Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kövér macska fórum

Kövér macska (beszélgetős fórum)


24. Mézes-Krémes (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2013. dec. 12. 10:46
Szerintem igazatok van, mindkettőtöknek. Sajnos az én macskám esetében azt gondolom, hogy a te eseted lép életbe, miszerint kint a macska szarrá eszi magát napközben. És valóban beles, de sokat nem lehet tenni vele.
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - 99279bb06f)
2013. dec. 12. 10:09

Ebben abszolút nem adok igazat neked. Mert pl egy panelban vagy kis lakásban bent tartott macska vagy kutya akinek nincs meg a mozgástere és unalmában csak zabál az bizony igen csak el tud hízni, mint pl a mamámnál. Vagy vannak idős gazdik is akik a halálba etetik a szerencsétlen állataikat mert azt hiszik azzal tesznek jót ha állandóan apró jutalom falatokkal tömik a kedvencüket.

Azt se felejtsük el hogy az állat is lehet cukor beteg.

Egyik ismerősőm pl nem tudta mitől hízik a macskája aki napi 2x kapott megfelelő enni valót az mellett szabad kijárása volt vadászott is, és egyre csak gyarapodott.Az állatorvos is már szóvű tette hogy fogynia kell a macskának mert nem lesz jó vége. Kiderült hogy a környék szomszédjai is előszeretettel etetik minden félével.

2013. dec. 10. 01:56

Az állatok nem emberek (szerencsére).

Őket nem lehet túletetni.

Ők csak annyit esznek, isznak, amennyire szüksége van a szervezetüknek.

A 7 kg-s cica nem ritkaság, az enyém is ennyi volt, sőt néha több is és 18. évében halt meg - nem a kövérségtől. Szerintem semmi gond a cicával sem és az etetésével sem.

Készülnek a télre - inkább ilyenre figyeljünk, mi emberek, hogy szerezzünk be sok-sok tüzelőt, mert a cicák hizlalják magukat! :D

21. Vikyci
2013. dec. 9. 18:30

Sziasztok!

Az én cicáim is kigömbölyödtek, kisdisznók lettek :-)

A mamacica ivartalanítva lett, a kölykök pedig májusi születésűek, de már kb egyforma a méretük. Sokat esznek most, az igaz, de szerintem ki is bundásodtak rendesen. Az enyémek csak kintiek.

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 9. 18:05
Szerintem mindenképp kérd ki egy állatorvos tanácsát. Már csak azért is nehogy valami más gond legyen a háttérben és az miatt kövér a cicád.
19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 17. - Heni68)
2013. dec. 9. 15:17
Igen, hasonlóak. :)
18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 16. - F1eff0c6fd)
2013. dec. 9. 15:16
Nem tudom, hogy túleteti-e. Most én is ott élek pár hónapja, de így se látom, mert nem vagyok mindig otthon, van saját külön életem... Szóval még az is benne lehet a pakliban, hogy ő ad többet. Bár állítja, hogy nem... :)
17. Heni68 (válaszként erre: 7. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 9. 15:00

Úgy látom ezek a macsekok nagyon hasonlóak :) kinti-benti cica, nem lehet neki nemet mondani, addig nyávog, amíg meg nem kapja a kajáját.

A lazacos konzerv a kedvence, de mindig van előtte mindig száraz kaja kiöntve.

Ha én nem adok neki még konzervet, akkor a páromnál nyávogja ki az újabb adagot :)

Nem hülyeség, a télre készülnek ezzel a szőrzettel, hízással.

16. f1eff0c6fd (válaszként erre: 15. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 9. 14:54

Kitekat alutasakos,de csak az aszpikos....mártásosra azt mondja ezt edd meg te gazdi :) :)Száraz pedig Fit+fun ...az mindegy milyen ízesítésű.

Felváltva eszi a konzervet és a szárazat, mikor milyen kedve van.

A vadászattal szerzett zsákmány az már csak a desszert!:)


Nem lehet,hogy a papa túl eteti "garfildkát"?Az idősebbek hajlamosak erre puszta szeretetből!Van a környezetemben ismerős szitu! :)

15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 14. - F1eff0c6fd)
2013. dec. 9. 14:29

Akkor hasonló habitusu a macskánk. :)


Hát az enyém csak hivatalból az enyém, gyakorlatban már apukámé, hosszú történet, hogy miért alakult így...

Szóval konzerveket eszik, LIDL fajtát, meg szárazból ivaratlanítottaknak való Purinát, de sajnos szinte csak a konzervet hajlandó megenni. Amikor velem élt, és én neveltem akkor úgy voltam vele, hogy ha éhes, akkor jó a száraz is. :) Na, akkor mondjuk nem is volt kövér... De akkor csak lakásban élt.

Hogy a konzervből apukám mennyit ad neki, azt nem tudom pontosan, mert nem látom. Már többször szóltam, hogy fogja vissza mindenképpen.

Te mit adsz neki?

14. f1eff0c6fd (válaszként erre: 13. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 9. 14:19

Miénket szombaton mértem,öt kiló!Nem kövér,de rá is azt mondta a doki,hogy jól megtermett nagyfiú!!Nyáron viszont sokkal kevesebbet eszik! Kinti-benti macsek, Ő is vadászik.....bár mióta hidegebb az idő szívesebben melegszik a radiátoron!

Ha mehetnékje van meg sem tudnánk tartani bent....van hogy éjszaka megy ki.

Tiéd milyen kaját eszik?

13. Mézes-Krémes (válaszként erre: 12. - F1eff0c6fd)
2013. dec. 9. 14:04
Nem tudom hány kiló lehet most, legutóbb 7 kg volt amikor mértem, ha jól emlékszem. Mondjuk elég nagy, teremtes kandúr. A doki is azt mondta, hogy rengesen van pocak...
12. f1eff0c6fd (válaszként erre: 7. - Mézes-Krémes)
2013. dec. 9. 14:02

Szeptembertől a mién is sokkal többet eszik!Nem mondasz butaságot, valóban azért esznek többet mert növesztik a téli bundát és a zsírpárnát!

Hány kiló most?

11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 10. - Shanalyl)
2013. dec. 9. 13:04
Hát igen, bezárni meg nem lehet, mert annál sokkal szabadabb macsek... Féregtelenítve van, többször is egy évben, ez nem lehet ok. Azért köszönöm a válaszokat. :)
2013. dec. 9. 13:03
A féregtelenítés ártani nem árthat! Ha odakint beszerzi amit még gondol magának, akkor tényleg csak a diétás táppal tudsz te tenni valamit.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Heni68)
2013. dec. 9. 12:44
Rendszeresen féregtelenítve, mert a bélférgességtől megnőhet a pocija, látszódhat daginak, és éhes is lehet, mert a férgek elszívják a táplálékot előle.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 99279bb06f)
2013. dec. 9. 12:42
Pont a másik cicát akartam én is javasolni az én "gárfildkám" annyit fut az új cimbivel :DDD
7. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Heni68)
2013. dec. 9. 12:40

Igen, ő is követeli. Az egy dolog, mert nem ad neki az ember, de ha kint beszerzi, akkor oly mindegy. Ha meg egyáltalán nem adsz neki, az több szempontból is rossz.


A tiéd is kini macsek? A szeptemberi hízásnak az is lehet az oka, hogy felkészül a télre, vagy hülyeséget mondok?

2013. dec. 9. 12:38

Na ez egy nagyon jó kérdés...az én macskám szeptember óta rengeteget hízott...követeli a kajáját, rengeteget eszik.

Jó lenne valami ötlet tényleg:)

5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 3. - 99279bb06f)
2013. dec. 9. 12:35

:) Más cica van az udvarban, sokat mozog alapvetően, csak nagyon kajás. Nagy fekete Garfield... Csak én féltem az egészségét.

A diétás táp jó ötlet, azt kipróbálom majd.

4. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. dec. 9. 12:34

Persze, a gond csak az, hogy félig kinti macska. Kint pedig vadászik, madarakat fogyaszt el, illetve az udvarban lakó más macskáktól sokszor elveszi a kaját, akár el is veri őket.

A mozgással nincsen gond, a zabával igen. Ha mi kevesebbet adunk neki enni, akkor ő többet lop, vadászik értelemszerűen.

2013. dec. 9. 12:32
Diétás tápot adj neki. Játssz vele sokat, vagy szerezz be egy másik cicát, aki "aktiválja" őt.
2013. dec. 9. 12:32
Adj neki kevesebb tápot.
2013. dec. 9. 12:30

Sziasztok macskatartók!

Érdekelne, hogy van-e valami módszer egy kövér macska fogyókúráztatására, fogyasztására?!


Szerintem kövér a macskám, és én úgy érzem nem is kicsit. Tudtok valamilyen humánus módszert javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook