato a vérben.

én inkább kerulnem a glutént a helyedben, kulonosen igy, hogy mar egyszer ki is mutattáűk, hogy érzékeny vagy rá.

de a legbiztosabb lenne megklrdezned egy szakembert (akár neten is), hogy az ellenanyagok pontosan meddig mutathatok ki a vérbol.

2013. dec. 10. 17:41
Koszonom a válaszokat! :-)
5. Polka (válaszként erre: 1. - Netty80)
2013. dec. 10. 17:07
Nem szabad kerülni :)
2013. dec. 10. 16:58
Koszonom szepen! :-)
2013. dec. 10. 16:53
Konkrét tapasztalatom nincs,de én is azt olvastam,hogy vérvétel előtt ne kerüld a glutént,mert az hamis adatot adhat.Logikusan is hangzik.
2013. dec. 10. 16:52

Ne kerüld.

Rendes diétánál a laborértékeid normál tartományba fognak esni, azaz hiába vagy lisztérzékeny, sosem fog kiderülni.

Diétázni csak a felállított diagnózis UTÁN szabad.

2013. dec. 10. 16:49

Sziasztok!

A legutóbbi vervetelem alkalmával,mikor megneztek a glutenérzékenységet , pozitív lett az eredmény. Hetfon megyek a második vervetelre. Nem mondtak semmit,de valahol olvastam,vervetel elott érdemes nem kerülni a glutent,hogy az érzékenység komutathato legyen. Mivel próbáltam eddig kerülni,ez nagy kérdés most,hogy addig hogyan etkezzem! Keruljem,vagy ne keruljem a glutent?Kérem,ha valakinek van ebben tapasztalata,segítsen! Koszi :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook