Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet 2 különböző színárnyalatú, ugyanolyan márkájú dobozos hajfestéket összekeverni? fórum

Lehet 2 különböző színárnyalatú, ugyanolyan márkájú dobozos hajfestéket összekeverni? (tudásbázis kérdés)


11. Anda39
2013. dec. 13. 19:58

Nem ismerem a dobozos festékeket, de simán össze lehet keverni két festéket, én is szoktam. (fodrász vagyok)

Ildinek ajánlom, hogy fodrászkellékesben válasszon megfelelő festéket, ott aztán van százféle színskála kismillió színben, csak rá kell kenni a hajra. :)

2013. dec. 10. 19:28
Köszi mindenkinek! Egyszerűen csak szeretnék egy szép vörösesbarna hajszínt. És nem tudom, hogy érjem el...mert dobozosból olyat nem lehet kapni. Néhányszor vettem régebben, azóta se láttam olyanokat sehol. Mindenhol a "direkt" vörösek, meg a 100 féle barna vannak.
2013. dec. 10. 09:23

Ha viszont veszel egy barna es egy voros festeket es igy osszekevered, altalaban barna lesz belole mert a sotetebb szin ervenyesul.


A bolti palettakon az utolso oldalon talalod a keveroszineket, 1:1 aranyban kell keverni, aztan kesobb kitapasztalod, legkozelebb 2:1 aranyban, ha tul intenziv a szin, de ra szoktak irni a hasznalati utasitasra, markafuggo, van, hogy mindig 2:1 aranyban ajanljak.


Az ammoniatartalmu szinezosamponokra is ervenyes, hogy ha osszekeversz 2 arnyalatot, a sotetebb fog ervenyesulni, szoval ne kiserletezz ezzel, hogy alapfestekeket kutyulsz ossze!

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. dec. 10. 09:18

Lehet, de az egyik az keveroszin kell, hogy legyen, minden markanak van 4-5 keveroszin festeke, amit az alapszinekhez (ebbol van 15-20) lehet keverni, hogy intenzivebb szint kapj.


Pl nem keverhetsz 2 alapszint (barna festek es voros festek), hogy vorosesbarnat kapj, hanem ki kell valasztanod egy vorosesbarnat ami a legkozelebb all ahhoz, amit akarsz es ehhez kell keverned egy voros keveroszint ami csak pigmentekbol van azt hiszem, szoval egymagaban attol nem lesz szep voros, de mint keveroszin, minden szint vorosebbe tesz

7. 0ced22b382 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. dec. 10. 09:00
Szia, lehet keverni csak kérdés, hogy milyen lesz. Én is ezt csináltam régebben, hogy azonos márkájú festékeket kevertem, de egy idő után más volt az árnyalat, szinte narancssárga lettem:) így maradtam egyfajtánál. Nekem bevált a vörösesbarna a Kallos sötét mahagónival.
2013. dec. 10. 08:53
Simán lehet....
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. dec. 10. 08:36
Veszel egy barnát meg egy vöröset, de honnan tudod, hogy abból milyen árnyalat lesz?
2013. dec. 10. 08:08
A fodraszok tudjak keverni ugyan, de az eredmeny nem mindig az, amit a kedves vendeg szeretne, hiszen a haj reakcioja nem mindig teljesseggel kiszamithato.
3. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. dec. 10. 08:02
Lehet. Csak kérdés, mikorra találod el a megfelelő keverési arányt a kívánt árnyalat eléréséhez.
2013. dec. 10. 07:01
Az én hajfestékemet is keveri a fodrász, igaz, az kimondottan fodrászos hajfesték, nem bolti. Ha van pénzed kísérletezni, akkor először kis adagban keverd össze és egy tincseden próbáld ki szerintem.
2013. dec. 10. 06:54
Sziasztok! Lehet 2 különböző színárnyalatú, ugyanolyan márkájú dobozos hajfetéket összekeverni? (Pl. barna-vörös) Mert a fodrász azt mondta, nem ajénlatos. Csinálta ezt már valaki? Szeretnék vörösesbarna színt, de nem kapok egyik márkában se, amilyet szeretnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook